Fraysexual ili ignatoseksualac

MrNapokon

Legenda
Poruka
59.330
Vreme je da se i o ovome prodiskutuje.
Probacu da sazmem
Frejseksualna osoba je ona koja moze da dozivi seksualnu privlacnost samo sa osobama koje ne poznaje. Cim pocne dublje upoznavanje, prirodno gube seksualnu zelju za tim osobama.
Moram li pitanja forme radi? Ili moze da se diskutuje bez toga?

62ba0473be3b9f8b75a6a509_62b9db9cf5980162670732d5_what_is_fraysexual.jpeg


https://m.wikidata.org/wiki/Q108504840
 
Poslednja izmena od moderatora:
Vreme je da se i o ovome prodiskutuje.
Probacu da sazmem
Frejseksualna osoba je ona koja moze da dozivi seksualnu privlacnost samo sa osobama koje ne poznaje. Cim pocne dublje upoznavanje, prirodno gube seksualnu zelju za tim osobama.
Moram li pitanja forme radi? Ili moze da se diskutuje bez toga?

https://m.wikidata.org/wiki/Q108504840


ako vidimo kolko ima ne zhenja i ne udavacha

ispada da sad svi imaju tu "dijagnozu"

kreshu se i to je to
 
Vreme je da se i o ovome prodiskutuje.
Probacu da sazmem
Frejseksualna osoba je ona koja moze da dozivi seksualnu privlacnost samo sa osobama koje ne poznaje. Cim pocne dublje upoznavanje, prirodno gube seksualnu zelju za tim osobama.
Moram li pitanja forme radi? Ili moze da se diskutuje bez toga?

https://m.wikidata.org/wiki/Q108504840
Meni je to potpuno strano i nasuprot mene.
Ima nas raznih...
Možda tu ima i nekih strahova - od samog sebe; od toga da i njih neko ne upozna bolje?
Razumem ja i zasićenje - to da vremenom rutina i svakodnevno ume da dosadi...
Ali privlačnost samo sa osobama koje ne poznaješ je baš čudna, zar ne?
Šta te tu privuče? Nagoveštaj?
I čudno je da si upotrebio reč prirodno, jer meni upravo to nije...
 
Ne znam da li se misli na uopšte ne poznaju ili na slabo poznaju, jer nije isto.
Pogledala sam link. Demisexualnost je suprotnost, a ona se definiše kao tip sexualnosti kada se može imati sex samo pri uspostavljenim emocijama. Ako je to suprotnost, onda bi ovo značilo da se ima sex bez tih emocija? Ako možeš detaljnije o tome.
 
Ne znam da li se misli na uopšte ne poznaju ili na slabo poznaju, jer nije isto.
Pogledala sam link. Demisexualnost je suprotnost, a ona se definiše kao tip sexualnosti kada se može imati sex samo pri uspostavljenim emocijama. Ako je to suprotnost, onda bi ovo značilo da se ima sex bez tih emocija? Ako možeš detaljnije o tome.
Pa cini mi se da jos uvek nije dovoljno dobro definisano. Hence the good subject. Mislim da nisu toliko krajnosti u vezi emocija, vec koje emocije. Sve su emocije. Mi se ovde, forumasi, emocijama macujemo a ni ne poznajemo se, ni fizicki se nismo doziveli.
 
Vreme je da se i o ovome prodiskutuje.
Probacu da sazmem
Frejseksualna osoba je ona koja moze da dozivi seksualnu privlacnost samo sa osobama koje ne poznaje. Cim pocne dublje upoznavanje, prirodno gube seksualnu zelju za tim osobama.
Moram li pitanja forme radi? Ili moze da se diskutuje bez toga?

https://m.wikidata.org/wiki/Q108504840
Ček.
Jel to beše 78-i gender ili 79-i?
 
Meni je to potpuno strano i nasuprot mene.
Ima nas raznih...
Možda tu ima i nekih strahova - od samog sebe; od toga da i njih neko ne upozna bolje?
Razumem ja i zasićenje - to da vremenom rutina i svakodnevno ume da dosadi...
Ali privlačnost samo sa osobama koje ne poznaješ je baš čudna, zar ne?
Šta te tu privuče? Nagoveštaj?
I čudno je da si upotrebio reč prirodno, jer meni upravo to nije...
Pa sad da li je cudna ili ne, hajde da kazemo da je neortodoksna.
Mozda, evo sta mi pada na pamet kao moguc primer, na pr ljudi koji se lakse povere strancu nego nekome kkga poznaju godinama. E sad, reci za takve ljude da su nesposobni da uspostave poverljiv odnos bi bilo malo povrsno. Jer dinamika odnosa medju ljudima puno komplikovanija od toga da si ili neko ko je sposoban ili nesposoban za takve odnose. Ima smisla?
 
Pa cini mi se da jos uvek nije dovoljno dobro definisano. Hence the good subject. Mislim da nisu toliko krajnosti u vezi emocija, vec koje emocije. Sve su emocije. Mi se ovde, forumasi, emocijama macujemo a ni ne poznajemo se, ni fizicki se nismo doziveli.
Mačujemo se, ali se i poznajemo - u neku ruku, zar ne.
Možda se poznajemo i bolje nego sa ljudima u stvarnom životu, jer neki pričaju ovde i više nego što bi drugima, sa kojima se, kao, stvarno znamo...
Pričao si o ovoj temi sa poznanicima?
 
