Formula 1

Ne znam da li je to došao red i na Rosberga da se upiše u istoriju, a ne samo u statistiku.
Pobedi se nema šta prigovoriti.Ricciardo bi teško odoleo napadu i da nije isekao gumu, a ostali su sami sebe "isekli" do druge krivine.
Kad se ima u vidu činjenica da je Nico uzeo sve do sada, a glavni konkurent(i) se prosto nadmeću u rasipanju bodova(mada je Vettel smanjio štetu na minimum), pomisao da se Rosberg već sada nametnuo kao najozbiljniji kandidat za titulu je možda na korak da se smatra čudom, ako se to ne desi na kraju.

Vettel malo ke*a zbog napada Kvyata, jer je dečko ostao u granicama fer borbe.Nije ga očekivao...e, pa , žao mi je. Što ga onda nije zatvorio, a izbegao Kimija?! Bio je iznenađen i sad ga je sramota i zbog toga i zbog udaranja timskog kolege, a nije navikao na takve gafove u isto vreme.Šteta što to nije prošlo bez incidenta, jer je njime Vettel upropastio trku i sebi i Kimiju i Lewisu, koji je naleteo na one odvaljene komade bolida u tom sudaru.

Neki su lepo profitirali danas ponovo, ali sasvim zasluženo.
Očekivao sam da bar jedan McLaren završi u bodovima.Danas je to bilo lakše od prošle trke, a nije se desilo.Treba se zapitati vozi li se šampionskom tandemu i dalje u tandemu ili da puštamo mlađe...ili možda da ih zamenimo mlađima.

Williamsi su mi kao kastrirani ove godine.Ima tu potencijala za više, ali nisu baš najbolje skoncentrisani na trke.

Ricciardo je stvarno strašan vozač.RBR bi morao da mu podari nešto konkurentniji auto.Ovako mu traće energiju.

Lewis je zaspao u momentu matematičkog obezbeđivanja poslednje titule i sada je već neozbiljno da drema ...."doručak" u ovoj sezoni je već prespavao.Nije u redu.
 
Hamiltonu je iz Mercedesa izgleda stavljeno do znanja da ce Rosberg biti ove godine sampion pa se on i ne trudi, vozika se okolo i ceka da mu istekne ugovor, pa da se prijavi u neki rijaliti show. Zna kako su ga ranije sabotirali iz ekipe pa nema svrhe protiviti se. Inace bi se probio sa poslednjeg bar do drugog mesta da je bio motivisan. Sto je Vetel i ucinio. Steta za onolike incidente, glup nacin da trka postane zanimljiva. Rikardo je ono sto je nekad bio Alonso (ili Kimi u Lotusu), izvlaci maksimum iz bolida. Alonso moze i u penziju - invalidsku , a Button u staracku, pa da bude komentator. Mada je njegov engleski potpuno nerazumljiv ljudima van njegovog kruga prijatelja.. Kimi je postao ko Masa ili Montoya nekada, sad pa sad neku glupost napravi. Mada se incidenti pre trebaju pripisati ekipi Ferarija. Kao sto je oduvek bilo, intalijani mogu napraviti lepo vozilo, pa ponekad i brzo vozilo, ali ako treba posao da se odradi u potpunosti - zovite nemce ili Adriana Newyja. Masa i Botas skoro ko Alonso i Button. Izgleda je vreme da mladji vozaci izbace ove veterane, mnogo se vise trude. Ona Glavonsova zamena na prosloj trci uze bod s ovim taljigama, svaka cast.
 
Vidjećemo još, Nico je imao do sada i mnogo sreće - na sve tri trke sudari, pucanje guma (iliti pneumatika što bi rekli oni stručnjaci na sk :lol: valjda im riječ guma ne zvuči dovoljno stručno) a njemu ni jedan peh. Alonso i Button katastrofa, Button za 3 mikrona manja katastrofa - ali da ne mogu do boda :( Vettel je još jednom dokazao kakav je čićpi Kvjat odličan šta će tek biti u Rusiji za Vaskrs ;)
 
