Francuska kopa litijum a mi ispadosmo budale! Vučić se oglasio iz Norveške: Sve što smo mi trebali, oni rade

Neno

Elita
Poruka
20.164

Vučić se oglasio iz Norveške: Sve što smo mi trebali, oni rade..​


Predsednik Srbije Aleksandar Vučić se oglasio iz Norveške o kopanju litijuma.
Vučić se javio iz Norveške:

- Ovde prave litijumske baterije a mi zabili glavu kao noj u pesak! Mi smo svoju šansu propustili a Makron u Francuskoj otvara rudnik i ceo lanac proizvodnje a što smo i mi hteli u Srbiji pre dve godine!


https://www.sd.rs/vesti/info/francu...orveske-sve-sto-smo-mi-trebali-oni-2022-11-29
Srbija danas
***************************
Zašto to mogu raditi Francuzi ali ne i Srbija?
Zašto to rade ili će, svi koji imaju sreću da posjeduju nalazište litijuma a jedino u Srbiji je to problem?
Da li je u svim tim državama koje eksploatišu i prodaju litijum, postoji realna opasnost od ugrožavanja ekologije.. ili je to "šarena laža" rezervisana samo za Srbiju!?

KO to u Srbiji nema interes da se zemlja obogati na ovom unosnom biznisu koji nam je na dohvat ruke?
OPština Loznica bi prema procjenama od eksploatacije litijuma mogla za 10-tak godina dobiti milijarde eura.. plus mnoge benificije, zaposlenost, enormne plate zaposlenih, opšti napredak, blagostanje..
Da li su "opozicija" i zeleni aktivisti, popustili Makronu sve za dobrobit Francuske?
Da li su to Francuzi ipak glupi za neke naše "ekologe" ili skoro sve koji imaju litijum:

1. Bolivija - 21 milion tona
2. Argentina - 19,3 miliona tona
3. Čile - 9,6 miliona tona
4. Sjedinjene Američke Države - 7,9 miliona tona
5. Australija - 6,4 miliona tona
6. Kina - 5,1 milion tona
7. Kongo (Kinšasa) -3 miliona tona
8. Kanada - 2,9 miliona tona
9. Nemačka - 2,7 miliona tona
10. Meksiko - 1,7 miliona tona
11. Češka -1,3 miliona tona

12. Srbija -1,2 miliona tona

13: Peru - 880.000 tona
14. Mali - 700.000 tona
15. Zimbabve - 500.000 tona
16. Brazil - 470.000 tona
17. Španija - 300.000 tona
18. Portugal - 270.000 tona

izvor Pregled mineralnih sirovina širom sveta

U koliko se ovih država koje posjeduju litijum ne eksploatiše ili ne proizvodi nemam potpuni uvid, osim da, naravno Srbija to ne radi?
Da li je to spin opozicije sve dok oni (napokon :mrgreen:) ne dodju na vlast, pa će onda objeručke da se prihvate posla, sam,o da to ne radi A.Vučić ili je to sasvim opravdana "zabrinutost" zaštitnika prirode i ekologije?
Kako je to riješeno u državama koje već uveliko vrše eksploataciju i prodaju litijuma?
 
Poslednja izmena:
Gdje su milijarde, gdje je posao, izvoz, ulaganja, veći bruto nacionalni dohodak...itd, itd.. hebeš "diabole" ako je neko pamentiji od nas, a kako stvari stoje u tom pogledu smo zadnji dijaboličari.
Pa tu mora mnogo da se ulaze,vise para uzme za izgradnju puteva i zgrada
 
U koliko se ovih država koje posjeduju litijum ne eksploatiše ili ne proizvodi nemam potpuni uvid, osim da, naravno Srbija to ne radi?
Da li je to spin opozicije sve dok oni (napokon :mrgreen:) ne dodju na vlast, pa će onda objeručke da se prihvate posla, sam,o da to ne radi A.Vučić ili je to sasvim opravdana "zabrinutost" zaštitnika prirode i ekologije?
Kako je to riješeno u državama koje već uveliko vrše eksploataciju i prodaju litijuma?
Top proizvodjaci po drzavama:
1) Australia - Mine production: 55,000 MT
2) Chile - Mine production: 26,000 MT
3) China - Mine production: 14,000 MT
4) Argentina - Mine production: 6,200 MT
5) Brazil - Mine production: 1,500 MT
6) Zimbabwe - Mine production: 1,200 MT
7) Portugal - Mine production: 900 MT
Ostali su zanemarljivi proizvodjaci.
 

