Galadriel

Legolas

Početnik
Poruka
25
Cekaj i ja da i ja zapocnem jednu temu.Dragi obozavaoci Gospodara prstenova gledam vec ceo dan vase diskusije pa sam resio da se prikljucim.Odusevilo me je sto postoji mesto gde se diskutuje o mojoj dugogodisnjoj omiljenoj knjizi ili da kazem nasoj omiljenoj knjizi.Godinama sanjam kako ce se snimiti film "Gospodar Prstenova" i docekao sam konacno samo jos da strpljivo docekam Povratak kralja.Nego potpuno se slazem sa sa vasim diskusijama.Nikad nisam upoznao nekog koje uopste procitao ili cuo za knjigu.Isto kao i vi kad sam u bioskopu vidim klince koji nisu procitali nista vise nego Hogara strasnog sa zadnjeg dela novina pa jos kad cujem iza sebe dok izlazim iz bioskopa"Sto je bezveze film ja se ubi od dosade" dodje mi da ih pobijem.Nego hteo sam da zapocnem temu u vezi Galadriele.Licno smatram da je dobro uradjena u filmu.A glumica je podosta transformisana.A sto se tice lepote mislim da je Cate Balnchet je prilicno lepa i odovara toj ulozi.U njoj se oslikava Galadrielina mudrost.Izvinite na dugom tekstu ali prvi put se upisujem pa moram dosta stvari da napisem.Odgovorite brzo

Namarie
 
Pa barem u knjizi(ako ne i u filmu) Galadriela mi je bila, i uvek ce biti, jedan od omiljenih zenskih likova. Svidelo mi se kakvu su glumicu izabrali za tu ulogu. Inace, ja sam za Kejt Blanset cuo i ranije i zaista sam bio prezadovoljan izborom glumice...
Sto se tice lika po samom sebi, mogu samo da kazem da je savrsena...
Neki ljudi tvrde kako je Keleborn malo usporen ili kratke pameti, ali kako neko koji je uspeo da ozeni takvu zenu, moze biti kratke pameti?!?!
Ne svidja mi se sto nisu prikazali u filmu onu scenu kada Galadrijela svima deli poklone i posebno kada daje Gimliju tri pramena svoje kose. Bilo mi je simpaticno kada ga je nazvala Nosicem pramena :D .
Ocigledno, Gilmli se razume u zene...
Pozdrav i dobro dosao na forum!
 
Pa i nisu izbacili.Ja imam prosireno izdanje Druzine Prstena i tu je ukratko prikazano kako svima deli poklone.A Keleborn mozda nije kratke pameti ali mislim da je senka naspram Galadriele.

Hvala za dobrodoslicu :D
 
Sto se tice Keleborna, ne bih se slozio sa tobom. Nije on senka naspram nje. Slazem se ja da on ima manje moci u odnosu na Galadrijelu (ipak ne treba zaboraviti da je ona nosilac jednog od tri vilenjacka prstene) ali nikako ne bih rekao da je on senka naspram nje... Meni je on bas jak lik uostalom i on je velikim delom pomogao druzini...
A jos ne treba zaboraviti da je Galadriela bila ucenica Melijane maje i da veliki deo svoje mudrosti i moci duguje njoj...
Ipak priznajem da je Galadriela najmocnija od svih vilenjaka u srednjoj zemlji (uz moguce izuzimanje Glorfindela).
A sto se tice dopunjenog izdanja, imam ga i ja, ali nemaju svi ljudi para da kupuju dopunjena izdanja i ipak nisam zadovoljan sto nisu prikazali scenu kada je delila darove druzini. I sta mislis o tome sto nisu prikazali Toma Bombadila?
To zasluzuje najvecu kritiku (barem sa moje strane).
Pozdrav...
 
