Fekalije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
scharfschuetze:
Pa jes..

Ali već sam napomenuo negde gore da se ja ne borim... Ja se zabavljam. ;)

OK, za za'ebanciju, tu imash moju punu podrshku, posebno na ovakvim mestima koje teshko mogu izbecji intelektualnu izveshtachenost, al moj savet ti je da potrazhish neku... hmmm. zanimljiviju zabavu :lol:
 
scharfschuetze:
Dopalo mi se sto je sve ovo shvaceno delom i kroz salu... Iako deluje da sam ja neobicno "povredjen" i ljut i da stoga ne biram reči i pljujem na sve strane i da je meni stalo da se ovde nesto promeni, zapravo je sasvim suprotno. Ja bukvalno umirem od smeha dok me razni majmuničići sa strane shvataju kao ''neshvaćenog kvazi genijalca koga treba najpre sažaljevati''..
Ovo je kao najbolja komedija u sopstvenoj reziji.

Malopre kada sam se vraćao sa fax-a sve vreme sam se smejao prisećajući se reakcija na ''teroristički napad'' na filozofiji i književnosti (pošto sam i tamo izveo teroristički akt ali je već saniran).

Mada opet, i to je neka vrsta ''lečenja''... Verovatno kao posledica toga što u poslednje vreme nisam odgledao nijednu dobru komediju. Ali ako ćemo za pravo, od Nilesnovih i Etkinsonovih komedija, Ostina Pauersa i naravno od prvog dela Posetioca ni nije vise nista kvalitetno snimljeno.
Jooooj, kaži onda da nam psihologija nije potrebna :lol:
Pa ja ovde dođem da pročitam i nešto pametno, naiđe li... A zabavljam se ono, mislim, stvarno... Izađem i smejem se... I baš mi lepo.
Mada, ne videh baš mnogo smešnih poruka ovde. Dobro, bi jedna...
Pa nije sve u Džimu Keriju, ima nešto i na ulici.
 
scharfschuetze:
Ja bukvalno umirem od smeha dok me razni majmuničići sa strane shvataju kao ''neshvaćenog kvazi genijalca koga treba najpre sažaljevati''..

.......Mada opet, i to je neka vrsta ''lečenja''... Verovatno kao posledica toga što u poslednje vreme nisam odgledao nijednu dobru komediju. Ali ako ćemo za pravo, od Nilesnovih i Etkinsonovih komedija, Ostina Pauersa i naravno od prvog dela Posetioca ni nije vise nista kvalitetno snimljeno.......

Ja te ne shvatam kao genijalca, tako da možeš da izbrišeš navodnike ili izbrišeš kvazi i neshvaćenog. Naravno da ovo znači da upotrebom logike potpuno prihvatam da se kao istina suprostavljenih stavova u ovoj temi javi i kao krajnji zaključak i da si ti u pravu , a ja razni majmunčić.

A ostaje to što sam rekao da je ovo utočište onima koji nešto nisu shvatili.
 
Misanthropos:
Interesantno je to da ne biva prepoznat onaj koji zeli komunikaciju izdvojiti i postaviti na visi nivo, otrgnuti od svakodnevnog, dosadnog, jednostranog, neposrednog. Ne samo da ne biva prepoznat (i ne zelim da ovde mislim samo na snajperistu) vec se u glavama neposrednih, ili popularnim jezikom receno "opushtenih" ljudi ovaj dozivljava kao nekakav intruder, kao opasnost za ustaljenu svakodnevicu, za opushtenost, kao nekakav demon.

Nije to tek simptom, vrednosni kriterijum, moralizam... nego tuzna prica... koja se obicno zavrsava infantilnim osmehom na licima ljudozdera. I ovaj mizantrop ne mrzi coveka kao takvog, mrzi coveka kakvog zele ljudozderi, ili bolje: ubice visokih vrednosti coveka.

Tesko mi je gledati ovo... Sofija rastrgnuta, krv odavno suha... povlacim se...

