FLEKE

treba mi pomoc
da li fleka od rdje moze da se ukloni sa tkanine
jedna meni jako draga majica koja ima metalne nitne je nastradala...naime te metlane nitne nisu od nerdjajuceg metala...genije proizvodjac zar ne :roll:...i sad su malo pustile rdju na materijalu oko njih :(...nije mnogo al vidi se malo kad se zagleda jer je majica prljavo bele bolje...nije cist pamuk...nemam etiketu sa deklaracijom, poklon je, ali se iole razumem i cist pamuk nije...neka mesavina malo elastina i pamuka

jel ima sanse da se ukoni :sad2: il cu je nositi po mraku :lol:
 
treba mi pomoc
da li fleka od rdje moze da se ukloni sa tkanine
jedna meni jako draga majica koja ima metalne nitne je nastradala...naime te metlane nitne nisu od nerdjajuceg metala...genije proizvodjac zar ne :roll:...i sad su malo pustile rdju na materijalu oko njih :(...nije mnogo al vidi se malo kad se zagleda jer je majica prljavo bele bolje...nije cist pamuk...nemam etiketu sa deklaracijom, poklon je, ali se iole razumem i cist pamuk nije...neka mesavina malo elastina i pamuka

jel ima sanse da se ukoni :sad2: il cu je nositi po mraku :lol:

Ta vrsta fleke se ne uklanja.Izaberi ipak neku nocnu varijantu za majcicu:aha::aha::aha:
 
treba mi pomoc
da li fleka od rdje moze da se ukloni sa tkanine
jedna meni jako draga majica koja ima metalne nitne je nastradala...naime te metlane nitne nisu od nerdjajuceg metala...genije proizvodjac zar ne :roll:...i sad su malo pustile rdju na materijalu oko njih :(...nije mnogo al vidi se malo kad se zagleda jer je majica prljavo bele bolje...nije cist pamuk...nemam etiketu sa deklaracijom, poklon je, ali se iole razumem i cist pamuk nije...neka mesavina malo elastina i pamuka

jel ima sanse da se ukoni :sad2: il cu je nositi po mraku :lol:

ako si vicna ili neko u tvojoj blizini mozes je ukrasiti nekim diskretnim vezom na mestima koja imaju fleku.
ili kako rece samo po mraku.:bye:
 
[QUOTE="amelie poulain";9801273]ako si vicna ili neko u tvojoj blizini mozes je ukrasiti nekim diskretnim vezom na mestima koja imaju fleku.
ili kako rece samo po mraku.:bye:[/QUOTE]

da to je i meni palo na pamet...
 
Flomaster se skida tako sto ceo dan tkanina odstoji u mleku pa se opere. Masna fleka se skida brsnom - sipas brasna i ostavis ceo dan, verujem i da taj fazon sa pauljem radi, posto je i pasulj brasnjav. Na masnu fleku na betonu sipati piljevinu i ostaviti dan/dva, moze i brasno. Kad odelce i posle pranja ostane zuckasto od bebinog ukakavanja okachi se na jako sunce i zutoca nestane...
Eto, to su anti - fleka fazoni koje ja znam, a sad vi meni kazite kako se resiti fleka od voca. :mrgreen:
 
Flomaster se skida tako sto ceo dan tkanina odstoji u mleku pa se opere. Masna fleka se skida brsnom - sipas brasna i ostavis ceo dan, verujem i da taj fazon sa pauljem radi, posto je i pasulj brasnjav. Na masnu fleku na betonu sipati piljevinu i ostaviti dan/dva, moze i brasno. Kad odelce i posle pranja ostane zuckasto od bebinog ukakavanja okachi se na jako sunce i zutoca nestane...
Eto, to su anti - fleka fazoni koje ja znam, a sad vi meni kazite kako se resiti fleka od voca. :mrgreen:

što se tiče masne mrlje,može i bebi prašak za guzu i ostaviti da stoji neko vrijeme,posle samo protrljaš i fleke nema,probala:)
 
Ni fleke od rdje,a ni fleke od dezodoransa nemogu,nazalost da se otklone :(

Za beli ves koristim ACE i prezadovoljna sam,a sto se tice sarenog vesa najbolji je VANISH ali jedino onaj pravi iz Nemacke.
 
