Геополитика

babic33

Početnik
Poruka
32
Ових смо дана свједоци све бржих и динамичнијих политикоекономских промјена како у свијету, тако и у региону. Тако, видимо стагнирање доминације НАТО пакта, и стабилизације силе у свијету.

Наиме, са једне стране имамо САД, који води протекциониста Трамп: јутрос је на НАТО-вом самиту изјавио да ће извући преко 130 милијарди долара из тог пакта, као и да ће вратити многе Америчке војнике из Европе назад у САД, чему се, наравно, Столтенберг противио. Такође, бјесне Трампове царине; јутрос и синоћ је увео 100% царине на козметику, вино и сир из Француске, као и царине на Бразилски и Аргентински челик, што је изазвало изненађење у свету, и направило домино ефекат на тржиште Берзе; смањују се акције, расте незапосленост, стагнира номинални и истински раст... а такође, у прилог тој нестабилности иде и Брегзит фарса. Доказ да је НАТО све нестабилни је јасан, треба само погледати на Блиски исток.

Са друге стране, имамо Русију, која, иако сматрана силом, то још увијек није. Рубља је очајно слаба, девизни курс јој опада, а Русија још увијек посједује обилне резерве Америчког долара, као и проблем који је настањен јест та монополско-капиталистичка економска олигархија, а то се огледа и у лошем Паритету куповне моћи, свега 4,3% (извор ММФ). Дакле, Русији још увијек треба времена да пребаци потпуно САД, али ту се ја питам, да ли ће Русији бити потребна посебна стратегија, или ће САД уништит саму себе?

Шта мисли форум? Изоставио сам и Кинезе, намјерно, да чујемо мишљење народно...
 
Odmah na pocetku tezak faul... Crven karton za temu, od mene. Ne se ljutis, 33E. :bye:
tema je aktuelna.
Kina i Rusija unistavaju ameriku u tandemu.
ZAMISLITE SVINJU (AMERIKA) KOJU JEDAN COVEK (KINA) KOLJE DOK DRUGI (RUSIJA) TU SVINJU DRZI ZA NOGE DA SE NE OTIMA.
Dok Rusija sa svojom armijom drzi americku vojsku na odstojanju od Kine, Kina natenane gricka ameriku..............dodje mi zao kolko je Amerika nemocna i koliko se batrga samrtnickom ropcu ................dok je Kina "kolje" a Rusija "drzi".
 
Ах...Геополитика.

Омиљена тема свих крстиних *******а.
Анализа је објективна и ја нисам стао ни на једну страну, тако да ти коментар није валидан


Odmah na pocetku tezak faul... Crven karton za temu, od mene. Ne se ljutis, 33E. :bye:
Што? Изоставио сам зато јер ми је циљ расправа у коментарима, и изношење мишљења форумаша. Али како год
 
Анализа је објективна и ја нисам стао ни на једну страну, тако да ти коментар није валидан


Лепо је што си се нашао прозваним, иако нисам мислио на тебе, него на оне који су требали да приступе теми.

Опет, лепо је и што си се открио.
 
Da nije uspešna buna Ukrajine protiv tvoje dežele

To je na neki način bila najava Smrti multipolarnog sveta, koja sledi 2020.

Цениш да ће се то десити победом Бајдена?

Он је педофил, демократа, левичар и преварант.

А Трамп је алфа мужјак, јeбач добрих кyрви, републиканац, десничар, цар, краљ, првак у скоку удаљ.
 
Цениш да ће се то десити победом Бајдена?

Он је педофил, демократа, левичар и преварант.

А Трамп је алфа мужјак, јeбач добрих кyрви, републиканац, десничар, цар, краљ, првак у скоку удаљ.
Pazi, najgora moguća osoba je trenutno premijer amerike, zašto.

Pa zato što je najveća pretnja čovečanstvu SSSR, a oni postave pro-rusa na vlast.

Tako da sada mi belci nemamo svog lidera, jer svi od Berlina do Vošingtona rade za ruski narod.
 
Дакле, Русији још увијек треба времена да пребаци потпуно САД
Adh9CIh.gif


GDP Rusije 1,637 miljardi $
GDP Amerike 21,439 milijardi $
 
Pazi, najgora moguća osoba je trenutno premijer amerike, zašto.

Pa zato što je najveća pretnja čovečanstvu SSSR, a oni postave pro-rusa na vlast.

Tako da sada mi belci nemamo svog lidera, jer svi od Berlina do Vošingtona rade za ruski narod.

Znaci zakljucujemo da Tzar Putin qarra pa ne vadi, i to zakljucuje niko drugi nego Jaguar? Bogami, da ne bude i ovde neki zesci zemljotres...:sad2:

Ah, da, Jaguare sad si trajno obelezen na forumu kao *******. Zao nas je...
 
Ових смо дана свједоци све бржих и динамичнијих политикоекономских промјена како у свијету, тако и у региону. Тако, видимо стагнирање доминације НАТО пакта, и стабилизације силе у свијету.

Наиме, са једне стране имамо САД, који води протекциониста Трамп: јутрос је на НАТО-вом самиту изјавио да ће извући преко 130 милијарди долара из тог пакта, као и да ће вратити многе Америчке војнике из Европе назад у САД, чему се, наравно, Столтенберг противио. Такође, бјесне Трампове царине; јутрос и синоћ је увео 100% царине на козметику, вино и сир из Француске, као и царине на Бразилски и Аргентински челик, што је изазвало изненађење у свету, и направило домино ефекат на тржиште Берзе; смањују се акције, расте незапосленост, стагнира номинални и истински раст... а такође, у прилог тој нестабилности иде и Брегзит фарса. Доказ да је НАТО све нестабилни је јасан, треба само погледати на Блиски исток.

Са друге стране, имамо Русију, која, иако сматрана силом, то још увијек није. Рубља је очајно слаба, девизни курс јој опада, а Русија још увијек посједује обилне резерве Америчког долара, као и проблем који је настањен јест та монополско-капиталистичка економска олигархија, а то се огледа и у лошем Паритету куповне моћи, свега 4,3% (извор ММФ). Дакле, Русији још увијек треба времена да пребаци потпуно САД, али ту се ја питам, да ли ће Русији бити потребна посебна стратегија, или ће САД уништит саму себе?

Шта мисли форум? Изоставио сам и Кинезе, намјерно, да чујемо мишљење народно...

Dake Americi treba 130 milijardi da zadrži svoj standard, pa je shodno tome potrebno da to neko plati ... ako neće da plati na mostu, platiće na ćupriji

A ako kaže :"nemam , majke mi " , dobiće neku Bataclan zabavu, ili slično , pa će da moli da ostane dobri američki vojnik
 

Back
Top