golf 4

Poruka
4
Ljudi potrebna mi je pomoc ja sam novi na forumu :) kupio bih auto iskljucivo golf 4 1.9 TDI
neka mi odg neko ko ga ima,koji su problemi,ako ih ima uopste :) kod njih i koja varijanta motora se pokazala kao naj naj. meni se svidja 1.9 TDI 115 konja mislim da je to sasvim korektno i dovoljno za mene stim sto mi je to prvi auto.....
imam nekih ponuda za golfa 1.6 16 ventila sa higeline opremom,105 konja ne znam koliko je to pametno da uzmem,ali je za 1500 eura,ako ne i vise jeftiniji od ovoga sto ja trazim....
havala unapred na odgovorima ...........
 
Ne savetujem ti da uzmes taj auto ali naravno izbor je tvoj :)
115 konjica je puno za 1. auto jos ako si musko... :)
ako si bas odlucan da kupis tako jak auto bolje uzmi focusa, 147, astru i slicno... Ne kazem da je golf los auto-daleko od toga ali je na Balkanu precenjen ;)
 
Ne kazem da je golf los auto-daleko od toga ali je na Balkanu precenjen ;)
precenjen je kad ga kupuješ ali to će biti verovatno i jednog dana kad ga budeš prodavao...
+ delovi i servis na svakom ćošku
+ robustan
+ mala potrošnja goriva
+ mogućnost i cena prodaje

- cena kad se kupuje
- dizajn ništa posebno
- tvrd
- na meti lopova
- retki primerci sa malom kilometražom
- zvuk motora

p.s. 115 KS je i više nego dovoljno za normalnu vožnju.
 
što se tiče dileme dizel ili benzinac
115 vs105 ks je u ovom slučaju drastična razlika jer dizel ima plus veći obrtni moment.
potrošnja je okvirno dizel manje od 6 a benzinac oko 8. u gradskim uslovima i više.
ako godišnje prelaziš dvadesetak kkm na gorivu ćeš štedeti bar 400 Eur a i kad ga budeš prodavao opet ćeš za dizela dobiti više.
jedini "problemčić" je što se dizeli u proseku voze više pa je teže naći nekog u dobrom stanju.
 
vd:
precenjen je kad ga kupuješ ali to će biti verovatno i jednog dana kad ga budeš prodavao...
+ delovi i servis na svakom ćošku
+ robustan
+ mala potrošnja goriva
+ mogućnost i cena prodaje

- cena kad se kupuje
- dizajn ništa posebno
- tvrd
- na meti lopova
- retki primerci sa malom kilometražom
- zvuk motora

p.s. 115 KS je i više nego dovoljno za normalnu vožnju.

naravno za jeste, ali po mom misljenju je previse za novog vozaca...
 
1.9 tdi je proglasen za jedan od najizdrzljivijih motora koji je vw ikad napravio i jako je ekonomican ... medjutim ja bih srcem krenuo za benzincem 1.6....
 
Male su sanse da nadjes golf 4 dizel sa pristojnom kilometrazom i pristojnom cenom. Tacka. Za te pare bolje kupi nesto novije, benzinca nekog. Ako si bas zapeo za golf 4, onda bolje benzinac.
 
Ako uzimas Golfa onda gledaj da to bude 1,9TDI ali sa 90 ks jer taj motor je proslavio TDI motore. Ono sto ga karakterise je da za razliku od ostalih TDI motora je da nema plivajuci zamajac. koji kosta od 400 eura za kopiju pa do 600 eura za original tako da je VW skuplji za odrzavanje od proseka.
Malopre sam bio u jednoj prodavnici cisto informativno da pitam posto su delovi za Mondeo jer planiram da ga ostavim sebi i prijatno sam se iznenadio kad mi je prodavac rekao da je zamajac 25000 din. a posto sam prolazio pored fiatove prodavnice delova svratio sam i tamo i pitao i rekli su mi da za JTD sa 59kw zamajac kosta 22000 din a sa 85kw 31000 din sto je opet dosta jeftinije od VW koji vazi za auto sa jeftinim odrzavanjem.
Cak i da uzmes SDI ne bi se prevario jer on mozda ne ide kao TDI ali zato manje trosi a i tebi kao pocetniku bi sasvim lepo zavrsavao posao + sto ces ga u startu dosta manje platiti.
 
