Fejk pošiljaoc e-mail - kako?

Antihejter

Iskusan
Poruka
5.984
Evo desilo mi se pre 15-ak minuta da sam dobio e-mail od drugarice koji mi je u startu bio malo čudan, onda sam na mejl odgovorio, pa ona meni i ja u međuvremenu proverim na Google i saznam da je, citiram: "lako lažirati podatak "frome", odnosno od koga je.

Ukapirao sam da sam se dopisivao ko zna sa kim a definitivno sam bio siguran da nije ona kad sam dobio mejl sa pitanjem: "Je l' ovo tvoja IP adresa?"

1. kako se uopšte vidi moja IP adresa na e-mail?
2. Kako da znam ko mi piše?
3. Rekla je (ako je to uopšte ona) da će da prijavi tu IP adresu, super, neka prijavi, šta ja imam sa tim, nego
4. Može li neko da prijavi moju e-mail adresu odnosno Google nalog, npr petarpezrovic@aol.com i ako me prijavi (a kome se prijavljuje?) šta može meni da se desi? Jer kontam sad da neki ljudi sa Krstarice imaju moj e-mail, pa ono...čisto iz zlobe ako neko prijavi može li meni ni krivom ni dužnom nešto da se poremeti?
 
1. moze da se vidi samo ako ti saljes, i to adresa tvog mail servera. DKIM pravilo kao prevencija protiv spama, ne dozvoljava email bez te informacije.
2. ne mozes znati ko ti pise, osim ako ne postoji neka vrsta sertifikata, kao sto je digitalni potpis.
3. imati ip adresu nije krivicno delo, a ako vec neko zeli da te identifikuje, to sigurno nije neko ko te o tome obavestava putem mail-a
4. mora da ima neki dokaz
 
Evo desilo mi se pre 15-ak minuta da sam dobio e-mail od drugarice koji mi je u startu bio malo čudan, onda sam na mejl odgovorio, pa ona meni i ja u međuvremenu proverim na Google i saznam da je, citiram: "lako lažirati podatak "frome", odnosno od koga je.

Ukapirao sam da sam se dopisivao ko zna sa kim a definitivno sam bio siguran da nije ona kad sam dobio mejl sa pitanjem: "Je l' ovo tvoja IP adresa?"

1. kako se uopšte vidi moja IP adresa na e-mail?
2. Kako da znam ko mi piše?
3. Rekla je (ako je to uopšte ona) da će da prijavi tu IP adresu, super, neka prijavi, šta ja imam sa tim, nego
4. Može li neko da prijavi moju e-mail adresu odnosno Google nalog, npr petarpezrovic@aol.com i ako me prijavi (a kome se prijavljuje?) šta može meni da se desi? Jer kontam sad da neki ljudi sa Krstarice imaju moj e-mail, pa ono...čisto iz zlobe ako neko prijavi može li meni ni krivom ni dužnom nešto da se poremeti?
A da nije neko hakovao njen email nalog? Pošto očigledno ima pristup njenoj adresi, a i kontaktima. Jedna stvar je lažirati nečiji id, ali to nije dovoljno da zna i kontakte koje ima korisnik te adrese.
 
Evo desilo mi se pre 15-ak minuta da sam dobio e-mail od drugarice koji mi je u startu bio malo čudan, onda sam na mejl odgovorio, pa ona meni i ja u međuvremenu proverim na Google i saznam da je, citiram: "lako lažirati podatak "frome", odnosno od koga je.

Ukapirao sam da sam se dopisivao ko zna sa kim a definitivno sam bio siguran da nije ona kad sam dobio mejl sa pitanjem: "Je l' ovo tvoja IP adresa?"

1. kako se uopšte vidi moja IP adresa na e-mail?
2. Kako da znam ko mi piše?
3. Rekla je (ako je to uopšte ona) da će da prijavi tu IP adresu, super, neka prijavi, šta ja imam sa tim, nego
4. Može li neko da prijavi moju e-mail adresu odnosno Google nalog, npr petarpezrovic@aol.com i ako me prijavi (a kome se prijavljuje?) šta može meni da se desi? Jer kontam sad da neki ljudi sa Krstarice imaju moj e-mail, pa ono...čisto iz zlobe ako neko prijavi može li meni ni krivom ni dužnom nešto da se poremeti?
Meni nije baš jasno zašto bi ona prijavljivala bilo šta ako je ona tebi prva slala e mail.
 
