Fenomen "velikosrpske zavere"

Velikosrpska ideologija je?

  • Viševekovni zločinački projekat

  • Legalna težnja srpskog naroda za jednom državom

  • Samo jedna u nizu velikodržavnih ideologija


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Извини, али морам .... :hahaha:

- - - - - - - - - -



Значи 20 регуларни хрватски бригада на територији Босне и Херцеговине су биле тамо онако из заиебанције? Не, нијесу оне ратовале само на крају рата у Босанској Крајини, него и у Херцеговини и на Коридору.

ХВО је цијели рат био дио регуларне хрватске војске.

То што им није успјело одвојити дијелове БИХ не значи ништа. Није им ишла на руку ситуацију у свијету по томе питању.

- - - - - - - - - -

Срби имају лузерски менталитет и зато их свак гузи и гузиће их док не нестану. Док скроз не буду сатјерану у мишју рупу.

- - - - - - - - - -

Већина српски ратова и лузерске политике прати прати линију: Немој, крени-стани, да се договоримо (са онима са којима се не договара), устежу се .... не би ратовали, радо би ратовали али да нико не погине - И онда изгубе све и уз то изгину ДЕСЕТ ПУТА ВИШЕ НЕГО што би изгинули да су одма засукали рукаве и потукли багру.

Слабићи.

Nisu svi Srbi luzeri.Mi iz Republike Srpske nismo.Zao mi je sto si izgubio otadzbinu u proslom ratu.I ja sam rodni grad.Ali necu podleci nikad neprijateljskoj propagandi od strane najvecih zlocinaca u istoriji.Sta samo neko vece u jednoj seriji rekose za Irce.Srbi nisu shvatili znacaj propagande i medija To je najveca krivica Milosevica kao i suludo prepustanje teritorija bez ikakvog prethodnog dogovora i strategije..
 
Daj mi link da procitam o Dabicu.

Ne volim pljuvat ni po kome. Rat je bio, svak je radio kako je bolje umio. Taki smo kakvi smo.

Да, свак је радио како је умио.
Једни су иебали себи матер у рову пет година а други забогатили на муци свог народа.

Ђаволчић је затворио тему, па синоћ смо на тој теми ти и ја причали???

- - - - - - - - - -

Nisu svi Srbi luzeri.Mi iz Republike Srpske nismo.Zao mi je sto si izgubio otadzbinu u proslom ratu.I ja sam rodni grad.Ali necu podleci nikad neprijateljskoj propagandi od strane najvecih zlocinaca u istoriji.Sta samo neko vece u jednoj seriji rekose za Irce.Srbi nisu shvatili znacaj propagande i medija To je najveca krivica Milosevica kao i suludo prepustanje teritorija bez ikakvog prethodnog dogovora i strategije..

Срби имају лузерски менталитет.
Јер да немају не би рат трајао пет година а да су га могли завршити за пет неђеља.

Немој ми причати "ми из РС то нијесмо".... Како рече ђенерал Славко Лисица, "у РС има 300 000 ветерана а ја нијесам мога једног војника за напад наћи". Имали сте среће што су вас Американци требали као баланс према муслиманима, иначе би прошли исто ко и ми.
И да јако "добро" сте прошли.... у Сарајеву више нема Срба ни у добром дијелу Босанске Крајине.... то ти је трећина Босне ђе су Срби били увијек у историји најјачи.
 
Да, свак је радио како је умио.
Једни су иебали себи матер у рову пет година а други забогатили на муци свог народа.

Ђаволчић је затворио тему, па синоћ смо на тој теми ти и ја причали???

Pogledacu.


Dje si Mizaca, pozdrav Palama!
 
Да, свак је радио како је умио.
Једни су иебали себи матер у рову пет година а други забогатили на муци свог народа.

Ђаволчић је затворио тему, па синоћ смо на тој теми ти и ја причали???

- - - - - - - - - -



Срби имају лузерски менталитет.
Јер да немају не би рат трајао пет година а да су га могли завршити за пет неђеља.

