Quantcast

Game Of Thrones

GiovannaD

Primećen član
Poruka
940
Мислим да је јасно да ће Џон умрети у дуелу са Краљем Ноћи, као трагични херој, не знам како, али имам осећај да су то планирали, да убија Краља Ноћи и да умире том приликом.
Него, нешто ми је чудно да Арја која би требало да има перцепцију левел 100 као дипл. убица тако лако наседа на Малопрстићеве сплетке. Нисам сигуран да га није осетила да посматра иза ћошка. Можда само игра његову игру, па је неопходно да Санса поверује да се стварно окомила на њу.
Ma ne verujem da će Džon da umre. Bukvalno svih 7 sezona se gradi njegov lik i sad smo konačno dobili potvrdu da je Regarov sin i da zapravo ima veće pravo na Iron throne nego Dajneris. Mislim da bi bilo nekako besmisleno da umre, a posebno ako ne sazna da je Targerijan. Mada, to je Martin... Ni za zmajeve nisam mislila da će da izginu, pa ode Viserion. MAda što se zmajeva tiče, čitala sam teoriju jednu da daleko, daleko od VEsterosa (zaboravih mesto kako se zove) živi još zmajeva.

Ma ko zna.

E, a jel vama bila malo, hm... Mlaka ova sezona? Nekako, ne toliko dramatična kao ostale sezone.

maylo

Zainteresovan član
Poruka
373
^ Звездаааалеее, звездааалее :D

- - - - - - - - - -

^ Звездаааалеее, звездааалее :D

- - - - - - - - - -

Ma ne verujem da će Džon da umre. Bukvalno svih 7 sezona se gradi njegov lik i sad smo konačno dobili potvrdu da je Regarov sin i da zapravo ima veće pravo na Iron throne nego Dajneris. Mislim da bi bilo nekako besmisleno da umre, a posebno ako ne sazna da je Targerijan. Mada, to je Martin... Ni za zmajeve nisam mislila da će da izginu, pa ode Viserion. MAda što se zmajeva tiče, čitala sam teoriju jednu da daleko, daleko od VEsterosa (zaboravih mesto kako se zove) živi još zmajeva.

Ma ko zna.

E, a jel vama bila malo, hm... Mlaka ova sezona? Nekako, ne toliko dramatična kao ostale sezone.
Мени је превише блокбастерска. Али, баш. Зато и очекујем битку између Ноћног Краља са "повампиреним" Висерионом и Џона на Регалу, рецимо, како се крљају сат времена и гину у неко плаво-црвеној ватри обојица, тј. сва четворица. Тотално блокбастерски и предвидљиво.

GiovannaD

Primećen član
Poruka
940
Fora je što su scenaristi počeli mnogo da čitaju ove teorije koje svi mi pišemo po netu i da tako skupljaju ideje. Bukvalno pišu šta publika najviše želi, a to je upravo pogrešno. Da je onako kako mi želimo, Ned Stark bi (u najmanju ruku) bio još uvek živ. :'(

- - - - - - - - - -

E, da, ta scena sa zapaljenim mačevima... Oni pale mačeve kad 'oće, al su se ipak mrznuli 50 sati dok Dajneris nije stigla. x'D

jamal99

Aktivan član
Poruka
1.508
mora biti hepi enda

Dzon i Deneris zajedno

to je ono sto gledaoci zele

nema tog martina koji ce to smeti da zasere
Martin je rekao da ce kraj biti "bittersweet", to se verovatno odnosi na knjige, ali sumnjam da ce serija biti mnogo drugacija.

Ja mislim da Deneris umire, razmisli o njenim vizijama iz Karta. Dodje do trona i svuda je sneg/pepeo, ne dotakne ga, produzi na vrata, izadje izvan Zida i onda se pridruzi Drogu i sinu. Mislim da ce ona da ima ulogu kao Nissa Nissa, a Dzon ce biti Azor Ahai.

Saliva

Poznat
Poruka
7.873
Martin je rekao da ce kraj biti "bittersweet", to se verovatno odnosi na knjige, ali sumnjam da ce serija biti mnogo drugacija.

