Fotoaparati

Drugarica je naletela na polovan D70s, 93000 okidaja. 100e kosta, vredi li uzimati? ona je totalni pocetnik u fotografiji i njoj treba da bi usla u svet fotografije,onako malo ozbiljnije. Budzet joj je max 200e, pa smo mislili da je ovo ok cena i super za pocetak

sta vi mislite?
93000...
мени то делује силно изшбано...
100 јура јесте разумна цена али...
стицај околности је да сам и скоро један оглас прочитао...
Prodajem Canon EOS rabel XSi (originalna oznaka sa amerikanskog trzista) ili po naski (evropski) EOS 450 D (12mp), sa kit objektivom EFS 18-55 F 3.5-5,6 IS (poluispravan, ne radi autofokus uvek ali na manuelnom daje detekciju), dve originalne baterije (ukupno sa obe 1000 fotogradija) i jos sta sleduje, cena bi bila oko 200E, za sve info sam na raspolaganju
 
Pogledajte ovaj review koji sam okacio u predhodnom linki i demantovacete sebe u par stvari.... ja nisam rekao da ga poredim sa Sony A7 niti sa Panasonic Lumix DMC-GX7 i Fujifilm X100S... Vise bi ga poredio sa mojim X10 ako smo vec kod poredjenja....
Sto se tice glomaznosti videcete u video da nije tako mali kao sto vi mislite... Video kvalitet koji ste pominjali je na jako losem nivou... a senzor koji su stavili zastareo vec... a cena aparata prevelika jednostavno neisplati se... Ovaj Canon je totalni promasaj... Sto se tice objektiva za A7 niste u pravu Carl Zeiss je napravio posebnu seriju bas za ovaj aparat... kao drugo na njega mozete staviti bilo koji Sony ili Minolta bajonet objektiv... i kao trece najveca prednost mirorles aparata je sto postoje adapteri tako da mozete da stavite i nikonov objektiv pri tome nema gubitaka kada koristite adapter kao kod dslr aparata sto je prednost.... Vidim da se razumete dosta ali takodje vidim da nemate toliko iskustva kao ja... Ja sutra za jedan domaci casopis radi test Fujifilm X-M1 pa cu podeliti moje misljenje ovde.... Ja sam inace rodjen u Zenevi bavim se fotografijom od 10 godine.... Pre par godina sam se preselio u Beograd ovo pisem cisto da ne mislite da sam neki pocetnik...

Na A7 i A7R ne može da se stavi bilo koje Sony/Minolta staklo jer nema A već E mount, kao i Sony NEX serija.
 
Na A7 i A7R ne može da se stavi bilo koje Sony/Minolta staklo jer nema A već E mount, kao i Sony NEX serija.
moze uz adapter naravno imas 2 varijante adaptera jeftiniju skuplju. obe daju isti efekat samo kod jeftinije moras da skines sa cetiti srafa stari bajonet i nakacis novi a kod skuplje nema srafova samo bajonet na bajonet...
ja sam kupio A7R bas pre nekoliko dana kada sam bio u inostranstvu i kupio sam 5 razlicitih vrsti adaptera Nikon,Canon Leica, Minolta i Sony i i sve testirano radi kao slika.... :D
 
Znam, sve je to lepo, ja sam pre par meseci prodao D800, 24-70 i 70-200 VR i 105 Macro jer nisam mogao više da nosim toliko opreme sa sobom i kupio Fuji X-T1, ali ubi me promašivanje fokusa na svemu što se kreće, i ne mogu da se naviknem na EVF nikako..kakav je EVF na A7R, čini mi se po testovima da dosta laguje, posebno na low lightu?
 
Znam, sve je to lepo, ja sam pre par meseci prodao D800, 24-70 i 70-200 VR i 105 Macro jer nisam mogao više da nosim toliko opreme sa sobom i kupio Fuji X-T1, ali ubi me promašivanje fokusa na svemu što se kreće, i ne mogu da se naviknem na EVF nikako..kakav je EVF na A7R, čini mi se po testovima da dosta laguje, posebno na low lightu?
ja imam Fuji x10 sa njim sam se patio isto sa fokusom bas sam se razocarao ali onda sam naucio kako aprat radi posle mi je bilo ok navikao sam se.... A7R sam iskljucivo uzeo zbog portrera posto to dosta radim a ne mogu svuda da vucem blok zvani D4 :D Nisam se jos u potpunosti navikao prvi put sa sony aparatom radim... Koristio sam ih ranije ali samo na jedan 2 dana... sad je bas moj :D ja nisam uzeo nijedan sony-ev objektiv vec FE 35mm f2.8 Carl Zeiss Sonnar i za sada sam prezadovolja... ali nisam jos stigao u potpunosti da ga testiram kada to budem uradio javljam :D
 
Знаш како, има овде доста оних који се више разумеју, али нека моја мисао иде на страну никона...
Доста већи избор објектива, или макар, приступачнији... а са друге стране D5000 и није нека мустра...
нема af мотор, pentamirror...
Да сад купоујем апарат, најрадије бих јурио неко озбиљније тело и неки кит објкетив, по некој разумнијоиј цени (половно, дабоме)...
 
