FILOZOFIJA

Pitanje glasi:

Na cemu, po vasem misljenju ili po tudjem, sa kojim ste vi saglasni, treba da bude postulirana filozofija? I sta ona treba da predstavlja i sta je njem zadatak?

Moj komentar-odgovor:
Moje razmishljanje se krece u smeru alfe i omege "svega",drugim recima
filozofija je "sve i nishta","apsolutno-relativno i nishtavno" ili krace receno,
"sve je filozofija",u tri reci......pa sad kako ko shvata i prima.....
 
ovako,kad me pitaš znam,a da odgovorim ne znam ili tako nešto slično-obzirom da je godina na izmaku posvećena sv.Avgustinu može li se reći ili diskutovati malo više o njemu, a neko ga je svrstao među top 10 ikad živućih filozofa.KO SE JAVLJA ZA REČ?

Sto se mene tice, moze, ali ne mogu dva coveka samo o njemu diskutovati, zar ne, bilo bi mnogo zahvalnije da je vise ljudi na odredjenoj temi? Zato mozes dati odgovor iz perspektive njegove, na odredjenu temu.
 
Filozofijo,filozofijo...odvajate formu od sadržaja stalno.To odvajanje ne postoji od danas ili od juče
ono se pronalazi u većini vaših ideoloških mistifikacija.To odvajanje ujedno izaziva grešku koju dijalektičko
mišljenje treba brižljivo da izbegava.Nema forme bez sadržaja ,nema sadržaja bez forme.
Nemoguće je postići neki sadržaj kao takav a da mu se ne da neka forma,ili poći od neke već
postojeće forme da bi se analizom dosegao njen sadržaj.
 
S vnimanjem sam zemaljske mudrace voprosavo o sudbi coveka
no njihove misli na jedno slozene,drugo nista mi ne prestavljahu
do kroz mrake slepo tumaranje,do jednog slepog narecja ,do pogleda mrakom ugasena
(luca mikrokozma,P.P.Njegos)ovo je jedan pogled na filozofiju
filos-nauka,zofija-mrak ili nauka o mraku,
filos- nauka,sofija-mudrost ili nauka o mudrosti ,ispravno je FILOSOFIJA
i ja mislim o filozofiji isto sto i veliki vladika.mislim ja mali.
 
S vnimanjem sam zemaljske mudrace voprosavo o sudbi coveka
no njihove misli na jedno slozene,drugo nista mi ne prestavljahu
do kroz mrake slepo tumaranje,do jednog slepog narecja ,do pogleda mrakom ugasena
(luca mikrokozma,P.P.Njegos)ovo je jedan pogled na filozofiju
filos-nauka,zofija-mrak ili nauka o mraku,
filos- nauka,sofija-mudrost ili nauka o mudrosti ,ispravno je FILOSOFIJA
i ja mislim o filozofiji isto sto i veliki vladika.mislim ja mali.


...filosofija je jedan Hram-Artemidin i samo 'pelcovani' mogu pokucati ,-da li ce se otvoriti Kapija ,- to je do,Artemide !??
 
S vnimanjem sam zemaljske mudrace voprosavo o sudbi coveka
no njihove misli na jedno slozene,drugo nista mi ne prestavljahu
do kroz mrake slepo tumaranje,do jednog slepog narecja ,do pogleda mrakom ugasena
(luca mikrokozma,P.P.Njegos)ovo je jedan pogled na filozofiju
filos-nauka,zofija-mrak ili nauka o mraku,
filos- nauka,sofija-mudrost ili nauka o mudrosti ,ispravno je FILOSOFIJA
i ja mislim o filozofiji isto sto i veliki vladika.mislim ja mali.

Poiesis(pesničko sačinjenje)..ima filosofija(ovo"s"stavljam namerno)odgovor
na senzualizam stvaralački...To je krajnje empirističko gledište,koje nam govori
da su upravo samo osećaji i duhovno iskustvo glavni izvor spoznaje.Koliko je to tačno,
pitanje je...:)
 
...filosofija je jedan Hram-Artemidin i samo 'pelcovani' mogu pokucati ,-da li ce se otvoriti Kapija ,- to je do,Artemide !??

Moja omiljena..pravi borac..
Lažu da je bila osvetoljubiva boginja...a štitila je lovce i neiskvarene ljude,hmm.
Eno je na Efesu,njeno vreme ponovo dolazi.:lol:
 
Poslednja izmena:
Ja se izvinjavam što upadam u diskusiju,i ne znam koliko ova tema odogovar mom pitanju,ali me interesuje, posle završenog fakulteta za filozofiju(još sam mlada al da se raspitam na vreme :P),čime se mogu baviti,a da nije prosveta?Jel uopste postoji nesto van toga? :)
 

Back
Top