Globalizacija

Na ovom primeru vidimo klasican primer kako zla Amerika, Trilaterala i Vasingtonski Konsenzus unistavaju nacionalne identitete i jezike.

Dobro, jeste da su sve ovo razliciti jezici, ali vas teraju da ujednacavaju vase mitove i bajke, pa umesto Bas Celika i Biberceta, deca nam gledaju Dizni mitove i bajke!

Strasno, ja sam zgrozen, moramo se boriti protiv tog americkog globalistickog zla. Ljudi, oni uticu i na nase hormone, i na ono sta osecamo!!!


P.S. Ima i srpski jezik, sto znaci da im je posten i napacen srpski narod na meti!!!
A FSB,gde je fsb :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
 
https://www.krstarica.com/vesti/sve...leda-dobro-ovo-bi-mogla-da-bude-najgora-susa/

Sta mislite o ovome?
Da li ce zima postati toplija kao sredina proleca a jesen ce da bude leto.
Da li cemo u buducnosti imati samo dva godisnja doba?
I kakvi su uslovi za izbegavanje ekoloskih promena?
Sta nam naucnici rade? Eon Musk pravi svemirske brodove za pocetak samo kao turisticke.
Sta nam donosi globalizacija?
Sta posle interneta sledi?
Leteci automobili?
Da li se ljudi sprdaju kao sto su se i sprdali sa tim da ce ljudi moci leteti napravama koji oni sami budu napravili avionima, hilikopterima, i ratovati droidima?
Da li zaista iz filmova mozemo da ucimo?
Pfff, pa ti si kao da si izašao iz nekog naučnofantastičnog filma! Jesi ti možda pomešao realnost s fikcijom?

Zima postaje toplija kao sredina proleća, jesen će biti leto, a onda će nam se verovatno sunce smilovati pa će nam se godišnja doba skratiti na samo dva!

A što se tiče naučnika, evo ih, sigurno negde u laboratorijama pokušavaju da naprave hibrid između letelice i mašine za pranje sudova!

A Elon Musk, on je već pravi superjunak, što pravi svemirske brodove, što pušta Tesline automobile u svemir! A šta posle interneta sledi?

Pa, verovatno počinje doba kada će se ljudi međusobno komunicirati telepatski, ili možda razmenjivati misli pomoću golubova pismonoša koji lete kroz vasionu!

Ah, da, iz filmova možemo puno toga naučiti, na primer, kako da se dobro nasmejemo ovakvim idejama!
 
Ima i ruski jezik u klipu, to je zato sto globalizacija mrzi nasu slobodarsku FSB Sluzbu i heroja Put.lera. :rida:
Ma daj, molim te, samo što nisi rekao da globalizacija šapuće s Putlerom u ruskom jeziku dok planiraju kako da unište slobodu i demokratiju širom sveta. To je kao da kažeš da miševi igraju kolo s mačkama! Ajde, realno, malo manje teorija zavere, malo više stvarnih problema, može?
 
amerika jeste zlo ali globalizacija nije

razmisli o tome BBBBuraz

Istina, globalizacija nije isto što i zapadni imperijalizam ili amerikanizacija ostatka sveta i stvaranje nekakve centralizovane globalne fašističke države, ono dva totalno različita pojma.

To je naravno loše i zlo, ali mislim od kako je čoveka postojala je ta radoznalost i želja da putuje što je moguće dalje, da upoznaje nove ljude, druge kulture, razmenjuje sa njima iskustva, energiju, iskusi i proba nešto novo i drugačije, itd i apsolutno nema ništa loše u tome što zahvaljujući napretku tehnologije i ostalog svet se "smanjio", ljudi su umreženiji, povezaniji, više putuju, mnogo brže se putuje, protok informacija je brži, kulture se mešaju, sve je mnogo dostupnije nego nekad, itd i to je prosto nesto sto je bilo neminovno i sto je nezaustavljiv proces jer prosto čitav svet je kao jedan veliki organizam i jedan veliki povezani ekosistem i bilo kakva izolacija ili samoizolacija nit je prirodna, nit ima smisla nit je moguća.
Recimo ja mislim da je to super stvar što recimo na najudaljeniji deo planete mogu da stignem za najviše 24 sata, što mogu na youtube i internetu da biram kakvu god hoću muziku da slušam, koji god film da gledam ili vesti i zbivanja da pratim iz bilo kog dela sveta ili sto mogu da odem na drustvene mreze ili neki dejting sajt i da biram hoću li da upoznam ne znam neku crnkinju iz Brazila, neku Nigerijku, Kenijku, Meksikanku, Kineskinju, Italijanku, Španjolku, Ruskinju ili možda neku plavušu iz Nemačke ili Skandinavije ili ne znam da ako hoću negde da sednem na klopu da mogu da biram hoću li našu hranu, italijansku, grčku, meksičku, kinesku ili kakvu god, ono to sve naravno da je super i nema ništa loše u tome i da smo zapravo privilegovani da imamo sve to što prethodne generacije nisu imale i što im je to bio ono čist SF, i to je naravno super a sad neokolonijalizam i stvaranje nekakve globalne, centralizovane, totalitarne drzave je nesto potpuno drugo i to naravno da je zlo kome se treba odupirati i rukama i nogama.
 