Ljudi, rešio sam. Proxy server.
Znači ako dobijete e- mail sa ove IP adrese neko vas zeza.
Da vam kažem da sam tu drugaricu pre 5 minuta obavestio da 209.85.220.41 nisam ja. Ne treba ni da prijavljuje, našao sam.
Znači misterija oko IP adrese rešena. Ali i dalje ne znam kako se lažira od koga je. Slabo koristim e-mail.
Screenshot_20230923-180940_Google.jpg
 
Meni nije baš jasno zašto bi ona prijavljivala bilo šta ako je ona tebi prva slala e mail.
Meni, veruj, još manje je jasno. Uzeo sam u obzir jedino to što je moguće da je ona hakovana pa u tom slučaju nije kriva ali...pita me "Je l' ovo tvoja IP adresa?" Što je najveći fazon, to bi mogao da bude bilo ko ("hide.my.ass"), tehnički, mogao sam to biti i ja ALI mislio sam da smo PRIJATELJI. Ja sam sa njom završio, definitivno posle ovoga. Poslao sam joj šta sam otkrio ali nemam više snage ni volje da se nekome "perem", eto danas sam mogao bez veze da imam problem da je prijavila recimo moju e-mail adresu. Verovatno ti i Loki provaljujete, ma pusti kraju. Ali eto, ipak mi je upropastila dan, no sada je završeno.
 
Evo desilo mi se pre 15-ak minuta da sam dobio e-mail od drugarice koji mi je u startu bio malo čudan, onda sam na mejl odgovorio, pa ona meni i ja u međuvremenu proverim na Google i saznam da je, citiram: "lako lažirati podatak "frome", odnosno od koga je.

Ukapirao sam da sam se dopisivao ko zna sa kim a definitivno sam bio siguran da nije ona kad sam dobio mejl sa pitanjem: "Je l' ovo tvoja IP adresa?"

1. kako se uopšte vidi moja IP adresa na e-mail?
2. Kako da znam ko mi piše?
3. Rekla je (ako je to uopšte ona) da će da prijavi tu IP adresu, super, neka prijavi, šta ja imam sa tim, nego
4. Može li neko da prijavi moju e-mail adresu odnosno Google nalog, npr petarpezrovic@aol.com i ako me prijavi (a kome se prijavljuje?) šta može meni da se desi? Jer kontam sad da neki ljudi sa Krstarice imaju moj e-mail, pa ono...čisto iz zlobe ako neko prijavi može li meni ni krivom ni dužnom nešto da se poremeti?
Vrlo zanimljivo.
 
Email header formira onaj koji salje, ali ne moze da lazira adresu servera odakle salje.
Tu informaciju dodaje server koji prima. Tako da stigne ti lazni mail o banke ili ti traze da das podatke ili slicno,
uvek treba proveriti... nikad ne daj podatke nikom.
Morao sam Krstarici 😂
A eto, nisam imao pojma da se IP vidi u e-mail.
Sreća pa je neprecizno,

Ona gore adresa ispade u Kaliforniji, nisam koristio proxy server i super sam prošao i ne znam kako me ona "našla" u Kaliforniji, ali extra što je tako ispalo, Bog čuva ludake i sad kad sam shvatio neke stvari biću oprezniji.
 
nisam koristio proxy server
ne moze mail preko proksija da se salje. yahoo,gmail,hotmail salje se na random adrese, pa gde prodje, prodje.
Morao sam Krstarici 😂
Mislio sam na kredencijale za bankovni racun. Posalje kao zaboravio pass na tvoj nalog recimo na FB, pa ti trazi sta ti je poslao FB,
na razne nacine pokusavaju..
 
ne moze mail preko proksija da se salje. yahoo,gmail,hotmail salje se na random adrese, pa gde prodje, prodje.
Mrzim ova vremena.
Mislio sam na kredencijale za bankovni racun. Posalje kao zaboravio pass na tvoj nalog recimo na FB, pa ti trazi sta ti je poslao FB,
na razne nacine pokusavaju..
Znam. Samo jednom u životu Facebook mi je tražio da potvrdim identitet, tamo sam ostavio sve prave podatke, ime, prezime, grad, šta sam po zanimanju, ali šta mi mogu, uopšte se za to ne cimam jer broj lične karte, JMBG, i bitne podatke nema niko.
 
Evo desilo mi se pre 15-ak minuta da sam dobio e-mail od drugarice koji mi je u startu bio malo čudan, onda sam na mejl odgovorio, pa ona meni i ja u međuvremenu proverim na Google i saznam da je, citiram: "lako lažirati podatak "frome", odnosno od koga je.

Ukapirao sam da sam se dopisivao ko zna sa kim a definitivno sam bio siguran da nije ona kad sam dobio mejl sa pitanjem: "Je l' ovo tvoja IP adresa?"

1. kako se uopšte vidi moja IP adresa na e-mail?
2. Kako da znam ko mi piše?
3. Rekla je (ako je to uopšte ona) da će da prijavi tu IP adresu, super, neka prijavi, šta ja imam sa tim, nego
4. Može li neko da prijavi moju e-mail adresu odnosno Google nalog, npr petarpezrovic@aol.com i ako me prijavi (a kome se prijavljuje?) šta može meni da se desi? Jer kontam sad da neki ljudi sa Krstarice imaju moj e-mail, pa ono...čisto iz zlobe ako neko prijavi može li meni ni krivom ni dužnom nešto da se poremeti?

