GAZDA

SKVO
Ja ipak nikog nisam vredjala.Mozda sam bila samo ostrija u svom obracanju doticnom gospodinu.I nemoj me vredjati jer me ne poznajes a moje godine su za mene.
Nisam siparica ni klinka da mi se tako obracas.
S postovanjem Zlajka
a054.gif
 
Zlajka ne nerviraj se - oni su ti koji treba da se nerviraju jer im se ti "neuki, ruzni, prljavi i zli" radnici cija prava nema ko da stiti uvek mogu zbog takvog tretiranja osvetiti na izborima...zato su tako agresivni - oni se boje a strah je svojstvo onoga koji misli samo na sebe
 
Andreavk:
Zlajka ne nerviraj se - oni su ti koji treba da se nerviraju jer im se ti "neuki, ruzni, prljavi i zli" radnici cija prava nema ko da stiti uvek mogu zbog takvog tretiranja osvetiti na izborima...zato su tako agresivni - oni se boje a strah je svojstvo onoga koji misli samo na sebe

361267gl.gif
 
"Ne znam samo ciju imovinu je on zalozio za biznis.
Sigurno je nije sam stekao kad se usudio da se kocka sa tim.
Vidim da mu sad posao vodi njegova familija.
Pa sto i njima nije ponudio ili pomogao "savetima"za biznis nego crnce za njega"

evo u ovome je problem. sta je poenta ove pricice? ciljana je samo da "spusti" sagovornika, a ne da bude konstruktivan argument u diskusiji. ja ne vidim problem ako neko napise grublje ono sto misli o odredjenoj temi, cak i odredjenom coveku, ili kategoriji ljudi, ali me nervira kada se neko sluzi ovakvim insinuacijama i slicnim sredstvima samo da bi bio sto glasniji. i nije uvreda ako napisem da je takav nacin komunikacije jadan. uvreda bi bila kada bi napisala da si jadna. sad ako si se ti nasla uvredjenom, sta ja tu mogu. sad stvarno ne znam kakve veze imaju tvoje godine sa ovom temom i kakav su one argument, al' ajde.

a sto se tice andreavkove teze...
ja sam bre lepa, cista, ucena, dobra radnica. manje vise.
a ti kohen nemoj da se smejes! provaljen si! javno priznaj koji politicar se krije iza tvog nika! :lol:
 
Kohen:
..... ALI!!!ne kukam da nema posla, ne trazim od drzave da me zaposli, ne pljujem po svima koji nesto rade, kao vi..
Nista od vas nisam cuo , u smislu da se nesto usavrsavate, ucite jezike, idete na prekvalifikacije..ili bilo sta drugo.......

Samo cvilite, i sedite.........i cekate da vas neko zamoli da nesto malo odradite za jedno 3000 E mesecno......verujem da bi i onda bilo nekih primedbi....bar na kvalitet kafe u firmi

......... I zato mi je malo pun , vas koji necete da reskirate, jer, boze"niste ludi" :roll: :roll:

Ali, zato smatrate da imate pravo da pljujete po onima koji su reskirali, i jos reskiraju...
Reci, Skvo, da li je ovo lepo?
Zlajka nije svesna svoje "oštrine", očito dok ne postane prekasno, ali ovaj mi se tekst itekako čini smišljenim... I ovo je samo jedan od citata koje bih mogla staviti, do sada. Milism da je zaslužio poneku uvredu, obzirom kako ih deli :roll:
Budimo realni... :|
 
Kohen:
Ali, provalio sam , da nije ovde poenta u eventualnom odnosu radnik - poslodavac...nego u teskim frustracijama nekih , koji su malo promasili zivot i profesiju..pa se ovde lece pljujuci
svakog, ko , ne daj boze ima posao.....
Ali, ko ima hrabrosti, pameti, i hoce da radi i da nema ni praznike ni vikende, ni godisnje odmore, moze da bude sam svoj gazda......a kasnije su mogucnosti neogranicene....

