Gitare i pojačala Marka Knoflera na aukciji zaradili preko 10 miliona evra

Sensei

Master
Moderator
Poruka
67.647
Asortiman gitara i pojačala Marka Knoflera doneo je na aukciji skoro 9 miliona funti, što je znatno više nego što je prvobitno procenjeno.

Aukcija je održana 31. januara u Christie's-u u Londonu, na kojoj su bili dobrodošli ponuđači i kupci iz 61 zemlje, a više od 120 gitara i pojačala gitariste Dire Straits otišlo je pod čekić. Konačan iznos potvrđen je na 8.840.160 funti.

 
Reizdanje Gibson Les Paul Standard ’59 koje je Knopfler koristio na stazi Monei for Nothing prodato je za 592.200 funti, postavljajući novi svetski aukcijski rekord za model.

1706847169362.png
 
U međuvremenu, crveni Schecter Telecaster koji je Knopfler kupio 1984. za hit Dire Straitsa Walk of Life bio je na aukciji za 415.800 funti, što je znatno iznad njegove procene od 6.000 funti. Prva električna-akustična gitara koju je posedovao takođe je bila deo kolekcije i bila je procenjena na 5.000 funti, ali je prodata za 126.000 funti.

1706847521221.png
 
Nofler kaže za Bi-Bi-Si da je aukcija bila „neverovatno putovanje”.

„Tako sam zadovoljan što će ovi veoma voljeni instrumenti pronaći nove svirače i nove pesme, kao i za prikupljanje novca za dobrotvorne svrhe koje mi mnogo znače“, kaže on.

„Bilo jmi je milo da vidim koliko ove gitare znače tolikom broju ljudi, a takođe sam zadovoljan što će nastaviti da raduju mnoge kroz pesme koje sam godinama snimao sa njima.

„Vama, kolegama sviračima, entuzijastima i kolekcionarima, želim vam sve dobre stvari.

Najmanje četvrtina prihoda od aukcije biće ravnopravno podeljena i donirana Britanskom Crvenom krstu, Tusku i Brave Hearts of the North East.
 
Razni drugi instrumenti su takođe prodati za znatno više od njihove procenjene vrednosti. Na primer, Knoflerov Pensa-Suhr MK-1 iz 1988. godine, koji je svirao na koncertu povodom 70. rođendana Nelsona Mandele na stadionu Vembli, procenjen je na samo 8.000 funti, ali je prodat za 504.000 funti.

Pogledajte prilog 1492302
WOW.... Pensa je obicno skupa gitara ali ovo ne bih ikada ocekivao.. Citao sam da je izuzetno kvalitetna ali je nikada nisam ni video. @Sensei...ti naravno imas jednu u svojoj kolekciji, je li?
 

Back
Top