Email adresa ne moze da se lazno napise, ali moze ime i prezime. Zato moras da gledas samu email adresu kada se dopisujes sa nekim.
 
Ljudi, rešio sam. Proxy server.
Znači ako dobijete e- mail sa ove IP adrese neko vas zeza.
Da vam kažem da sam tu drugaricu pre 5 minuta obavestio da 209.85.220.41 nisam ja. Ne treba ni da prijavljuje, našao sam.
Znači misterija oko IP adrese rešena. Ali i dalje ne znam kako se lažira od koga je. Slabo koristim e-mail.
Pogledajte prilog 1415554
Ovo je adresa Gmail SMTP servera, nije ni proksi adresa, a ni adresa ličnog računara sa kog ti je neko poslao mejl. Kad nekom šalješ mejl, ti ga ne šalješ sa svog računara, nego sa mejl servera, tako da email header može da ti otkrije samo IP adresu SMTP servera sa kog je mejl poslan, a ne i IP adresu korisnika koji je poslao mejl.
 
Jel jos uvek u zaglavlju emaila ima svih putanja od sendera do receivera...
Ja jos nisam video da je ip adresa deo emaila....to mora da je nova novotarija....


A da, objasnio korisnik iznad mene...ja sam odavno na unix sistemima ili vax sistemima gledao ta mail zaglavlja , na novim se ne vidi tako cesto , pa rekoh da nije nesto novo doslo...
Obicno ukinu stare mogucnosti....ja ne znam da li je sad moguce aktivirati repetitore, tj da u jednoj tacki krece umnozavanje paketa za vise ip adresa....
Nisam siguran da li danas servisi podrzavaju to cak i kad su broadcast servisi...ili email serveri...

Ranije se islo na to da je niz adresa veliki pa korisnik vidi samo pretposlednju ili neku od zadnjih , a ne prvu email adresu...jednom je bio zadatak da se maskira da je email sa druge adrese a ne sa prave email adrese...
 
Jel jos uvek u zaglavlju emaila ima svih putanja od sendera do receivera...
Ja jos nisam video da je ip adresa deo emaila....to mora da je nova novotarija....


A da, objasnio korisnik iznad mene...ja sam odavno na unix sistemima ili vax sistemima gledao ta mail zaglavlja , na novim se ne vidi tako cesto , pa rekoh da nije nesto novo doslo...
Obicno ukinu stare mogucnosti....ja ne znam da li je sad moguce aktivirati repetitore, tj da u jednoj tacki krece umnozavanje paketa za vise ip adresa....
Nisam siguran da li danas servisi podrzavaju to cak i kad su broadcast servisi...ili email serveri...

Ranije se islo na to da je niz adresa veliki pa korisnik vidi samo pretposlednju ili neku od zadnjih , a ne prvu email adresu...jednom je bio zadatak da se maskira da je email sa druge adrese a ne sa prave email adrese...
Ja sam se davno pogubio. Ne mogu da ispratim brzinu kojom se sve menja. Ostao sam negde u periodu mIRC- a, otprilike.
A tad je e-mail bio Outlook Express 😂, gotov sam, deda, lol
 
Evo desilo mi se pre 15-ak minuta da sam dobio e-mail od drugarice koji mi je u startu bio malo čudan, onda sam na mejl odgovorio, pa ona meni i ja u međuvremenu proverim na Google i saznam da je, citiram: "lako lažirati podatak "frome", odnosno od koga je.

Ukapirao sam da sam se dopisivao ko zna sa kim a definitivno sam bio siguran da nije ona kad sam dobio mejl sa pitanjem: "Je l' ovo tvoja IP adresa?"

1. kako se uopšte vidi moja IP adresa na e-mail?
2. Kako da znam ko mi piše?
3. Rekla je (ako je to uopšte ona) da će da prijavi tu IP adresu, super, neka prijavi, šta ja imam sa tim, nego
4. Može li neko da prijavi moju e-mail adresu odnosno Google nalog, npr petarpezrovic@aol.com i ako me prijavi (a kome se prijavljuje?) šta može meni da se desi? Jer kontam sad da neki ljudi sa Krstarice imaju moj e-mail, pa ono...čisto iz zlobe ako neko prijavi može li meni ni krivom ni dužnom nešto da se poremeti?
Лако је. Или је неко провалио у њен мејл.
Или је њена права адреса npr. svetlana@gmail.com
А ти си се дописивао са svetlana-a@gmail.com
Фора је у финесама.
Како открити ? Упореди мејл са раније добијеним мејловима. Ако је исти, онда би требало да је у реду осим ако јој неко није хаковао мејл.
 

Back
Top