Global UGRAD program

AlanViBritannia

Domaćin
Poruka
4.783
http://www.worldlearning.org.rs/pages/global-ugrad-sr/o-programu.php

Global UGRAD program razmene pruža studentima osnovnih studija iz Crne Gore i Srbije punu stipendiju za jednu akademsku godinu studija u Sjedinjenim Državama. Stipendija pokriva školarinu, međunarodna/domaća putovanja, konsultacije, smeštaj i ishranu, osiguranje od povreda ili u slučaju bolesti, manji džeparac i kupovinu knjiga. Studenti pohađaju kurseve u svojoj oblasti specijalizacije, kao i izborne predmete, žive u studentskim domovima i imaju priliku da učestvuju u organizacijama i aktivnostima univerzitetskog kompleksa. Od njih se zahteva da učestvuju u aktivnostima društveno korisnog rada da bi što bolje razumeli društvo i vrednosti Sjedinjenih Država. Tokom ove akademske godine biće podsticani da učestvuju i u stažiranju.

Da nema niko iskustva sa ovim? Planiram da se prijavim ove godine, pa bi svako iskustvo itekako dobro došlo. Hvala unapred. :)
 
Što se tiče proseka, ja ću imati negde u rasponu od 8.4 do 8.6. Mada, na sajtu kaže da je od proseka bitnija "društvena aktivnost" (ili sam to čitao na nekom od intervjua koji je dala menadžer ovog world leading projekta). A član sam parlamenta studentskog, pa imam tu neku "društvenu aktivnost". Who knows. :)
 
ja sam prosle godine isao do njih onako informativno, i kazu mi da je mnogo bitan interviju posle te prve selekcije, i da vazna je te drustvena aktivnost, ja inace igram americki fudbal tako da ne bi bilo problema da tamo budem aktivan
 
Ja sam bio prijavljen za A-SMYLE tokom prve godine srednje škole i ispao sam u poslednjem krugu upravo zbog intervjua (jer sam se sledio pred ispitivačima). Tako da da, intervju je sigurno 100% presudan. :)

Šta da ti kažem, srećno, pa da se vidimo na nekom od onih izleta što organizuju za sve učesnike programa. :D
 
ja sam prosle godine isao do njih onako informativno, i kazu mi da je mnogo bitan interviju posle te prve selekcije, i da vazna je te drustvena aktivnost, ja inace igram americki fudbal tako da ne bi bilo problema da tamo budem aktivan

Meni je tek sad došlo do mozga. xD Ček, ti si kandidovao prošle godine? Ajd ako ti nije problem reci mi kako ide proces selekcije i ako znaš neke bliže informacije o samom programu? Ovo što se može naći na netu je prilično oskudno. :(

Hvala. :))
 
Nisam se kandidovao, odustao sam u poslednjem trenutku, jer sam od predmeta imao da polozim matematiku i fiziku, jedne od najtezih predmeta na faksu, a posto sam samo jurio da polozim, i znao da nece biti zadovoljavajuce ocene, tako ni prosek, jer imam 12 *ebenih predmeta, ali proces ide ovako kako su oni meni objasnili , prvo ide selekcija kandidata na osnovu podnete dokumentacije, pa valjda se o njihovom trosku radi TOEFL, pa tu otpadne neki deo jer postoji neki potreban broj bodova, ne znam koji, i onda posle toga, ide interviju, i na tom intervijuu se odabiraju kandidati koji ce otici
 
pa slusaj te je jos mlado kod nas , tako da nema njih puno iskreno sto manje njih manje konkurencije, posto malo njih ide, ako zivis u Bg najbolje informacije ces da dobijes od njih, oni su ti u Kralja Milana ne znam tacno koji broj, tamo rade oni koji su zavrsili fax tamo ...tako da eto, msm da ih ima i negde na fb, tako da mozes da pratis njihov feed ono , kad sta ima i to, ja cu malo aktivnije da pocnem da se spremam, nego ovde dok zavrsim neke ispite, udavise me, srdljiva ekonomija na saobracajnom faxu
 
slusaj ovako sad, nemoj da se zamlacujes puno sa engleskim, svi koji su polagali kazu da test nije nikakav bauk, uzmi pogledaj sta ces da radis na faksu, nagruvaj odma da imas dobre oce, lakse ces da prodjes
 

Back
Top