Farbanje jaja...

Čime farbate jaja?


  • Ukupno glasova
    12
  • Anketa je zatvorena .

Red

ishchashena
Poruka
66.910
Mislim da je sad, između dva Uskrsa, pravo vreme za ovu temu. Uskrs se tradicionalno obeležava tucanjem šarenim jajima.
Kako i čime farbate jaja?
Neki trik, možda fotografija Vaših šarenih jaja?

IMG_20200418_140532_022.jpg
 
Poslednja izmena:
Ovo je dekupaž na jajima.
Najbolje je da jaja budu bela, skuvana i ohlađena. Motivi sa salveta po želji se lepe malo umućenim belancetom, četkicom ili prstom, nežno da se vlažna salveta ne pocepa. Koristi se samo gornji, šareni deo, a meni je najlepše kad ga pre odvajanja iscepkam prstima, mada može i makazama, samo onda ima jasne, oštre ivice, a cepkan motiv se nekako stopi.

IMG-20170415-154110.jpg
 
Ова нисам видела, вештице :eek:
Ја још увек памтим ону твоју галаксију...
 
  • Ironija
Reactions: Red
Još jedan način šaranja jaja, kombinacija lukovine i boja. Lukovina se makazama sitno isecka, onda se jaje stavi u tanku žensku čarapu, a na delove stavi lukovina, da ne pokrije celo jaje. Može da se malo okvasi, da se lakše zalepi. Čvrsto se veže čarapa i kuva, jedino što za najbolji efekat, jaje mora da se kuva u boji. Ja obično biram plavu ili zelenu, da napravi kontrast, a šare bolje dođu do izražaja.

IMG-20170415-154030.jpg
 
Poslednja izmena:
Ово обожавам, али немам стрпљења.
Моја мајка је стављала и травке разне, па у луковину, детелина, неки цвет, лепо је изгледало.
 
Ово обожавам, али немам стрпљења.
Моја мајка је стављала и травке разне, па у луковину, детелина, неки цвет, лепо је изгледало.
Ma to za čas, ja nekad sipam u čarapu, pa onda jaje, pa nameštam, kako bude. E da, to isto, sa travkama! Pamtim da sam kao dete obožavala da biram travke i listiće za to.
 
Остане бело, а можеш и да измешаш бели и црни, тад је најлепше.
Nisam to videla. Možda probam, samo da ne zaboravim. Sveki i ja kad krenemo, kao nećemo mnogo, pa jao, vidi kako ova lepa, pa ajde još neko crveno, pa ja hoću ova sa seckanim, pa u vinu, pa prehrambenim, pa ajd još ovo da probam i puna kuća jaja. :lol:
 

Back
Top