Farbanje jaja...

Čime farbate jaja?

• Ukupno glasova
    12
  • Anketa je zatvorena .

Red

ishchashena
Moderator
Poruka
58.684
Mislim da je sad, između dva Uskrsa, pravo vreme za ovu temu. Uskrs se tradicionalno obeležava tucanjem šarenim jajima.
Kako i čime farbate jaja?
Neki trik, možda fotografija Vaših šarenih jaja?

IMG_20200418_140532_022.jpg

Poslednja izmena:

Red

ishchashena
Moderator
Poruka
58.684
Ovo je dekupaž na jajima.
Najbolje je da jaja budu bela, skuvana i ohlađena. Motivi sa salveta po želji se lepe malo umućenim belancetom, četkicom ili prstom, nežno da se vlažna salveta ne pocepa. Koristi se samo gornji, šareni deo, a meni je najlepše kad ga pre odvajanja iscepkam prstima, mada može i makazama, samo onda ima jasne, oštre ivice, a cepkan motiv se nekako stopi.

IMG-20170415-154110.jpg

Red

ishchashena
Moderator
Poruka
58.684
Ова нисам видела, вештице :eek:
Ја још увек памтим ону твоју галаксију...
Pa to je staro, nekoliko godina sigurno. Možda nisam kačila. Sad ću da vidim tu galaksiju, sigurno imam negde sliku. Ali ona mi nekako nisu za jelo, jer su bojena temperama.

Red

ishchashena
Moderator
Poruka
58.684
Ova ljubičasta sa kristalima su kuvana u crnom vinu. Najbolje kad su jaja bela, stave se u šerpu, naliju crnim vinom da ogreznu, pospe se kašičica soli, pa ostavi oko 30 minuta. Onda se kuvaju, možda par minuta duže nego inače, pa se poklope i ostave da prenoće. Sutradan se lagano utapkaju ubrusom i to je to.

IMG_20210407_153101_338.jpg

Ovako izgledaju na suncu...
IMG_20210407_153515_771.jpg

Red

ishchashena
Moderator
Poruka
58.684
Još jedan način šaranja jaja, kombinacija lukovine i boja. Lukovina se makazama sitno isecka, onda se jaje stavi u tanku žensku čarapu, a na delove stavi lukovina, da ne pokrije celo jaje. Može da se malo okvasi, da se lakše zalepi. Čvrsto se veže čarapa i kuva, jedino što za najbolji efekat, jaje mora da se kuva u boji. Ja obično biram plavu ili zelenu, da napravi kontrast, a šare bolje dođu do izražaja.

IMG-20170415-154030.jpg

Poslednja izmena:

mina68

Никад нећеш одрасти, мали весељаче
Poruka
50.746
Ово обожавам, али немам стрпљења.
Моја мајка је стављала и травке разне, па у луковину, детелина, неки цвет, лепо је изгледало.

Red

ishchashena
Moderator
Poruka
58.684
Ово обожавам, али немам стрпљења.
Моја мајка је стављала и травке разне, па у луковину, детелина, неки цвет, лепо је изгледало.
Ma to za čas, ja nekad sipam u čarapu, pa onda jaje, pa nameštam, kako bude. E da, to isto, sa travkama! Pamtim da sam kao dete obožavala da biram travke i listiće za to.

Red

ishchashena
Moderator
Poruka
58.684
Остане бело, а можеш и да измешаш бели и црни, тад је најлепше.
Nisam to videla. Možda probam, samo da ne zaboravim. Sveki i ja kad krenemo, kao nećemo mnogo, pa jao, vidi kako ova lepa, pa ajde još neko crveno, pa ja hoću ova sa seckanim, pa u vinu, pa prehrambenim, pa ajd još ovo da probam i puna kuća jaja. :lol:

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.