Pa sad da li je cudna ili ne, hajde da kazemo da je neortodoksna.
Mozda, evo sta mi pada na pamet kao moguc primer, na pr ljudi koji se lakse povere strancu nego nekome kkga poznaju godinama. E sad, reci za takve ljude da su nesposobni da uspostave poverljiv odnos bi bilo malo povrsno. Jer dinamika odnosa medju ljudima puno komplikovanija od toga da si ili neko ko je sposoban ili nesposoban za takve odnose. Ima smisla?
Pa, bez obzira kome je kako lakše - ipak se uspostavlja, pa i ovde.
Ljudi se pre poveravaju ovde - nama, nepoznatim, očekujući komentare i mišljenja, pre nego li ljudima sa koji taj problem dele.
Možda kao u šahu - treba im neutralan posmatrač, onaj koji tablu vidi drugačije od samih boraca na istoj...
 
Pa cini mi se da jos uvek nije dovoljno dobro definisano. Hence the good subject. Mislim da nisu toliko krajnosti u vezi emocija, vec koje emocije. Sve su emocije. Mi se ovde, forumasi, emocijama macujemo a ni ne poznajemo se, ni fizicki se nismo doziveli.
da. slažem se.
Postoje razne vrste emocija.
Ja mogu da imam emocije i prema nekome sa kim se samo sexam. To nisu one emocije kao u vezi sa nekim, ali jesu. Iako se ne poznajemo zapravo, vrlo malo pričamo, ipak je sex nešto blisko, i ta neverbalna komunikacija, pogledi, sve što se dešava dovodi do toga da emocije postaje, ako ne neke duboke barem one da ti je lepo pored te osobe. A ni to nije mala stvar. Tako da... ne znam ni gde bih sebe svrstala, moguće da sam i jedno i drugo :).

U stvari, sa svakom osobom je drugačije, rekla bih. Sa nekom je sex sve bolji što smo povezaniji, a sa nekom je bolji na početku kada se najmanje poznajemo. Pitanje je koliko mi se ta osoba dopada kao osoba, a koliko samo kao muškarac. A i mislim postoje razne vrste naklonosti, nije ljubav samo ono sečem vene
 
Ali, dobro.
Nekome su za seks potrebne emocije, a nekome ne.
Emocija nema dok nekog ne upoznamo - ili nasluti o kakav jeste, na osnovu toga kako se ponaša, govor tele, kako pleše.
Ipak imamo neke informacije o njemu, pa makar bile i pogrešne, koje smo sami izvukli ili, nekako, zaključili.
Ja sam se baš pitao, ali nisam hteo da otvaram temu: da li je ljubav autosugestija?
 
Pa sad da li je cudna ili ne, hajde da kazemo da je neortodoksna.
Mozda, evo sta mi pada na pamet kao moguc primer, na pr ljudi koji se lakse povere strancu nego nekome kkga poznaju godinama. E sad, reci za takve ljude da su nesposobni da uspostave poverljiv odnos bi bilo malo povrsno. Jer dinamika odnosa medju ljudima puno komplikovanija od toga da si ili neko ko je sposoban ili nesposoban za takve odnose. Ima smisla?
Ima smisla.
Ne znam šta će drugi da kažu, ma i ne zanima me, ali ja sam recimo u ranom periodu negde u pubertetu i sve do moje neke 21, 22. godine isključivo imala takve odnose. Privlačile su me osobe samo koje ne poznajem. Čim upoznam neku osobu, odmah mi se smuči i ne mogu sa njom. Ja sam to tumačila bila da prosto ne volim ljude... da sam komplikovana i već tada mi je bilo "jasno" da se najverovatnije neću udavati niti imati standardnu porodicu. Nisam to doživljavala kao nešto tragično, naprotiv, to se i uklapalo u život koji sam planirala da vodim, gde mi je bila glavna karijera i nauka.

A sa druge strane, doživela sam i to da sa nekom osobom sex bude sve bolji i bolji ali u kasnijim godinama.. Što se ne uklapa u ovu definiciju. To je onda kada mi se ta osoba sve više dopada, što je veoma retko.

Sada mi se dešava nešto treće. Pokušavam naći nekoga blizu ko mi se neće manje sviđati posle par puta, već sve više, ali da smo i dalje stranci. Kao u nekom filmu. To mi se dopada i kao ideja i kao realizacija. I takođe znam da ljubav nije samo to nešto veliko. Da postoje i male ljubavi.. ono kada se raduješ na primer da vidiš ponekad tog nekog koga jedva poznaješ.
 
Možemo ti proširiti temu, Napokone?
Koliko mi, zaista, poznajemo bilo koga?
Upravo sam na to i mislila...
Kada ljudi kažu sexaš se sa nekim koga poznaješ, ne poznaješ.. Mislim, jedva i sebe poznajemo..
Za sex je važno da se lepo gledate i da imate poštovanja i palite se jedno na drugo, i da imaš poverenja da te neće povrediti..
Da li je bitno da znam gde je zaposlen, da li ima sestru, tetku, teču, koje filmove gleda, koju muziku sluša, šta misli o političkoj situaciji itd itd itd. Šta bi to pomoglo boljem intimnom odnosu?
 

Back
Top