Грађани осећају поскупљења, стручњаци упозоравају на драстичан пад стандарда!

Zivecemo nikad gore.

A tupavi lazov Vucic kaze da bi ziveli desetostruko bolje da uvedemo sankcije Rusiji z:D

Он је управник колоније звана Србија и увешће санкције кад му дају миг из ЕУ.
 
photo_2022-05-13_21-28-27.jpg
 
Zivot vas demantuje. Cim ste uveli sankcije Rusiji poskupelo vam je sve zivo od goriva, gasa, struje, do hleba, ulja, secera....

Prdnuli ste u cabar. Evo Poljacima poskupljuje struja 50% jer su odlucili da vise ne kupuju ruski ugalj za termoelektrane...

Бивши бугарски министар: Морали смо да покажемо да смо против Русије и сад плаћамо цену

Бугарска није имала разлога да одустаје од руског гаса, изјавио је бивши министар енергетике Бугарске Румен Овчаров.

„Знате зашто смо одустали од гаса? Све је веома једноставно. Прве две земље које су морале да плате гас требало је да покажу да су одлучно против Русије. Прва таква земља је била Пољска, тамо је све јасно. Друга је Бугарска и она је морала да покаже да је на истом нивоу са Пољском. Ево показали смо и сада плаћамо – уместо да плаћамо мање за гас, јер је у мају његова цена требало да се снизи 23-24 одсто. Али ми смо ту цену направили дупло већом“, оценио је Овчаров.

По његовим речима, изјава премијера Бугарске о покушају „Гаспрома“ да рекетира Бугарску је апсурдна. Он се запитао ко је тачно на губитку због увођења „глупих и лицемерних санкција“ против Русије.


:super:

ROKAJ KOKAJ
Tihi, lupetaš gluposti koje nemaju veze s ničim.
Istina poskupljuje puno toga, ali to baš i nema toliko veze s Rusijom. Poskupljenja su počela i prije rata u Ukrajini, tak da smiri hormone malo. 🙂
 
Zivot vas demantuje. Cim ste uveli sankcije Rusiji poskupelo vam je sve zivo od goriva, gasa, struje, do hleba, ulja, secera....

Prdnuli ste u cabar. Evo Poljacima poskupljuje struja 50% jer su odlucili da vise ne kupuju ruski ugalj za termoelektrane...

Бивши бугарски министар: Морали смо да покажемо да смо против Русије и сад плаћамо цену

Бугарска није имала разлога да одустаје од руског гаса, изјавио је бивши министар енергетике Бугарске Румен Овчаров.

„Знате зашто смо одустали од гаса? Све је веома једноставно. Прве две земље које су морале да плате гас требало је да покажу да су одлучно против Русије. Прва таква земља је била Пољска, тамо је све јасно. Друга је Бугарска и она је морала да покаже да је на истом нивоу са Пољском. Ево показали смо и сада плаћамо – уместо да плаћамо мање за гас, јер је у мају његова цена требало да се снизи 23-24 одсто. Али ми смо ту цену направили дупло већом“, оценио је Овчаров.

По његовим речима, изјава премијера Бугарске о покушају „Гаспрома“ да рекетира Бугарску је апсурдна. Он се запитао ко је тачно на губитку због увођења „глупих и лицемерних санкција“ против Русије.


:super:

ROKAJ KOKAJ
Pa svima su cijene otisle gore, ali u Hrvatskoj su i place skocile, tako da je prakticki isto.
Cak bi se usudio reci da je zivot u danasnjoj RH lagodniji nego u recimo jednoj Njemackoj, ne zbog toga sto je Hrvatska ekonomski snaznija, vec sto imamo HDZ i njegove genijalne ekonomiste na vlasti.
Nakon apsolutnog financijskog kraha, nezamislivih dugova i opustosene drzavne blagajne koje su iza sebe ostavili SDP-njarski razbojnici, HDZ je bio soucen s nemogucim izazovima, ali nadljudskim naporima izvukli su zemlju iz krize.
Kalili su se u ognju neimastine, koji je HDZ i njihove ekonomiste cinio samo dosjetljivijima i snaznijima, svaki financijski oziljak koji su morali pretrpjeti zbog SDP-njarskog lopovluka samo ih je oplemenjivao.
Poceli su doslovno od nicega stvarati nesto.

