gosca-domacica

pa zavisi na koliko sam dosla u goste... ako je na rucak/veceru, onda sam pravi gost.
a ako ostajem kod prijatelja na nekoliko dana, onda pomazem sve sto mogu...

a domacica sam samostalna skroz i jako volim da gostim drage ljude.
 
Da li je domacica dovoljno dobra ako kupi kolace ili tortu a ne da ih napravi? Ili generalno nabavi hranu i potrudi se da se gosti prijatno osecaju i da im bude lepo?

Naravno da jeste :) Pa goscenje nije takmicenje u mazohizmu ... kuva onaj koji to voli da radi (ili nema izbora). Dobra domacica je valjda ona kod koje se ljudi osecaju dobro...
 
bili mi gosti pa mi palo na pamet
kako sam ja razmazena gosca,kad dodjem kod nekoga ne hvatam se da odnesem tanjire u kuhinju,niti da pomognem domacici oko bilo cega
jednostavno ne padne mi na pamet,a i ne volim da radim :mrgreen:
a kad mi neko dodje mrzim kad mi se muvaju po kuhinji,volim da sednu svi sa muzem i caskaju a ja se brinem da im bude prijatno i udobno.a i nervira me da mi se neko tu muva:)
a kakve ste vi domacice ugoscivacice?
a goscice

pa da ti si jedna bas super zena. i jedinstvena si zaista nijedna nije kao ti. hvala ti sto si me udostojila prosvetljenja. ti si sampion sa svojom mladjom sledbenicom
 
Pa goscenje nije takmicenje u mazohizmu ...
ovo je već diskutabilno..
u nekim krajevima naše zemljice postoji verovanje da jaja (za omlet npr, a možda i za kolače, ne znam, možda u neko starije vreme nisu imali žice za mućenje..) ne valja mutiti viljuškom nego kašikom, da se ne pavi svađa u kući.. pa ti spremi nešto ako si junak.
vole (neke) domaćice da se muče, pa to ti je..
 
mene malo nervira kad je neko mnogo brizan kad se osecam kao da sam u restoranu a ne u gostima... onda mi dodje da nesto uradim kao da nosim..

a kako reagujete kad gosti nece da jedu nesto jer im se ne svidja a nece da priznaju... ili kad priznaju.. mislim za one kojima se to desilo
 
*tekst> ja sam jadna i nikakva <...* cenzuriosano

a koliko cesto vama dolaze i koliko cesto vi idete, neki prosek (ok nekad vise nekad manje)... i je l su to neke vecere porodicne ili najavljeno ili neko bane ili vi banete.. ili shta ja znam slave.. ili

kako to sve izgleda kod normalnog :( :? sveta

ne mogu vise da idem nigde mozda cu ici... ko vam uopste dolazi... rodbina, drusthvo... mame... komshija na kafu pre podne

negde me je pocelo da mrzi ta neka veca slavlja mada ima to svojih cari...

eto pa moze neko od eminentnih clanova da pokrene ovu temu
 
a je l ste nekad usli polupozvani i svima ocitali bukvicu kako vas lazu i kako ste se posle osecali. a pri tom niste skinuli kapu

U takvim situacijama (desilo se par puta) sam uglavnom pripita, i osecam se odlicno :)

A desilo se i par puta da nam u goste dodju neki ljudi (prijatelji prijatelja) koje niko nije zvao... i pocnu da mudruju... meni je to uvek smesno - ne kapiram to ozbiljno...
 
evo , doduse grunfovske, definicije al' toga se drzim : "gost je gost, a domacin domacin!"
Taman da se isflekam pomazuci, ili da mi se neko umuvava u kuhinuj!?
Nekako, nisam bas ni naisla na takva ponasanja... u "obicnim" goscenjima...
Ali, ako je rec o npr. slavi za dvedesetoro i vise ljudi...nek' pomazu dobre duse! :)

Takodje, sudeci po ovim postovima, imam strasnu manu! Ako ostanem na spavanju, kod nekog ko mi jer blizak, ja sam ta sto sa prvim petlovima odlazi u kuhinju...:( Ali, tiha sam, majke mi...

Ako sam kod nekih onako, onda samo suvam SEBI kafu i odsunjam se na terasu... Ubijem se posle cekajuci da se domacini izbude oko podneva, da bih mogla kulturno da se pozdravim i odem... Najgore mi je "gostovati" kod onih koji nisu svikli na pice ( i ice) pa izmigoljavaju zguzvani i mamurni oko dva sata... :( Ebi ga, ja im vec zalepila tapete u dnevnoj sobi.
 
Nisam nailazila na nepristojne goste, koji bi da operu sudove posle slave. A ne bih im zamerila. Vecini ne zameram ni kad sipaju sok u svoju casu kad se isprazni. Mada ni takvih nema mnogo. Po pravilu, sto je okupljanje vece, to su gosti sve tezi na samoposluzivanju.
 
parka, peremo i prozore... :)

jes, muvalo, ako imaju ona vrata sto se samo zalupe, mozes da odes... :)
A kod nas, kad neko priseban treba da zakljuca vrata, nit da im ulazis u spavacu sobu i budis domacina, nit da cekas... :( Katastrofa!
 
Е, пролетос сам правила вечеру за неку родбину што ми 100 година није била у кући...а био радни дан и ко ће да се смара по кухињи, да их дочекујем сва у облаку од печења, те ја лепо наручим клопу, све супер сервирам, направим још пар салата и све ко право домаће...:)
Како је одмицала вечера сви су хвалили моје кулинарске способности, ја ћутала ко заливена и надала се да ће тако и протећи до краја, све док снаја (оличење домаћице-куварице) није питала како правим то јело...:-?
Тад сам морала да признам да нисам ја правила, а она је само изустила нешто као иронично ''ахм''...и ту ми опаде репутација куварице по ближој и даљој родбини! :-(:lol:
 
e mene bas briga!kad radim ne stignem da napravim i klopu i desert pa obicno desert bude iz radnje
tu dolazimo do onog sindroma zene mucenice(ne pampers,ne narucivati,ne masina za sudove)
inace ovde je cela organizacija kad ti neko dolazi,povadimo agende pa sad oni kazu "jao mi u nedelju imamo vec posetu" a mi da ne ispadnemo jadni kazemo "a mi u sledecu idemo u veneciju" pa se dogovorimo za mesec dana pijenje kafe:lol:
dobro karikiram ali to je to
 
Као и већина вас ни ја не волим да ми се неко мота по кухињи. Мала је и зачас направим хаос.Нарочито ако имам госте на ручку или вечери.

Е, зато кад сам гост - баш се гостим! Не волим да ми се мотају по кухињи, па се не трпам у туђу!
Наравно, ако је то неко мени близак - понудим се.
 
ne shvatam.
tako ste velike domacice i tako vam mnogo smeta da vam neko pomogne?
meni je normalno da uz razgovor domacici prinesem stvari za pranje,
sklonim sa njom zajedno sa stola ostatke...
da, i da operem sudove ako je to meni zgodnije, jer ona ima sitnu decu i vec je mrtva umorna...
ne spavam kod drugih, dogodilo se par puta,
I svaki put je palo gadno kajanje
ne volim ni da kod mene neko spava,
samo specijalne osobe imaju tu privilegiju
ako nije sex u pitanju
ona prica o nedobronamernim pomocnicama u vasoj kuhinji je degutantna,
ne vidim razlog da vidite kroz tu prizmu...
ili zapravo opisujete sebe :|
 

Back
Top