Ja mislim da Deneris umire, razmisli o njenim vizijama iz Karta. Dodje do trona i svuda je sneg/pepeo, ne dotakne ga, produzi na vrata, izadje izvan Zida i onda se pridruzi Drogu i sinu. Mislim da ce ona da ima ulogu kao Nissa Nissa, a Dzon ce biti Azor Ahai.
videcemo
mi gledaoci, sada znamo da je Dzon Targarijen
jedan iznad svih sa apsolutnim pravom na presto
tako da se time u sustini ispunjava norma pravde

e sad dal ce biti i romanse kako to publika prizeljkuje
iako svi sada znaju da su brat i sestra po ocu
videcemo
ali publika zeli da se to desi iako zna za krvnu bliskost
vrlo neobicno sta ljudi zele da vide

Iris_

Aktivan član
Poruka
1.238

Ja mislim isto. Deneris umire, Dzon ujedinjuje zemlju i vlada.

Meni je najneizvesnije da li ce neko od Starkovih da prezivi, sta ce biti sa Arjom, Sansom i Brenom?
Mada sve vise mislim da nece, sve velike kuce ce da se ugase.
Mozda jedino Bren prezivi, on prakticno i nije vise Stark.

jamal99

Aktivan član
Poruka
1.508
videcemo
mi gledaoci, sada znamo da je Dzon Targarijen
jedan iznad svih sa apsolutnim pravom na presto
tako da se time u sustini ispunjava norma pravde

e sad dal ce biti i romanse kako to publika prizeljkuje
iako svi sada znaju da su brat i sestra po ocu
videcemo
ali publika zeli da se to desi iako zna za krvnu bliskost
vrlo neobicno sta ljudi zele da vide
Romanse ce biti sigurno, mozda cak i dece. Dzora mu je rekao kako ce Longclaw proslediti deci, mislim da je to ubaceno namerno.

I mala ispravka, nisu brat i sestra nego tetka i bratanac.

Martial

Ističe se
Poruka
2.553
Potpuno je nebitno ko je stariji - ako je Džon priznati Targarijen, kruna je zakonski njegova sve i da je juče rođen. Krunu uvek dobija najstariji sin, dakle Regar, a sa Regara ide na njegovog najstarijeg sina, dakle Egona (?). Sad, pošto je Egon umro pre nego što je napravio naslednika (da je Egon imao dece, kruna bi išla njima), kruna se vraća jedno koleno unazad, i ide na Regarovog sledećeg sina, u ovom slučaju Džona. Da je Džon ostao mrtav, kao što nažalost nije, kruna bi po pravu pripala Regarovoj kćeri, čini mi se Renis. Pošto je i ona mrtva, dakle nema više Regarovih naslednika, kruna se vraća još jedno koleno unazad, i pripada mlađem Regarovom bratu, tj. Viserisu. Pošto je i on mrtav, a nema ni decu, kruna tek tad pripada Deneris.

Dakle line of succession je sledeća:

Ludi Kralj - Regar - Egon - Džon - Renis - Viseris - Deneris, što znači da je Deni tri čoveka ispod Džona. :mrgreen:

- - - - - - - - - -

Ako bude sreće i Džon napravi, onako severnjački, petoro dece sa Sansom, Deni može da se oprosti od krune. :mrgreen:

- - - - - - - - - -

Dabome, ako je onaj navodni Egon iz knjige zaista Egon, onda i Džon i Deni mogu da ga duvaju, što bi bilo još lepše. :mrgreen:

Koliko me smaraju oboje ne mogu da vam opišem.
Ako bude tacno i u knjizi da je brak izmedju Elije Martel i Regara Targerina ponisten u korist braka sa Lijanom Stark onda taj Egon iz knjige ili Mladi Grif je u stvari Blekfajer (Blackfyre) I nema prava na presto cak i ako nema vise zivih Targerina ( ispada kopile koje moze da dodje do prestola ali nekim zaobilaznim putem kao Dzon na Severu npr )
Ostalo iz tvog objasnjenja je skroz ok

Martial

Ističe se
Poruka
2.553
Ovi gavrani su istrenirane pismonoše...tako da je drugačije...verujem svakako da lete brže, kao što je trkački konj brži od prosečne brzine divljeg konja.

Ma daj....nema sanse. U seriji?

U svakom slučaju, Vesteros u TV adaptaciji je (kao svet) nešto realniji od onog u knjigama (i praktičniji), tako da cenim i da je manji...ne znam je li HBO ikada objavio neku zvaničniju mapu sa razmerama...

