Quantcast

George R. R. Martin-Pesma Leda i Vatre

Martial

Ističe se
Poruka
2.553
^^ OK ali kako moze igra biti ....literarna..? i apsurd je-ugl su filmovi i sl, super a knjige jos bolje...Misoim meni sad krivo-ovde i svuda svi nahvalili knjige ja kupio prvih par i ...ebg, sad mi zao da ne zavrsim serijal...a de;uje na nivou Eragona, po nacinu poisanja, bar...TEmatika i ideja i nisu tako losi..
iskreno..I serija i knjige su bullshit..ali visokobudzetni .

fenomen je u tome sto je fantastika ali za razliku od Gospodara Prstenova koji je pisan i sniman za DECU ..GoT je za odrasle..a pomama nije zato sto je GoT I ASOIAF dobar vec zato sto na trzistu nema niceg boljeg trenutno..

ghost in the shell

Ističe se
Poruka
2.962
iskreno..I serija i knjige su bullshit..ali visokobudzetni .

fenomen je u tome sto je fantastika ali za razliku od Gospodara Prstenova koji je pisan i sniman za DECU ..GoT je za odrasle..a pomama nije zato sto je GoT I ASOIAF dobar vec zato sto na trzistu nema niceg boljeg trenutno..
Otkud Ti to majke Ti da je LOTR a decu?LOL?To se nekad svrstavalo greskom u decju fantastiku ali odavno se o ispravilo...Mislim knjige za decu-ali dobre su, npr-Vinetu, Tarzan svih 7 knjiga, Elrik od Melnibonea sve 3 knjige-isto dobra tematika ali DECJE.jbg.

Martial

Ističe se
Poruka
2.553
LOL koji kriterijum...nego jel imas 12 ili 13 godina?:)
to je glavni i osnovni kriterijum..sexualni sadrzaj je 18+ kao i drustveno neprihvatljivi oblici nasilja..kao npr silovanje ili kastriranje ili dranje coveka zivog

msm u LOTR treba da mislimo kako su se Aragorn I Arvena jedno 40 godina u Rivendelu samo mazili i pazili nisu se ebali ni jedared ali nisu..msm vilenjakinje su izgleda ono ne damo pre braka he he

Сребрена

Iskusan
Moderator
Poruka
6.353
Малтене више од величине једног реалног континента.
Али претерали су у последњој сезони (од синоћ је и 6.епизода на нету) како сви они лако претрчавају, прејашу или прелете те огромне раздаљине.

С&В, на другој, пројектованој мапи, нема "Балканаца", мора да смо ми "деца шуме":zcepanje:

Poslednja izmena:

Martial

Ističe se
Poruka
2.553
Малтене више од величине једног реалног континента.
Али претерали су у последњој сезони (од синоћ је и 6.епизода на нету) како сви они лако претрчавају, прејашу или прелете те огромне раздаљине.

С&В, на другој, пројектованој мапи, нема "Балканаца", мора да смо ми "деца шуме":zcepanje:
suborbitalni gavranovi i supersonicni zmajovi he he da ne pominjem Silence sa warp pogonom

1982milos

Početnik
Poruka
5
jesu, drukcija su, ali se nesto drugo moze uporediti
kao i svaki drugi zanatlija pisac je u svom poslu dobar ili los...sustinski
to se, ako nista drugo..., osjeti...nema lazi, prevare... niti mogucnosti za tako nesto...
kad se na sve to doda jos i faktor...vremena
dobijemo rjesenje problema; djelo koje prezivi...u glavama i srcima
generacija i generacija citalaca prica samo za sebe...ne trebaju mu...placeni termini...

sto se umjetnosti tice...i to se...uslovno receno; osjeti...
kad te nesto... dotakne...udari toliko da se...preispitujes...ili pocnes nanovo
otkrivati sebe i svijet oko sebe...
vjerojatno imas posla s...umjetnickim djelom...
prosto, ono ostavlja otisak u tvom karakteru...
za razliku od...ovakve...konzumne literature tj. shunda...

eto, Homer je odlican primjer...da bolji ne moze...
E brate daj neki predlog sta je obavezno po tebi procitati i kazi mi poslednjih 20 (ili eto 10 ako ti je lakse) naslova koje si ti procitao .

Акај

Elita
Poruka
15.172
Tacno ce Martin da umre i nece zavrsiti knjigu. ????
Неће, шеста је при крају а он је доброг здравља, мада никада се не зна...

Било би отужно да останемо без седме књиге, са шест комплетинираних.

У томе горе јер Мартин забрањује писање фикције љубитељима...