Ukljucujem se prvi put u diskusiju, pogotovu sto je rec o jednom od najsuptilnijih likova u Gospodaru prstenova, knjizi koja je promenila nas zivot. Ili vise je dogadjaj u zivotu nego knjiga. Tolkin je krajnje neuobicajno osmislio ovaj lik i izbor glumice je bio vrlo delikatan. Slazem se sa Legolasom u vezi Cate Blanset - njena lepota u sebi sadrzi dozu nesvakidasnjeg: to je lepo i inteligentno lice, oci imaju moc prodiranja u sagovornika, unutrasnja lepota je mocnija od spoljasnje. Ove elemente je C.B. mogla da savlada. Ne bih mogla da pretpostavim ko bi se jos sa tim mogao nositi. Pozdravljam vas fanovi Tolkina, lepo je sto postojite, covek se oseca manje usamljenim.
 
Iskljuciti Toma Bombadila iz filma je najveca greska koju su napravili.Jer Tom Bombazdilo je raskrsnica knjige bez njega su morali dosta stvari da izmisle.A i jedna doza samo Hobitske avanture se izgubila.Jer oni su u knjizi malo duze vreme bili prepusteni sami sebi nije ih Aragon odma nasao.

Pozdrav :D
 
Pa to i ja tvrdim. Kada sam cuo da ce film izaci, najvise me je zanimalo kako ce Toma da prikazu. On mi je bio i jos uvek jeste jedan od najinteresantnijih likova u knjizi. Veliko je to razocarenje bilo i apsolutno si u pravu sto se tice toga...
Ipak, mi smo malo zastranili od teme (ipak je ovde rec o Galadrieli iako znam da sam ja kriv sto pricamo o Tomu Bombadilu :D ). Sta jos reci o njoj sto nije vec receno. Jednostavno, ona je savrsena...
Glumicu nisu mogli bolju ni izabrati. Jedina scena koja mi se nije svidela je kada preliva vodu iz bokala u ogledalo. Nekako mi je previse nadmena tu izgledala. Ali to je trajalo samo trenutak. Inace, sta bi mogli vise reci o njoj. Ako imas neku posebno interesantnu temu, samo kazi. Ja sam uvek spreman na diskusiju kada je Lord u pitanju.
Pozdrav!
PS. Ako zelis, imam neke slike da ti posaljem, mnogo su dobre. I ko jos oce neka se javi...
PSS. Idi na adresu www.tolkien.co.yu i tamo ces naci mnogo Tolkin-fanova. Bices prijatno iznenadjen koliko ih ima. Kada sam ja prvi put otisao tamo tek onda sam uvideo ustvari koliko ja malo znam o Tolkinovim delima. Samo idi tamo i odlicno ces se uklopiti...
Namarie... :D
 
Za tu scenu sa bokalom si sasvim upravu.To bas ne lici na nju.A zainteresovan sam za SLIKE.I interesujeme nesto sto nisam stigao da procitam o Galadrijeli u Silmalirionu.Ne znam bas mnogo o njenoj proslosti a veoma me interesuje.A za Tolkin fanove u svetu sam siguran da ih puno ima samo nisam znao da ih ovoliko ima u Srbiji.Ali poseticu www.tolkien.co.yu. i odgovori sto pre.

Bye
 
Galadriela je meni zanimljiva i zato sto pored toga kako je izgradjena kao lik u susretu sa druzinom i njihovim dozivljajem nje, ona traje kroz celu knjigu, iako se realno pojavljuje samo u delu o Lotlorienu. Njena misao prati likove i ovaj eho Galadriele uvek je kao svetlost u svesti likova. Pitanje Feanoru> posto zivis u Londonu, da li si citao Lorda na engleskom, jer verujem da je originalni jezik knjige remek delo, kada je to i u prevodu.

