George R. R. Martin-Pesma Leda i Vatre

Ili nisam gledala jos devetu epizodu :( Da nisi progovorio vise !!!

Ширен је спаљена на ломачи.
Рамзи Болтон је напао камп са 20 људи ноћу и спалили доста залиха.
Мормонт се бори пред Дени на играма и онда синови Харпије надапају Дени, онда после борбе када буду окружени Дрогон долази и Дени узлеће са њим.

П.С.
Ваљда нисам закаснио?
 
Poslednja izmena:
"nekog platoa"? :D
Um, pa da. Znaš ono kad.. recimo, jedu ti se kokice, pošao si da gledaš film i čekaš u redu nekih 30 minuta, jer dugačak je red, iz nekog razloga, uh ali kokice dobro mirišu, baš dobro, gledaš druge kako ih jedu, baš su dobre kokice, i onda dodješ na red.
Ali više ti se ne jedu kokice. Zasitio si se od čekanja, od gledanja, od mirisanja.
Razumeš?

Ili recimo, pije ti se benzin, odeš na pumpu...
 
Jel neko primetio sivu kapuljaču koju Sansa dosledno nosi u seriji?
Meni pade na pamet da bi Remzo mog'o da joj prereže vrat, onda je Melisandra digne kao što je u knjigama Toros od Mira dig'o Katu, pa da u seriji Sansa preuzme ulogu Lejdi Stounhart.

mjok
sansa je toliko iritantno glup lik da ce ostat ziva do kraja i vjerojatno sjest u bar tri upravna odbora
samo da bi nam pokazao koliko je zivot po sebi besmislena stvar :lol:

- - - - - - - - - -

Nemam pojma, dospeo sam do tog nekog platoa, punog zasićenja ovim serijalom, što TV verzijom, što knjigom. Sve mi omiljene likove pobiše, nemam ni za kog da navijam, ostali samo manijaci.

zamisli kako je meni
ubio mi je i omiljenog manijaka :sad2:
 
mjok
zamisli kako je meni
ubio mi je i omiljenog manijaka :sad2:
Znaš kako su se nekad pravile serije, da te nakon epizode ili nakon razrešenja jedne scene ili konflikta (što se moglo protezati preko nekoliko epizoda) ostave u dobrom raspoloženju, ono, sa osmehom od uha do uha ili nešto topline okolo čuke?
Danas izgleda da je format da te ostave agitiranog, isprovociranog, nezadovoljnog. Da ti rknu u čuku i opale šamar preko slepoočnice. Jer ti to voliš kučko.

Ovaj, ne mislim na tebe odredjeno. Ali publika je izgleda postala takva. Da joj godi šiba. Da je priziva i plaća joj pretplatu.

Zadnje sam gledao TWD, i skinuću još ovu sezonu da ispratim. Ali ništa od ostalog TV programa u ponudi me ne zanima puno. Sve neka bolest, disekcija, vivisekcija, devijacija. Brate, treniraju te da budeš kuče. Može čoveku da počne da zuji u glavi od sve te drobi.
 
Znaš kako su se nekad pravile serije, da te nakon epizode ili nakon razrešenja jedne scene ili konflikta (što se moglo protezati preko nekoliko epizoda) ostave u dobrom raspoloženju, ono, sa osmehom od uha do uha ili nešto topline okolo čuke?
Danas izgleda da je format da te ostave agitiranog, isprovociranog, nezadovoljnog. Da ti rknu u čuku i opale šamar preko slepoočnice. Jer ti to voliš kučko.

Ovaj, ne mislim na tebe odredjeno. Ali publika je izgleda postala takva. Da joj godi šiba. Da je priziva i plaća joj pretplatu.

Zadnje sam gledao TWD, i skinuću još ovu sezonu da ispratim. Ali ništa od ostalog TV programa u ponudi me ne zanima puno. Sve neka bolest, disekcija, vivisekcija, devijacija. Brate, treniraju te da budeš kuče. Može čoveku da počne da zuji u glavi od sve te drobi.

hahahahahahah istina treniraju nas na sve da budemo neosetljivi rep

al najvise od svega ono nedeljom radi tv , vreme za rucak
pa krene onanija nekih csi tehnicara po nekom lesu tako se oni zaigraju vade ovaj, pa onaj deo, pa mere, pa teoretise usput nadju neke crve
sve u svemu zacin
i posle me neko pita sto bre ne gledas tv ?
 
