Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
AnaipakAna:
Ne znam zasto sam umislila da mi je rekla samo za 4 tablete, pa sam se bas iznenadila kada sam videla da ih u pakovanju ima 6 :confused: Ok, hvala. Samo mi jos recite da li ih pijem na 12h?
Kako mislis na 12h?
Ako si danas popila u 10h npr 4 kapsule odjednom, sutra u to vreme popijes jednu kapsulu a prekosutra isto tako.
 
descarada:
pocela sam da pijem logest od drugog dana menstuacije i popila sam ga u 5 popodne,sutradan sam popila u 10 ujutru i tako sada svaki dan (uvek oko 10) interesuje me da li sam zasticenja i koliko je vremena potrebno da bi pilule delovale.


hvala.
Nisam razumela koliko dugo vec uzimas pilulu.
Ako se tvoje pitanje odnosilo na to koliko te stiti od trudnoce,reci cu ti ovo nijedna kontracepcija nije 100% sigurna, ono sto je sigurno to je da te ne stiti od citavog mora raznih infekcija koje vrebaju sa svih strana, bez obzira koliko je decko sladak,fin i dobar...
 
dr:
Nisam razumela koliko dugo vec uzimas pilulu.
Ako se tvoje pitanje odnosilo na to koliko te stiti od trudnoce,reci cu ti ovo nijedna kontracepcija nije 100% sigurna, ono sto je sigurno to je da te ne stiti od citavog mora raznih infekcija koje vrebaju sa svih strana, bez obzira koliko je decko sladak,fin i dobar...
uzimam je 10 dana a ginekolog mi je rekao da pocinje odmah da deluje,inace imam u vidu infekcije i bolesti...sa istim deckom sam 2 god ali smo koristili kondom i dva puta sam pila postinor a idem kod ginekologa na svakih 6 meseci i zdrava sam.a interesovalo me je da li sam zasticenja i posle tako kratkog roka uzimanja pilula...
 
Citat:
Original postavio goca22
procitala sam na sajtu da je moguce da se kod osobe koja ima kondilome, pojave neki izrastaji na jeziku.
ja sam otkrila nedavno da imam kondilome, a takodje imam na dnu jezika neke, ne znam kako da ih nazovem, "plihove" na jeziku, ali oni su se pojavili pre 2 godine. Bila sam kod lekara (uho, grlo, nos) i rekao je da nije to nista strasno, ali da ipak treba da se ukloni, nekim bezbolnijim metodama kao sto su soda bikarbona, zatim neka ljubicasta tecnost...To nije pomoglo, a meni smeta samo kada pijem nesto gazirano, pa se valjda iziritira i "naraste", pa imam utisak kao da mi je dlaka u ustima, tako da na neke drasticnije metode nisam isla.
pozdrav!

dr:
Nisam sa tim upoznata(mislim na izrastaje, kondilomi se mogu nalaziti i u ustima ) ali bih ti savetovala da potrazis savet stomatologa, specijaliste za bolesti usta, mislim da je to vise njihov domen nego orl.

Stomatolog mi je rekao da je to od hrane (naslage) i da mi se "pojacalo culo mirisa", ali meni to glupo zvuci, a i nista se ne menja, cak sam i cetkicom skidala te "nalage".
 
dr:
To su celije skvamoznog epitela vagine koje su po celoj povrsini oblozene bakterijama tako da se zidovi clue celija ne uocavaju pod mikroskopom.
http://www.eterna.co.yu/ETERNA NOVI SITE/infekvije.htm

Hvala, dosta ste mi pomogli. Vec duze vreme imam ginekoloskih problema u vidu nesnosnog svraba, izlazile su mi neke kao potkozne bubuljice, 1-2 nedeljno, koje ne mogu da dotaknem zbog bola, a neizdrzivo svrbe, a prodju za nekoliko dana. I sve tako u krug. Uradjen mi je papa test (II grpa) i vaginalni bris (II grupa), a zatim sam uradila i CV bris, koji je sterilan, a u vaginalnom su se pojavile Clue celije.
Terapija mog ginekologa je Orvagil vaginalete i Orvagil 400 mg, 7 dana 2x1, s tim da partner treba da popije 5 tableta Orvagil 400 mg.
S obzirom da sam procitala tekst sa predlozenog sajta, gde je navedeno da lecenje partnera nije neophodno, zanimame vase misljenje?
 