Немој ми причати "ми из РС то нијесмо".... Како рече ђенерал Славко Лисица, "у РС има 300 000 ветерана а ја нијесам мога једног војника за напад наћи". Имали сте среће што су вас Американци требали као баланс према муслиманима, иначе би прошли исто ко и ми.
И да јако "добро" сте прошли.... у Сарајеву више нема Срба ни у добром дијелу Босанске Крајине.... то ти је трећина Босне ђе су Срби били увијек у историји најјачи.

Mislim da se slabo razumijes u globalnu politiku.I da si veliki kavgadzija i mracnjak.

Evo i Crnogorac ti je diplomatski lijepo objasnio.I moram da ga pohvalim sto uvijek brani i voli svoje zemljake.......A Krajisnici bi samo da ratuju.A sta kad municije nestane?Onda ti dijete dolazi diplomatija.Jesi kad cuo za englesku diplomatiju "topovnjaca"?
Vi sad lijepo raspravite ovo moje pisanije a ja odoh u krevet:lakunoc:
 
Poslednja izmena:
Ne postoji termin ni velikosrpska ideologija,ni velikosrpska zavjera.Taj termin su nametnuli u upotrebu Britanci,a koje li ironije ga imaju u imenu svoje drzave.Poslije su ga poceli upotrebljavati svi neprijatelji Srba. Najvise Vatikan i njegovi Hrvati.Nema potrebe da dalje razbijate glavu sa ovom nametnutom floskulom o Srbima od strane najvecih kolonista i imperijalista svijeta u istoriji covjecanstva.

Šešelj te demantuje, mada u suštini on više liči na neprijatelja Srba ;)
 
И да јако "добро" сте прошли.... у Сарајеву више нема Срба ни у добром дијелу Босанске Крајине.... то ти је трећина Босне ђе су Срби били увијек у историји најјачи.
Ali nema ni Muslimana u istočnoj Bosni ni Hrvata u Posavini, obrni okreni opet isto, možda su čak Srbi i za nijansu bolje prošli, jer sad imaju jedinstvenu demografsku celinu na kojoj su etnički homogeni...
 
Срби имају лузерски менталитет.
Јер да немају не би рат трајао пет година а да су га могли завршити за пет неђеља.

Немој ми причати "ми из РС то нијесмо".... Како рече ђенерал Славко Лисица, "у РС има 300 000 ветерана а ја нијесам мога једног војника за напад наћи". Имали сте среће што су вас Американци требали као баланс према муслиманима, иначе би прошли исто ко и ми.
И да јако "добро" сте прошли.... у Сарајеву више нема Срба ни у добром дијелу Босанске Крајине.... то ти је трећина Босне ђе су Срби били увијек у историји најјачи.


Ovo ti je isto kao da kazes da Ameri imaju luzerski mentalitet jer se muce i trose pare na napade i invazije, umesto da lepo svuda gde su ratovali pobacaju 10 H bombe, em bi im bilo jeftinije, em bi odmah dobili.

Da, Srbi su imali ubedljivo najbolje oruzje u prethodnim ratovima i mogli su da pociste celu Hrvatsku i Bosnu za 10 dana, ali posto nisu divlja africka plemena koja su se po svojim drzavama poklala kada su otisli belci, ne mozemo bas da se pa skroz ponasamo kao africke i azijske diktature. Jer ono sto je jos bitnije od klanja u ratovima (posto vi Bosanci mislite da je to najbitnije), je kako ces upravljati tim teritorijama posle ratova, a Srbi su pokazali da su u potpunosti nesposobni da upravljaju teritorijama gde su gradjani neprijateljski raspolozeni prema srpskoj vlasti, jednostavno, nemaju ni pribliznu tu kulturu kao zapadne drzave.
 
Ali nema ni Muslimana u istočnoj Bosni ni Hrvata u Posavini, obrni okreni opet isto, možda su čak Srbi i za nijansu bolje prošli, jer sad imaju jedinstvenu demografsku celinu na kojoj su etnički homogeni...

Горажде. Брчко. Како се беше зваше она хрватска ексклава коју нико није могао да узме целог рата, на јужној обали Саве? Да се не говори о РС и њеној јединствености као географске целине.
 
Горажде. Брчко. Како се беше зваше она хрватска ексклава коју нико није могао да узме целог рата, на јужној обали Саве? Да се не говори о РС и њеној јединствености као географске целине.