Moj celokupni lik i delo, a posebno avatar je upravo dizajniran da se dozivi kao

nekakav intruder, kao opasnost za ustaljenu svakodnevicu, za opushtenost, kao nekakav demon.

Mislim da sam u poprilicnoj meri to i uspeo. Svaka mi cast. :razz:
 
Slozila bih se sa ANAKIN ...;a sto se tice ovog mesta,definitivno ga napustam..............DOSTA JE BILO................IT'S getting boring.............and stupid and suicidal.............Scharfu priznanje sto je uneo malo svezeg duha u ovu dolinu ucmalosti,gluposti,citiranja i visokoparnih naklapanja..................najoriginalniji lik,definitivno! Svidjalo se nama to sto on pise ili ne,gadno provocira,ili zadirkuje,steta sto nema vise takve britkosti i lucidnosti;onda bi i ovo mesto bilo daleko,daleko zanimljivije.........Mislim,daleko od toga da mi se svidja njegova poslednja prezentacija na knjizevnosti,ali opet provocira,a to je daleko bolje od glupog citiranja stihova na istom podforumu,i odusevljavanja onim sto neko to isto voli ili dozivljava na isti nacin....Upravo je poenta videti i shvatiti ono sto je bicu strano i daleko,a ne smarati ljude u fazonu:JA ovo slusam,citam,gledam...moras i ti! To se valjda ostavlja za trenutke intime,koje doticni izgleda imaju retko ili uopste nemaju.......Sve mi se nekako cini da od tolikog citiranja i rasipanja,ista poezija i sl.izgubi ono lepo i dostojanstveno sto ide sa intimnim dozivljajem sedanja u fotelju,listanja knjige,samostalnog otkrivanja........Iskrivljeni komentari,zbrzani na tastaturi iz cesto neobjasnjivih razloga,besomucna naklapanja ni o cemu,osobe koje preskoce celu klasicnu knjizevnost,pljujuci neka od vrhunskih dela klasika;a onda se hvale da su" tako uzivale "u Vladimiru i Estragonu;jer im tako "lezi"modernizam;da coveku prosto bude smesno............i zalosno.............otkad se to porede babe i zabe?Ali,avaj,neka...........sve ce to narod pozlatiti...........Bravo za one sa malo logike i zdravog razuma! I jos nesto:OTKUD LJUDIMA TOLIKO SLOBODNOG VREMENA,AMAN? Ne kuca se to samo kod kuce,vec i sa posla,i ko zna odakle sve vec..............Niko nista ne radi,a svi pcelice!!!Samo sto su nase pcelice sve debeli bumbari,al' kako da toga nisu svesne?Bas je lepo ziveti tako.........................hm,hm............ Dosao mi buraz iz Washingtona,i pita covek lepo sta radim,a kad je video gde ove jade kucam samo je odmahnuo glavom i rekao:Kako i kada si postala debil?Dobro pitanje! PAMETAN COVEK UZIVAJTE I DALJE..............KAD VAM JE ZIVOT POSTALA TASTATURA I DRUZENJE SA ISTOM..............SUROGATI............PATHETIC.............JER KAD BIH OVDE OBITAVALA GODINAMA,STVARNO BI MI BILA POTREBNA POMOC VASEG LOKALNOG PSIHOLOGA.I psihica...........,a mozda i pokoje mentalne ustanove...............SICK,SICK,SICK............NO MORE...... BYE
 
