Frank Buchwald- machine lights

Poli46

Stara legenda
Poruka
84.520
frank-buchwald-machine-light-11.jpg

Frank Buchwald-machine light

Mašinska svetla Franka Buchvalda postoje u domenu izvan dizajnerskih trendova ili popularne mode.
Imaju nepogrešiv identitet, beskompromisan, sa besprekornim kvalitetom umetničkog stvaralaštva.
Njihovo autoritativno savršenstvo svrstava ih među klasike skulptorskog dizajna.

nixie-machine3-frank-buchwald-for-mbandf.jpg
 
nixie-machine-2-frank-buchwald-for-mbandf.jpg

No klasifikovati Buchvaldova mašinska svetla kao „konvencionalni dizajn osvetljenja“ značilo
bi im učiniti veliku nepravdu. Iako svetla podsećaju na dizajn industrijskih mašina u 20. veku,
za razliku od „normalnih“ svetala, gde funkcija određuje dizajn, Buchvaldova dela niti
ograničavaju niti se podređuju pukom zadatku proizvodnje svetlosti. Umesto toga, oni
reinterpretiraju zadatak na fundamentalno jedinstven i primeran način.

frank-buchwald-light-01.jpg
 
"Za mene, ideja o mašinskim svetlima razvijala se dugi niz godina baveći se prirodom
savremene tehnologije, posebno mehaničkim artefaktima industrijskog doba. Za mene je
povezana sa spoznajom da nezavisna stvarnost koja se povlači iz ljudskog pristupa ,
postoji iza očiglednih pojava mehaničkih predmeta i tajno određuje svet mašina. ...

chandelier_custom-model-buchwald.jpg
 
Pojedinačni modeli nisu dizajnirani spontano u trenutku inspiracije. Bilo je to prilično dugo
traženje teško razumljivog smislenog oblika. ... Prošlo je dosta vremena dok nije došao
trenutak u kojem sam mogao reći da su se dizajni kretali u pravom smeru. Bio je to dug put
dok prvi prototipovi nisu bili spremni za koje sam mogao reći: da, sada je u redu. ...

machine-light-01-frankbuchwald.jpg
 

Back
Top