Није ваљда само то?

Nije ali je jedan od faktora.

Live view koji Nikon ima mi ne igra ulogu, Pentax je bolji sa raw a nikon sa jpeg. Sa druge strane ne znam jel da gledam kao prednost ili manu to sto Pentax koristi 4 AA baterije u odnosu na litijum jonsku dopunjivu bateriju Nikona.

Prednost Pentaxa je i gornji display koji Nikon nema.

Ima jos toga a cena im je ista, polovni naravno.
 
ja imam Fuji x10 sa njim sam se patio isto sa fokusom bas sam se razocarao ali onda sam naucio kako aprat radi posle mi je bilo ok navikao sam se.... A7R sam iskljucivo uzeo zbog portrera posto to dosta radim a ne mogu svuda da vucem blok zvani D4 :D Nisam se jos u potpunosti navikao prvi put sa sony aparatom radim... Koristio sam ih ranije ali samo na jedan 2 dana... sad je bas moj :D ja nisam uzeo nijedan sony-ev objektiv vec FE 35mm f2.8 Carl Zeiss Sonnar i za sada sam prezadovolja... ali nisam jos stigao u potpunosti da ga testiram kada to budem uradio javljam :D

Šta ima da nam javljaš.. :) Okači neku fotku sa exifom da vidimo parametre (objektiv, telo, blenda, ekspozicija, white balance...) :cool:

Mislim iskreno da si ovde jedan od članova koji je jako neozbiljan. fotografija traži iskrenost. prvo prema sebi pa onda prema drugima. ovde svi postavljamo naše brljotine a ti slikaš sa zverima d4 i cajsovima i ništa od toga ne videsmo. nisi korektan. ja da sam mod banovao bih te trajno. zbog proseravanja. i još čega drugog. a ti znaš zašto.
 
Poslednja izmena:
Pa pre svega kada se covek odlucuje da kupi malo ozbiljniji aparat da ne kazem skuplji treba da vidi prvo zasta ce da ga koristi... Treba da odlucite gde i kako sebe vidite... Meni naravno kao profesionalcu treba puna torba opreme i obojektiva... jer nikad ne znas sta i gde ces sutra raditi... ali nekome ko to kupuje iz ljubavi i hobija nece mu trebati vise od 2 do 3 objektiva za ceo zivot. Ako zelite da aparat poseduje od svega po malo onda su ovi manji mirorles aparati idealni... ali ako ipak ocekujete nesto ozbiljnije onda dslr...

ti da si profesionalac imao bi jedan sistem. a ne gomilu tela različitih proizvođača .
 
Poslednja izmena:
Kako sam izvrsio upgrade, prodajem Canon 600D 18-55mm objektiv + manfrotto tripod+torbica+UV filter+2 memoriske kartice SDHC class 10 ..Vrlo povoljno .

Sva oprema je kupljena u Japanu prije malo vise od godinu ipo dana .. sve je u savrsenom stanju .. ko je u Crnoj Gori u avgustu i interesuje ga da pogleda moze da mi se javi.
 
Nije ali je jedan od faktora.

Live view koji Nikon ima mi ne igra ulogu, Pentax je bolji sa raw a nikon sa jpeg. Sa druge strane ne znam jel da gledam kao prednost ili manu to sto Pentax koristi 4 AA baterije u odnosu na litijum jonsku dopunjivu bateriju Nikona.

Prednost Pentaxa je i gornji display koji Nikon nema.

Ima jos toga a cena im je ista, polovni naravno.

Pentax sa kit staklom oko 150ak evra. CCD senzor je dovoljan razlog da ga ne uzmeš, pored toga što Pentax praktično ne postoji ni u Evropi ni kod nas što se tiče servisa i prodaje. Što znači da nemaš izbor objektiva, bliceva, punjača, delova...zaobiđi. Iz istog razloga treba zaobići i Nikon D3000: CCD senzor. Ako kupiš Nikon ili Canon, imaš servis i podršku u Srbiji i u Evropi, ogroman izbor objektiva i sve prateće opreme, i moći ćeš lako da prodaš sistem ako odlučiš da ga prodaš. Polovan D5000 sa kit staklom 18-55 VR možeš da nađeš za 220-250 evra. Dakle, Nikon.
 
ja imam Fuji x10 sa njim sam se patio isto sa fokusom bas sam se razocarao ali onda sam naucio kako aprat radi posle mi je bilo ok navikao sam se.... A7R sam iskljucivo uzeo zbog portrera posto to dosta radim a ne mogu svuda da vucem blok zvani D4 :D Nisam se jos u potpunosti navikao prvi put sa sony aparatom radim... Koristio sam ih ranije ali samo na jedan 2 dana... sad je bas moj :D ja nisam uzeo nijedan sony-ev objektiv vec FE 35mm f2.8 Carl Zeiss Sonnar i za sada sam prezadovolja... ali nisam jos stigao u potpunosti da ga testiram kada to budem uradio javljam :D

Ja sam te pitao kako radi EVF, ali nema veze. Zeiss 35 je jedan od retkih njihovih objektiva koji donekle opravdavaju visoku cenu koju imaju. Mislim, u današnje vreme za te pare prodavati objektiv bez autofokusa...pritom pati od mane zvane jako meki, neki bi rekli i zabrljani uglovi. Za manje para ima drugih objektiva koji pružaju više, ali Sony A7 sistem ne pruža neku mogućnost izbora.
 
ti da si profesionalac imao bi jedan sistem. a ne gomilu tela različitih proizvođača .

