Gradjansko ili veronauka

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Човек је слободно биће и може веровати у шта хоће.У Сирији има 30% православних и 70% муслимана........ствар њихове слободне воље.
Sada se DEBELO ne slazem s tobom! Ako je neko odgajan da bude pravoslavac nece tek tako preci u islam. I obrnuto. Ti nisi birao hriscanstvo nego si naucen da verujes u to. A sad naravno da mozes da promenis religiju ali kljucna fraza je da ni jedna religija nije bolja od druge i zato vecina ljudi ne menja religiju. .Nego uzima ono sto im je dato. Jesi li ti ikada pomislio da predjes u islam?
Mada ako bih ja ikada (!!!) verovala u boga onda bih dobro razmislila o svakoj religiji i usvojila dobre stvari svake od njih.
 
sound_of_my_life:
Sada se DEBELO ne slazem s tobom! Ako je neko odgajan da bude pravoslavac nece tek tako preci u islam. I obrnuto. Ti nisi birao hriscanstvo nego si naucen da verujes u to. A sad naravno da mozes da promenis religiju ali kljucna fraza je da ni jedna religija nije bolja od druge i zato vecina ljudi ne menja religiju. .Nego uzima ono sto im je dato. Jesi li ti ikada pomislio da predjes u islam?
Mada ako bih ja ikada (!!!) verovala u boga onda bih dobro razmislila o svakoj religiji.

Вараш се ....Срби веома често мењају веру.Око 45% садашњих становника Босне су Срби који су прешли у ислам а себе називају Бошњаци.У Хрватској је бар 30% ако не и више покатоличених Срба. Видим да су теби обрезани прирасли к срцу али свеједно никад не бих напустио своју веру.
 
sound_of_my_life:
:lol: Meni niko nije prirastao k srcu. Na cemu si ti? :lol:
A ti likovi su presli u drugu veru jer je podrzava vecina stanovnistva pa ne zele da se razlikuju, to je bar ocigledno. Ili su bili primorani najezdom Turaka ili cega vec.

Видим да имаш неку конфузију у глави.....којој религији припадате ти и твоји родитељи?
 
Aman! LJoodi, vera je NAMETNUTA!!!!!!!!!! Ne birash je sam ako si iz porodice u kojoj su roditelji vernici...
Mada shto se mene tiche SOML je DEBEEEEEELOOO u pravu...
Menjanje vere je neshto shto se radi:
-ili kada si prinudjen
-ili kada te zabole za veru
;pp
 
Ko promeni veru stvarno je operisan, svaka vera je na neki nacin dobra, a svaki vernik je bolji od ateiste jer religije vecinom propovedaju neke moralne norme itd. A menjanje vere je cisto moderno sranje... Ja krivim Madonu
 
Jamacha:
Ko promeni veru stvarno je operisan, svaka vera je na neki nacin dobra, a svaki vernik je bolji od ateiste jer religije vecinom propovedaju neke moralne norme itd. A menjanje vere je cisto moderno sranje... Ja krivim Madonu

Madonu... hahaha..
Nemam nishta protiv promene vere, ali za prelazak u tudju veru, prvo je potrebno poznavati svoju...
A shto se ove teme:
Vera nema veze sa chovekom u drushtvenom, emotivnom, socijalnom etc. smislu....
Jer opet dolazim do mog stava - Onaj koji dozvoli da mu se vera mesha u gore napomentute komunikacije.... - NIJE NORMALAN... da bi me shwatili navodim primer:
Ja razgovaram sa nekim, slazhemo se, sve extra, i dodjemo do teme vere, i on kazhe da je (lupam) pravoslavac... Ja kazhem, ok ja sam ateista(npr.)... I on tu pochne raspravu i (ne)kulturno me odj*be....
Shta retji tada?
 