Ulje od lanca na bicikli na pamučnim trenerkama i farmericama od kepera. Metil-alkohol skinuo sa farmerica ali je bila sveža fleka i nije pre toga ničim prana. Trenerke prvo prane ovim novim čudom od Ariela za skidanje fleka i ništa, tako da posle ni metil-alkohol nije pomogo.
 
Ulje od lanca na bicikli na pamučnim trenerkama i farmericama od kepera. Metil-alkohol skinuo sa farmerica ali je bila sveža fleka i nije pre toga ničim prana. Trenerke prvo prane ovim novim čudom od Ariela za skidanje fleka i ništa, tako da posle ni metil-alkohol nije pomogo.

Veruj mi da ovaj nas Ariel niti ova nova sredstva za otklanjanje mrlja nisu ni pola od onog sto se prodaje preko...tako da je to po meni samo bacanje para.
 
Podeliću sa vama svoje veliko iskustvo i duboku mudrost u poslovima kućne pralje.

Krv – Isprati hladnom vodom i ostaviti par sati.
Vosak – sačekajte da se stegne pa sastružite. Prekrijte papirom pa predjite mlakom peglom. Ponavljajte postupak dok ne skinete fleku.
Ulje – pospite talkom, sačekajte da upije pa istresite. Ponovite postupak više puta i operite tkaninu na uobičajen način.
Lepak – natopite sirćetom a zatim vatom i vodom isperite mesto.
Crno vino – fleku pospite sodom bikarbonom i kuhinjskom solju.
Katran – Isprati mesto alkoholom ili benzinom.
Čađ - usisati mrlju, a zatim očistiti blagim deterdžentom ili špiritusom.
Alkoholna pića - upiti suvom krpom i oprati deterdžentom za osetljive tkanine.
Čaj - natopiti blagim deterdžentom, ostaviti neko vreme a onda isprati i oprati na uobičajen način.
Čokolada – osušiti pa sastrugati mrlju, zatim očistiti alkoholom i blagim rastvorom deterdženta.
Kafa - mrlju oprati mlakim rastvorom deterdženta.
Voće i voćni sok – mrlju natopiti razredjenim alkoholom ili limunovim sokom, ostaviti pa oprati ili običinim deterdzentom (važi samo kad je svežija mrlja u pitanju)
Mast - mrlju posuti talkom da upije masnoću, iščetkati, pa očistiti benzinom ili špiritusom i na kraju oprati deterdžentom.
Žvaka – staviti u frižider da se dobro ohladi zatim skinuti struganjem što se može više, ukoliko ne skinete skroz - natopite rastvorom amonijaka i sirćeta, pa oprati deterdžentom.
Mrlje od trave - očistiti sokom od limuna, špiritusom ili benzinom i oprati deterdžentom.
Mastilo - skinuti alkoholom, špritusom ili limunovim sokom, osušiti i oprati deterdžentom.
Urin - natopiti razblaženim sirćetom, a onda oprati deterdžentom.
Blato - mrlju oprati toplom vodom pomešanom sa sirćetom i oprati na uobičajen način.
 
Podeliću sa vama svoje veliko iskustvo i duboku mudrost u poslovima kućne pralje.

Krv – Isprati hladnom vodom i ostaviti par sati.
Vosak – sačekajte da se stegne pa sastružite. Prekrijte papirom pa predjite mlakom peglom. Ponavljajte postupak dok ne skinete fleku.
Ulje – pospite talkom, sačekajte da upije pa istresite. Ponovite postupak više puta i operite tkaninu na uobičajen način.
Mast - mrlju posuti talkom da upije masnoću, iščetkati, pa očistiti benzinom ili špiritusom i na kraju oprati deterdžentom.

evo ja cu da se nadovezem :)

krv - svezu krv prati toplom vodom, a osusenu hladnom

vosak - sa prstiju ili drugih povrsina koje trpe aceton, acetonom

mast i ulje - natopiti fleku deterdzentom za posudje i ostaviti da prenoci, nakon toga oprati na uobicajen nacin

rdja - limunovim sokom, kako rece limunada :)
 
pomagajte :rida:

kaput maslinasto zelene boje, nemam pojma koji je materijal, neki vestacki, skoro ko suskavi ovi zimski kaputi, zakacila sam sveze naslikanu sliku ulje na platnu rukavom i sad je ostala boja (u pitanju su uljane boje) imam nitro razredjivac (on ince uklanja te uljane boje) a pitanje je smem li njime po tkanini, oce li osteti boju?
ako ne sme njime cime onda?
 

Back
Top