pozdrav
 
Prvo da ti kazem da mi je drago da tako brzo odgovaras. Zaista je uspeh napisati ovoliko poruka na dan... Sto se tice slika, samo mi daj tvoju mail adresu i poslacu ti ih odmah...
A sada malo o Galadrijeli :D :
Galadrijela je bila noldorska princeza rodjena u dobima zvezdane svetlosti u Eldamaru (iliti Vilindomu). Majka joj je bila telerskog porekla. Od nje je nasledila zlatnu kosu...
Ako si stigao do dela gde Morgot uzimao Feanorove Silmarile onda sigurno znas da se Galadrijela zaputila sa mnogim drugim vilenjacima u poteru za Morgotom u Srednju zemlju. Njeno ime u Eldamaru bilo je Altarijela i prevedeno je na sindarinski kao Galadrijela sto znaci "gospa od svetlosti"(totalno opravdani naziv po mom misljenju). Elem, tokom prvog doba sunca ona je zivela u Belerijandu sa bratom Finrodom sve dok nije usla u sindarinsko kraljevstvo Dorijat gde se sprijateljila sa Kraljicom Melijanom i udala za sivovilenjackog princa Keleborna (kasnije kralj Lorijena :D ). Od pocetka drugog doba ovaj par sa svojom cerkom Kelebrijanom zivi u Lindonu, zatim kasnije prelaze u Eregion, kraljevstvo vilin kovaca. Kasnije, presavsi maglene planine, odlaze da vladaju svojim Vilin-kraljevstvom Lotlorijenom . Pomocu prstena moci, Galadrijela je izatkala prsten zastite i zacaranosti oko njihovog kraljevstva. Ostatak mislim da znas. Samo da napomenem jos da je za vreme rata za prsten srusila zidove Dol-guldura i ocistila mrku sumu pre nego sto je otisla na kraju treceg doba za Valinor...
I eto to je to. Ako treba jos nesto, ja sam tu :D
Pozdrav!
PS. Ne zaboravi da mi napises adresu...
 
Arwen:
Galadriela je meni zanimljiva i zato sto pored toga kako je izgradjena kao lik u susretu sa druzinom i njihovim dozivljajem nje, ona traje kroz celu knjigu, iako se realno pojavljuje samo u delu o Lotlorienu. Njena misao prati likove i ovaj eho Galadriele uvek je kao svetlost u svesti likova. Pitanje Feanoru> posto zivis u Londonu, da li si citao Lorda na engleskom, jer verujem da je originalni jezik knjige remek delo, kada je to i u prevodu.

pozdrav
Naravno da sam citao na engleskom i mogu ti reci da mi uopste nije bolji nego na srpskom. Sta mogu kada vise voljim nas jezik...
Pozdrav!
 
Poslacu ti ja na tu adresu, nema problema... Inace i ja idem na Floridu ali u avgustu a sada sam trenutno u Kanadi...
Evo sada nesto malo o Galadrijelinom ocu:
Galadrijelin otac bio je Finarfin, sin uzvisenog kralja Finvea od Noladora i polubrat Feanora. On i njegov brat Fingolfin bili su sinovi Finvea i njegove druge zene Kraljice Indis tako da im je Feanor bio polubrat. Finarfin se ozenio telerskom princezom Earvenom od Akvalondea i osim Galadrijele koja je bila najmladja imao je jos cetvoro dece:
Finroda, Orodreta, Angroda i Aignora. Nakon sto je Morgot oteo Silmarile koje je njegov brat i skova i nakon sto mu je ubio oca on se kao i svoja braca zakleo da ce otici u srednju zemlju i osvetiti se za ocevu smrt. Ali nakon sto je Feanor izvrsio upad na Akvalonde i pobio mnoge telerske vilenjake zato sto su oni odbili da mu daju brodove da otplovi u srednju zemlju, Finarfin je odbio da ide dalje. Vratio se u Tirion i vladao kao Uzviseni Kralj Noldora koji su ostali u Eldamaru. Na kraju prvog doba sunca Finarfin je vodio Noldore u srednju zemlju s vojiskom Valara u Ratu Besnih. Posle toga, vratio se u Eldamar i nastavio mudro i valjano da vlada svojim narodom. (Sto znaci da je jos uvek ziv... :D )
Pozdrav!
 