Istina, globalizacija nije isto što i zapadni imperijalizam ili amerikanizacija ostatka sveta i stvaranje nekakve centralizovane globalne fašističke države, ono dva totalno različita pojma.

To je naravno loše i zlo, ali mislim od kako je čoveka postojala je ta radoznalost i želja da putuje što je moguće dalje, da upoznaje nove ljude, druge kulture, razmenjuje sa njima iskustva, energiju, iskusi i proba nešto novo i drugačije, itd i apsolutno nema ništa loše u tome što zahvaljujući napretku tehnologije i ostalog svet se "smanjio", ljudi su umreženiji, povezaniji, više putuju, mnogo brže se putuje, protok informacija je brži, kulture se mešaju, sve je mnogo dostupnije nego nekad, itd i to je prosto nesto sto je bilo neminovno i sto je nezaustavljiv proces jer prosto čitav svet je kao jedan veliki organizam i jedan veliki povezani ekosistem i bilo kakva izolacija ili samoizolacija nit je prirodna, nit ima smisla nit je moguća.
Recimo ja mislim da je to super stvar što recimo na najudaljeniji deo planete mogu da stignem za najviše 24 sata, što mogu na youtube i internetu da biram kakvu god hoću muziku da slušam, koji god film da gledam ili vesti i zbivanja da pratim iz bilo kog dela sveta ili sto mogu da odem na drustvene mreze ili neki dejting sajt i da biram hoću li da upoznam ne znam neku crnkinju iz Brazila, neku Nigerijku, Kenijku, Meksikanku, Kineskinju, Italijanku, Španjolku, Ruskinju ili možda neku plavušu iz Nemačke ili Skandinavije ili ne znam da ako hoću negde da sednem na klopu da mogu da biram hoću li našu hranu, italijansku, grčku, meksičku, kinesku ili kakvu god, ono to sve naravno da je super i nema ništa loše u tome i da smo zapravo privilegovani da imamo sve to što prethodne generacije nisu imale i što im je to bio ono čist SF, i to je naravno super a sad neokolonijalizam i stvaranje nekakve globalne, centralizovane, totalitarne drzave je nesto potpuno drugo i to naravno da je zlo kome se treba odupirati i rukama i nogama.
njesi vala u pravu brate
globalizacija i tehnologija nisu isto sto i tehnologija i logistika
globalizacija u tehnologiji ima vise grana kao sto je it sektor i nuklearna energija a u it sektor spada robotika a u robotici je privreda

dok tehnologija i logistika koriste vise intelektualni deo danasnjice
kao sto su to recimo politicke i prirodne nauke,

logistika sama po sebi spada ne obuhvata youtube i koliko predjeni put avionom se moze preci i za kratkovreme vec se se pogresno koristi stastistika.

Tako da, globalizacija ne koristi, velike sile to znaju pa zaradjuju na ekonomiji a jedna grana ekonomije ide upravo u naoruzavanje najnaprednijim tehnoloskim dostignucima, pa tako imamo robote koji sami mogu da lete i da pucaju.
Regultacija za it inzinjere i one iz konematografske industrije lezi u tome da naprafe specivicne sto bolje pucacke igre, filmove, pazite samo kako to madjonircar radi trik je u tome u odvracanju paznje
dok mi gledamo filmove, igramo igre gledamo youtub, koristimo internet.
to je lose.


Bez globalizacije nema ratova, nema fefolucija, nema novih inovacija.
Tako da nam ostaje jedino ono sto je bob marli rekao u jedno pjesmi a vala i bitlsi
 

Back
Top