Ti izgleda volis sve po sablonu. Mene upravo odusevljava to ato odstupa od svega sto sam do sad citala i gledala.
Srećice, kada odstupanje od šablona i nasumičnost radi rhka pu! chuq postane pravilo, onda odstupanje od šablona jeste postalo jednim sasvim uočljivim, potpunim šablonom. Nenajedeni debeljko praktično sedi za čelom dnd sesije, sa publikom nasuprot. Natural roll 1, padneš niz bunar. Natural roll 20, u šatoru će te nakon ponoći posetiti jelen Renli (radi jedne viteške sesije joustovanja i jamba u satenu).

hahahahahahah istina treniraju nas na sve da budemo neosetljivi rep
al najvise od svega ono nedeljom radi tv , vreme za rucak
pa krene onanija nekih csi tehnicara po nekom lesu tako se oni zaigraju vade ovaj, pa onaj deo, pa mere, pa teoretise usput nadju neke crve
sve u svemu zacin
i posle me neko pita sto bre ne gledas tv ?
Možeš da biraš, u kinou, gamburgeržansku mitologiju u vidu Dizni superGMOheroja, tipa iks-oksmeni, temperamentni svemirski rakun i nabildovano kosmičko siroče, grandžvendžeri ili ekshumacija za vreme porodičnih okupljanja u sitcom formatu na TV-u.
Na mreži isto bolest, u obliku društvenih mreža. Glavni akteri tvoja fotka kada si se pijan a gologuz verao po komšijinoj smokvi i ona mala iz kraja za koju se priča da je šimano. što se pući po joga pantalonama. I šta o svemu tome misli lokalni klošar Žarko.
 
Znaš kako su se nekad pravile serije, da te nakon epizode ili nakon razrešenja jedne scene ili konflikta (što se moglo protezati preko nekoliko epizoda) ostave u dobrom raspoloženju, ono, sa osmehom od uha do uha ili nešto topline okolo čuke?
Danas izgleda da je format da te ostave agitiranog, isprovociranog, nezadovoljnog. Da ti rknu u čuku i opale šamar preko slepoočnice. Jer ti to voliš kučko.

Ovaj, ne mislim na tebe odredjeno. Ali publika je izgleda postala takva. Da joj godi šiba. Da je priziva i plaća joj pretplatu.

Zadnje sam gledao TWD, i skinuću još ovu sezonu da ispratim. Ali ništa od ostalog TV programa u ponudi me ne zanima puno. Sve neka bolest, disekcija, vivisekcija, devijacija. Brate, treniraju te da budeš kuče. Može čoveku da počne da zuji u glavi od sve te drobi.

a pa stariji je to recept od tv formata
katarza i te priche

- - - - - - - - - -

Ti izgleda volis sve po sablonu. Mene upravo odusevljava to ato odstupa od svega sto sam do sad citala i gledala.

katarza je imala i ima funkciju
ovo sto martin radi i nije toliko van shablona
bar u onim momentima kad zna sta rafi : )
 