U doslovno istoj situaciji nasao se SNS kada je preuzeo kormilo Srbije, nije postojalo nista sto Tadic & Co nisu oglodali do kosti, ali nadljudskim naporima covjeka koji je uvijek gledao iza horizonta, vizionara ciji je pogled dobacivao na drugu stranu ogledala, covjeka koji je dahom zivota reanimirao umiruce srpsko gospodarstvo omogucivsi mu da se uzdigne poput Feniksa, Srbija je na kraju spasena i plovi mirnim vodama blagostanja, gospodarskog rasta i prosperiteta.
 
Tihi, lupetaš gluposti koje nemaju veze s ničim.
Istina poskupljuje puno toga, ali to baš i nema toliko veze s Rusijom. Poskupljenja su počela i prije rata u Ukrajini, tak da smiri hormone malo. 🙂
У време короне кризе је почело поскупљења много чега слажем се у праву си.
 
A sad pileći file jeftiniji u Plodinama nego u Maxi-ju.


Do koliko policija ne reaguje po službenoj dužnosti?
Pa moguće, ne znam koliko je u Maxiju i na što točno misliš.
Ne znam ni to za policiju, ali evo možda ovo može pomoći:
https://mup.gov.hr/
 
Naravno da nije moguce, ali Tihi bezveze dize paniku.
Evo citam da gospodin premijer Andrej Plenkovic ide po treci premijerski mandat, a i treba da ide.
Hrvatska je pod njegovom vladavinom imala nezamisiv porast standarda, skoro kao Srbija pod vladavinom gospodina predsjednika Aleksandra Vucica.
То је једино што им искрено желим, да напредују исто као Србија под Вучићем.

Pa svima su cijene otisle gore, ali u Hrvatskoj su i place skocile, tako da je prakticki isto.
Cak bi se usudio reci da je zivot u danasnjoj RH lagodniji nego u recimo jednoj Njemackoj, ne zbog toga sto je Hrvatska ekonomski snaznija, vec sto imamo HDZ i njegove genijalne ekonomiste na vlasti.
Nakon apsolutnog financijskog kraha, nezamislivih dugova i opustosene drzavne blagajne koje su iza sebe ostavili SDP-njarski razbojnici, HDZ je bio soucen s nemogucim izazovima, ali nadljudskim naporima izvukli su zemlju iz krize.
Kalili su se u ognju neimastine, koji je HDZ i njihove ekonomiste cinio samo dosjetljivijima i snaznijima, svaki financijski oziljak koji su morali pretrpjeti zbog SDP-njarskog lopovluka samo ih je oplemenjivao.
Poceli su doslovno od nicega stvarati nesto.

U doslovno istoj situaciji nasao se SNS kada je preuzeo kormilo Srbije, nije postojalo nista sto Tadic & Co nisu oglodali do kosti, ali nadljudskim naporima covjeka koji je uvijek gledao iza horizonta, vizionara ciji je pogled dobacivao na drugu stranu ogledala, covjeka koji je dahom zivota reanimirao umiruce srpsko gospodarstvo omogucivsi mu da se uzdigne poput Feniksa, Srbija je na kraju spasena i plovi mirnim vodama blagostanja, gospodarskog rasta i prosperiteta.
Признај да си ово преписао из састава једног од полазника академије СНС за младе лидере.
 

Грађани осећају поскупљења, стручњаци упозоравају на драстичан пад стандарда!​


Последњих недеља, цене основних животних намирница и горива драстично су скочиле. За наредни период се најављује поскупљење струје, комуналија, гаса... Стручњаци кажу да уз даља поскупљења следи - пад стандарда.


Подаци показују да се може очекивати скок цене гаса, грејања, Инфостана, јавног превоза. Поједини медији преносе да Крагујевчани могу да очекују поскупљење одвожења смећа. Ту услугу би убудуће могли да плаћају 8,4 динара уместо садашњих седам динара по квадрату стана или куће.

prodavnica-hrana-700x394.jpg



Исту услугу скупље би могли да плаћају и они који живе у Новом Пазару. У том граду се очекује и поскупљење пијаће воде. Исти сценарио предстоји и општини Бечеј.