I jos nesto:OTKUD LJUDIMA TOLIKO SLOBODNOG VREMENA,AMAN? Ne kuca se to samo kod kuce,vec i sa posla,i ko zna odakle sve vec..............Niko nista ne radi,a svi pcelice!!!Samo sto su nase pcelice sve debeli bumbari,al' kako da toga nisu svesne?Bas je lepo ziveti tako.........................hm,hm............ Dosao mi buraz iz Washingtona,i pita covek lepo sta radim,a kad je video gde ove jade kucam samo je odmahnuo glavom i rekao:Kako i kada si postala debil?Dobro pitanje! PAMETAN COVEK UZIVAJTE I DALJE..............KAD VAM JE ZIVOT POSTALA TASTATURA I DRUZENJE SA ISTOM..............SUROGATI............PATHETIC.............JER KAD BIH OVDE OBITAVALA GODINAMA,STVARNO BI MI BILA POTREBNA POMOC VASEG LOKALNOG PSIHOLOGA.I psihica...........,a mozda i pokoje mentalne ustanove...............SICK,SICK,SICK............NO MORE...... BYE[/QUOTE]

Ne treba da se mesham...ali...bash mi zape za oko...Hm...necu da ulazim u to da li ste u pravu ili ne...Ovo ne pishe u knjigama, ali chuh od nekih''prostih ljudi''.Kad odlazish od nekud''ne treba guzicom zatvoriti vrata za sobom'', shto bi u prevodu znachilo, da i kad odlazish treba otici sa''dovidjenja-prijatno'', tako da da mozesh da se vratish, bez obzira da li ce se to ikad desiti...Divno je shto vam je brat, na vreme otvorio ochi...Mi ostali cemo morati da chekamo da nam neko drugi otvori ochi i spasi''mentalno zdravlje'', ako je shtogod ostalo...Eto, dovoljno glupiranja i od mene, za danas...Sad mogu da malo radim neshto korisno... :-D
 
Kada se reci izvlace iz konteksta,onda cela misao gubi znacenje......Prvo,sintagma "prost narod"nikad nije upotrebljena u pezorativnom znacenju,vec u kontekstu jezika,kako ju je Vuk Stef.Karadzic koristio,jezikom prostog naroda napisano,a to je jezik kojim vi i ja danas pisemo i govorimo,pa je i termin upotrebljen u svom najpozitivnijem znacenju,kako ga je i Vuk koristio(jezicka polemika;evo vam i primer:Mala prostonarodna slavenoserbska pesnarica). Ne delim ljude na proste i ne znam kakve jos,tako da mi je takvo zakljucivanje, unapred doneto, mrsko i odbojno. Bas zbog prirodnosti i zivotnosti sam i napisala da ne treba provoditi zivot uz tastaturu!Zalosno je da mladi ljudi,a ovde je ugl. populacija od 20-40;tako besmisleno provode vreme,dane i sate.......Zalosno je i sto vam ja sada odgovaram.........Da li zaista mislite da bi na mnogim mestima vladala negativna selekcija kada bi ljudi pokrenuli neke stvari?Da li je posle protesta devedesetih srpska omladina umrla i zaparlozila se uz kompjuter? Da li da mislim da je sve vredno pobeglo iz ove zemlje,a ovde sedi samo fukara?Onda smo i vi i ja deo te fukare,a ne cinimo nista da se nesto promeni......Ovo dopisivanje je autodestrukcija,garantovano,i sramno je za jednog mladog coveka .............narocito ako mu je to najvisi domet! Steta sto je pored svoje jalovosti,ovaj forum i mesto gde se iznose navodno savremena,a u stvari kvazirazmisljanja,kvaziteorije;skoro procitah glupost gde neko sa svetske knjizevnosti nazva Anu Karenjinu fuficom,a Tolstoja i rusku knjizevnost nametnutom u nasem obrazovnom sistemu......Tomas Man mu/joj je smrtno dosadan....A Beketa kapira..?!!!...........HA,HA,HA...............I. sad to vidi klinac,pa razmislja :Kad ovi sa svetske tako misle,sto bih to citao?Posto se osetih najmanje ovlascenom da branim rusku knjizevnost,jer mi je engleska struka,ali me zaprepasti kako to prodje neprimetno.........Odbaciti jednog neprevazidjenog Cehova,majstora kratke price,ili jednog Puskina,i uopste porediti razlicite epohe,moze samo...........Kao kada bi Englezi odbacili Sekspira ili Bajrona.............Da je shvatila da covek zeli brdo srece,a dozivi zrno;i da lepota jednom dozivljena gubi draz itd.itd.;.valjda bi razumela i lik Ane i lik Vronskog.......a ne bi u knjizevnost unosila politiku,i nazivala rusofilima ljude koji citaju Dostojevskog,Tolstoja,a mozda i Majakovskog,Jesenjina, Pasternaka,M.Cvetajevu..........Isto je i sa muzikom;po tome bi znacilo da posto volim rock i alternativu pa mi prija lirika Nick Cave-a ili Patti Smith,treba drugaricu koja slusa samo klasiku i dzez da smatram staromodnom,ne,to bi znacilo da sam ja idiot i netolerantna,a to je dovoljan razlog da svako normalan sa ovog mesta pobegne,i zali decu sto ce sutra takvi da ih uce po skolama........Nema tolerancije,a ni mozga,mogu ja recimo da budem frankofil,a da volim rusku knjizevnost............gluposti,umetnost treba da bude nesto sto ne zna granice,sto ljude spaja,a ne klasifikuje po grupama..........Najgore je to reci u zemlji gde se toliko malo cita i gde je i procitan krimic vredan divljenja,gde se sve svodi na novinska pljuvanja i prepucavanja..........;i gde je i ovaj forum samo ogledalo naseg drustva u celini! Zato i ne treba biti deo takvih fekalija,cast izuzecima,i ono najlepse u sebi bacati i iznositi javno,jer se ubrzo pretvori u toalet-papir,i samo se ceka da neko pusti vodu! Sokrat ovde ne bi imao sanse.............Nikakve!
 
