Firefox i task manager

Ti si neki bukvalista ? recimo skinuo si 4k materijal koji treba da pretvoris u 720p kako bi mogao da ga gledas.

Јесам. :andjeo: Не могу да преумем 4K видео јер пуно заузима. Увек преузимам 1080p или мање тако не видим могућност да ми се догоди тај сценарио па самим тим није валидан аргумент.
 
Evo posto ti ne mozes na linuxu da prikazes koliko resursa ti kida yt na 1080p 60fps live , ja cu na w11

Samo da pojasnim ovde je cpu rasterecen , zaokruzio sam bitne stavke.

E sada zamislite koliko se cpu greje kod slabijih masina koje nemaju gpu decode - video materijala.

Screenshot 2022-07-10 204934.jpg
 
Не видим разлог за реакацију то је исто као кад ми би рекао знаш ако уватиш овај авион он ће пасти али ЈА НЕ ИДЕМ АВИОНОМ па самим тим не може ни да падне. Мисли.
 
Не видим разлог за реакацију то је исто као кад ми би рекао знаш ако уватиш овај авион он ће пасти али ЈА НЕ ИДЕМ АВИОНОМ па самим тим не може ни да падне. Мисли.
I dalje ne kapiras sta ti pisem , recimo imas raw video sadrzaj koji moras da smanjis zbog prostora i cinjenice da treba da pustis isti na vise uredjaja...
Sta ces ti da uradis , odustaces ?
 
I dalje ne kapiras sta ti pisem , recimo imas raw video sadrzaj koji moras da smanjis zbog prostora i cinjenice da treba da pustis isti na vise uredjaja...
Sta ces ti da uradis , odustaces ?

Па не капирам зато што никад се нисам нашао у тој ситуацији. Разумеш? Не можеш да ме упозораваш да ћу да доживим авионску несрећу ако никад не седнем у авион. :whistling:
 
Па не капирам зато што никад се нисам нашао у тој ситуацији. Разумеш? Не можеш да ме упозораваш да ћу да доживим авионску несрећу ако никад не седнем у авион. :whistling:
Dobro radis li ti nesto na tom kompu ili ga samo koristis za admin nalog krstarice :lol:
 
Reci bez dokaza...
Na win7 može da se sredi da radi sasvim sve ok.
Drugo poredis OS koji više nema podršku sa distribucijom koja je aktuelna :dosadno:
Ma dete gleda YT bez problema na i3 5005U procesoru na laptopu, to je isto dualcore, Windows 10.
Doduše laptop ina neku nvidijinu diskretnu grafu.
Kod mene na 2700X ni ne primećujem da radi komp kad gledam YT. A novi M1 Macbook tek ni ne vidim da se penje Firefox u listi procesa...
 
Pisem ja ali izgleda uzaludno ... nije ovo cpu bench tema niti os wars tema ... sve je stvar da li vam cpu radi u kooperaciji sa grafom.
Unazad 10 godina hw dekodiranje je prosto realnost , sve one starije masine koje to ne mogu samo se muce i sve prelazi na sw tj cpu load.

Nije neka filozofija , evo primera na mobilnom telefonu.

 
@RIA77 sta si uradio , ubih se ovde da objasnim jedan od uzroka zasto se stariji procesori greju kada se pusti yt.
Predji na ff ako mrzis toliko chrome , mada ga ni ja ne mirisem.
Nisi ni opisao sta ima od hw , koji cpu , koja grafa ? mozda imas sansu kao sto sam pisao da podesis i rasteretis cpu da se ne greje ... a prvo sto si trebao da vidis je task manager i sta ti opterecuje sam cpu.
 
Пробаћу са Chromium, није до чишћења процесора, мени све лепо ради када не гледам youtube.
FF није орјентисан на приватност, стога се држим LibreWolf aли пробаћу Chrome макар за youtube. Хвала.
Проблем је у заузећу процеса, када прозор са youtube заузима по 100 мегабајта, очигледно да нешто није у реду.
Проверио сам, процесор оптерећује прозор са youtube. Oд 20 мегабајта иде на 80 мегабајта приликом коришћења.
Процесор i5 4200m, оперативни систем Линукс. Искључио сам графичку обраду, мислиш да би ми то помогло ? Нека nvidia картица заборавио сам, стара 10 година исто као и процесор.
 