011beograd:
Hvala, dosta ste mi pomogli. Vec duze vreme imam ginekoloskih problema u vidu nesnosnog svraba, izlazile su mi neke kao potkozne bubuljice, 1-2 nedeljno, koje ne mogu da dotaknem zbog bola, a neizdrzivo svrbe, a prodju za nekoliko dana. I sve tako u krug. Uradjen mi je papa test (II grpa) i vaginalni bris (II grupa), a zatim sam uradila i CV bris, koji je sterilan, a u vaginalnom su se pojavile Clue celije.
Terapija mog ginekologa je Orvagil vaginalete i Orvagil 400 mg, 7 dana 2x1, s tim da partner treba da popije 5 tableta Orvagil 400 mg.
S obzirom da sam procitala tekst sa predlozenog sajta, gde je navedeno da lecenje partnera nije neophodno, zanimame vase misljenje?
Ja sam za to da se uvek lece oba partnera.
 
Mojoj mami je izvadjena materica i jajnici pre godinu dana.Koristi flastere koji se lepe jer ima valunge,dali neko iz iskustva zna sta se jos koristi umesto flastera?Jos je mlada, pa se pitamo moze li da se bavi nekim sportom kao sto je aerobik,trcanje i trbusne vezbe?
 
lovrenadrijana:
Da li je neka od vas skoro bila na Institutu za mikrobiologiju na medicinskom fakultetu da uradi one, toliko puta vec, spominjane briseve?! Zanima me koja je cena...

Mikoplazma u ureaplazma su po 550 dindzi, a hlamidija 770 dindzi, vaginalni i cervikalni po 300. Mislim da je to ubedljivo najjeftinije u gradu.
 
E, a da vas pitam neshto:
ako neko provede sa nekim celu noc ( znate na shta mislim ), i ne koriste zashtitu, da li je ok da se ode po pilulu za jutro posle odmah ujutru?
Poenta pitanja je CELA NOC. Znachi, ne samo 1 sex, nego dosta vishe..... To je ono shto me zbunjuje.
Unapred hvala na odgovoru i molim za samo 100%-o tachne odgovore, a ne mishljenja.
Hvala
 
Nemam 100% odgovor samo logičko razmišljanje.

Koliko ja znam, pilula se pije do 72h nakon odnosa (što pre, to bolje) i deluje tako što sprečava da se oplođeno jajašce ugnezdi u matericu (menja sluzokožu materice - navodno je moguće da spreči i samo oplođenje ali u to nisam sigurna) a procenat uspešnosti je 75% . Znači, ako dođe do oplođenja imaš oko 25% šanse da se ta trudnoća održi i pored pilule. A više odnosa - više spermatozoida pa tako i više šansi da dođe do oplođenja.

Ako grešim neka me neko ispravi.
 
neupucena:
Nemam 100% odgovor samo logičko razmišljanje.

Koliko ja znam, pilula se pije do 72h nakon odnosa (što pre, to bolje) i deluje tako što sprečava da se oplođeno jajašce ugnezdi u matericu (menja sluzokožu materice - navodno je moguće da spreči i samo oplođenje ali u to nisam sigurna) a procenat uspešnosti je 75% . Znači, ako dođe do oplođenja imaš oko 25% šanse da se ta trudnoća održi i pored pilule. A više odnosa - više spermatozoida pa tako i više šansi da dođe do oplođenja.
Ako grešim neka me neko ispravi.

E pa tooo............na to i mislim.....................................
znachi, bash zato......da li je to uopshte delotvorno kod vishe odnosa? to me zanima............................
hvalaaaa:)
 
Pa zavisi kad su bili odnosi, tokom plodnih ili neplodnih dana. Ako su neplodni dani onda i nema potrebe za pilulom ali štos je što čovek retko može da bude siguran kad je to.

U svakom slučaju stav 'šta će mi zaštita, popiću pilulu ujutro' nije nimalo pametan.
 
rayman:
Flasteri su Climara.Htela je da napravi pauzu i da predje na nesto drugo ali neznam sta jos ima?Plasi se da nedobije kilu ako bi radila trbusne vezbe???
Fitosoja, i tome slicno, biljni preparati kojima zenama olaksavaju prolazak kroz klimaks.
Gde se nalazi rez nakon operacije?Ako na pravi nacin krene sa vezbicama nece doci do pojave kile,mislim da nece da ide u teretanu i dize tegove zar ne?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top