Tu razdaljinu treba npr. smanjiti za bar hiljadu kilometara...npr. na ca. 1.500.

Gavran može tako stići za manje od jednog dana leta u Zmajkamen, računajući i pojedine pauze koje pravi da se odmori.

Ruz Bolton ovde u seriji opisuje kao 700 milja u tom smeru je I dalje sever..400 milja u ovom , 300 milja u onom Sever je veci od svih ostalih 6 kraljevstava zajedno..

a jedna milja je 1.609344 km

Sleepyhead

Poznat
Poruka
9.923
ma kakve muskarce padas govori o tome kakav si (zenski) lik ..u stvarnosti pogotovo
Jeste, a ako padaš na zgodnog princa iz bajke znači da si DEVOJČICA OD 11 GODINA ZALUĐENA BAJKAMA kojima ti svakodnevno pune glavu. I APSOLUTNO ništa više.

Ako bude tacno i u knjizi da je brak izmedju Elije Martel i Regara Targerina ponisten u korist braka sa Lijanom Stark onda taj Egon iz knjige ili Mladi Grif je u stvari Blekfajer (Blackfyre) I nema prava na presto cak i ako nema vise zivih Targerina ( ispada kopile koje moze da dodje do prestola ali nekim zaobilaznim putem kao Dzon na Severu npr )
Ostalo iz tvog objasnjenja je skroz ok
Pod uslovom da poništen brak znači i poništeno očinstvo, što na osnovu stvarne istorije znamo da nije slučaj (Henri VIII i njegovo troje dece, od kojih je svako iz različitog braka, a svako je bilo punopravni naslednik trona). Osim ako je drugačija situacija u Vesterosu, u šta nemamo razloga da verujemo prosto jer su zakoni o nasleđivanju bukvalno identični.

Takođe, po kojoj je logici Regarov sin Blekfajer u bilo kom scenariju? :lol:

Ruz Bolton ovde u seriji opisuje kao 700 milja u tom smeru je I dalje sever..400 milja u ovom , 300 milja u onom Sever je veci od svih ostalih 6 kraljevstava zajedno..

a jedna milja je 1.609344 km
U super materijal, toga se nisam ni setila, dakle ako su suprotne dužine 700 i 400 znači da je Sever dug 1100 milja. :D Pod pretpostavkom da ptica ide pravom linijom i na osnovu mape, to bi značilo da je vazdušnom linijom od zida do Zmajkamena oko 1600 milja, što je u kilometrima oko 2500, plus minus 100, mrzi me da računam tačno.

Fortnight je period od 336 sati ili 14 dana znaci 2 nedelje.
Istina, ali kakve to veze ima sa bilo čim? :mrgreen:

Stormy Weather

Primećen član
Poruka
973
Ja mislim isto. Deneris umire, Dzon ujedinjuje zemlju i vlada.

Meni je najneizvesnije da li ce neko od Starkovih da prezivi, sta ce biti sa Arjom, Sansom i Brenom?
Mada sve vise mislim da nece, sve velike kuce ce da se ugase.
Mozda jedino Bren prezivi, on prakticno i nije vise Stark.
Ako je Knight King, onda neće da preživi :lol:

Što se tiče Deni i Džona, bilo bi neverovatno bljutavo da se završi tipa.....vladali su kraljevstvom i živeli srećno do kraja života. Mislim da će Deni da pogine. Ima više razloga za to, pre svega su u krvnom srodstvu, ali još važnije je što ona ne može da ima decu. Znači da nema mogućnost za naslednike, a onda je borba za presto besmislena. Jedino ako je još izleče od primarnog steriliteta,a to bi bilo zaista previše :lol:

Poslednja izmena:

Time for

Obećava
Poruka
65
Nisam skonto odakle vam to da ne može imati decu. Kada je Drogu rodila dete veštica je rekla da je to bilo čudovište i da je bolje što je umrlo. Inače su se Targarijeni medjusobno parili bez problema (manje, više)

Time for

Obećava
Poruka
65
Ako misliš na dijalog kad je Džoni mazio zmaja, tada je on kazo da su to zadivljujuće zveri a ona će mu da to nisu zveri nego njena deca. Ako sam dobro razumeo šta su pričali pošto nisam jurio prevod po netu