Gdje je bolja atmosfera, kod grobara ili delija?

Neno

Elita
Poruka
21.425
Upravo ideju za temu mi je dao košarkaš Monaka Kemba Voker koji je bio impresioniran nastupom navijača Crvene Zvezde i Partizana.
Kao novajlija u Evroligi, upravo je debitovao protiv Zvezde i bio više nego impresioniran "delijama".

Medjutim kako sam kaže; "svi su mi pričali tako uzbuđeno o utakmici protiv Zvezde. Drugi su mi rekli ‘J**eš to. Ako misliš da je ovo ludo, sačekaj meč sa Partizanom. Bili su u pravu, bilo je neverovatno"!
10424-grobari-1920x1285.jpg
Da li je Voker u pravu kada je rekao da "grobari" prave bolju atmosferu?
PO nekim podacima, crno-beli su najgledaniji klub u Evroligi, a da se odmah iza njih nalaze crveno-beli.

I delije i grobari su poznati po svom fanatičkom navijanju i pravljenju nevidjenog ambijenta, a ko od njih pravi bolju atmosferu je više stvar ukusa i načina na koji se to gleda.
ILi ipak ima razlike, koje je po meni u minimalnim nijansama zavisno od toga protiv koga se igra a i važnosti samog rezultata?
 
Партизан је у кошарци ненадмашан, навијање на мечевима КК Партизан је постало светски бренд у кошарци, навијачи звезде се силе али немају ту жицу за кошарку нити су је икад имали. У фудбалу ако гледамо историјски Партизан је правио бољу атмосферу за време екс.Ју а после распада су Делије биле боље пре свега због неслоге на другој страни. Атмосфера на Маракани је ригидна, војничка поготово у модерној ери, а на ЈНА је то одувек била експлозија лудила и неке позитивне навијачке анархије где није никад било тог једноумља али то и не чуди јер организовање навијачке групе на Југу датира још из 1970-е и почело је као чиста навијачка историја док је оснивање Делија имало и своју другу позадину коју не критикујем али они нису увек били само навијачи и то је у ствари суштинска разлика између Делија и Гробара.

Huligantstvo nije nikakva atmosfera već pre svega dobar biznis. Zato i postoji u sportu u svim državama.
Који проценат навијача на трибинама су хулигани, који навијачи, а који симпатизери ?
 

Back
Top