Izvolite, gospodo radnici....kriticari.........u prvu banku, i napred..u radne pobede !!!!!!
Ovo sam već jednom citirala, nego odoh, ne vredi, očigledno... :shock: :?
Mislim, kome je on našao da kaže da je neradnik?
Strašno kakvih virtuelnih jezičina ima ovde :roll:
 
Sedim i razmišljam, ne mogu da ostanem nedorečena, a bilo bi pametnije... Sve ne verujem da ima ljudi da tako i na takav način brane nešto za šta znaju da su "krivi", kao - nije ga briga za privatnike, za radnike, ma ni za koga, ali zato dođe ovde i opiše svoje kompletno mentalno stanje kada vidi da mu dva radnika istovremeno prave puš-pauzu, i mislim se - šta su ti ljudi za njega? Da li su ljudi?
A ništa više ne mrzim od pametnjakovića.
Slatki, ja jedino da založim svoje telo, pa da započnem biznis, samo ne znam ko će mi to omogućiti, bih ja :roll:
Šta, bre, da založim? Na osnovu čega da rizikujem? Podrazumeva se da čovek ima nešto da izgubi, ne?
Moji su "poslati u beli svet" bez apsolutno ičega, da rade, nisu znali gde im je glava, a od škole su imali više nego dovoljno za njihovo vreme, mesto i mogućnosti... Pa, opet nedovoljno da bi bili "guzonje" po defaultu. I, zamisli, niko nije rekao - hej, ti radiš tolike godine, valjda si zaslužila neko poverenje!?
Da bi se, posle svega, zemlja načisto raspala, i da bi bili prinuđeni da idu od jednog "gazde" do drugog, da ih niko ništa ne pita, ni o uslovima ni o plati, nego samo - o'š, ne'š?
I kada pristanu na neki od bednih usmenih ugovora, mogu povremeno čuti komentare na njihov račun, gde su neradnici, samo puše, ogovaraju, gde nisu pogodni za određeno mesto jer su izloženi pogledu stranki, a nije im lepa frizura, imaju izrastak ili su proćelavi...
Sunce ti, šta su sve u stanju da zahtevaju od radnika za TU platu!
Ali, naravno, to nisu ljudi, i oni mogu da rade za sirotinju, a vaše je pravo da ih pljujete i da ih nazivate neradnicima jer su, zamisli, na popis pozvali svoju familiju, pošto sami ne mogu da postignu praktično ništa, a nemaju ni od čega da plate nekoga da to odradi...
I sad ja, bez apsolutno ikakvih materijalnih sredstava, niti izgleda za iste u budućnosti, treba da slušam priče o reskiranju jednog tobože gazde, koji samozadovoljno posmatra bedu oko sebe i divi se sopstvenoj "snalažljivosti", bez obzira što ima veće šanse da propadne u ovoj zemlji, nego da dočeka penziju kao, jel'te, gazda...? Pa ono jedino što mogu - da budem radnik ili, ako završim fakultet, da budem malo "stariji" radnik, opet, mogu, ali pod uslovima tog "velikog gazde", koji živi pod parolom "radnici nisu ljudi, to je stoka, i to još bezobrazna stoka, koju treba iskoristiti što je više moguće".
Sad kada bih pokazala ove njegove reči masi ljdi okolo koji ne znaju ni da koriste kompjuter, mislim da bi išli da ga traže da ga biju :roll:
Na kraju, ko ovde vređa?
 
Hvala leksa.
b010.gif

Skvo spomenuh moje god, ali u brzini nisam mogala da definisem zasto .
Posto je leksa mladja ona je savim lepo to objasnila.
Mnogo je lakse vama mladjima da plemisete medju sobom nego meni.
Ma pemetni ste deco :razz:
Ali nekad znate da zgazite i da ne razmisljate sta ste rekli.
 
Moj gazda insistira na nekim detaljima oko izgleda radnika.
Kao carape boje koze,cipelice sa adekvatnom stiklicom,diskretna sminka,kompletna uniforma koju nemamo,frizura,bez ikakvog nakita,pristojna duzina noktiju i nezan lak...
A plata? 15000 din.
Mozda je dobijes a po mogucstvu sacekajte bice.
Izgleda da me je pregazilo vreme.
k020.gif
 
Sta kazete ko je koga izradio?
U kupovini C marketa bilo je dosta zavrzlama.
Jedni drugima namestali poslove.A onda se Miskovic primio i usao u cudnu rabotu sa C marketom.Tata Radule pokupio kajmak i zapalio u Spaniju.
E sad ko je ostao da placa ceh nego radnici.
Eto novog izivljavanja nad radnicima.

