Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li je,i koliko opasno,znati da je u vama plod embrion prestao da se razvija(4mm -7w3d),a cekati cuveni ponedeljak radi kiretaze?Predhodilo je krvarenje srednje obilno,a danas mu je sesti dan,pojacano je,sa pojavom ugrusaka kojih nije bilo ranije,uz prisutan bol u sakralnom delu kicme i grcevima u donjem delu stomaka(podseca me na prve kontrakcije pre pocetka porodjaja).Plasim se nekog endometritisa u najmanju ruku.
Ili da se jednostavno napravim luda i odem u GAK?
Gore navedeni nalaz je od juce kada je uradjen uz,isto kao i pre nedelju dana,s tim sto ovoga puta nije evidentirana srcana radnja,a dg je obs.missed ab,mada....nema razloga za ovo" obs." Nazalost....
 
imam 21 godinu i imala sam III grupu. ginekolog mi mi je prepisao dovicin i ja sam pocinjala terapiju i prekidala na pola, jer sam osecala mucnine, lek mi je mnogo smetao. ne znam da li sam rezidentna sada na taj lek? da li da pocenem opet terapiju? sekret vise nije beo vec zuckasto-zelen i vise je kao tecan.da li je moguce da sam dobila V grupu?
 
Trebalo bi da odradim HSG odnosno proveravanje prohodnosti jajnika, pa me zanima da li je neka od vas to radila i kako sama procedura izgleda? Da li je bolna, neprijatna.....
Izvinjavam se ako sam duplirala temu, trudila sam se da nadjem nesto slicno ali bezuspesno......
Hvala unapred...
 
ajde dok te ne stave pod ključ da kažem koju, prvo ne radi se provera prohodnosti jajnika već jajovoda. Ja sam to odradila u totalnoj anesteziji tako da nikakav bol nisam osetila, posle intervencije malo bolucka stomak onako kao kad dobijaš, imaćeš par dana blago krvaruckanje, ništa strašno. Pre toga moraćeš da odradiš cervikalni i vaginalni bris,hlamidiju, miko i ureaplazmu (ako nisi radila). Sam postupak se radi neposredno pred ovulaciju, znači 9-10-11 dana ciklusa.Što se tiče hsg-a bez anestezije, ne znam šta dsa kažem iskustva su različita, neke je bolelo toliko da su padale u nesvest, neke nije bolelo ništa jače od menstrualnog bola, mada više je ovih prvih koliko sam ja pronašla po raznim forumima tako da sam se ja iz tog razloga odlučila za anesteziju. 2-4 meseca nakon hsg-a se najčešće ostaje u drugom stanju,ako je sve u redu,naravno, što i ja tebi od sveg srca želim. Pozdrav i srećno.
p.s. ideš pod ključ zato što gore imaš lepljivu ginekologiju!
 
HVALA TI PUNO! JEDINO NISAM RADILA BAKTERIJE TJ.HLAMIDIJU, MIKO I UREU. OVO DRUGO SVE IMAM....MADA ME GINEKOLOG POSLAO NA HSG BEZ TOGA :confused: IZVINI ZBOG LAPSUSA, STVARNO SAM :oops: .
A DA LI ZA ANESTEZIJU MORAM DA SE POBRINEM SAMA ILI CE MI DATI TU OPCIJU TAMO??
 
zavisi gde radiš, ako radiš u bolnici čisto sumnjam da će ponuditi ako radiš privatno onda ok.Mada ako si u beogradu, mislim da u frontu rade sa anestezijom nisam baš 100% sigurna ali mislim da rade.Ej a malo mi je čudno da nisi radila hlamidiju miko i ureaplazmu, pa to je kada je ispitivanje steriliteta prva analiza koja se radi.
 
GaTTa:
da li je moguce da treca grupa predje u petu ako se ne leci?
Ne, nije moguce.
III grupa je uzrokovana bakterijom, kojom...otkriva se brisom a tome sve na pocetku ove teme.
V grupa je izazvana parazitom, trichomonas vaginalisom, potpuno drugi uzrocnik infekcije.
Postoje i gore stvari u zivotu nego sto je mucnina uzrokovana lekom, da li treba da ti kazem da imas vrlo neozbiljan odnos prema sopstvenom zdravlju koji moze imati dalekosezne posledice.
Niti se lek uzima niti se prekida njegovo uzimanje na svoju ruku.
Javi se ponovo svom ginekologu.
 