eo, objasnili

http://sr.wikipedia.org/sr-el/Катарза

anticka grcka drama (tragedija i komedija) radi na tom principu
I mislio sam da ćeš se pozvati na. Ali imaj u vidu da ovaj, kako bih ga nazvao, ovo, podrezivanje, kratežiranje, elementa, u odnosu na to kako su ga koristili tada a kako se danas koristi, jeste aberacija istog elementa. Ovo danas je limenka katarze, i moraš svake nedelje doći po novo sledovanje, ne ceo džak koji se sam dreši, i daje ti punu, prijateljsku dozu.
Katarza te, šeta, spusti pa podigne, oslobodi, razgaći. Kroz predstavu, kroz kakav god format. Dodje do prskanja, ko što kaže Sexy Sandra, inače poznata po svojoj upotrebi elementa katarze u svojim spotovima. Eventualno dodje.
Al brate ovaj debeli, samo ti svakom glavom dodatno štuli nogu. Nikako da dodje do prskanja, što kaže Sandra. Boli desna ruka od eventualnosti, a ništa ne nadolazi. I onda debeljko podivlja, dosadi mu da opisuje blistave bobice voća i teksturu svakojakih pečenja i uroka pola aktera romana. Što se prevodi u čitaoca da počne odjednom nenadano da prska na sve strane i onda pre nego što te zaista dohvati katarza i obujmi te, snažno kao bokovima Sexy Sandra, ukoliko si u novcu tj, ali to po strani, dakle pre nego što stigneš stvarno da se upišeš - debeli te zgrabi za barjak i stisne, u dupe mu ga sateram, i prekine ti tokove koji vode do zasladjenja. I onda opet počne da opisuje okus krušaka i sutlijaša.
I tako u krug. Sludjujuće.
 
I mislio sam da ćeš se pozvati na. Ali imaj u vidu da ovaj, kako bih ga nazvao, ovo, podrezivanje, kratežiranje, elementa, u odnosu na to kako su ga koristili tada a kako se danas koristi, jeste aberacija istog elementa. Ovo danas je limenka katarze, i moraš svake nedelje doći po novo sledovanje, ne ceo džak koji se sam dreši, i daje ti punu, prijateljsku dozu.
Katarza te, šeta, spusti pa podigne, oslobodi, razgaći. Kroz predstavu, kroz kakav god format. Dodje do prskanja, ko što kaže Sexy Sandra, inače poznata po svojoj upotrebi elementa katarze u svojim spotovima. Eventualno dodje.
Al brate ovaj debeli, samo ti svakom glavom dodatno štuli nogu. Nikako da dodje do prskanja, što kaže Sandra. Boli desna ruka od eventualnosti, a ništa ne nadolazi. I onda debeljko podivlja, dosadi mu da opisuje blistave bobice voća i teksturu svakojakih pečenja i uroka pola aktera romana. Što se prevodi u čitaoca da počne odjednom nenadano da prska na sve strane i onda pre nego što te zaista dohvati katarza i obujmi te, snažno kao bokovima Sexy Sandra, ukoliko si u novcu tj, ali to po strani, dakle pre nego što stigneš stvarno da se upišeš - debeli te zgrabi za barjak i stisne, u dupe mu ga sateram, i prekine ti tokove koji vode do zasladjenja. I onda opet počne da opisuje okus krušaka i sutlijaša.
I tako u krug. Sludjujuće.

katarza i jeste samo to - oslobadjanje pritiska, prociscenje na kraju koje napore cini vrijednim
martin to shatro rushi jer naoko nema linearnog, jedinstvenog toka radnje ( kazem naoko jer meni sve to djeluje totalno shablonski jos uvijek)
em ubija karaktere (garantiram) vecim dijelom nasumicno kako bi isprovocirao tenziju koje realno nema jer je razvodnio sve do bola
pogle samo zadnje nastavke - citavo poglavlje o tome kako je daeneris dobila mecu...
ili kako je tirion brao pechuraka ili se napio...dakle, jedno veliko nista
koje sluzi samo da se poveca broj strana i odlozi neizbjezno
da ne pominjem kako u romanu zima jos nije stigla, a kace i sta ce ne znamo
tj sad vec naslucujemo jer su napravili citav cirkus sa serijom

