Gledali... Obrazložili... Ocenili... :)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pijavice

Uzasan i ocajan film. I ovo koliko ima mu je previse. Malo je falilo da napustim bioskopsku salu.

Dragan Marinkovic s obzirom na neke prethodne filmove koji jos i imaju neki status je ponovo dokazao da je jedan od nasih najprecenjenijih autora.

I Djuricko kao glavni glumac je potpuno neuverljiv.

Onaj ko se lozi na jevrejsku izuzetnost i srpski autosovinizam ce mozda ovde i videti nesto lepo. Ja ne.

Scene su nabacane bez ikakvog smisla i logike, jos gore nego u Bumerangu, odjednom svako svakog zna, pa bolje je Sinisa Pavic i prirodnije uvezao likove nego ovo..

Film je jako los. Bledi pokusaj da se iskopiraju Profesionalac i Balkanska pravila, kazem bledi jer ne postoji radnja koja ti drzi paznju, provucena je neka poruka ali ja to nisam video, tj. nisam osetio tu poruku da bi na kraju skontao naravoucenije...

Lose je reziran i odglumljen, jako jako neuverljivo... Eto ako moram nesto pozitivno da izdvojim to je sto je par puta sevnulo golo dupe i par sisa i to je sve. A cak i to nema nikakvu svrhu i efekat u prici..
 
Pijavice

Uzasan i ocajan film. I ovo koliko ima mu je previse. Malo je falilo da napustim bioskopsku salu.

Dragan Marinkovic s obzirom na neke prethodne filmove koji jos i imaju neki status je ponovo dokazao da je jedan od nasih najprecenjenijih autora.

I Djuricko kao glavni glumac je potpuno neuverljiv.

Onaj ko se lozi na jevrejsku izuzetnost i srpski autosovinizam ce mozda ovde i videti nesto lepo. Ja ne.

Scene su nabacane bez ikakvog smisla i logike, jos gore nego u Bumerangu, odjednom svako svakog zna, pa bolje je Sinisa Pavic i prirodnije uvezao likove nego ovo..

Film je jako los. Bledi pokusaj da se iskopiraju Profesionalac i Balkanska pravila, kazem bledi jer ne postoji radnja koja ti drzi paznju, provucena je neka poruka ali ja to nisam video, tj. nisam osetio tu poruku da bi na kraju skontao naravoucenije...

Lose je reziran i odglumljen, jako jako neuverljivo... Eto ako moram nesto pozitivno da izdvojim to je sto je par puta sevnulo golo dupe i par sisa i to je sve. A cak i to nema nikakvu svrhu i efekat u prici..

Не знам можда грешим али ја већ дуго минирам гледање домаће продукције.
Мислим да сам један од ретких који још није погледао чак ни хваљени Јужни ветар. :(
 
Broj 55
https://www.imdb.com/title/tt2993698/
Film je bas obecavao, istinit dogadjaj , o sukobu Srpske i Hrvatske vojske 1991, osvojio zlatne arene...
Medjutim film je kao Rambo 3 , apsolutno nema dublje psihologije, likovi su jednodimenzionalni, druga strana u filmu uopste nije ni ni prikazana, ceo film pucanje, ima tu neka prica, ali stvarno imali su dobru temu za film , ali nista nisu uradili.
Bas sam ocekivao da ce film biti super, ali je ispalo veliko razocarenje... :rida:
 
A šta fali Bumerangu?

Pijavice nisam gledao, mada mi je teško da zamislim neko Albaharijevo delo na filmskom platnu.

Ja sam Bumerang gledao davno, ali svakako da je u pitanju jedan ispodprosecan film.. Prvo koliko se secam ta prica oko zenidbe mi je glupost, da li si ti video neku emociju izmedju njih dvoje? Drugo, one scene u kafani koje kao treba da budu najbolji deo filma su isto vestacke bez ikakve spontanosti i humora.. Film nema tezinu i vrednost, zamisljen je kao neka luda i opicena pricica, a ja sam kao i u Pijavicama video samo gomilu dosadnih i nabacanih scena...
 
AD ASTRA
Odličan film. SF drama o odnosu oca i sina koji se veoma razlikuju. Otac sanjar i ekstremista koji je sve žrtvovao zarad traganja za nečim što verovatno ne postoji i realističniji sin kome ovaj puno nedostaje. Bred Pitova još jedna vrhunska uloga, čovek glumi očima. Tomi Li Džons ništa manje loš. Ceo film odiše atmosferom teskobe i ograničenosti iako se dobrim delom odvija u neograničenom svemirskom prostranstvu. Pamtiću ovaj film, više mi se dopao od Gravitija iako će to za neke biti svetogrđe.
 
Poslednja izmena:
AD ASTRA
Odličan film. SF drama o odnosu oca i sina koji se veoma razlikuju. Otac sanjar i ekstremista koji je sve žrtvovao zarad traganja za nečim što verovatno ne postoji i realističniji sin kome ovaj puno nedostaje. Bred Pitova još jedna vrhunska uloga, čovek glumi očima. Tomi Li Džons ništa manje loš. Ceo film odiše atmosferom teskobe i ograničenosti iako se dobrim delom odvija u neograničenom svemirskom prostranstvu. 8) Pamtiću ovaj film, više mi se dopao od Gravitija iako će to za neke biti svetogrđe.

Gravity bese sa Sandrom Bulok i Klunijem? Ako je to to, nije los film, gledao sam ga kad je tek izasao. Meni je dobar i onaj Marsovac sa Dejmonom...
 