Ben_Adam:
Madonu... hahaha..
Nemam nishta protiv promene vere, ali za prelazak u tudju veru, prvo je potrebno poznavati svoju...
A shto se ove teme:
Vera nema veze sa chovekom u drushtvenom, emotivnom, socijalnom etc. smislu....
Jer opet dolazim do mog stava - Onaj koji dozvoli da mu se vera mesha u gore napomentute komunikacije.... - NIJE NORMALAN... da bi me shwatili navodim primer:
Ja razgovaram sa nekim, slazhemo se, sve extra, i dodjemo do teme vere, i on kazhe da je (lupam) pravoslavac... Ja kazhem, ok ja sam ateista(npr.)... I on tu pochne raspravu i (ne)kulturno me odj*be....
Shta retji tada?

Мислим да стално замењујеш тезе: прво исмеваш православне који иду на веронауку....кажеш да кад неко види Бога да ти га покаже....исмеваш Св.Василија а онда тражиш да православни буду толерантни према теби атеисти.Они ће свакако бити толерантни према теби јер их тако учи вера али буди и ти толерантан према њима и не омаловажавај њихову веру.
 
Видим да имаш неку конфузију у глави.....којој религији припадате ти и твоји родитељи
Po cemu si to zakljucio? :lol: Do pre par godina nisam bila sigurna da li veruje, citala sam Bibliju itd. ali sad sam sigurna da, u svakom slucaju, ne verujem u popove crkvu itd i smatram da ni jedna vera nije trebalo da bude losa ali je postala upravo zbog same institucije crkve. Pa su usledili krstaski ratovi, arabljanska osvajanja itd. i cak i da sam vernik ne bih isla nikad u crkvu nego bih verovala za sebe. Gde ti tu vidis konfuziju? ;)
ће свакако бити толерантни према теби
ja nemam ama bas nista protiv onih vernika kojima verovati ne znaci ici u crkvu i kupovati ikone nego zeleti dobro svima i nadati se pravdi .Apsolutno priznajem da imam ne nesto, nego MNOGO TOGA protiv vernika koji pljuju sve vere osim njihove (iako su sve vere u sustini dobre) . Obesila bih vecinu popova jer su oni sve samo ne vernici.
OK?
 
Ko promeni veru stvarno je operisan, svaka vera je na neki nacin dobra, a svaki vernik je bolji od ateiste jer religije vecinom propovedaju neke moralne norme itd

Ne slazem se. Ovako je trebalo da bude, tj. da religija bude nesto sto cini ljude dobrim, ali na kraju nije tako ispalo. Evo prvo gledam ove oko mene, tj. u mom razredu, sto idu na veronauku, a ja vise postujem 'bozje zapovesti' nego oni iako su svi vernici.
Elem, te moralne norme se cesto okrecu u 'ubij i mrzi onog ko nije ove vere jer je samo ona dobra' .
 
Jamacha:
Ko promeni veru stvarno je operisan, svaka vera je na neki nacin dobra, a svaki vernik je bolji od ateiste jer religije vecinom propovedaju neke moralne norme itd. A menjanje vere je cisto moderno sranje... Ja krivim Madonu

siilno gresis, da bi postovao moralne norme, nije ti potrebna nikakva religija, vec samo malo zdravog razuma....
 
Alo! Svak misli da je njegova vera vera u ono pravo, rodjenjem ne mozhesh birati veru, i samo mi reci da te Bog stavlja u pravu porodicu, sa pravom verom i da se sve deshava sa razlogom - STAVI PRST NA CHELO - Statistichki ti treba da budesh KINEZ!

P.S. - Ovo mi je od sada nick jer kako vam je Ben_Adam (odn. Nikola) javio, izgubila sam pass(mentol sam znam)....
 
EmilyBjelich:
Alo! Svak misli da je njegova vera vera u ono pravo, rodjenjem ne mozhesh birati veru, i samo mi reci da te Bog stavlja u pravu porodicu, sa pravom verom i da se sve deshava sa razlogom - STAVI PRST NA CHELO - Statistichki ti treba da budesh KINEZ!

P.S. - Ovo mi je od sada nick jer kako vam je Ben_Adam (odn. Nikola) javio, izgubila sam pass(mentol sam znam)....

Tи си пример да се вера не наслеђује......отишла си из православља у атеисте.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top