fomo

Urwald

Primećen član
Poruka
863
FOMO je skraćenica za Fear of Missing Out tj. strah od propuštanja.
Ovaj izraz se koristi da opiše osećaj anksioznosti ili nelagodnosti koju osoba oseća kada misli da propušta nešto važno ili zanimljivo što se dešava u trenutku, obično zbog toga što nije prisutna ili uključena u to dešavanje, sam FOMO je često povezan sa društvenim medijima i konstantnim praćenjem onoga što drugi objavljuju i rade.

PRIMERI:
Osoba može osećati FOMO kada vidi fotografije svojih prijatelja kako se zabavljaju na nekom događaju ili putovanju na društvenim medijima. Oni se mogu osećati izostavljeno jer nisu bili tamo.
U poslovnom okruženju, osoba može osećati FOMO ako ne prisustvuje važnom sastanku, konferenciji ili projektu. Mogu se plašiti da će propustiti priliku za napredovanje.
Ljudi često osećaju FOMO ako ne poseduju najnovije uređaje ili tehnološke inovacije. Osećaju da će zaostati u vezi sa savremenim tehnologijama.

Da li ste nekada imali ovako neko iskustvo i osećaj?
Ako jeste šta nam možete reći o tome?
 
FOMO je skraćenica za Fear of Missing Out tj. strah od propuštanja.
Ovaj izraz se koristi da opiše osećaj anksioznosti ili nelagodnosti koju osoba oseća kada misli da propušta nešto važno ili zanimljivo što se dešava u trenutku, obično zbog toga što nije prisutna ili uključena u to dešavanje, sam FOMO je često povezan sa društvenim medijima i konstantnim praćenjem onoga što drugi objavljuju i rade.

PRIMERI:
Osoba može osećati FOMO kada vidi fotografije svojih prijatelja kako se zabavljaju na nekom događaju ili putovanju na društvenim medijima. Oni se mogu osećati izostavljeno jer nisu bili tamo.
U poslovnom okruženju, osoba može osećati FOMO ako ne prisustvuje važnom sastanku, konferenciji ili projektu. Mogu se plašiti da će propustiti priliku za napredovanje.
Ljudi često osećaju FOMO ako ne poseduju najnovije uređaje ili tehnološke inovacije. Osećaju da će zaostati u vezi sa savremenim tehnologijama.

Da li ste nekada imali ovako neko iskustvo i osećaj?
Ako jeste šta nam možete reći o tome?
Nisam.
Više sam staromodna i ne volim ova prebrza vremena. Nadam se da je ovakav način života ipak samo jedan u nizu trendova i da se treba skoro u svemu vratiti u " slow down" režim.
Možda sam samo već matora, pa mi bilo kakva nametanja i "napinjanja" smetaju i zamaraju me.
Život je u umetnost,...biti srećan još veća.
Stvarno mislim da je velika životna filozofija "umeti", ne imati.
Džaba vam "deco", fensi telefoni i stvari koje vam ničemu dobrom ne služe ili ih ne umete koristiti u prave svrhe.
Tema:
Nemam "Fobo" , jer ovaj svet je postojao i pre mene, postojaće i posle. Ali,...gledam da u njemu što više uživam. Za to mi nije (ili bar nije više) potrebno da jurim za glupim trendovima ili da budem u društvu neke "elite" koja sebi daje previše značaja.
Mda mislim da svaka normalna majka danas brine o tome, kako da joj deca "utrgnu" od svih ludosti, koje se danas mladima serviraju k'o na tacni. Brinula sam jedno vreme, ali su nekako utrgli.
P.S Možda samo nisam dobro shvatila temu!
😁
 
Poslednja izmena:

Back
Top