FAKULTET POLITICKIH NAUKA

KAO PRVO PRE NEGO STO POCNETE DA SE SMEJETE I NA KRAJU DOBIJETE REZULTAT DA JA MORAM DA SE SMEJEM VAMA JER STE TOLIKO NEOBAZRIVI DA NE ZNATE NI DA CITATE.

DA, PRIJEMNE SAM MORALA DA SPREMIM ZA 2 SEDMICE JER SAM PRE TOGA BILA GODINU DANA U INOSTRANSTVU.

JA GOVORIM ISTINU STO SE MOG SLUCAJA TICE. PRIJEMNI JE ZAISTA BANALAN I KONFIRMISEM DA SAM UPALA NA OBA SMERA.

NARAVNO DA JE NEKO UPAO I PREKO VEZE, ALI NE SVI!!!!! STO ZNACI DA NEKO KO SE SPREMA SADA VISE NEGO JA RANIJE IMA JOS VECE SANSE DA UPADNE AKO ZAISTA DOBRO ODRADI.


BUDZET NI U JEDNOJ SVOJOJ RECI NISAM POMENULA! DRUGI PUT NE TRCI PRED RUDU I BOLJE CES PROCI U ZIVOTU.

VELIKI POZDRAV SVIMA KOJI CITAJU NORMALNO I KOJI ZELE DA CUJU RAZNA ISKUSTVA.



KO SE TEBI OBRATIO?????HM???????!!!!
nisam se nikome direktno obratila,al neki su se verovatno pronasli ...jbga...
niti sam napisala da svi koji su na budzetu da su preko veze!
nemas pojma,tishinchina!
 
Ja prosto ne mogu a da ne dam komentar...
Sto je ova danasnja mladost zlim putem krenula;p Sto ti je cipi, sto si uvijek antiprotivna? Lagano,
nisi jos sa faxom pocela a vec ti sve smeta.
Saslusaj iskustva drugih ljudi. Postoje i drugacija misljenja, a ne
samo tvoja.
I tvoji iskazi tipa: ,,Ko se tebi obratio'', ',,Cutiiii!'' i ,,Nemas pojma, tishincina'', ti nikako ne pristoje kao buducem politikologu. Gdje ti je kultura i tolerancija?
A kao drugo, nikome ti ovdje ne mozes zabraniti da komentarise tvoje rijeci, jer je ovo forum.Zatvori
se u sobu i pricaj sama sa sobom, jedino tako neces naici na misljenje koje se ne podudara sa tvojim. Pozdrav, uzivajte u slobodnom vremenu.
 
Ja prosto ne mogu a da ne dam komentar...
Sto je ova danasnja mladost zlim putem krenula;p Sto ti je cipi, sto si uvijek antiprotivna? Lagano,
nisi jos sa faxom pocela a vec ti sve smeta.
Saslusaj iskustva drugih ljudi. Postoje i drugacija misljenja, a ne
samo tvoja.
I tvoji iskazi tipa: ,,Ko se tebi obratio'', ',,Cutiiii!'' i ,,Nemas pojma, tishincina'', ti nikako ne pristoje kao buducem politikologu. Gdje ti je kultura i tolerancija?
A kao drugo, nikome ti ovdje ne mozes zabraniti da komentarise tvoje rijeci, jer je ovo forum.Zatvori
se u sobu i pricaj sama sa sobom, jedino tako neces naici na misljenje koje se ne podudara sa tvojim. Pozdrav, uzivajte u slobodnom vremenu.



ko ti cima kavez???:hahaha:
i da,koji politikolog???svashta s tobom...:whistling:
 
e ovako
ja sam odlucila da upishem FPn
e sada
medjunarodni odnosi, koliko znam, polazhe se
istorija, sociologija i ustav.
e, poshto ja imam drugo na republichkom iz istorije, ja, koliko sam skapirala
ne polazhem istoriju, vec automatski dobijam tih 30 bodova
znachi, ostaju mi samo sociologija i ustav?
shto je prilichno smeshno, dve knjige samo
i obe uchim ove godine :/
mene zanima kakav je prijemni
ja imam 38 koma neshto iz shkole, dakle 38
+ tih 30 iz istorije
to je vec 68
kapiram da mi treba josh 20-25 za budzet..?
kakvo je samo studiranje
studentski zhivot
profesori
kakve su shanse za zaposlenje posle
magistarske studije..
mrzi me da listam 35-6-7 strana
pa ako mozhe neko...
bila bih zahvalna :)

Sto se tice takmicenja iz istorije i diplome na republickom nisam bas sigurna da li je to zaista moguce jer je moja drugarica pre dve godine na pravnom morala da polaze prijemni iako je imala osvojeno mesto. Bolje se detaljnije raspitaj na fakultetu o tome. Inace i ja nameravam da upisem medjunarodni smer na FPN-u i interesuje me da li neko zna da li ce generacija koja ove godine polaze prijemni koristiti novu knjigu iz ustava ili onu od prosle godine?:?::?::?::roll:;)
 
Prelistala sam ovih 37 stranica, iscitala pazljivo, saznala sta me sve interesuje ali bih volela da dobijem odgovor na jedno pitanjce. Jel na FPN-u ima dosta studenata iz Bg-a ili ima vise onih sa strane? Kakvi su odnosi medju studentima, jel su prijateljski ili rivalski (u fazonu svako gleda samo sebe)?...Mozda su pitanja smorna ali znate kako je nama buducim studentima, sve nas interesuje pa makar i bilo najbanalnije...:!::!::?::?::!::?::;)
 
Autori knjige Ustav i prava gradjana iz koje je trebalo da se uci za ovogodisnji prijemni su Stevan Lilic i Svetislava Bulajic.
Ucenici koji su imali uspjeha na takmicenju iz istorije, tj. osvojili jedno od prva tri mjesta, ne polazu taj dio testa, dakle vec imaju 30 bodova. (nadam se da ne grijesim i da su se bodovala sva tri prva mjesta, a ne samo prvo, ispravite me ako nisam u pravu, da ne sirim dezinformacije;) Kada su nam iscitavali pravila na prijemnom ispitu, procitali su ucenike koji ne rade test iz istorije, upravo iz gore navedenog razloga. Ogradjujem se, tako je bilo ove godine.
 