Orašje... VRS nikad nije ni pokušla da zauzme to mjesto... poslije proboja koridora je zauzet Odžak (po Dejtonskom sporazumu dat Hrvatima) i naši generali su spremali napad na Orašje (i na Tuzlu) ali to sa Pala nisu dozvolili (njima neko drugi nije dozvolio)....
 
Orašje... VRS nikad nije ni pokušla da zauzme to mjesto... poslije proboja koridora je zauzet Odžak (po Dejtonskom sporazumu dat Hrvatima) i naši generali su spremali napad na Orašje (i na Tuzlu) ali to sa Pala nisu dozvolili (njima neko drugi nije dozvolio)....

Било је више покушаја.... и 1992 и 1993 и 1994.... Али траљави.... и на начин "све да се уради да се ништа не уради". Чак је и један од њих водио Младић лично. Покушао је и Лисица самоиницијативно са оним што је лично имао на располагању, али иебига није успјело премало људи и материјала (због тога је и скинут).

Зашто је након Коридора све стало? То је задња офанзивна акција ВРС. Посље тога није било ништа слично.
 
Ovo ti je isto kao da kazes da Ameri imaju luzerski mentalitet jer se muce i trose pare na napade i invazije, umesto da lepo svuda gde su ratovali pobacaju 10 H bombe, em bi im bilo jeftinije, em bi odmah dobili.

Da, Srbi su imali ubedljivo najbolje oruzje u prethodnim ratovima i mogli su da pociste celu Hrvatsku i Bosnu za 10 dana, ali posto nisu divlja africka plemena koja su se po svojim drzavama poklala kada su otisli belci, ne mozemo bas da se pa skroz ponasamo kao africke i azijske diktature. Jer ono sto je jos bitnije od klanja u ratovima (posto vi Bosanci mislite da je to najbitnije), je kako ces upravljati tim teritorijama posle ratova, a Srbi su pokazali da su u potpunosti nesposobni da upravljaju teritorijama gde su gradjani neprijateljski raspolozeni prema srpskoj vlasti, jednostavno, nemaju ni pribliznu tu kulturu kao zapadne drzave.

Не, није исто.
Амери ратују због интереса, пара и извјежбавају војску и тестирају оружја.... Није то баш онако "само зато што су силеџије и што им се море".
Наравно да они могу скроз потући свом силом и најјаче међу државама, али то би било контрапродуктивно. Нико у свијету то не би подржао. Овако, на умјерен начин ИТЕКАКО ОДАЛАМЕ противника да му све бриди.... а опет имају подршку доброг дијела свијета.
Уз то имају и добар имиџ да су борци и да су опасни и да са њима се није заибевати (као што и није).

Даље, интереси и паре. Паре се обрћу то је велики бизнис увијек био. Наравно као и код Срба да има доста ратни профитера који покраду незамисливе суме. АЛИ - за разлику од Срба ђе САМО ратни профитери све покраду за себе - код Амера има од тога огромне користи и држава и раја.

Да су Срби искористили оно што су имали било би далеко мање жртава и клања на свим странама. Дакле није у питању модел "афрички и азијски племена", него најосновнији принципи политике и вођења државе и друштва.
До велики жртава и незамисливи материјални и други штета у овоме рату дошло је баш због тога што су се Срби устезали цијели рат, а друге двије стране користиле максимум своје снаге. Баланс снага је био такав а Срби неће да побједе (имаш и званичну изјаву Дабића на телевизији о томе) а да ови други не могу побједити - резултат ОГРОМНЕ ЖРТВЕ НА СВИМ СТРАНАМА и Срби као силеџије који ратују насиља ради а не да обаве посао.

Нијесам ја само Босанац, него и Босанац, и Црногорац и Србијанац.:mrgreen:
 
Nisu svi Srbi luzeri.Mi iz Republike Srpske nismo.Zao mi je sto si izgubio otadzbinu u proslom ratu.I ja sam rodni grad.Ali necu podleci nikad neprijateljskoj propagandi od strane najvecih zlocinaca u istoriji.Sta samo neko vece u jednoj seriji rekose za Irce.Srbi nisu shvatili znacaj propagande i medija To je najveca krivica Milosevica kao i suludo prepustanje teritorija bez ikakvog prethodnog dogovora i strategije..