e, sad to ubijanje karaktera u maniru tzv tragicnog heroja
radi, takodjer, jos od antike
problem s martinovim ubistvima heroja je sto ocigledno nema predumisljaja, takoreci
oni umiru umiranja radi
nema u njihovim smrtima niceg...edukativnog, tu i tamo nas natjeraju da se solidarishemo 5 minuta...
uglavnom nas sve to samo iznervira jer smo puno vise ocekivali od karaktera cijem je oblikovanju posvetio toliko vremena...
navodno je to...realnije
jeste realnije, ali koliko ljudi umire epskim, brutalnim smrtima uslijed dinastickih previranja
i konstantnog ratnog stanja...bez ikakvog racionalnog razloga...a i sta bi bio racionalan razlog
npr pokojni kralj robert bi garant umro od sifilisa puuuno ranije
supruga mu takodjer, kao i njen buraz...djeca bi im vjerojatno bila sto mentalno, sto fizicki u problemu
uslijed svega toga...
realni ned stark ne bi ni rano djetinjstvo prezivio
ako je toliko glup da onako ode mecki na rupu
isto vrijedi i za ostatak te uboge, priglupe familije...i tako...
ako oces realno pusti ih da pocrkaju od starosti u zreloj dobi od jedno 35 - 40 godina
ili od bolestina....rana...tu su trovanje, sepsa ili guba vjerojatno najveci spektakli...
ono, odluchi se
jel pises ef serijal ili ne, ako me kapirash
ovako, ni tamo, ni vamo
svakog citaoca s gramom mozga ce prije ili kasnije natjerat
da makar gundja ako ne i da batali citanje

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Tragic_hero

tako da u tom - tastina praznine fazonu
nije ni cudo sto se ovaj besmisleni serijal danasnjoj publici toliko svidja
ima epizoda ko ljovisna, a smislen je ko lost
jedini je problem sto su gledaoci losta takodjer masovno ispizdili na kraju
 
Poslednja izmena:
Ma ne ruši on ništa osim tvoga strpljenja i tolerancije na tabletop postavke i atmosferu jednog kazina. Meni se recimo svidja što sva ta putovanja traju dugo, od tačke a do b, od drešenja gaća c do drešenja gaća d. Sve je prijatno usporeno, lišeno kratica. Protagonista mora leći noću unutar šatora ili kampa, te ujutru zašiti sebi plašt ili oprati čarape.
A onda odjednom, mahnito prskanje, u stilu dobre, već pomenute Sandre.
No, ni to nije neprijatno, toliko, prvih pet, deset puta. A onda počne ceo format da se obrće oko toga. To me mori. Sad, svaki pisac ima neku caku, kao i svaki maher iz druge neke branše.
Dobro, tragični heroj. To je još i ranije, kada je kromanjonac Perka'Dabu, pokušavši svojoj maljavoj dragani Drageani're da nabere bobice sladžbuna, nastradao od sabljozubog tigra, bez smisla za romantiku. Pa sve to po koži pećine satkao lokalni umetnjak, Voan'Goeg. Te ostalo kao predanje budućim Kamenkovićima.
Elem, smrt uglavnom i ne služi da bude edukativna, van domena književnosti ili poezije, ili umetnosti generalno gledano. Da. To mu ne zameram. Problem je, pošto je takav format, kada njome poseti svakog lika kojeg bi čitao, tebi ne preostaje nijedna persona u koju bi se mogao prigodno uglaviti. Jer takavim formatom on pijačari, u licima, po segmentu. A pošto nemaš u šta da se ušetaš da ti bude prijatno oko kolena ili ramena, onda ti se i ne čita više. Barem ne kao nakon svršavanja prve knjige. E ne diraj mi Neda.
U formatu Ljovisne recimo nemaš scena soft erotike. Nemaš zmajeva, magije, živih mrtvaca, geopolitike (kako mrzim tu reč, zvuči mi uvek kao kuro-postavljanje ili kitoumetanje). Ljovisna cilja daleko širu masu gradjanstva, kako bih rekao, tematski. I format je utvrdjen, uživa popularnost. Dok Martin gadja sadržinski, jer on pored modrih krušaka i blistavih listova crvenog kupusa piše i o puno tome još. Patricidu, sestroljublju, zelenvidu, zmajouzgoju. Problem nastaje kada toliko sadržine uvede u svoj potencirani metod, što kažeš, a što meni nagoveštava da bi se on kanda radije mogao bavio pisanijem kakvog drugog romana. No publika mu ne da. Te on švrlja joj omiljene likove, kako bi odjebali. I pustili ga da se napokon urolja u burad slatkog vina i prateće sledovanje kurtizana, trošeći nagomilane novce, sasvim odgovorno.
 

Back
Top