Hvala ti na informaciji u vezi Galadrijelinih roditelja a mail cu odma da proverim.Nego stame jos interesuje.Znam da se o godinama jedne dame ne raspravlja ali koliko ima godina Galadrijela i kako to da je Arven njena unuka.Odgovori brzo javicu se cim vidim slike.

Pozdrav :D
 
Dva odana postovaoca Gospe od zlatne sume su zaista razvila obimnu diskusiju. Feanor je pravi ekspert. Kada si poceo da citas knjigu, odnosno koliko se dugo bavis njenim izucavanjem, ukljucujuci i Silmarilion? Pozdrav i Legolasu. :P Bila sam danas na nekim drugim forumovim temama i sve su banalne u poredjenju sa ovom.
A sada malo o Galadrijeli:
"Usred broda sedeo je Kelebron, a iza njega stajala je Galadrijela; obruc od zlatnih cvetova bio je u njenoj kosi, a u ruci je drzala harfu i pevala. Tuzan i caroban bio je zvuk njenog glasa na hladnom cistom vazduhu:

"Ja sam pevala, o liscu od zlata, zlatno je raslo na sve strane:
O vetru sam pevala, jedan vetar je dosao, i disao u grane.
Izvan Sunca, iza Meseca, more je penom obraslo,
a pokraj obale Ilmarina zlatno Drvo je raslo."
 
Legolas:
Hvala ti na informaciji u vezi Galadrijelinih roditelja a mail cu odma da proverim.Nego stame jos interesuje.Znam da se o godinama jedne dame ne raspravlja ali koliko ima godina Galadrijela i kako to da je Arven njena unuka.Odgovori brzo javicu se cim vidim slike.

Pozdrav :D
Sto se tice godina, ne mogu ti precizno reci, ali mogu sa sigurnoscu da kazem da je veoma stara, starija od bilo kog vilenjaka u srednjoj zemlji. A kako je Arwen njena unuka... Pa vidis, Keleborn i Galadrijela imali su cerku Kelebrijanu. Ona se udala za Elronda napovilnog i imali su troje dece: Eladana, Elrohira i Aruenu. Aruena je, prema tome, Galadrijelina unuka posto je cerka njene cerke tj. Kelebrijane... Eto to je ukratko objasnjenje. Izvinjavam se sto nisam pisao ranije ali danas sam isao malo do centra i zamislite sta mi se desilo, dobio sam autogram Davida Wenhama koji u lordu glumi Faramira! Evo sada mi slika stoji uramljena... Moguce je da cu nabaviti i autogram Gandalfa :D ali to ce ici malo teze...
Pozdrav!
 
Arwen:
Dva odana postovaoca Gospe od zlatne sume su zaista razvila obimnu diskusiju. Feanor je pravi ekspert. Kada si poceo da citas knjigu, odnosno koliko se dugo bavis njenim izucavanjem, ukljucujuci i Silmarilion? Pozdrav i Legolasu. :P Bila sam danas na nekim drugim forumovim temama i sve su banalne u poredjenju sa ovom.
A sada malo o Galadrijeli:
"Usred broda sedeo je Kelebron, a iza njega stajala je Galadrijela; obruc od zlatnih cvetova bio je u njenoj kosi, a u ruci je drzala harfu i pevala. Tuzan i caroban bio je zvuk njenog glasa na hladnom cistom vazduhu:

"Ja sam pevala, o liscu od zlata, zlatno je raslo na sve strane:
O vetru sam pevala, jedan vetar je dosao, i disao u grane.
Izvan Sunca, iza Meseca, more je penom obraslo,
a pokraj obale Ilmarina zlatno Drvo je raslo."
Pa Tolkina sam prvi put procitao kada sam imao 14 godina. Od tada ga citam po nekoliko puta godsnje i trudim se da ga sto vise razumem i zapamtim sto vise likova, ali jos nisam ni blizu expertu ali zahvaljujem na pohvali :D . Nadam se da cu jednoga dana biti istinski expert za Tolkienova dela i ko zna, mozda i pocnem da se bavim time sto bi mi bio najlepsi posao na svetu... Znam da ce te me barem vi razumeti...
Pozdrav za Vecernju Zvezdu od Feanora :D

Ai! laurie lantar lassi surinen,
yeni unotime ve ramar aldaron!
Yeni ve linte yeldar avanier
mi oromardi lisse-miruvoreva
Adune pella, Vardo tellumar
nu luini yassen tintilar i eleni
omaryo airetari-lirinen.