Pa nije da nisu Srbi shvatili znacaj odnosno opasnost propagande i medija, ali tada u to vreme su postojali samo zapadni mediji i svi mediji su bili u rukama srpskih neprijatelja, uopste nigde nikom nije dopusteno da cuje sta druga odnosno i srpska strana ima da kaze.
Recimo Rusi nisu shvatali ozbiljnost propagande , zato se i raspao SSSR, znaci Sovjeti nisu bili ni vojno ni ideoloski nadjacani vec su samo izgubili medijski rat.

Inace greska Milosevica je bila sto se uzdao u nasu bracu Ruse a tada je Rusija i sama grcala i nazalost nisu ili u situaciju da nam pomognu (da je kojim slucajem Rusija bila onda ovo sto je danas , to bi bila potpuno druga prica i verovatno bi rat imao drugaciji ishod i povoljniji za Srbe), takodje jos i pre pocetka rata Sloba se uzdao u JNA , ali problem je bio sto je u toj JNA bilo i hrvatskih i muslimanskih i slovenackih oficira koji su izdali tu JNA i vrlo brzo se priklonili separatistima u Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini i Sloveniji, cak i komandovali njihovim snagama, takodje kada je video da nema kud Sloba je ipak verovao da je moguce napraviti neki kakav takav kompromis sa Zapadom sto mu je isto bila zabluda , ali sta je mogao , jednostavno batrgao se kako je znao i umeo u datim okolnostima.

Inace kako su u tom momentu bile katastrofalne okolnosti za Srbe, pre svega geopoliticke , jos smo i dobro prosli , mogli smo u potpunosti da nestanemo , a takodje ne treba zaboraviti ni da smo doili Republiku Srpsku sto ipak nije mala stvar , i secam se jos Momir Bulatovic koji je tada bio deo diplomatske misije kada je jednom rekao da je srpska strana nekako uspela da izdejstvuje da dobije Republiku Srpsku u momentu kada je Banja Luka vec bila pred padom.
 
Srbi i Irci kao du.pe i oko.

Irci su narod koji je jban 34 puta vise od Srba jer je voleo slobodu 67 puta vise od Srba.

Srbi su samo besmislene galamdzije i obicne kukavice.

- - - - - - - - - -

Не, није исто.
Амери ратују због интереса, пара и извјежбавају војску и тестирају оружја.... Није то баш онако "само зато што су силеџије и што им се море".
Наравно да они могу скроз потући свом силом и најјаче међу државама, али то би било контрапродуктивно. Нико у свијету то не би подржао. Овако, на умјерен начин ИТЕКАКО ОДАЛАМЕ противника да му све бриди.... а опет имају подршку доброг дијела свијета.
Уз то имају и добар имиџ да су борци и да су опасни и да са њима се није заибевати (као што и није).

Даље, интереси и паре. Паре се обрћу то је велики бизнис увијек био. Наравно као и код Срба да има доста ратни профитера који покраду незамисливе суме. АЛИ - за разлику од Срба ђе САМО ратни профитери све покраду за себе - код Амера има од тога огромне користи и држава и раја.

Да су Срби искористили оно што су имали било би далеко мање жртава и клања на свим странама. Дакле није у питању модел "афрички и азијски племена", него најосновнији принципи политике и вођења државе и друштва.
До велики жртава и незамисливи материјални и други штета у овоме рату дошло је баш због тога што су се Срби устезали цијели рат, а друге двије стране користиле максимум своје снаге. Баланс снага је био такав а Срби неће да побједе (имаш и званичну изјаву Дабића на телевизији о томе) а да ови други не могу побједити - резултат ОГРОМНЕ ЖРТВЕ НА СВИМ СТРАНАМА и Срби као силеџије који ратују насиља ради а не да обаве посао.

Нијесам ја само Босанац, него и Босанац, и Црногорац и Србијанац.:mrgreen:

Mrzi me da sada analiziram raznorazne scenarije alternativne istorije, a to i Nosfi mnogo bolje radi od mene.

Mogu samo da ti kazem da, iako bi mozda u tom scenariju bilo manje mrtvih u ratu (to je tacno), i Srbi bi imali mnogo vise teritorije pod svojom vlascu, na duze staze bi bio jos veci haos, jad, beda i krv.
 

Back
Top