Sto se tice takmicenja iz istorije i diplome na republickom nisam bas sigurna da li je to zaista moguce jer je moja drugarica pre dve godine na pravnom morala da polaze prijemni iako je imala osvojeno mesto. Bolje se detaljnije raspitaj na fakultetu o tome. Inace i ja nameravam da upisem medjunarodni smer na FPN-u i interesuje me da li neko zna da li ce generacija koja ove godine polaze prijemni koristiti novu knjigu iz ustava ili onu od prosle godine?:?::?::?::roll:;)

hmmm
ja kad sam osvojila to mesto
oni su nabrojali faxove za koje nece morati da se polazhe prijemni iz istorije
i medju njima je bio FPN
moj drug je proshle godine osvojio drugo na fizici
i evo ga sad, praktichno je upisan na astrofiziku
samo josh matematiku da polozhi :)
znachi, ipak vazhi to shto su rekli
a mene si sad malo uplashila za tu drugaricu
pa je l' se raspitivala shta na faxu mora li da polaze
sa obzirom da ima to mesto (rachunaju se samo prva 3)?
 
Meni je profesorka istorije rekla da se samo 1. mesto na republickom iz istorije vazi i boduje pri upisu na katedru za istoriju filozofskog fakulteta i to samo takmicenje iz 4. godine. Mozda gresim, bolje se raspitaj direktno na fakultetu. Bilo bi lepo da ne polazes-jedna obaveza manje...
 
Jel znace pripreme na fakultetu, kad kazu sta bi trebalo otprilike da bude? Koliko traju? Posto ce moja sestra bliznakinja mozda da upise novinarski, jel mozes da mi kazes odakle si se spremala za srpski i koliko ti je vremena trebalo? Znam da je vreme spremanja individualna stvar ali otprilike samo.
 
:ok:
Blago njima...kod mene u uchionici nije bilo takvih srecnika :)

Ti si imala srecu sto ih kod tebe nije bilo :-) U ucionici u kojoj sam ja bila, bilo ih je 5-6, i bukvalno sam se sledila kad sam videla da je samo iz te ucionice u startu njih nekoliko ispred mene, ali dobro, ispostavilo se da sam se tremirala uzalud :-)
Sto se tice tog oslobadjanja, sigurno znam da osvojena prva tri mesta na republickom iz istorije, ne polazu istoriju vec rade samo socio i ustav.
sredjivanja?! ne bi trebalo da obracate paznju na to, bitno je da pocnete na vreme da ucite i da spremite to kako treba, ali verovatno ga ima, kao i svugde, pa jel' zivimo u Srbiji ili ne?!
negde sam procitala da je neko pitao da li su ucenici iz bg-a u prednosti, i oni iz gimnzije, ja ne bih rekla tako, ja sam zavrsila ekonomsku, i iz provincije sam, i bila sam u prvih 10, i znam jos 5 ljudi iz mog grada koji su na budzetu na fpn,tako da, samo ucite.
knjigu iz ustava obavezno novu da kupite, jer su to dve potpuno razlicite knjige, u jednoj je ustav iz 1990. godine koji vise ne vazi, a u drugoj je ustav iz 2006. koji je sada na snazi!

i najbolje bi bilo da pocnete sto ranije da ucite, recimo odmah posle zimskog raspusta, jer mnogo je lakse da ucite i pamtite kad niste u skripcu sa vremenom, vec u junu ne znate gde udarate :dash:

Imala sam jos nesto da napisem, ali sam zaboravila, pa ako nesto treba, vi pitajte...

p.s. i molim vas vise da postujete Shinodu, od '89. generacije je zasluzio i te kakav respect :super: :D:D:D
 
Jel znace pripreme na fakultetu, kad kazu sta bi trebalo otprilike da bude? Koliko traju? Posto ce moja sestra bliznakinja mozda da upise novinarski, jel mozes da mi kazes odakle si se spremala za srpski i koliko ti je vremena trebalo? Znam da je vreme spremanja individualna stvar ali otprilike samo.

Shto se tiche priprema na faxu, za mene su to manje vishe bachene pare...
Nisam chula nishta novo, ono shto su naglasili da treba ja bih svejedno i uchila, tako da nisam bila ni u milimetarskoj prednosti zbog tih priprema. Chak mislim da mi je Chupic i odmogao, jer je govorio ovo je bitno a ono nije, pa su ipak bile te "nebitne" stvari, ( Npr: Muza komedije...).
Srpski jezik sam spremala oko tri meseca i zbog toga sam se zeshce pokajala kada sam videla test, jer zali Boze svog tog novostechenog znanja koje mi nije ni trebalo. Teoriju knjizevnosti sam nauchila od korice do korice i zato sam toliko vremena potroshila na srpski, medjutim pitanja su bila vishe nego nebulozna i nisu imala veze sa zadatom literaturom... ( Npr: Kako se zove nauka o simbolima? )
Sada se ne bih spremala duze od tri nedelje!!!:evil::evil::evil:
 

Back
Top