Физика

Marqueaux

Primećen član
Poruka
731
Ако овде има некога ко се разуме у физику најљубазније молим за помоћ око овог задатка.
Ако се на крај опруге окачи тело одређене масе, опруга се издужи за 5 цм. Колики ће бити период осциловања тог тела ако се мало повуче на доле и пусти?

Не мора цео задатак нити рачун него само да ми неко каже од чега да почнем..


хвала
 
Ако се на крај опруге окачи тело одређене масе, опруга се издужи за 5 цм. Колики ће бити период осциловања тог тела ако се мало повуче на доле и пусти?

Period oscilovanja ti je broj oscilacija u jedinici vremena. To je sva pomoc koju mozes dobiti jer zadatak nisi postavio jasno. Telo x mase, na pruzi koja se izduzi 5 cm? Period oscilovanja tog tela ako se malo povuce na dole???
Sta ti znaci malo povuce na dole?;-)
 
Marqueaux:
Ако овде има некога ко се разуме у физику најљубазније молим за помоћ око овог задатка.
Ако се на крај опруге окачи тело одређене масе, опруга се издужи за 5 цм. Колики ће бити период осциловања тог тела ако се мало повуче на доле и пусти?

Не мора цео задатак нити рачун него само да ми неко каже од чега да почнем..


хвала
Period je kao sto znas T= 2(pi)koren(m/k). Ovaj koficijen "k" lako nalazis iz uslova da oscilacije budu harmonijske F=kx (x=5cm). Sila koja isteze oprugu je gravitaciona F=mg(g=9,81SI). Poz.
 
proximo:
Period oscilovanja ti je broj oscilacija u jedinici vremena. To je sva pomoc koju mozes dobiti jer zadatak nisi postavio jasno. Telo x mase, na pruzi koja se izduzi 5 cm? Period oscilovanja tog tela ako se malo povuce na dole???
Sta ti znaci malo povuce na dole?;-)
Pogresna definicija perioda. Period je vreme da se izvrsi jedna oscilacija. Broj oscilacija u jedinici vremena je frekvencija i ona je 1/T.
 
Задатак је преписан из збирке, иначе и мени је било чудно да се тело повуче мало и на доле као и дма ну не знам масу...

и хвала свима
 
Marqueaux:
Задатак је преписан из збирке, иначе и мени је било чудно да се тело повуче мало и на доле као и дма ну не знам масу...

и хвала свима
Ne znam da li si video resenje zadatka malo iznad. Potrebno je samo da zamenis sve u izraz za period i videces da ti se masa skracuje, a povlacenje na nize se koristi za nalazenje koeficijenta "k". To su tipski zadaci iz oscilacija.
 
Погледао сам решење, а на крају сам и сам дошао до овог твог објашњења.... боже, стварно не могу да верујем да сам се избламирао са овако простим задатком........

Поздрав
 
А у брате Марљуеаух овај задатак знам и ја да решим. Мени је иначе физика ... Е деси се то да неки пут најлакши задатак из физике не умеш да решиш сам иако знаш формуле. Мени се то 500 пута десило.
 
Marqueaux:
Погледао сам решење, а на крају сам и сам дошао до овог твог објашњења.... боже, стварно не могу да верујем да сам се избламирао са овако простим задатком........

Поздрав
Nije preporucljivo, ali covek se uci i na svojim greskama.
 

Back
Top