Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Posto sam radila 3 puta u proteklih godinu dana PAPA test na kojem je pisalo II, da li to znaci da je druga grupa sekreta ili moram da radim neki poseban bris na osnovu kojeg cu znati koja grupa sekreta je upitanju?
 
nefertita:
Posto sam radila 3 puta u proteklih godinu dana PAPA test na kojem je pisalo II, da li to znaci da je druga grupa sekreta ili moram da radim neki poseban bris na osnovu kojeg cu znati koja grupa sekreta je upitanju?
Prva strana, prvi post, sve detaljno pise o brisevima.
Papa nije bris, bar ne mikrobioloski bris vec onaj koji trazi postojanje premalignih celija.
Prvo i osnovno je da se opustis a onda u dogovoru sa svojim ginekologom da ispitas postojanje ovulacije.
 
nefertita:
Pre dve godine sam operisala cistu na jajniku.Za dlaku sam ostala ziva, jer mi je cista pukla sa spoljne strane jajnika i krv je curela tako nekih 24h.Pri operaciji su mi odstranili pola jajnika.Doktor mi je rekao da nema to nekog uticaja na plodnost i da cu moci da ostanem u drugom stanju.Posle nekih 9 meseci od operacije ustanovljeno mi je pri kolposkopskom pregledu da imam kondilome.I to mi je odstranjeno laserskim putem.Medjutim posle svih mogucih pregleda i briseva pri kojima je utvrdjeno da sam zdrava, ja nikako nemogu da ostanem u drugom stanju.Ginekolog mi je pre pet meseci rekao da imam priraslice na operisanom jajniku, i da one mogu a nemoraju onemogucavati zacece.Opet sam pre mesec dana uradila briseve-hlamidija, mikoplazma,ureaplazma, vaginalni bris - sve OK.
Mene muci to sto imam pojacan sekret.Molim vas recite mi sta jos treba da uradim od analiza pa da budem sigurna da cu jednog dana imati bebu?Suprugov spermatogram i spermokultura uredu.Da li taj pojacan sekret krije i neku bakteriju koja nedozvoljava da zatrudnim ili je upitanju moja psiha-mislim da sam postala i malo preopterecena sa tim KADA CU DA ZATRUDNIM.
Molim vas pomozite mi na neki nacin.
Pozdrav
Prva strana, prvi post, sve detaljno pise o brisevima.
Papa nije bris, bar ne mikrobioloski bris vec onaj koji trazi postojanje premalignih celija.
Prvo i osnovno je da se opustis a onda u dogovoru sa svojim ginekologom da ispitas postojanje ovulacije.
 
TRUDNA SAM :D
U petoj nedelji.
Sta sad? Problem je sto ne zivim u Srbiji, a ovde gde sam rade samo dva ultrazvuka u toku cele trudnoce. Koje sve analize treba da uradim i kada? Nisam pila folnu kiselinu, a samo o tome slusam. ovo mi je prva trudnoca i svasta nesto citam po netu, ali mi treba neko da mi kaze ovako, jedan na jedan.
Hvala unapred
 
O sekretima napisano sve na pocetku teme.
Neke od uzrocnika infekcija koje se kriju pod cuvenim sekretom III grupe mogu biti odgovorne za nastanak steriliteta.
Bol pri odnosu se javlja iz razlicitih razloga, zavisi da li se javlja kod mladje devojke na pocetku seksualnog zivota ili kod nekoga ko je do tada imao sasvim uredan seksualni zivot.
Probaj malo preciznije da postavis pitanje.
 
HITNO! pijem Logest, ostalo mi je da popijem još 5 dražeja do kraja kutije, međutim od nedelje pa do danas sam pila sinacilin, i danas mi se javlja krvarenje, kao da sam dobila redovno. gledala sam na papiru od logesta šta piše o interakcijama, nigde se ne pominje sinacilin konkretno, ali recimo za ampicilin piše da ako se pije za vreme uzimanja logesta treba po završetku ampicilina nastaviti odmah sa sledećom kutijom logesta. da li je to slučaj i sa sinacilinom, da li da od sutra krenem da pijem novu kutiju ili da sačekam da popijem ovu do kraja pa sve redovno, ili da prestanem sad da pijem, sačekam da mi prođe pa posle uzmem novu kutiju? HVALA unapred!!!
 
Ja imam jedan problem. Mnogo sam brzopleta i pocela sam da pijem pilule za kontracepciju, po danima koje pisu na kutijici, u utorak umesto u sredu i sinoc sam se uspanicila jer sam mislila da sam zaboravila jedan dan da popijem i popila sam 2. A naravno nije trebalo. Sta sad da radim? Da samo nastavim ili da preskocim danas? Plasim se jer je ovo prva nedelja.
 
U serumskom testu na beta HCG referentne vrednosti su 0,0-5,0 mlU/ml a test je pokazao <1,00 to je onda trudnoca ili ne? Posto procitah da se beta HCG ne nalazi normalno u telu zene sem kad je u pitanju trudnoca ..
Molim za odgovor ..Hvala unapred :)
Zaboravih da napomenem poslednja menstr. je bila 29.03,inace redovna na 28-30,32 dana
 
Imam sekret trece grupe,pri polnom odnosu kao i posle njega osecam kao neko peckanje,bila sam kod ginekologa i dala mi je vaginalete Nistagen ali posle dve nedelje sekret mi se ponovo vratio.Sta da radim?Pomagajte.........
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top