Si man i yelma nin enquantuva?

An si Tintalle Varda Oiolosseo
ve fanyar maryat Elentari ortane,
ar ilye tier undulave lumbule;
ar sindanoriello caita mornie
i falmalinnar imbe met, ar hisie
untuupa Calaciryo miri oiale.
Si vanwa na, Romello vanwa, Valimar!

Namarie! Nai hiruvalye Valimar
Nai elye hiruva. Namarie!
 
Sta vise da kazem pesma je predivna iako vilovnjcki jezik nerzumem ali sam primetio da je mek i suptilan.
Nego me interesuje gde,kako i odakle se moze nauciti vilovnjacki jezik.Ali interesujeme na sta se misli u knjizi Silmalirion kad se kaze da Iluvatar ima namenu za Vilovnjake pre kraja.Nisam sad precizno rekao nego koliko se secam :D A sad da neskrecem sa teme malo o Galadrijeli.Sta je sve u njenjoj istoriji hocu reci sta je sve vezano za nju mislim posto je stara i veoma mudra.A imam na ovom kompijuteru imam i desktop i srean saver Galadrijel sa lordoftherings.net.Hvala ti puno primio sam slike.
Odgovori mi brzo drago mi je sto ima istomisljenika na netu kog ne mrzi da chatuje o Gospodaru.

Pozdrav :D
 
Legolas:
Sta vise da kazem pesma je predivna iako vilovnjcki jezik nerzumem ali sam primetio da je mek i suptilan.
Nego me interesuje gde,kako i odakle se moze nauciti vilovnjacki jezik.Ali interesujeme na sta se misli u knjizi Silmalirion kad se kaze da Iluvatar ima namenu za Vilovnjake pre kraja.Nisam sad precizno rekao nego koliko se secam :D A sad da neskrecem sa teme malo o Galadrijeli.Sta je sve u njenjoj istoriji hocu reci sta je sve vezano za nju mislim posto je stara i veoma mudra.A imam na ovom kompijuteru imam i desktop i srean saver Galadrijel sa lordoftherings.net.Hvala ti puno primio sam slike.
Odgovori mi brzo drago mi je sto ima istomisljenika na netu kog ne mrzi da chatuje o Gospodaru.

Pozdrav :D
Vilovnjacki mozes naci na adresi: www.ardalambion.com a ja ti jos mogu poslati recnik vilovnjackog...
Sto se tice Iluvatara i one namene koju ima za vilovnjake, to ni meni nije u potpunosti jasno... On ih je osudio da zive do kraja sveta ali koju nameru je imao sa njima, ja jos nisam prokljuvio. U svakom slucaju, ako shvatim zasto, javicu ti...
Ja sam o Galadrieli vec pisao ukratko njenu biografiju, ali evo malog objasnjenja:
Ona je rodjena u Eldamaru, i kada su silmarili oteti, ona je krenula sa ostalim vilovnjacima u srednju zemlju da ih vrate i da se osvete Morgotu. Ali oni su otisli bez odobrenja Valara, i kada su napali telerske vilenjake koji su odbili da im daju brodove da otplove do srednje zemlje, oni su zvanicno postali izgnanici. Ona je, dakle, otisla sa ostalima u srednju zemlju... Kao sto znas, kada su iskovani prstenovi moci, iako je Sauron zavladao svima, nije uspeo da nadje i ona tri vilovnjacka koja su bila brizljivo cuvana od njega. Ta tri vilovnjacka prstena su bila namenjena da iscele zemlju i obnove je... Galadriela je nosila jedan od ta tri prstena i pomocu njega je izgradila i ocuvala Lorijen. Ona je jos i bila prijateljica Kraljice Melijane i od nje je naucila mnogo. U ratu za prsten ona je pomogla druzini i jos je ocistila mrku sumu i ucinila mnoga druga dela... Eto to je to, ukratko...
I da, jos nesto, ona je pokusala da postavi Gandalfa za Belog a ne Sarumana kada su carobnjaci prvi put dosli u srednju zemlju, ali to joj nije poslo za rukom, ali je na kraju Gandalf ipak postao beli i sve je ispalo dobro...
Pozdrav!
 
