Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne , nego na tebe.
Ja razumem da zelis da pomognes , i strah i sve ali isto tako znam da kao za baksuz kad se urgira preko 300 razlicitih veza, i preporuka da se stvari iskomplikuju.
 
uh... valjda nece.
ma, tu "tatinu" vezu smo automatski odbacili... nekako.

a ovo u narodnog fronta je njen ginekolog samo rekla za koga ona zna da je dobar.
ja nemam nikakva iskustva s tim, pa cisto pitam da li je neko nesto cuo za narodnog fronta.
mada je cak i svejedno, verovatno ce tamo ici... nema sta.
 
Ima li neko iskustva sa koriscenjem Primolut-Nor-5? Moram 1. put u zivotu da pribegnem odlaganju menstruacije, ginekoloski sam potpuno zdrava (kompl.pregled pre mesec i po). Zaista mi je potreban odgovor sto pre i unapred se zahvaljujem na eventualnim komentarima.
 
Dobar dan svima! Imam 24 godine, nikada nisam imala nikakvih ginekoloskih problema, jer sam fobicna po tom pitanju....Idem redovno na preglede (na svaka 3 meseca),koristim uvek zastitu sa partnerom, cak ni na bazen ne idem od kada sam cula da moze da se dobije hlamidija ti putem :)

Na poslednjem pregledu koji je bio pre 10 dana konstatovan mi je tumor na desnom jajniku 33x28mm, pise da je moguca dermoidna cista ili endometriosa.Naravno, google je radio (posto se ne razumem u medicinu) i koliko-toliko sam se informisala (nije mi bilo dobro kada sam videla koliko vrsta tumora postoji!)
e,sad.....radila sam osim ultrazvuka i sve moguce analize... (krv tek idem da vadim sutra, i da radim tumor-markere)
hlamidija-negativna
candida positiv u velikom broju
papa - druga grupa
citoloski nalaz-6 grupa

iscitala sam sve i o candidi, i videla da se pojavljuje kada imunoloski sistem opadne pa sam htela da pitam- da li se ona pojavila usled tumora, ili to nema veze jadno sa drugim?

isto tako sam htela da mi objasnite prednosti i mane laparaskopije, posto moram ici na operaciju, a dvoumim se kojom metodom da se operisem.Da li moze operacija da se izvede laparoskopski,i u slucaju da moraju da mi izvade desni jajnik, ili onda mora klasican rez?

Unapred hvala!!!
 
dr:
Prvo prestani da koristis vaginalete na bazi kantariona.
Drugo, idi u mikrobiolosku laboratoriju i uradi sve briseve koji se spominju u prvom postu na ovoj temi.
Kad si poslednji put bila kod ginekologa?

Bili ste u pravu za kantarion.:):)
Promjenila sam ginekologa ( naravno pošla sam privatno ) i napokon sam dobila pravu dijagnozu, a s tim i terapiju.:klap::klap:Svrab se već malo umirio, a čak nisam morala da radim antibiogram.
:D
 
Moze li neka mlada mama da mi kaze da li je imala koristi od vezbi za trudnice?
Sada sam u 29.nedelji i vec bi trebalo da pocnem sa vezbama..
Gde ste isle i kakva su vam iskustva?
Hvala! :)
 
Postovani,
poslednju menstruciju sam imala pre 15 dana. poslednja 3 dana osecam blagi bol u predelu jajnika, i pojavljuje mi se povremeno braon, crvena ili roze sluz. Da li se radi o ovulaciji ili hormonima?

Hvala!
 
Imam pitanje u u vezi bola koji moza supruga oseca. Nakon porodjaja sa periduralom (8. maja 2008) oseca jak bol u nozi (Isijatikus). Bol je povremeno slabiji ali skoro ga uvek oseca. U bolnici su nam rekli da je to od anestezije, da je normalno i da ce proci za oko 6 meseci. E sad pitanje: da li postoji razlog da se brine i jos bitnije, da li postoji nesto sto bi po vama moglo da pomogne. Malo mi bezveze zvuci da jednostavno ceka i trpi bol 6 meseci.

Hvala
 
5.08. mi je lekar dao gino - daktanol zbog candide.
Za partnera mi apsolutno nista nije rekao tj nije dao nikakvu terapiju ( on nema simptome ).
Isto tako, citala sam da uglavnom pored vaginaleta ipak treba koristiti i kreme.
Moje pitanje je koliko prosecno traje lecenje pomenute candide i kada ce se povuci svrab i peckanje obzirom da ne osetim trenutno bitnije promene ka boljem. I da li da "na svoju ruku" kupim neku kremu, tablete ili nesto trece kako bih olaksala samoj sebi i ubrzala proces lecenja.

Unapred zahvalna!
 
imam preobilan sekret pogotovo u toku odnosa moze li se to nekako smanjiti. Sekret mi je na poslednjem pregledu bio III grupa i naravno nista nisam dobila, inace sekret mi je bio preobilan i pre gubitka nevinosti, ponekad sam imala utisak kao da sam se upiskila.
 
Verujem da ste zbunjene ali devojke znate pravila foruma, nema pisanja terapija napamet.
Ako ja to ne radim, ne savetujem lekove napamet bez toga da sam nekoga videla onda i vas molim da se suzdrzite od toga.


Pilence, ako ti nije bolje javi se ponovo svom ginekologu. Vec sam ti napisala da pogledas prvi post na ovoj temi , gde lepo pise koje briseve i gde je potrebno uraditi da bi bili sigurni u to sta nam je i cime treba da se lecimo.

Veco i za tebe vazi isti savet.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top