Još jedan dušebrižnik. Nego, kako ja to "treba" da provodim vreme? Radeći, izlazeći, pevajući sa ptičicama, organizujući sakupljanje materijala za reciklažu? Pomažući ubogim i nesrećnim, prevodeći bakice preko pešačkog prelaza? Bre, pa kako se svet brzo puni kritičarima...
Život, devojko, ženo, šta god da si, je odveć besmislen da bih gubiila vreme planirajući njegovo ostvarivanje. Živi malo danas. Za trenutak.
Ne pada mi na pamet da razglabam o količini pozitivnog uticaja koji rad ima na moje biće i na moj razum. To su detaljno obradili, malo Marks, a malo i katolička Crkva. Svako kako je njemu odgovaralo, naravno.
A zar čovek nema pravo na svoje mišljenje u ovoj demo(Jel' da?)kratiji, pa da kaže da mu se Ana Karenjina nije baš preterano svidela...? :lol:
Pa ja sam se u srednjoj osećala prinuđenom da to pročitam, patetika me je ubila u pojam... Pa neka je hiljadu puta pročitana i prepričana. Mene je smorila. I sad treba da verujem da sam kadra kenjati narodu, a genije je genije i večito ostaje genije. Tesla je genije... Ostalo je subjektivno.
Kakav postupak. Doći na internet i pišati uz vetar.
 
