Firefox sajt za cookies ili za pamcenje sessija

Umri_muski

Legenda
Poruka
56.990
Ne znam sta je problem pa ne znam ni kako da resavam..

Dakle geneza problema je primetim da mi neki sajtovi skidaju non stop saobracaj sa neta i to se skupi 1 gb za par sati ili 1h, zavisi i odem u hosts i lepo im zveknem http adresu tj stavim ih na listu da se ne konektuju...

E sad to pali kod hackovanja programa, pa valjda pali za sve...tj da bilo koja adresa , ne mora ip , tu navedena nece biti dozvoljena, kao da je block adrese.

I kao posledica toga moj FF zaboravlja sesije, tj kad se ponovo otvori , ne pamti history na nekom sajtu, da li je ulogovan, kesh sa tog sajta...i ko zna sta jos..

Posto sam zabranio 5 adresa, play google com, youtube com i neke jos adrese...
Koja adresa je ona koju FF koristi da bi smestao cookies van racunara ili sta vec radi da bi pamtio kesh i stanje sesije..
 
....odem u hosts i lepo im zveknem http adresu tj....

......
I kao posledica toga moj FF zaboravlja sesije, tj kad se ponovo otvori , ne pamti history na nekom sajtu, da li je ulogovan, kesh sa tog sajta...i ko zna sta jos..
To nema nikakve veze jedno s drugim.

Firefox stanje sesije i kolačiće pamti u korisničkom folderu %AppData%.

Hosts fajl nema nikakve veze s tim.
 
Skinuo hosts zabrane, ostavio firefox zabrane cookies za ove sajtove

1715769513351.png



I problem egzistira ....

Dakle do cookie i history je...
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo...
Iskreno , ja sam mnogo nezadovoljan scenom browsera na pc, a zanimljivo da mi je samsung browser na mobilnom totalno ok stvar....

Da ne pricam sta mene definise kao korisnika , 3500 otvorenih tabova sa mixtabom, google rezultat dok je net bio neutralan od 100 000 referenci po upitu...
Mala potrosnja memorije sto je tabmix omogucavao..
Ne curenje memorije sto firefox ima sad kao boljku
I to sto browser nije jeo CPU kao danas...ne znam vama ali meni je CPU potrosnja na browser veca od potrosnje za 265x sa uver sabijanjem znaci film od 2h mi je 170mb a nije krsina nego postoje korisnici koji umeju kao nekad chamee da nakodiraju film da bude kratak tezinski a da duplo i vise trazi cpu..

Umesto da sa 4x vise memorije budem miran, doslo novo vreme, FF ubio tabmix, bez adekvatne zamene, poceo da ram curi...net postao privatan, tj nodovi i DNS mogu da rade sta hoce sa paketskim usmeravanjem...sve otislo u materinu...

Naletim na japanske realizacije browsera koje su milina, ali sajtovi ih ne vide kao FF ili kao explorer ili kao MS kompatibilan i onda mi prave problem...a milina su...
 

Back
Top