Vidjećemo još, Nico je imao do sada i mnogo sreće - na sve tri trke sudari, pucanje guma (iliti pneumatika što bi rekli oni stručnjaci na sk :lol: valjda im riječ guma ne zvuči dovoljno stručno) a njemu ni jedan peh. Alonso i Button katastrofa, Button za 3 mikrona manja katastrofa - ali da ne mogu do boda :( Vettel je još jednom dokazao kakav je čićpi Kvjat odličan šta će tek biti u Rusiji za Vaskrs ;)

Polomiće se mnogo jaja :lol:
 
Da nije neočekivano visokog plasmana McLarena, ne bi bilo umesno narušavati uskršnji mir ispraznim komentarima.
Eto, dočekasmo i dva McLarena u bodovima.U jednom momentu sam ih registrovao daleko ispod desetog mesta i pomislio da ako danas ne uzmu bodove, onda nikad neće, imajući u vidu desetkovanost konkurenata iz prve lige.

Ako sam Kvyata i podržao u Kini, ovo danas je za izbacivanje na "dva minuta" da se ohladi glava.Dečka je skroz otklonila od realnosti prošlonedeljna sjajna trka i trkačko šamaranje Vettela.Ni prvo udaranje se ne može objasniti drugačije do ludošću, a drugo... mora tu biti još posledica, jer je onih deset sekundi stajanja u boksu stimulacija za novo glupiranje.

I, kako god okreneš, sjajne vožnje Rosberga su dvostruko nagrađene- maksimumom bodova i odsutajanjem glavnih rivala u prvim krivinama. Realno, samo Lewis ga može pobediti na kraju, a samo još Vettel može da mu parira uopšte, makar u po nekoj trci. Jednoga torpeduju, a drugi ne sme da vozi auto preko 90 posto mogućnosti skoro svaku trku. Izem ti trkanje.

Čestitke i još nekolicini van reda favorita, iako su bodove uzeli zahvaljujući navedenim okolnostima.

Jedan utisak za kraj...ponašanje vozača sa podijuma u Putinovom društvu je u najmanju ruku čudno.Još je Kimi ispao najnormalniji...opušteno se raspričao.Rosberg kao da je skupljao hrabrost da mu "izađe na oči" i onda ga dripački tapše po ramenu, :roll: a Lewis je kao pravi hašišar žioveo u svom sumorno-ružičastom svetu po sistemu nojeva-ono što ne vidiš, nije ti ni pretnja.Brate mili, sam u ćošku, okrenuo leđa svima....šta, razočaran je raspletom trke i pokvarenom "igračkom"...ignoriše Putina i još po nekoga... izvini prijatelju, ne može to u šou biznisu.
 
Imao sam osjećaj da će Kimi biti bolji od Vettela ali ne na ovaj način, zadovoljan sam naravno konačno sa oba McLarena u bodovima. Očekivao sam veću borbu Lewisa i Nice samo da je Lewis ranije rješio Bottasa.
 
jedini osecaj koji sam imao u toku trke je da sam mogao na bolji nacin potrositi ta dva sata.
Kimi nastavlja po starom, greska gresku stize, srecom nisau bile velike. Kvjat podseca na Grozana od pre neku godinu, taj je udarao svakog ko mu se nadje na putu, pa i bivse sampione. Cini mi se da su Grozana bili kaznili trkom dve pauze da ohladi glavu, pa sto ne bi i ovoga isto?
Hamiltonu cim pridje Rosbergu na manje od 10 sekundi nesto procuri, pregreje se, otpadne, ili njegovom inzenjeru priprete premestanjem u pogon komercijalnih vozila za balkan i afriku, pa on brze bolje usporava svog trkaca. Zalosno, To mi je bednije nego sto je Ferrari mucio Barichela u doba Sumahera. Cenim da ce Lewis promeniti sredinu na kraju sezone, npr u zahuktali McLaren. Koji ako nastavi ovim tempom, eto ih na podijumu...za jedno 4-5 godina, pod uslovom da Mercedesovi inzenjeri obole od Alchajmerove bolesti. U svakom slucaju moci ce da evocira uspomene sa Alonsom. Ili trampa Vetel - Lewis...svabe bi skicale od srece jer bi svakako Nemac bio sampion, a Ferrari bi dobio vozaca plejboja a ne smarace iz poslednjih tuce ipo godina, da bar dobiju na imidzu kad vec ne mogu na rezultatima. Wiliamsi odradili. Mislio sam da ce Grozan stici onaj zuti bolid, ali zuti izgleda vredno rade. Rikarda i Kvjata za promenu nisam ni primetio, osim u incidentima.
Komentatori. Ova dvojica sa SK prete pomalo da ugroze sveto trojstvo komentatora Veljko Petrovic - Rade Radulovic - Ceda Brkic. Da li je moguce da ne mogu da primete da Rozberg gubi sekundu po krugu od Lewisa jer je naisao na zaostale vozace? Cinjenica da je Lewis kasnije obisao iste te vozace malo brze od Nika pa je razlika ostala 7 sekundi mogla je zgodno da posluzi za ilustraciju razlike u duelu, tj da je Rozberg kao Pedrosa a Lewis kao Markez, a time i kompletnosti vozaca. Ali ne, nisu primetili...
 