Vučić se oglasio iz Norveške: Sve što smo mi trebali, oni rade..​


Predsednik Srbije Aleksandar Vučić se oglasio iz Norveške o kopanju litijuma.
Vučić se javio iz Norveške:

- Ovde prave litijumske baterije a mi zabili glavu kao noj u pesak! Mi smo svoju šansu propustili a Makron u Francuskoj otvara rudnik i ceo lanac proizvodnje a što smo i mi hteli u Srbiji pre dve godine!


Srbija danas
***************************
Zašto to mogu raditi Francuzi ali ne i Srbija?
Zašto to rade ili će, svi koji imaju sreću da posjeduju nalazište litijuma a jedino u Srbiji je to problem?
Da li je u svim tim državama koje eksploatišu i prodaju litijum, postoji realna opasnost od ugrožavanja ekologije.. ili je to "šarena laža" rezervisana samo za Srbiju!?

KO to u Srbiji nema interes da se zemlja obogati na ovom unosnom biznisu koji nam je na dohvat ruke?
OPština Loznica bi prema procjenama od eksploatacije litijuma mogla za 10-tak godina dobiti milijarde eura.. plus mnoge benificije, zaposlenost, enormne plate zaposlenih, opšti napredak, blagostanje..
Da li su "opozicija" i zeleni aktivisti, popustili Makronu sve za dobrobit Francuske?
Da li su to Francuzi ipak glupi za neke naše "ekologe" ili skoro sve koji imaju litijum:

1. Bolivija - 21 milion tona
2. Argentina - 19,3 miliona tona
3. Čile - 9,6 miliona tona
4. Sjedinjene Američke Države - 7,9 miliona tona
5. Australija - 6,4 miliona tona
6. Kina - 5,1 milion tona
7. Kongo (Kinšasa) -3 miliona tona
8. Kanada - 2,9 miliona tona
9. Nemačka - 2,7 miliona tona
10. Meksiko - 1,7 miliona tona
11. Češka -1,3 miliona tona

12. Srbija -1,2 miliona tona

13: Peru - 880.000 tona
14. Mali - 700.000 tona
15. Zimbabve - 500.000 tona
16. Brazil - 470.000 tona
17. Španija - 300.000 tona
18. Portugal - 270.000 tona

izvor Pregled mineralnih sirovina širom sveta

U koliko se ovih država koje posjeduju litijum ne eksploatiše ili ne proizvodi nemam potpuni uvid, osim da, naravno Srbija to ne radi?
Da li je to spin opozicije sve dok oni (napokon :mrgreen:) ne dodju na vlast, pa će onda objeručke da se prihvate posla, sam,o da to ne radi A.Vučić ili je to sasvim opravdana "zabrinutost" zaštitnika prirode i ekologije?
Kako je to riješeno u državama koje već uveliko vrše eksploataciju i prodaju litijuma?
Tema nema link , znaci gasite je.
Iovako je nebitno sta kaze spodoba radikalska.
 
Da li je to spin opozicije sve dok oni (napokon :mrgreen:) ne dodju na vlast, pa će onda objeručke da se prihvate posla, sam,o da to ne radi A.Vučić ili je to sasvim opravdana "zabrinutost" zaštitnika prirode i ekologije?
Kopaj ga u svom selu.
I povedi Vučića sa sobom.
 