Цене услуга је подигао МТС, али и Супернова. Пакети који садрже интернет, телевизију, фиксну и мобилну телефонију – у МТС-у су скупљи од 200 до 1.000 динара. Те цене компанија је покушала да компензује и повећањем брзине интернета уз увођење нових мобилних тарифа, док је Супернова повећала цене пакета од 150 до 400 динара.

„Храна је евидентно већ поскупела и ја мислим да ће тек да поскупи, зимница – питање је шта ће ове године моћи да се спрема и у којим количинама, тако да ће то бити врло велики удар на домаћинства, надам се да ће држава имати слуха да мало покуша да ублажи неке мере – да ли да снизи порезе на имовину, да ли да замрзне цене комуналија, неке цене морају мало да се контролишу, иначе нам следи драстичан пад стандарда код становништава“, нагласио је Милорад Филиповић, професор Економског факултета.

Из Националне организације потрошача Србије кажу да је у овом тренутку незахвално очекивати да Србију заобиђе поскупљење, с обзиром на ситуацију у Украјини. Наводе и да би држава требало да уведе нови пакет мера, који би заштитио грађане.


https://srbin.info/drustvo/gradjani...njaci-upozoravaju-na-drastican-pad-standarda/

A rekli su sledite diktat Berlina, Brisela i Vasingtona i zivecete bolje....

Kad ono medjutim.... Zivot nikad gori u NATO/EU prciji osakacenoj Srbiji kojoj su ta ista EU/USA koje traze da bespogovorno sledimo njihovu politiku uskratile i okupirale deo teritorije dok istovremeno pozivaju nas da postujemo granice i suverenitet Ukrajine u Donbasu i na Krimu....

A sami ne postuju suverenitet i granice drugih drzava ukljucujuci i nasu....
Jel misle na pad standarda u odnosu na 1982-gu ili u odnosu na 2003-ću kad smo prestali da ga imamo?

5 000,00 динара.
3.000 ne pratiš...
 
Samo u radnju jedite i pijte niko vam nista ne moze lopovi ne odgovaraju i murija ne reaguje do 15 soma
Није добра идеја.Ако то урадиш више пута и укупна вредност конзумиране робе пређе 5 000 динара, онда одговараш за кривично дело које се гони по службеној дужности.

Такође, може да те приватном кривичном тужбом тужи маркет па да платиш и вредност одиузете робе плус адвокатски трошкови.
 
Ево кратког прегледа износа који су били граница за ситну крађу и гоњење по службеној дужности:

1990 година-500 динара
1992 година-5 000 динара
1993 година-500 милиона динара
1994 година-150 динара(око 150 немачких марака-75 евра)
1998 година-2000 динара(око 250-300 немачких марака-125-150 евра)
2002-2006 година-8 000 динара
2006-2012 година-15 000 динара
2012-2022 године- 5 000 динара.

Дакле, фамозних 90-тих као ситна крађа се сматрао износ од 75 евра, а данас износ до 40 евра.

Ако поредимо куповну моћ 150 марака из 1994 године и 40 евра из 2022 године, долазимо до не баш златног доба.
 
Признај да си ово преписао из састава једног од полазника академије СНС за младе лидере.
Davnih dana sam ja tu akademiju zavrsio, da imam srpske papire bio bi redoviti profesor u trajnom zvanju.
 
Davnih dana sam ja tu akademiju zavrsio, da imam srpske papire bio bi redoviti profesor u trajnom zvanju.
Штета, могао би добро да прођеш у СНС-у, такво чмароувлачење није лако увежбати.
 
Штета, могао би добро да прођеш у СНС-у, такво чмароувлачење није лако увежбати.
Nije uvlacenje, vec uvjerenje.
Meni je botanje za HDZ i SNS pitanje casti, uzeti jednu jedinu lipu/paru za to, samo bi unizilo moj doprinos.
 
Очекивао сам неку хрватску кованицу за овај израз, нешто попут "ухљеба".
Bas zato sto nisam ukruh, vec botam iz uvjerenja.
Kao sto je Sv. Pavao sirio krscanstvo.
Neka odjekne ime HDZ-ovo i SNS-ovo u vjecnosti.
 

Back
Top