Ali kada napisete operativni sistem linux :lol: koja distribucija ?

Naravno da moze da pomogne , drvim ovde kako gpu rasterecuje sam cpu a time i ram memoriju u nekom procentu.
Grafulje i treba da se koriste sto vise a ne samo da rade u ugricama kada imaju i Video Engine (decode / encode)

https://en.wikipedia.org/wiki/Nvidia_PureVideo
https://en.wikipedia.org/wiki/Nvidia_NVDEC
https://en.wikipedia.org/wiki/Video_Coding_Engine

Generalno od Kepler familije pa na ovamo , sve bolja i bolja podrska za decode , znaci gotovo sve nvidia kartice od 2012 koje su izasle .. mada sam siguran da je i pre toga bila podrska za neke starije i za neke kodeke.

Ja sam imao u jednom kompu nvidiju 1050 , radila je odlicno upravo za te stvari a kartica bas jako malo trosi a moze i neke igre da pogura... kao stvorena za linux distro.

Inace sto se tice hw dekodiranja , imas ovih tutorijala koliko hoces.

A sto se tice teme ... lik je objasnio.

Video Playback In Linux Web Browsers S U C K S!​



Upravo linux fan.
 
Пробаћу са Chromium, није до чишћења процесора, мени све лепо ради када не гледам youtube.
FF није орјентисан на приватност, стога се држим LibreWolf aли пробаћу Chrome макар за youtube. Хвала.
Проблем је у заузећу процеса, када прозор са youtube заузима по 100 мегабајта, очигледно да нешто није у реду.
Проверио сам, процесор оптерећује прозор са youtube. Oд 20 мегабајта иде на 80 мегабајта приликом коришћења.
Процесор i5 4200m, оперативни систем Линукс. Искључио сам графичку обраду, мислиш да би ми то помогло ? Нека nvidia картица заборавио сам, стара 10 година исто као и процесор.

ffmpeg мораш да имаш инсталиран јер је власнички софтвер као и video-acceleration (vaapi,vdpau). Инсталира се све као depends када инсталираш VLC али претходно мораш да укључиш non-free repo ако то диструбиција захтева.

Зато сам и рекао да људи који су нови на Линуксу морају да схвате разлику између власничког и слободног софтвера и као то шта је слобода. Диструбиције као што су Аrch based и out-of-box то није брига и не праве разлику али Debian, Fedora о да... На Debian-у не може да ти ради ни WiFi ако је власнички софтвер а такви су већина драјвера већ мораш да га укључиш, Fedora је још гора...

Примера ради, ова диструбуција сигурно укључуује власнички софтвер...

https://linuxmint.com/ - у току инсталације само кликнеш на include multimedia codecs.
 
Poslednja izmena:
ffmpeg мораш да имаш инсталиран јер је власнички софтвер као и video-acceleration (vaapi,vdpau). Инсталира се све као depends када инсталираш VLC али претходно мораш да укључиш non-free repo ако то диструбиција захтева.

Зато сам и рекао да људи који су нови на Линуксу морају да схвате разлику између власничког и слободног софтвера и као то шта је слобода. Диструбиције као што су Аrch based и out-of-box то није брига и не праве разлику али Debian, Fedora о да... На Debian-у не може да ти ради ни WiFi ако је власнички софтвер а такви су већина драјвера већ мораш да га укључиш, Fedora је још гора...
Нисам нов у Линуксу, радим са разним дистрибуцијама једно 7-8 година, тј. више сам на Линуксу него на Виндоусу.
VLC не држим инсталиран јер ми се не допада, имам инсталиран MPV.
Примера ради, ова диструбуција сигурно укључуује власнички софтвер...

https://linuxmint.com/ - у току инсталације само кликнеш на include multimedia codecs.
Знам али није у питању кодек, не фали ми никакав кодек већ је у питању пуштање youtube што повећава температуру машине и оптерећење браузера.
Проверено у Libre Wolf i Ungoogled chrome.
 
Nije to tako star procesor, pre ce biti da treba da ocistis kuler...
Ниси ме разумео, не читаш шта сам написао.
Мени све лепо ради када не покрећем јутјуб.
Минимум 5 степени ми се повећа температура када покренем јутјуб.
 

Back
Top