Fedor Emelianenko najavio povratak

Ne mora niko da trenira jiu jitsu da bi bio odlican u greplingu, Fedor je vrhunksi sambo borac i radi grepling u mma , problem je u tome sto ne znamo skim radi, znamo svi da voli da masakrira ljude iz njihovog garda, ne znam kakav je gard u sambou i kakve su njihove tehnike sa ledja, ali ako ne trenira sa nekim ko je bolji od Werduma onda ne moze ni da se lepo spremi za taj nivo. Pored toga Werdum je dosta poboljaso svoj stand up od njihovog prethodnog meca, koliko je Fedor napredovao ?

Evo ti kombat sambo

 
Sam je rekao da nikad nije trenirao BJJ.
To nije ni bitno,Jon Jones takodje ne trenira BJJ pa je davio crne pojaseve

Nisam rekao da je trenirao BJJ nego da li je sparingovao sa nekim ko je trenirao BJJ. Isto mislim da mu to nije potrebno ali me živo interesuje da li je i šta promenio u treningu za ovo vreme odsustva. Mislim da je trebao bolje da radi sa kavezom, videlo se kod mečeva sa Silvom i Hendersonom da mu je kavez delovao potpuno nepoznato. To što ne može koristiti šuteve u glave dok je protivnik na zemlji mu je isto poremetilo koncepciju napada i odbrane. Ako je ta dva aspekta popravio onda će biti zanimljivo.
 
Poslednja izmena:
Zavisi na koje amatersko takmicenje ides, nisu fiksna pravila, na vecini se dogovaraju pravila izmedju trenera i ucesnika, bar sto se tice heel hookova, jel su u sambou dozvoljeni udarci kolenom u glavu ?

U svakom slucaju ima razlike, mozda nisu velike, ali je dokaz da rvanje definitivno ima svoju ulogu, bilo gde da se primenjuje.

- - - - - - - - - -

Ovo recimo ne rade u MMA

combat-sambo-suplex-136.jpg
 
Zavisi na koje amatersko takmicenje ides, nisu fiksna pravila, na vecini se dogovaraju pravila izmedju trenera i ucesnika, bar sto se tice heel hookova, jel su u sambou dozvoljeni udarci kolenom u glavu ?

Ako ides na neke divlje turnire to je moguce.
Na drzavnom prvenstvu postoje jasna pravila,ako si prijavljen kao borac MMA savezu i sve manifestacije koje se odrzavaju pod okriljem saveza pravila ne mogu da se menjaju.
 

Back
Top