Za recnik sam zainteresovan.A sto se tice sajta pogledao sam ga na brzinui vidim da je dobar.Inaju razne varijacije vilovnjackog jezika sad nisam stigao da pocnem da ucim ali ako mi posaljes recnik...
Ali nisam znao da je Galadrijela medju prognanim ali zasto niko od vilovnjaka ne ostaje u Srednjoj zemlji nego se vracaju u Valinor.

Pozdrav :D
 
Legolas:
Za recnik sam zainteresovan.A sto se tice sajta pogledao sam ga na brzinui vidim da je dobar.Inaju razne varijacije vilovnjackog jezika sad nisam stigao da pocnem da ucim ali ako mi posaljes recnik...
Ali nisam znao da je Galadrijela medju prognanim ali zasto niko od vilovnjaka ne ostaje u Srednjoj zemlji nego se vracaju u Valinor.

Pozdrav :D
Zato sto ce ako ostanu umanjiti se i postati obican narod dola i pecine(samo netacno citiram Galadrielu)
dok na kraju ne isceznu. Jer na njih je bacena kletva da ko god od njih ostane u srednjoj zemlji na kraju ce postati utvara... Zato oni na posletku odlaze iz srednje zemlje ali ja se nadam da ce se vratiti jednoga dana :D
A recnik sam ti poslao(barem mislim da jesam). Javi kada ti stigne!
 
Primio sam recnik odmah.Sta mislis da li je namerno nedorecen onaj deo u vezi Iluvatarove namere za vilovnjake pre kraja.I da li je vilovnjacima bilo zabranjeno da dodju u srednju zemlju posto si rekao da je na njih bacena kletva.Ako je zabranjeno ko im je zabranio.Valari?
I da li ih je Galadrijela predvodila pri dolasku u Srednju zemlju mislim da li im je ona u pocetku bila kraljica ili je izabrana tek u Srednjoj zemlji.Kakvog udela je Galadrijela imala u ratu protiv Saurona.

Pozdrav :D
 
Legolas:
Primio sam recnik odmah.Sta mislis da li je namerno nedorecen onaj deo u vezi Iluvatarove namere za vilovnjake pre kraja.I da li je vilovnjacima bilo zabranjeno da dodju u srednju zemlju posto si rekao da je na njih bacena kletva.Ako je zabranjeno ko im je zabranio.Valari?
I da li ih je Galadrijela predvodila pri dolasku u Srednju zemlju mislim da li im je ona u pocetku bila kraljica ili je izabrana tek u Srednjoj zemlji.Kakvog udela je Galadrijela imala u ratu protiv Saurona.

