Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam danas počela da pijem Orgametril trebalo bi da odložim menstruaciju, koja se očekivala za 5 dana,
Da li je to sigurno da sad neću dobiti za 5-6 dana ako nastavim sa Orgametril-om?!
Dovoljno mi je i ako bi mi se menst. pomerila bar za dan-dva!
 
dr:
Postoji ali mislim da to nece delovati na mucninu izazvanu pilulama.
Javi se ti sutra svom endokrinologu.

Doktorka mi nije u zemlji, na nekom kongresu je do 23. a ne bih da bez preke potrebe idem kod nekog drugog. Probacu da izdrzim bar jos par dana, pa ako ne bude bolje, prekinucu na svoju ruku :confused: Cini mi se da se uz Klometol, Rupurut i slicne lekove malo kao smanjilo, ali sam nocas opet povratila (doduse samo jednom :roll: ). Na Diane sam jos gore reagovala, stvarno se pitam da li ove pilule donose vise stete nego koristi? :dontunderstand: Hvala ti Dr puno na odgovoru, mnogo mi je znacio, veliki pozdrav :bye:
 
Doktorka mi nije u zemlji, na nekom kongresu je do 23. a ne bih da bez preke potrebe idem kod nekog drugog. Probacu da izdrzim bar jos par dana, pa ako ne bude bolje, prekinucu na svoju ruku :confused: Cini mi se da se uz Klometol, Rupurut i slicne lekove malo kao smanjilo, ali sam nocas opet povratila (doduse samo jednom :roll: ). Na Diane sam jos gore reagovala, stvarno se pitam da li ove pilule donose vise stete nego koristi? :dontunderstand: Hvala ti Dr puno na odgovoru, mnogo mi je znacio, veliki pozdrav :bye:

Nezeljena dejstva mogu biti gadna, hvala Bogu nisu tako cesta ali za tebe koja tako reagujes nije uteha da ti kazem da je to retko, za tebe je 100%.
Izdrzi jos malo pa se konsultuj sa svojom doktorkom da probate sa nekim drugim pilulama, ima ih na trzistu raznih vrsta.
 
Radila sam kontrolne briseve i nalaze pre par dana kada sam usla u deveti mesec trudnoce.Na jednom nalazu pise sledece:Izolovan je Candida sp! a na drugom patogene bakterije nisu nadjene!
Posto se sa svojim ginekologom necu videti do sledece nedelje molim vas da mi pojasnite moje nalaze i da li je Candida veliki problem za mene i kako se leci?Hvala!
 
Najpre zelim da vas pozdravim dr kao i WW a onda i da vas zamolim za jedan odgovor.
Elem ja zadnjih 20 dana lecim anemiju totemom 2 x 1ampulu, folan, vitamin C, B, oligogal... pre par dana nakon menstrruacije posle odnosa s deckom osetila sam drugaciji miris mog sekreta. Pitanje je da li to moze da ima veze sa terapijom koju trenutno uzimam? Pre 4 meseca smo se decko i ja lecili od hlamidije pa sam mozda sada paranoicna sa pojavom bilo kakve promene. Ja tegobe nikakve nemam osim eto tog drugacijeg mirisa. Mislite li da trebam da se strpim jos malo dok zavrsim sa ovom terapijom ili da se ipak javim ginekologu?
 
Najpre zelim da vas pozdravim dr kao i WW a onda i da vas zamolim za jedan odgovor.
Elem ja zadnjih 20 dana lecim anemiju totemom 2 x 1ampulu, folan, vitamin C, B, oligogal... pre par dana nakon menstrruacije posle odnosa s deckom osetila sam drugaciji miris mog sekreta. Pitanje je da li to moze da ima veze sa terapijom koju trenutno uzimam? Pre 4 meseca smo se decko i ja lecili od hlamidije pa sam mozda sada paranoicna sa pojavom bilo kakve promene. Ja tegobe nikakve nemam osim eto tog drugacijeg mirisa. Mislite li da trebam da se strpim jos malo dok zavrsim sa ovom terapijom ili da se ipak javim ginekologu?

Urin zna da promeni miris zbog uzimanja vitamina, lekova i sl.
Vaginalni sekret ne bas, za svaki slucaj proveri ti to kod lekara.
 
Čemu takav ton???

Ako već nećeš da odgovoriš, OK .... ali nemoj takve zajedljive komentare molim te.

Odgovore si dobila, i na temi vantelesna oplodnja i na forumu dom i porodica.
I ne vidim potrebu za postavljanjem prvo posebne teme, pa onda nakon dobijanja odgovora na temi vantelesna oplodnja , postavljanje pitanja na temi ginekologija ,pa onda na forumu dom i porodica.
Isto pitanje, isti odgovori, vrlo detaljni moram da primetim.

I uopste nisam zajedljiva nego mi nisi jasna.
 
..moze li se raditi HPV DNK tipizacija bez biopsije, npr iz brisa?
..ili mora iz tkiva?

Nisam bas sigurna da sam te dobro razumela, jeli govorimo o biopsiji grlica materice?
Biopsija se ne radi da bi se uradila HPV tipizacija, radi se iz sumnje na nesto drugo a kad se vec uzme isecak on se pregleda na razne stvari.
Ako je to bilo pitanje.

Ne bi te slali na biopsiju da bi uradili HPV tipizaciju.
 
dr:
Nisam bas sigurna da sam te dobro razumela, jeli govorimo o biopsiji grlica materice?
Biopsija se ne radi da bi se uradila HPV tipizacija, radi se iz sumnje na nesto drugo a kad se vec uzme isecak on se pregleda na razne stvari.
Ako je to bilo pitanje.

Ne bi te slali na biopsiju da bi uradili HPV tipizaciju.


..to me je zanimalo..mora li posle biopsije ili moze i bez nje...thanx.. :)
 
Da,u pitanju je Rh inkompatibilnost.Supruga je Rh-, a ja Rh+.Raniji rezultati su pokazivali da postoje antitela(poz+,titor 1:2),dok je na poslednjem sve u redu.Da li postoji mogucnost da se antitela u potpunosti izgube?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top