Ako bi on to odradio kao sa navodnim investitorima drzava ne bi tu imala nista ali bi imali ti koji bi odobrili da se kopa.
To je samo pravljenje zelje u ljudima da bi odobrili da im uniste zemlju a prava prica je sasvim drugacija kao sto je sve drugacije od onog sto nam predstavi preCednik.
Zasto bi sad bi lo tacno sto kaze?
Uostalom prica o Francuskoj kako kopa a ja ne vidim na listi zemalja koje imaju Litijum upravo tu Francusku.
 
Aha.. treba. Znači po tebi u Srbiji se ne isplati ali zato svi drugi rade.. vjerovatno bez puteva a i kojekakvih zgrada?

Puteve gradi svaka vlast jer je to obaveza, glupo je da se hvališ time, kao da se hvališ što se kupaš ili pereš zube.

A što se tiče vaše radikalske infrastrukture, imamo prilike da vidimo kako po Beogradu i celoj Srbiji, katastrofe.
 
Očekujem smislene, argumentovane i realne razloge za i protiv.. od ovih već "poznatih i dokazanih" protivnika koji ničemu ne doprinose Srbiji za njen razvoj i napredak, ne očekujem niti me interesuju vaši politički obojeni odgovori i mišljenja.
Budućnost je u litijumu i sve što on doprinosi.. i zato sve što je van teme je vantematski i kao takvo gubi smisao i neku pažnju.

Pitanje je zašto ne može u Srbiji a može u jednoj Francuskoj?
 
Srećom te ste obrisali '' besmislice'' , jer oni koji ih govore moraju da napuste Srbiju.
.........................................................................................................................................
Ništa od ovoga , najbogatiji regioni litijumom su sada u Rusiji. Ali pošto se nauka menja , menjaju se i baterije , tako da će novi modeli biti od drugog materijala veče gustine i manje težine .
 
Objasni - zašto se može kopati u Francuskoj a ne može u Srbiji? Poštedi me malodrame, ok?
Zato sto je Francuska 10x veca od Srbije i sigurno nece ugroziti svoju prirodu za razliku od Srbije gde se tone opasnog otpada zakopavaju po Vojvodini, smece se baca u reke, a ovaj rudnik bi ugrozio i tako unistenu prirodnu sredinu.

Srbijom vladaju kreteni i banditi zadnjih 100 godina i na svaki njihov predlog treba odgovoriti sa “hebo vam pas mater”.
 
Očekujem smislene, argumentovane i realne razloge za i protiv.. od ovih već "poznatih i dokazanih" protivnika koji ničemu ne doprinose Srbiji za njen razvoj i napredak, ne očekujem niti me interesuju vaši politički obojeni odgovori i mišljenja.
Budućnost je u litijumu i sve što on doprinosi.. i zato sve što je van teme je vantematski i kao takvo gubi smisao i neku pažnju.

Pitanje je zašto ne može u Srbiji a može u jednoj Francuskoj?

Može u Francuskoj jer postoje procedure i standardi.

U Srbiji ste Obrenovac ostavili bez struje, o čemu da pišemo, kakav litijum, ugalj ne znate da iskopate...
 
Objasni - zašto se može kopati u Francuskoj a ne može u Srbiji?
Ako neko skoči s mosta, što ne bi i mi poskakali? Ne vidim kakve veze sa nama
ima to što se u Francuskoju dešava. Francuska je mnogo veća zemlja od naše.
Mi još uvek imamo zdravu zemlju i obilje vode i trebali bi da se usmerimo na
proizvodnju zdrave hrane, da podržimo poljoprivrednike a ne da ih razjurimo.

Ne verujem da smo propustili šansu, zato i plasiraju ovakve priče. Da se alavi
na pare upecaju i da se još jednom pokrene ta priča. Kad čuju za cifre odmah
ih u svom džepu zamisle. Činjenica je da bi naša država imala jako malo
koristi od strane firme koja bi tu proizvodnju pokrenula.
 

Back
Top