Znaš kako, ne vidim ni ja potrebu za gomilom objektiva. Profesionalac je profesionalac iz dva razloga: od fotografije jede leba i specijalizovao se za određenu oblast fotografije. Ako radiš wildlife, odnosno slikaš divlje životinje, treba ti što brži rafal i što kvalitetniji i veći zumovi, dakle ili Canon L ili Nikon N serija objektiva i telo u klasi D3/D4/1Dx. Ako radiš pejzaže, treba ti što veća megapikselaža i što širi ugao. Ako radiš stock, opet što više megapiksela i što kvalitetniji prajmovi, a to nude i Canon i Nikon. Sony i Pentax su tu nepostojeći. Treba se koncentrisati na jedan sistem koji podrazumeva jedan način rada, jedan workflow...a koji će sistem biti u pitanju zavisi od ličnih preferenci fotografa ili od sistema koji ti daje agencija za koju radiš, kao što na primer Reuters ima ugovor sa Canonom i tu fotografi koji za njih rade nemaju izbora.
 
Знаш како, има овде доста оних који се више разумеју, али нека моја мисао иде на страну никона...
Доста већи избор објектива, или макар, приступачнији... а са друге стране D5000 и није нека мустра...
нема af мотор, pentamirror...
Да сад купоујем апарат, најрадије бих јурио неко озбиљније тело и неки кит објкетив, по некој разумнијоиј цени (половно, дабоме)...

Upravo suprotno. Tela dolaze i prolaze i najčešće ne donose ništa revolucionarno novo. Stakla, odnosno objektivi su ono što ostaje. Sad recimo da kupujem aparat, Canon recimo, kupio bih 600D i Tamron 17-50 2.8 sa ograničenim budžetom ili 600D sa 15-85 IS ili 17-40 L ili 16-35 IS L sa neograničenim budžetom. Mada, opet, početnicima uvek preporučujem samo aparat i kit objektiv, da nauče osnove, vide na kojim žižnim dlajinama najčešće slikaju i da kad dođe vreme kupe najbolje staklo koje odgovara tim žižnim daljinama. To za one koji hoće da idu dalje, a za one koje to ne interesuje, telo, kit staklo, neki standardni zum i neki blic i imaju kompletiran sistem. Uvek treba više ulagati u znanje nego u opremu. Svaki DSLR aparat koji je proizveden od 2008. naovamo zadovoljiće potrebe 99.99% fotografa.

- - - - - - - - - -

Mozete da mi preporucite neki fotoaparat od 80-130 eura za svakodnevnu upotrebu?

Onaj Canon koji si ti naveo u temi koju si otvorio ili Canon Ixus 510.
 
Šta mislite o modelu Canon PowerShot SX240HS? U prilici sam da uzmem jedan povoljno na netu (ako me neko ne nadmaši), a karakteristike mi se na oko dopadaju, posebno HS sistem koji, tako bar piše, pravi kvalitetnije slike noću i pri slabom osvetljenju. Vredi li da se nadmećem za njega?
 
Samo compact aparati!:rtfm:

Nista glomazno! :nono3:

Oni sto mogu da stanu u tasnu i dzep...:aha2:

Da ih mozes nositi SVUDA SA SOBOM.

I ISKORISTITI PRILIKU da snimis PRAVI MOTIV! :ceka:

Znaci izjava jeeee...:dash:Znaci0kompaktnost je mac sa dve ostrice-OK nosis ga svuda ali on ce da odradi posao samo za varijantu-turisticka opustena varijanta, nesto tako malo bzvz po gradu, uci itd.-i idelan dan znaci dosta (i to ne zaebanog) svetla-u SVAKOJ drugoj prici0cim je oblacno vreme, prejako sunce/kontra svetlo id, neki sport, slikanje dece koja trce, da ne pricamo slikanje nocu-kompakt NE ZAVRSAVA(ni blizu dobro kao bilo sta sto ima izmenljivu optiku). Znaci da se razumemo-pricam IZISKUSTVA- jer imam i DSLR i kompakt(i to dobar sa full kontrolama itdi vrh u klasi svojevremeno/Fuji F70 EXR) i OPET-te fotke sa njim i u najboljim mogucim uslovima NE MOGU da se uporede sa DSLR/om...Cisto da ljudi ne budu u zabludi...:rtfm:
 
Šta mislite o modelu Canon PowerShot SX240HS? U prilici sam da uzmem jedan povoljno na netu (ako me neko ne nadmaši), a karakteristike mi se na oko dopadaju, posebno HS sistem koji, tako bar piše, pravi kvalitetnije slike noću i pri slabom osvetljenju. Vredi li da se nadmećem za njega?
Боље Canon PowerShot S110, ако где још има, или 120.
 

Back
Top