Sto se tice Mondea - plivajuci zamajac jeste jeftin, ali mu je jako velika boljka. Pre neki dan mi je drugar pricao da je njegov komsija uzeo Mondeo da dovlaci aute iz Nemacke, dva puta mu se raspalo kvacilo (600 evra komplet), prodao, uzeo Passat B6 TDI i sa njim dosad dovukao preko 30 auta.

ontopic: SDI je dobra kupovina jer na njemu nema sta da rikne. Ne ide kao turbodizel, naravno, ali nije ni uzasno spor, recimo da je u rangu nekog 1.4 benzinca. Potrosnja je smehotresna, na otvorenom ne mnogo iznad 4 litre - mereno vise puta na relaciji Sabac-Herceg Novi preko Bosne.
 
Poslednja izmena:
Pa ti zamajci su generalno boljka na svim jacim dizelima.Pasat i Audi A3 sa 130 ks koji su dosli iz uvoza su imali problem s njim.Zato i preporucujem TDI 90ks ili SDI koji nemaju taj problem.
Na Mondeu se menja zamajac svakih 150k km otprilike sto je meni oho ho da se navozam jer zimi jako malo vozim a leti vozim motor.z:lol:
 
Vidi, ja sam imao 1.6 benzinca, odlican auto. Moj savjet ti je da ga sam nadjes nedje u inostranstvo i odes po njega, ostaces dobar makar 500€ nebitno dal' se radi o dizel ili benzin varijanti.

Ne savetujem ti da uzmes taj auto ali naravno izbor je tvoj :)
115 konjica je puno za 1. auto jos ako si musko... :)
ako si bas odlucan da kupis tako jak auto bolje uzmi focusa, 147, astru i slicno... Ne kazem da je golf los auto-daleko od toga ali je na Balkanu precenjen ;)

115 konjica je puno!!! Hm!!! :roll:
 
Tesko da bi ga izasao 500 eura jeftinije jer on bi gledao na svaku bocu jer kupuje auto za sebe a gledao bi onda i kilometrazu pa bi hteo da uzme auto sa manje km a tad to menja cenu.Plus ako ovde ne zna nekog speditera koji bi ga uputio sta i kako treba da odradi i da smani km ako je to potrebno pre granice onda moze samo da ga izadje najmanje 500 eura ali vise.
VD je rekao da 1,6 trosi 8 u gradu a ja bih rekao da ce pre biti do 10L dok TDI trosi oko 7L a zna da povuce i do 8L ako se čepa. Nase gorivo je cudo!z:)
 
Ako uzimas Golfa onda gledaj da to bude 1,9TDI ali sa 90 ks jer taj motor je proslavio TDI motore. Ono sto ga karakterise je da za razliku od ostalih TDI motora je da nema plivajuci zamajac. koji kosta od 400 eura za kopiju pa do 600 eura za original tako da je VW skuplji za odrzavanje od proseka.
Malopre sam bio u jednoj prodavnici cisto informativno da pitam posto su delovi za Mondeo jer planiram da ga ostavim sebi i prijatno sam se iznenadio kad mi je prodavac rekao da je zamajac 25000 din. a posto sam prolazio pored fiatove prodavnice delova svratio sam i tamo i pitao i rekli su mi da za JTD sa 59kw zamajac kosta 22000 din a sa 85kw 31000 din sto je opet dosta jeftinije od VW koji vazi za auto sa jeftinim odrzavanjem.
Cak i da uzmes SDI ne bi se prevario jer on mozda ne ide kao TDI ali zato manje trosi a i tebi kao pocetniku bi sasvim lepo zavrsavao posao + sto ces ga u startu dosta manje platiti.

ti svaki auto planiras da ostavis sebi..:/
:P
 
Poslednja izmena:
Pa kad sam zeni ostavio Seicento a ja prodao moju zujalicu i sad nekih dva meseca vozim ja taj Seicento koji je stvarno odlican ali ja imam i dvoje dece pa gledam da ostavim sebi neku limuzinu.
A kakva kola imam -svaki bi sebi ostavio!z:lol:
 
naravno za jeste, ali po mom misljenju je previse za novog vozaca...

a što...jel auto sam doda gas kad vidi novajliju, ili novajlija daje gas na automobilu...?

...misim...ta priča sa konjažom i brzinom neke mašine prolazi kod motocikala...ali nema potrebe pominjati to i kod automobila...
 

Back
Top