Imam 25 god.,brisevi na mikopl.,hlamid. i ureapl.su negativni,ali u brisu cerviksa je nadjen enterokokus,a pre pola god. su mi u student.poliklinici rekli da mi je papa II,ali da imam hronicnu upalu grlica i V grupu(sada izlecenu).Po antibiogramu enterok.je osetljiv na jugocilin,pentrexil i panklav,pa me interesuje koje bi vaginalete bile najbolje i da li treba njihova kombinacija ,i eventualno sta mi dalje preporucujete,dok ne nadjem novog ginekologa?Hvala unapred!
 
Imala sam prosle godine kondilome, zakazala sam operaciju ali su oni nestali. Da li to znaci da ce opet da mi se pojave? Redovno idem kod ginekologa, VS je godinama III grupa, a PA II, radila sam i cervikalni i u njemu nista nije nadjeno. NIkada mi ni jedan doktor nije davao lekove za III grupu. Da li bi ipak trebalo da preduzmem nesto vise u vezi III grupe, ili samo da je pratim?
 
asana:
Imam 25 god.,brisevi na mikopl.,hlamid. i ureapl.su negativni,ali u brisu cerviksa je nadjen enterokokus,a pre pola god. su mi u student.poliklinici rekli da mi je papa II,ali da imam hronicnu upalu grlica i V grupu(sada izlecenu).Po antibiogramu enterok.je osetljiv na jugocilin,pentrexil i panklav,pa me interesuje koje bi vaginalete bile najbolje i da li treba njihova kombinacija ,i eventualno sta mi dalje preporucujete,dok ne nadjem novog ginekologa?Hvala unapred!
Ne bih mnogo cekala sa trazenjem novog ginekologa.
Terapiju preko neta ne dajemo a kod tebe nisu potrebne samo vaginalete nego i oralna terapija.
 
Imam 25 godina i već godinu dana imam problema sa E.coli u vaginalnom sekretu.Promenila sam već tri ginekologa i ništa. Dok sam pod terapijom antibiotika i vaginaleta nalaz je uredan, da bi odmah nakon odnosa (sa stalnim partnerom) bakterija ponovo bila nađena. U pslednje vreme bakterija je prisutna i odmah nakon menstrualnog cikusa. Davali su mi alfacet i poliginaks vaginalete i ništa. Kako da je se rešim,jer planiram trudnoću. Koliko je opasna E.coli u trudnoći i da li prvo moram da je skroz iskorenim (al kako?) pa tek onda da ostanem u drugom stanju. Partnerov nalaz je uredan. Unapred zahvalna!
 
Pijem redovno logest pilule vec nekoliko meseci. Pravila sam pauzu od 7 dana kako i treba,ali nisam obezbedila novu kutiju za naredni mesec,a kada sam se setila vec je bilo kasno. Popila sam tabletu koja mi je ostala iz neke prethodne table,a sutra dan nastavila da pijem tablete sa nove table. To je bilo jedino resenje,da li posoji problem,da li tablete i dalje deluju kao kontraceptivne ili je potrebna dodatna zastita? hvalaaaaaaaa
 
makilaki:
Imam 25 godina i već godinu dana imam problema sa E.coli u vaginalnom sekretu.Promenila sam već tri ginekologa i ništa. Dok sam pod terapijom antibiotika i vaginaleta nalaz je uredan, da bi odmah nakon odnosa (sa stalnim partnerom) bakterija ponovo bila nađena. U pslednje vreme bakterija je prisutna i odmah nakon menstrualnog cikusa. Davali su mi alfacet i poliginaks vaginalete i ništa. Kako da je se rešim,jer planiram trudnoću. Koliko je opasna E.coli u trudnoći i da li prvo moram da je skroz iskorenim (al kako?) pa tek onda da ostanem u drugom stanju. Partnerov nalaz je uredan. Unapred zahvalna!

Mozes da menjas ginekologa koliko hoces to nema uticaja na e.coli.
Ne smes da ostanes u drugom stanju sve dok imas e.coli.A da se tesko leci, sta da ti kazem, katastrofa bozija.
Prvo terapija mora da bude dugotrajna, bar mesec i po dana, u kombinaciji vise antibiotika.
Ako to ne pomogne moras da razgovaras sa svojim lekarom o vakcini koja bi trebala da stvori antitela protiv e.coli.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top