Pozdrav :D
Mislim da jeste namerno to ostalo nedoreceno, jer ipak bi bilo pomalo glupo da se zna...
Valari nisu mogli da zabrane vilenjacima da napuste Valinor, ali takodje se nisu slagali sa njihovom odlukom. Najvece zlo je bilo kada su se oni koji su se zaputili u srednju zemlju borili protiv telerskih vilenjaka. To je bio prvi i poslednji put da su se vilenjaci borili jedni protiv drugih... Ako se nevaram, Valari su bacili tu kletvu na njih(u ostalom, ko bi drugi imao tu moc). Ali ja mislim da su oni to uradili zato sto su voleli vilenjake i zeleli su da oni zive sa njima u Valinoru i pod njihovom zastitom. A doslo je i vreme ljudi i oni jednostavno nisu mogli vise da ostanu tamo. Ali ko zna, mozda se i vrate jednoga dana:)
Galadriela nije predvodila vilenjake na njihovom pputu u srednju zemlju niti im je bila kraljica. Vilenjake je predvodio Feanor...
Ona je postala kraljica tek kada je sa Kelebornom osnovlala kraljevstvo u Zlatnoj sumi...
A sto se tice njenog udela u ratu protiv Saurona, mislim da sam o tome vec pisao, ali po mom misljenju, njen najveci udeo u ratu je taj sto je pomogla druzini i podelila im one poklone i vilin ogrtace a da ne zaboravimo i lembas hleb. Te stvari su spasile Frodu i Semu zivot nebrojeno puta...
Ako imas jos neke nedoumice, slobodno javi i ja cu pokusati da odgovorim na pitanja...
Pozdrav!
 
Sad su mi neke stvari jasnije.Nego ima jos nekih stavri koje me interesuju,a ne znam.Rekao si da je Galadrijelin najveci udeo sto je Hobitima dala poklone.Ali hteo sam da znam da li je Galadrijela imala udela u ratu protiv Sauron u bitci kod plaqnine usuda da li su vilovnjaci koji suse tu borili iz Lothloriena.I Galadrijela se udala za Keleborna i tko postala kraljica ali onda je ona preuzela inicijativu.Ne bi da skrecem sa teme ali sta je bilo sa Iluvatarom.I sta jos mozes da mi kazes o Galadrijeli sto nemogu ja da se setim mislim ona je vrlo opsirna tema a ja sad trenutno nemogu nicega da se setim.A toliko pitanja imam...
Lepo je imati nekog na internetu ko je pravi expert za LORD OF THE RINGS. :D

Pozdrav :D
 
Legolas:
Sad su mi neke stvari jasnije.Nego ima jos nekih stavri koje me interesuju,a ne znam.Rekao si da je Galadrijelin najveci udeo sto je Hobitima dala poklone.Ali hteo sam da znam da li je Galadrijela imala udela u ratu protiv Sauron u bitci kod plaqnine usuda da li su vilovnjaci koji suse tu borili iz Lothloriena.I Galadrijela se udala za Keleborna i tko postala kraljica ali onda je ona preuzela inicijativu.Ne bi da skrecem sa teme ali sta je bilo sa Iluvatarom.I sta jos mozes da mi kazes o Galadrijeli sto nemogu ja da se setim mislim ona je vrlo opsirna tema a ja sad trenutno nemogu nicega da se setim.A toliko pitanja imam...
Lepo je imati nekog na internetu ko je pravi expert za LORD OF THE RINGS. :D

Pozdrav :D
Nije imala nikakvih udela u bici kd planine usuda i jedini vilovnjaci koji su se tamo borili bili su Legolas i Elrondovi sinovi. Galadriela nije postala kraljica kada se udala za Keleborna , njih dvoje su bili vilovnjacki princ i vilovnjacka princeza ali nisu bili kralj i kraljica. To su postali tek kada us osnovali svoje kraljevstvo u zlatnoj sumi tj. Lorijenu. Galadrijela je imala glavnu inicijativu zato sto je nosila jedan od tri vilovnjacka prstenova i imala je tu moc da zastiti i izgradi to kraljevstvo, ali naravno, ne bez Kelebornove pomoci.
Sto se tice Iluvatara, on je ostao u svojim bezvremenim dvoranama i on se ne mesa u poslove zemaljske...
Sada nemam toliko vremena da pisem opsirnije zato sto ovih dana obilazimo grad i tako to ali kada budem imao vise vremena, svakako cu napisati jos nesto... Izvinjavam se sto ne odgovaram tako cesto ali nadam se da cu uskoro biti malo slobodniji... U medjuvremenu, ti samo pitaj sta te zanima, i ja cu iznaci malo vremena da ogovorim na to...
Pozdrav :D
 

Back
Top