Да, Гравити је с њих двоје. Мало јачи утисак на мене је оставио Ад астра, некако ми је јача та драмска димензија. Тај марсовски с Дејмоном је добро урађен, али мислим да нема ту дубину...плус што ме смара Дејмонов извештачени хумор. :)
 
Да, Гравити је с њих двоје. Мало јачи утисак на мене је оставио Ад астра, некако ми је јача та драмска димензија. Тај марсовски с Дејмоном је добро урађен, али мислим да нема ту дубину...плус што ме смара Дејмонов извештачени хумор. :)

Meni je Marsovac bas bio interesantan ovako fenomenoloski, e sad ne znam koliko je bas to sve realno, ali u tom trenutku donekle mi je imalo logike... Sto se tice Bred Pita da, on je bas lepo sazreo i mislim da u poslednje vreme i dobija prave uloge.
 
Ja sam Bumerang gledao davno, ali svakako da je u pitanju jedan ispodprosecan film.. Prvo koliko se secam ta prica oko zenidbe mi je glupost, da li si ti video neku emociju izmedju njih dvoje? Drugo, one scene u kafani koje kao treba da budu najbolji deo filma su isto vestacke bez ikakve spontanosti i humora.. Film nema tezinu i vrednost, zamisljen je kao neka luda i opicena pricica, a ja sam kao i u Pijavicama video samo gomilu dosadnih i nabacanih scena...

Daj čoveče, film je komedija apsurda, jedan satiričan prikaz Srbije u to doba.
Kakve emocije, kakvi bakrači :D

Pa ona zadnja scena u kafani je esencijalni prikaz Srbije i mentaliteta ovog naroda: i narodnjaci i tehno i pucnjava, igra se kolo dok se sve oko njih ruši i završava u plamenu.
Mislim da je analogija jasna.
 
Poslednja izmena:
Daj čoveče, film je komedija apsurda, jedan satiričan prikaz Srbije u to doba.
Kakve emocije, kakvi bakrači :D

Ako je nesto komedija onda bi trebalo da te zasmeje. A ja se nisam nijednom nasmejao dok sam gledao taj film. I nije to jedini takav slucaj.. I Mala nocna muzika je sranje od filma a vec koliko vidim ima nekakav kultni status...
 
Nisi, zato što ga nisi razumeo na pravi način.

Sta da razumem kada su glupe fore a vidi se da pretenduju bas na taj komican pristup.. Toliko je isforsirano da mi prosto ne lezi i to je to. A koliko me secanje sluzi taj film i nije bas tolika sprdacina kao npr. Crni Gruja, pa bi trebalo da postoje i neki odnosi medju likovima a ne kao evo zenim se..
 
O Bože...:roll:
Ništa, vrati se ti bolje Paviću i Sekuli.
Tu su odnosi među likovima baš onako vrhunski odrađeni.
A ima i emocija...

Sekulu nisam gledao nikad u zivotu, a Pavic je kao pisac mag za ove strucnjake koji su radili scenario za Marinkoviceve filmove.. Sad ce jos da ispadne da sam ja glup i ne kapiram svu tu genijalnost - koje nema ni u tragovima.. Definitivno jedan od top 3 najprecenjenija domaca filma, uz vec pomenutu nocnu muziku i rat uzivo... Taman sam te pohvalio da volimo iste filmove i serije, a ti cim nije po tvom prebacujes lopticu na Selo gori i Radasina, to ko ono kad ovi sto brane Nemanjice kazu idi gledaj zadrugu... Eto tako i ti sad radis.
 
Da l si glup, to stvarno ne mogu da procenim.
Ali da nisi u stanju da ukapiraš film - nisi.

Nije tacno. To nije film koji zahteva da ga ukapiras... Na primer Carlston za Ognjenku je film koji treba skontati ili Decko koji obecava sa Bercekom, a verni prikaz Srbije kako si ti rekao je Bure baruta ili Tockovi ili Sutra ujutru, Hadersfild, itd.. (prvi koji mi padaju na pamet), a Bumerang je glup film, komedija bez dobrih fora i odnosi i emocije u nepostojecoj radnji. Kod Dragana Marinkovica sve deluje kao da je hteo da otalja sto pre, likovi su mu bezlicni i prozirni, sablonski, bez krvi i mesa...
 
Crawl (2-/5)
https://www.imdb.com/title/tt8364368/?ref_=fn_al_tt_1
Некада се зажелим оваквих "пусти мозак на пашу" филмова без велике умјетничке вредности.
Али просто глуп је, превише је глуп.Ако му чак и опростим неке лудости у сулудом сценарију, плус солидна глума, солидне застрашујуће сцене
,превише је просто ишао на механички препад и "искакајуће трзнем те на препад сцене" само да би послужио сврси.У биоскопима то изгледа још на већи левел појачано јер звук убија.Штета заиста јер погледао сам и добро одрађених филмова на тему крокодила као рецимо Black Water.
https://www.imdb.com/title/tt0816436/?ref_=tt_sims_tt
 
Pa film je snimljen u Beogradu. Sta drugo da rade.

Gde da nadju mocvaru, drvece u Beogradu.

Vucic je rascistio za BGH2O prostor gde su bile zmije, pacovi i ostale strasne stvari.

Napravili su tri kuce, podrum i to je to.

Bar je Kaya bila u Beogradu, ako nista drugo. :D

Па добро колико сам испратио у бископима је солидно зарадио.
 
The Perfection (4/5)
https://www.imdb.com/title/tt7772580/
Хм лудница од филма препуна преокрета, заокрета, халуцинације, лудачке приче,одличне глуме и гле чуда у само сат и по времена стало је толико тога да би и највећи режисери били љубоморни.Морам напоменути да ово није филм за свакога поготово за оне са слабим стомаком али је бисер који вреди погледати поготово за нас љубитеље болесно бизарних хорор-трилера.Једина већа замјерка је је изражен феминизам у филму, то и није моја шоља чаја али овај пут ћу му опростити јер ми је генерално филм легао по сваком основу.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top