Firefox i task manager

RIA77

Veoma poznat
Poruka
12.595
Добар дан свима.
Користим Librewolf. Kaда гледам јутјуб, таск менаџер (од Libre Wolfa) показује око 30 мегабајта за Јутјуб, па дође до 75.
Имам осам гига рама, али ми се температура процесора повећава када гледам јутјуб.
Која су ваша искуства ? Не бих желео да пређем на Chrome базиране браузере, не волим их.
Хвала.
 
Добар дан свима.
Користим Librewolf. Kaда гледам јутјуб, таск менаџер (од Libre Wolfa) показује око 30 мегабајта за Јутјуб, па дође до 75.
Имам осам гига рама, али ми се температура процесора повећава када гледам јутјуб.
Која су ваша искуства ? Не бих желео да пређем на Chrome базиране браузере, не волим их.
Хвала.
Kad si zadnji put menjao pastu na kuleru? Kod mene YT ni ne oseti, bilo laptop bilo desktop. Zamisli kako bi ti tek bilo
da pokreneš neku igru...
 
Добар дан свима.
Користим Librewolf. Kaда гледам јутјуб, таск менаџер (од Libre Wolfa) показује око 30 мегабајта за Јутјуб, па дође до 75.
Имам осам гига рама, али ми се температура процесора повећава када гледам јутјуб.
Која су ваша искуства ? Не бих желео да пређем на Chrome базиране браузере, не волим их.
Хвала.
Koji procesor ?
Stariji procesori se muce danas cak i sa yt.
Inace ako nemas hw dekodiranje videa onda sve ide preko sw tj dere cpu i zato se greje.
Dakle standard je vec 10 godina da i gpu tj graficka dekodira video koji gledas i tako rasterecuje sam cpu.
 
Poslednja izmena:
Koji procesor ?
Stariji procesori se muce danas cak i sa yt.
Inace ako nemas hw dekodiranje videa onda sve ide preko sw tj dere cpu i zato se greje.
Dakle standard je vec 10 godina da i gpu tj graficka dekodira video koji gledas i tako rasterecuje sam cpu.
Procesor može da se muči, ali neće da se pregreva... ne znam koliko treba da bude star da bi radio na 100% za YT...
Što se tiče hw akceleracije, to je enablovano by default na Linux-u. Ne vidim razloga da neki browser to ne radi...
 
Procesor može da se muči, ali neće da se pregreva... ne znam koliko treba da bude star da bi radio na 100% za YT...
Što se tiče hw akceleracije, to je enablovano by default na Linux-u. Ne vidim razloga da neki browser to ne radi...
Nije , vidi video iznad koji sam postavio.
Jednostavno yt je prezahtevan za stare procesore i greju se.

Ја никад не гледам YouTube на Firefox, буквално после пар минута креће да се греје CPU.
Koji cpu ?
 
Pusti na tom i3 1080p neki live stream sa chatom i drzi task manager sa prikazom aktivnosti cpu-a.

Имам i3 друге генерације и могу да гледам 1080p 60fps са све лајв четом и не дере се на Линуксу док се на седмици јадан мучио. За YouTube користите Chromium било који.
 
Daj da vidimo CPU utilisation za taj live chat 60fps 1080p na drugoj generaciji i3 :per:

Без проблема пратим стрим 1080p 60fps све додуше на Линуксу и то под GNOME-ом који спада у тежак десктоп. Да користим само неки виндов менаџер (i3wm, bspwm, dwm, xmonad) а не пуно десктоп окружење било би још боље.

На Виндовсу 7 је било мрак и тачно је да није могао јер ми је стално сецкао видео док на Линуксу такав проблем нећете имати.
 
Poslednja izmena:
Без проблема пратим стрим 1080p 60fps све додуше на Линуксу и то под GNOME-ом који спада у тежак десктоп. Да користим само неки виндов менаџер (i3wm, bspwm, dwm, xmonad) а не пуно десктоп окружење било би још боље.

На Виндовсу 7 је било мрак и тачно је да није могао јер ми је стално сецкао видео док на Линуксу такав проблем нећете имати.
Reci bez dokaza...
Na win7 može da se sredi da radi sasvim sve ok.
Drugo poredis OS koji više nema podršku sa distribucijom koja je aktuelna :dosadno:
 
Reci bez dokaza...
Na win7 može da se sredi da radi sasvim sve ok.
Drugo poredis OS koji više nema podršku sa distribucijom koja je aktuelna :dosadno:

Ово имам Intel i3-2120T (4) @ 2.600GHz и 4GB RAM и све лети на Линуксу па и стрим у 1080p 60fps. Ваш проблем је тај што упоређујете блотовани оперативни систем са Линуксом па мислите да вам за обичан таск треба супермегагигакватни процесор...
 
Poslednja izmena:
Ово имам Intel i3-2120T (4) @ 2.600GHz и 4GB RAM и све лети на Линуксу па и стрим у 1080p 60fps. Ваш проблем је тај што упоређујете блотовани оперативни систем са Линуксом па мислите да вам за обичан таск треба супермегагигакватни процесор...
Ne kapiras šta sam pisao do sada.
Yt recimo kod mene na zen 2 procesoru kida 10-20% u full hd rezimu i brzom chat-u.
To kod tebe neće biti 20% nego znatno više.
I nema veze sa os ... Nego browserom i kako je rešen CPU offload tj hw dekodiranje tj da li sama grafička ista radi da rastereti CPU pri puštanju video sadržaja.
E sad , druga je stvar da li tvoja Linux distribucija može da ti preko task managers pomogne da shvatiš da li ti to radi ili ne.
Na w10/11 sve je jasno.

A ima i razlike da li se koristi Chrome, Edge, FF ili bilo koji drugi browser.
 

Back
Top