Vecina sefova posle afere Cmarket je u zadnjih mesec dana dala otkaz.
Najeli se pa beze da ih neko ne podkaci.
A radnici ostali da ispastaju.
p025.gif
 
zlajka:
Sta kazete ko je koga izradio?
U kupovini C marketa bilo je dosta zavrzlama.
Jedni drugima namestali poslove.A onda se Miskovic primio i usao u cudnu rabotu sa C marketom.Tata Radule pokupio kajmak i zapalio u Spaniju.
E sad ko je ostao da placa ceh nego radnici.
Eto novog izivljavanja nad radnicima.

Vecina sefova posle afere Cmarket je u zadnjih mesec dana dala otkaz.
Najeli se pa beze da ih neko ne podkaci.
A radnici ostali da ispastaju.
p025.gif

Радуле је стари СКЈ кадар - значи БИТАНГА и ЛОПУЖА!

Радници Ц-маркета овде код мене кажу да је он НА СВАДБЕНОМ ПУТОВАЊУ, наиме џукац се под старе дане заљубио до ушију у девојку (ћерку једног од шефова радњи Ц-маркета) а која је иначе знатно млађа и од његових кћери ... и да је на "меденом месецу"...хихихи...
 
Kada cujem kolike plate imaju ljudi u multimiljonskim kompanijama u Srbiji, kod Miskovica i ostalih mogu samo da kazem SRAMOTA!!! Radnik kod mog oca ima 2-3 puta vecu platu a budzet nam je porediti nas sa Miskovicem i ostalima kao od prilike da smo mi zrnce hleba a oni cela pekara. Nama je dan kad se dele plate svetinja tako me otac naucio, ako nemamo da podelimo plate , a to se ne desava, dajemo iz svog dzepa. Svojim zaposlenima placamo i trudnicko , kada su im deca bolesna mogu ranije da odu kuci.

A radnici bi trebali da se bore tako sto ce da krenu u masovne strajkove, svi ti biznismeni kad bi viseli da im se pise lose tj da ce da propadnu, povecali bi plate i ispunili uslove. Kada bi radnici bili slozni izborili bi se i za veca prava i za vece plate. Ali radnici nisu slozni.
 
vas_najbolji_drugar:
Kada cujem kolike plate imaju ljudi u multimiljonskim kompanijama u Srbiji, kod Miskovica i ostalih mogu samo da kazem SRAMOTA!!! Radnik kod mog oca ima 2-3 puta vecu platu a budzet nam je porediti nas sa Miskovicem i ostalima kao od prilike da smo mi zrnce hleba a oni cela pekara. Nama je dan kad se dele plate svetinja tako me otac naucio, ako nemamo da podelimo plate , a to se ne desava, dajemo iz svog dzepa. Svojim zaposlenima placamo i trudnicko , kada su im deca bolesna mogu ranije da odu kuci.

A radnici bi trebali da se bore tako sto ce da krenu u masovne strajkove, svi ti biznismeni kad bi viseli da im se pise lose tj da ce da propadnu, povecali bi plate i ispunili uslove. Kada bi radnici bili slozni izborili bi se i za veca prava i za vece plate. Ali radnici nisu slozni.

kapitalista ujedinjuje radnike... :lol:
samo kod nas...
sto rece neko: "Zamislite, Bogoljub Karic-zastitnik siromasnih"
 
Pa od price nema vajde.Sve je ovo vec poznato ali nije problem u gazdama vec u radnicima koji to trpe kao i u ne postojanju sindikata.Ovaj satro sindikat je smejurija.Gomila lopova koja kao zastupa neka prava radnika.
 
Sindikati su u celoj prici najgori.Manje vise zastupaju interese poslodavaca.Danas je bolje raditi u drustvenoj firmi za manju platu nego da te privatnici tretiraju kao roba.
 

Back
Top