GRADJANI SRBIJE..!!kad bi mogli bi li vratili socijalizam opet..???

Постоје разне врсте капитализама - ОВО КОД НАС НИЈЕ БИЛО КАКАВ КАПИТАЛИЗАМ - ОВО ЈЕ ЛОПОВИЗАМ НА ЧЕЛУ СА КОМУНИСТИЧКОМ МАФИЈОМ...капитализам је уређен друштвени систем а овде су код нас доведене ЕКОНОМСКЕ УБИЦЕ ДА БИ РАСТУРИЛЕ ЗЕМЉУ... нема ово никакве благе везе са капитализмом.

Од самог почетка није ни била намера да се уводи капитализам него да се СРБИЈА ОПЉАЧКА ПОД ИЗГОВОРОМ ЛИБЕРАЛНОГ КАПИТАЛИЗМА.

Ovo je suština nesreće u Srbiji.
 
Nejasno je zašto se nezaposlenost vezuje za kapitalizam kad je visoka nezaposlenost i pored velikih viškova zaposlenih,postojala i u socijalizmu.Jedna moja rođaka mi je pričala da je ona u to vreme imala više od stotinu "odbjenica" tj. obaveštenja kojom su je razna preduzeća i ustanove obaveštavale da nije primljena na njihovim konkursima za posao.Inače je završila gimnaziju.
 
Ja ne bih, tad se nisam ni rodio :lol:

Ni ja...
Ali, moj deda (a i tata) stalno govori da sto je proziveo, proziveo je pod Titom, sta da mu kazem?
Covek zna, bio je pod svim rezimima, svim drzavnim uredjenjim, rodjen u SFRJ ziveo u SRJ,SiCG, Srbiji, a jedva da je makao dalje od prostora bivse SFRJ, ali sto se tice tadasnjih Republika, sve je obisao, i najvise voli BiH (i Crnu Goru sto je s jedne strane za njega i razumljivo)...Bio dvaput bombardovan..........
Lajem (kao sto rekoh vec -vise od oba moja psa) strajkujem, idem na mitinge i sta vise da radim?
Shvatila sam da od mene nista ne zavisi, ali bas nista i da lajem ustvari na mesec i zvezde, i sto rece taj moj deka, istaci cu belu zastavu, ko prvi naidje - predacu se, ovo vise ni postaje neizdrzvio:(
 
Nejasno je zašto se nezaposlenost vezuje za kapitalizam kad je visoka nezaposlenost i pored velikih viškova zaposlenih,postojala i u socijalizmu.Jedna moja rođaka mi je pričala da je ona u to vreme imala više od stotinu "odbjenica" tj. obaveštenja kojom su je razna preduzeća i ustanove obaveštavale da nije primljena na njihovim konkursima za posao.Inače je završila gimnaziju.

....pa se smanjivao broj nezaposlenih tako što su ''nabijani'' nazor svugde gde god je bilo mesta...uđem jedan dan u blagajnu da primim platu kad ono još dva pisaća stola nabijena u ionako tesnu kacelariju...tako dobismo i posebnog blagajnika za bonove za topli obrok,referenta za te iste bonove i njihovog šefa-dipl.ekonomistu...Ej' dipl.ekonomista vodi brigu o bonovima...ja sam razumeo da svi treba da rade ali brate što je mnogo mnogo je...Tako dođosmo do toga da fabrika ima 400 radnika od toga 130 ''neposrednh izvršilaca''...ej' koja ekonomija to može da izdrži?Nas 130 'ranimo 270 lezilebovića...Pa ja nisam mogao da verujem šta bolesni umovi mogu da izmisle-koja radna mesta...
Šta je drugo moglo da se desi nego kolaps i propast ?
 

Back
Top