jedini osecaj koji sam imao u toku trke je da sam mogao na bolji nacin potrositi ta dva sata.
Kimi nastavlja po starom, greska gresku stize, srecom nisau bile velike. Kvjat podseca na Grozana od pre neku godinu, taj je udarao svakog ko mu se nadje na putu, pa i bivse sampione. Cini mi se da su Grozana bili kaznili trkom dve pauze da ohladi glavu, pa sto ne bi i ovoga isto?
Hamiltonu cim pridje Rosbergu na manje od 10 sekundi nesto procuri, pregreje se, otpadne, ili njegovom inzenjeru priprete premestanjem u pogon komercijalnih vozila za balkan i afriku, pa on brze bolje usporava svog trkaca. Zalosno, To mi je bednije nego sto je Ferrari mucio Barichela u doba Sumahera. Cenim da ce Lewis promeniti sredinu na kraju sezone, npr u zahuktali McLaren. Koji ako nastavi ovim tempom, eto ih na podijumu...za jedno 4-5 godina, pod uslovom da Mercedesovi inzenjeri obole od Alchajmerove bolesti. U svakom slucaju moci ce da evocira uspomene sa Alonsom. Ili trampa Vetel - Lewis...svabe bi skicale od srece jer bi svakako Nemac bio sampion, a Ferrari bi dobio vozaca plejboja a ne smarace iz poslednjih tuce ipo godina, da bar dobiju na imidzu kad vec ne mogu na rezultatima. Wiliamsi odradili. Mislio sam da ce Grozan stici onaj zuti bolid, ali zuti izgleda vredno rade. Rikarda i Kvjata za promenu nisam ni primetio, osim u incidentima.
Komentatori. Ova dvojica sa SK prete pomalo da ugroze sveto trojstvo komentatora Veljko Petrovic - Rade Radulovic - Ceda Brkic. Da li je moguce da ne mogu da primete da Rozberg gubi sekundu po krugu od Lewisa jer je naisao na zaostale vozace? Cinjenica da je Lewis kasnije obisao iste te vozace malo brze od Nika pa je razlika ostala 7 sekundi mogla je zgodno da posluzi za ilustraciju razlike u duelu, tj da je Rozberg kao Pedrosa a Lewis kao Markez, a time i kompletnosti vozaca. Ali ne, nisu primetili...

Kimi je dokazao da je samo jedan obican , tj overrated so called F1 driver . Nista vise.
Ocekivao sam crnu zastavu za Rusa, Da je bilo na nekoj drugoj stazi i ok bi bilo , ovako taman posla da se Bernie zameri Putinu.
Nico je vozac koji nit smrdi niti mirise, jednostavno takvi vozaci mi nisu nikada bili u fokusu.
Lepo bi bilo kada bi Lewis sledece godine oterao Kimija iz Ferarija, pa da vidimo sta dalje.
Alonso i Button, bolje da odu u DTM.
F1 je postala rob apsurdnim pravilima i mislim da je u silaznoj liniji po pitanju interesantnosti.

Da se ne bi dogodilo da 5 trka pred kraj bude poznak prvak Mercedes ce sigrno uraditi nest po tom pitanji.
 