@darby 8
Drago mi je shto si se vratila, pa makar samo da mi odgovorish...Zato sam i bila onako drska i prosta...U tvojim rechima ne videh imenovane uzroke onakvog neraspolozenja, vec samo gorchinu, koja beshe upucena svima...I ne bi mi krivo, zato shto se osetih prozvanom, vec zbog ''generalnog stava''. Poznajete knjizevnost i to je vashe blago, koje se ne moze kontaminirati pri kontaktu ni sa neukima, niti sa priuchenima. No, jednu shumu chini visoko drvece, nisko rastinje, trnoviti zbunovi, parazitske lijane i lishajevi, jestive i otrovne gljive, cvece i mahovina. Sunce ne dopire jednako do svih. Ali svi oni chine jedan svet...Jedan realan svet je i ovde iako sakriven ispod virtuelnih simbola. I pisci su u svojim delima opisivali zbivanja iz najgorih birtija, pisali o likovima koje mi ne bi voljeli ni sresti, a pogotovo ''diskutovati'' sa njima. Ali su morali gledati, slushati, upijati stvarni zivot. Mi posmatramo jedni druge...mozemo nauchiti kako treba, ili kako ne treba razmishljati, ako nishta drugo ljudska mashta nas ume nasmejati...pod uslovom da unapred znamo, da od celog sveta, mi jedino sebe mozemo menjati. Ono shto odushevljava mene, ne mora i tebe...ochi se ne razlikuju samo po boji...Ako mozesh promeniti, potvrditi neku istinu, uradi to...nije valjda jedini put, shvarc-kvarc sitne uvrede i plakanje nad humkom. Imaju ljudi stvarnih problema. Toliko toga ne mozemo ili nemamo...mozemo li se razumeti, druziti, svadjati, ali samo zbog neslaganja mishljenja oko konkretne teme? Na autobuskoj stanici cutimo, ali gledamo prolaznike koji bez rechi prichaju svoju prichu. Radi 24h. Nisu kreteni ni koji idu, ni koji se vrate, a ni oni koji ostanu...Bash mi bi ruzno jutros, kad videh onako grub oproshtajni post od osobe darby8...Mozda ipak nadjesh neshto zanimljivo? Ko zna...Izvinjavam se shto se umeshah nepozvana.
 
Vas humanisticki stav Glj. je dirljiv,jasno je iz svih mojih postova da nisu problem razlicita misljenja,vec nacin,ako hocete uz kafu,na tribini,na fakultetu,u kaficu,kafani,ili bilo gde gde ljudi imaju svoje ime,lice i nalicje;a ne ovako............Nije Lexa Ana Karenjina patetika,vec ovo mesto,ovi jadni SUROGATI zivota..........Upravo sto ne zelim vise da budem deo ovog ne-zivljenja vi kritikujete kao da ste zamenili fikciju za zivot.............Problem je sto izgleda neki i jesu............pa su se samo prepoznali.......Znala sam da ovo mesto nije za osobu poput mene,izvinite svi na smetnji,videh da sam zalutala.............P.S.Lexa,mozda cete shvatiti Anu za deset godina,jer neke dileme jedne zene ne zastarevaju s vremenom;sve je to zivot,i knjizevnost treba posmatrati i prihvatati tako,a ne kao zadato gradivo...........Ali.........dosta je bilo,necu da davim vise nikog,posto brisem odavde...........Bye, vidimo se u RL
 
Драга darby8,


Веома ми је драго што си све ово рекла, јер је све то тачно и подржавам такав став.

Добро, ономад си се зарекла да твој број постова неће никада постати двоцифрен... Но изгледа да ти је требало мало више времена да заиста схватиш и искусиш тај бесмисао о коме сам ономад говорио. Сада нам је остало обома да се зарекнемо да нећемо прећи број 17 (ја) односно 16 (ти) и да се испоздрављамо и пожелимо једно другом срећу. Хвала ти на подршци, то веома ценим.

Иначе шарфшице је коначно постао прошлост. Награђен је! Добио је бан.

Збогом.
 
@darbu8
E, ovakav oproshtaj mi se mnogo vishe dopao(bash sam sebe ''pochastila'' slobodom da mi se svidja ili ne svidja, prava Gljiva)
Chuli smo zashto, mozemo razmisliti. Drugachije je retji ''ja se ne snalazim u nechemu''ili ne vidim sebe u nechemu''ili''ne zelim uchestvovati'', nego ostaviti zadnji trag sa teshkim rechima upucenim ljudima koje ni ne poznajemo, ne znamo kako zive, chime se bave, kojim ochima gledaju svet, kako dozivljavaju ovo mesto, od chega odmaraju mozak kad dodju ovde...
P.S.Nije me strah shto je ispalo da branim livadu na kojoj mi je najvece zivotno dostignuce da budem Gljiva :lol: ...Smeshno...ali...dobro...
Sve najbolje zelim...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top