Ludo, burazeru, ludo :klap:

Dobra trka....istorijska.
Reditelj se bas nije pretrgao da nam pruzi priliku za kompletnu analizu sudara Lewisa i Nica, ali na osnovu viđenog cenim da je krivac Rosberg.Krenuo je prvo levo da zatvara( ili ga je izbacila centrifugalna sila put spolja), a onda je sasekao unutrašnju stranu krivine i doveo Lewisa u nemoguću poziciju, pri čemu je on sve učinio da izbegne sudar, po cenu da izleti sa staze,a da Rosberg pobegne neokrnjen i malo je falilo da tako ispadne, ali bilo bi suviše da labilni dečko pobegne u petu pobedu.Takve se nesreće ne događaju baš često.Nadam se da će razum u Mercedesu preovladati i da će se krila ludačke čežnje za dokazivanjem Kekeovog sina potkresati i šampionatu vratiti takmičarski duh na nivou odraslih, a ne na nivou obdaništa. "Igračka" se ne može čuvati po svaku cenu.Ovaj incident ide u negativnu istoriju.
Nastavak trke je ispisao pozitivnu, lepu istoriju F1.
Bravo, bravo...još jednom bravo i, da, da li sam već rekao- BRAVO za Verstappena ! Nema sumnje da je šampion rođen.
Prva vožnja u ozbiljnom bolidu i timu, prva sjajna taktička odluka i prva pobeda.Sve je dečko pokazao.Ostaje još samo da nas zadivi po kiši, ali pravoj kiši i treba samo da čekamo titulu.
Kad sam pričao o kažnjavanju Kvyata, nisam ni pomislio na ovako genijalnu "kaznu".Bravo i za RBR tim.Godinama pokazuju kako se donose istorijske odluke.Uz rame McLarenu iz najslavnijih dana.
Ne znam šta da mislim o Kimiju. Jeste da je u kompleksu završnih krivina Ferrarijeva šasija bila inferiorna uo odnosu na RBR-ovu, ali baš ni jednom da se pokaže u retrovizoru....mislim da je mogao bar toliko.Baš to nam je pokazao Ricciardo.Sporiji auto, ali veća odlučnost i malo mlađe gume su bile dovoljan adut da se Vettel dobro oznoji.Ne mislim da je trebalo onako da vrišti, posle napada Ricciarda.Pa nije trkanje samo DRS i brutalna snaga Mercedesa.Mora malo i na prepad. Šta sad treba da ispadne da se iznenadio.Svima je bilo jasno da će Ricciardo napasti baš tako.Jedino je tako mogao u slabijem bolidu-kasnim kočenjem.Po meni je to bilo u trkačkom duhu.Riskantno, ali dozvoljeno.Valjda neće i njega u STR sad da prebace :lol: Šteta što je guma pukla, jer smo mogli imati još jedan ili dva napada na Vettela.Ipak, drago mi je da je Ricciardo sačuvao P4. To govori koliko su drugi nekonkurentni ili očajni.
Bravo i za Sainza.Dečko nam je nophodan u budućnosti, kad stari i nešto malo manje stari vukovi odu(Kimi, ALonso, Lewis, Vettel-namerno sam izostavio Rosberga, a Button kao da je već otišao, što se mene tiče) da parira Verstappenu.Moglo bi to biti antologijsko rivalstvo.
P.S. Ne znam da li sam rekao BRAVO za Verstappena :lol:
 
Ludo, burazeru, ludo :klap:

Dobra trka....istorijska.
Reditelj se bas nije pretrgao da nam pruzi priliku za kompletnu analizu sudara Lewisa i Nica, ali na osnovu viđenog cenim da je krivac Rosberg.Krenuo je prvo levo da zatvara( ili ga je izbacila centrifugalna sila put spolja), a onda je sasekao unutrašnju stranu krivine i doveo Lewisa u nemoguću poziciju, pri čemu je on sve učinio da izbegne sudar, po cenu da izleti sa staze,a da Rosberg pobegne neokrnjen i malo je falilo da tako ispadne, ali bilo bi suviše da labilni dečko pobegne u petu pobedu.Takve se nesreće ne događaju baš često.Nadam se da će razum u Mercedesu preovladati i da će se krila ludačke čežnje za dokazivanjem Kekeovog sina potkresati i šampionatu vratiti takmičarski duh na nivou odraslih, a ne na nivou obdaništa. "Igračka" se ne može čuvati po svaku cenu.Ovaj incident ide u negativnu istoriju.
Nastavak trke je ispisao pozitivnu, lepu istoriju F1.
Bravo, bravo...još jednom bravo i, da, da li sam već rekao- BRAVO za Verstappena ! Nema sumnje da je šampion rođen.
Prva vožnja u ozbiljnom bolidu i timu, prva sjajna taktička odluka i prva pobeda.Sve je dečko pokazao.Ostaje još samo da nas zadivi po kiši, ali pravoj kiši i treba samo da čekamo titulu.
Kad sam pričao o kažnjavanju Kvyata, nisam ni pomislio na ovako genijalnu "kaznu".Bravo i za RBR tim.Godinama pokazuju kako se donose istorijske odluke.Uz rame McLarenu iz najslavnijih dana.
Ne znam šta da mislim o Kimiju. Jeste da je u kompleksu završnih krivina Ferrarijeva šasija bila inferiorna uo odnosu na RBR-ovu, ali baš ni jednom da se pokaže u retrovizoru....mislim da je mogao bar toliko.Baš to nam je pokazao Ricciardo.Sporiji auto, ali veća odlučnost i malo mlađe gume su bile dovoljan adut da se Vettel dobro oznoji.Ne mislim da je trebalo onako da vrišti, posle napada Ricciarda.Pa nije trkanje samo DRS i brutalna snaga Mercedesa.Mora malo i na prepad. Šta sad treba da ispadne da se iznenadio.Svima je bilo jasno da će Ricciardo napasti baš tako.Jedino je tako mogao u slabijem bolidu-kasnim kočenjem.Po meni je to bilo u trkačkom duhu.Riskantno, ali dozvoljeno.Valjda neće i njega u STR sad da prebace :lol: Šteta što je guma pukla, jer smo mogli imati još jedan ili dva napada na Vettela.Ipak, drago mi je da je Ricciardo sačuvao P4. To govori koliko su drugi nekonkurentni ili očajni.
Bravo i za Sainza.Dečko nam je nophodan u budućnosti, kad stari i nešto malo manje stari vukovi odu(Kimi, ALonso, Lewis, Vettel-namerno sam izostavio Rosberga, a Button kao da je već otišao, što se mene tiče) da parira Verstappenu.Moglo bi to biti antologijsko rivalstvo.
P.S. Ne znam da li sam rekao BRAVO za Verstappena :lol:

Ne vidjeh BRAVO ;) od ova naša dva dinosaurusa krajnje je vrijeme da otjeramo jednog pa drugog, ne prihvatam objašnjenja da su bitna za razvoj bolida i sl. pa mališa ih razvali danas i to u "nekonkurentnom" bolidu. Vrijeme je za nove snage i nove koncepcije Kimi, Alonso, pa i Vettel neka lagano idu sijati baštu, komentari tipa ludak je naletio na mene neka nikada ne dođu do slavnih pokojnih trkača....Kvjat je danas zamalo ponovo pokazao o čemu se tu radi: o trkanju -
 
Ludo, burazeru, ludo :klap:

Dobra trka....istorijska.
Reditelj se bas nije pretrgao da nam pruzi priliku za kompletnu analizu sudara Lewisa i Nica, ali na osnovu viđenog cenim da je krivac Rosberg.Krenuo je prvo levo da zatvara( ili ga je izbacila centrifugalna sila put spolja), a onda je sasekao unutrašnju stranu krivine i doveo Lewisa u nemoguću poziciju, pri čemu je on sve učinio da izbegne sudar, po cenu da izleti sa staze,a da Rosberg pobegne neokrnjen i malo je falilo da tako ispadne, ali bilo bi suviše da labilni dečko pobegne u petu pobedu.Takve se nesreće ne događaju baš često.Nadam se da će razum u Mercedesu preovladati i da će se krila ludačke čežnje za dokazivanjem Kekeovog sina potkresati i šampionatu vratiti takmičarski duh na nivou odraslih, a ne na nivou obdaništa. "Igračka" se ne može čuvati po svaku cenu.Ovaj incident ide u negativnu istoriju.
Nastavak trke je ispisao pozitivnu, lepu istoriju F1.
Bravo, bravo...još jednom bravo i, da, da li sam već rekao- BRAVO za Verstappena ! Nema sumnje da je šampion rođen.
Prva vožnja u ozbiljnom bolidu i timu, prva sjajna taktička odluka i prva pobeda.Sve je dečko pokazao.Ostaje još samo da nas zadivi po kiši, ali pravoj kiši i treba samo da čekamo titulu.
Kad sam pričao o kažnjavanju Kvyata, nisam ni pomislio na ovako genijalnu "kaznu".Bravo i za RBR tim.Godinama pokazuju kako se donose istorijske odluke.Uz rame McLarenu iz najslavnijih dana.
Ne znam šta da mislim o Kimiju. Jeste da je u kompleksu završnih krivina Ferrarijeva šasija bila inferiorna uo odnosu na RBR-ovu, ali baš ni jednom da se pokaže u retrovizoru....mislim da je mogao bar toliko.Baš to nam je pokazao Ricciardo.Sporiji auto, ali veća odlučnost i malo mlađe gume su bile dovoljan adut da se Vettel dobro oznoji.Ne mislim da je trebalo onako da vrišti, posle napada Ricciarda.Pa nije trkanje samo DRS i brutalna snaga Mercedesa.Mora malo i na prepad. Šta sad treba da ispadne da se iznenadio.Svima je bilo jasno da će Ricciardo napasti baš tako.Jedino je tako mogao u slabijem bolidu-kasnim kočenjem.Po meni je to bilo u trkačkom duhu.Riskantno, ali dozvoljeno.Valjda neće i njega u STR sad da prebace :lol: Šteta što je guma pukla, jer smo mogli imati još jedan ili dva napada na Vettela.Ipak, drago mi je da je Ricciardo sačuvao P4. To govori koliko su drugi nekonkurentni ili očajni.
Bravo i za Sainza.Dečko nam je nophodan u budućnosti, kad stari i nešto malo manje stari vukovi odu(Kimi, ALonso, Lewis, Vettel-namerno sam izostavio Rosberga, a Button kao da je već otišao, što se mene tiče) da parira Verstappenu.Moglo bi to biti antologijsko rivalstvo.
P.S. Ne znam da li sam rekao BRAVO za Verstappena :lol:

BRAVO za tebe.

Sve sto si napisao stoji. Nas dvojca smo jedini u svetu kojima je Rosberg krivac za izletanje.

Pogleadj ovu fantasticnu analizu bivseg F1 vozaca.

 
BRAVO za tebe.

Sve sto si napisao stoji. Nas dvojca smo jedini u svetu kojima je Rosberg krivac za izletanje.

Pogleadj ovu fantasticnu analizu bivseg F1 vozaca.

Hvala, hvala.

Sve ozbiljne analize, koje sam tek sinoć video su išle u tom smeru.
Ne kažem da treba kazniti Rosberga, čak možda ni unutar tima, kako sam juče poželeo, ali potez je bio amaterski...da ne kažem nešto gore...đavo da ga nosi, ne mogu da odolim, dakle-džukački :lol: Smešno je objašnjenje da nije pratio situaciju iza sebe, dok je igrao "tetris" na volanu, pa je onda u silnom iznenađenju namotao na Lewisa...alo, bre, pa tu se jurca 250 na sat i on ne gleda kuda vozi. A M A T E R !
 
Добра трка.
Реално је Рикардо био најбржи али то је Монте Карло.
Јуче имао један невероватан круг. Данас их све одрао по мокром...
До пре 2 минута би рекао да је Хамилтон возач дана јер је издржао онолико на гумама за кишу али сад када чујем да је Мерцедес званично тражио од Розберга да га пропусти, не знам шта да кажем...
Скроз ми је то чудно. Видело се да Розберг апсолутно нема темпо али без обзира ово је директна борба у шампионату...
Ми смо имали одличну стратегију. Коначно повлачимо праве потезе и то пре конкуренције. Штета што се Фетел заглавио иза Масе.
В/Ферштапен је показао да ова трка ипак тражи нешто више од талента (искуство).
Свака част и за Переза и Алонса...
 

Back
Top