FAKULTET POLITICKIH NAUKA

Svaka cast za socio i ustav :-) Evo ja cu da dodam pitanja iz istorije!

1. Bunu koja je prethodila vladavini ustavobranitelja, predvodio je:
a)Miloje Djak
b) Milos Obrenovic
c)Aleksandar Karadjordjevic
d) Toma Vucic Perisic
2.Saveznicko iskrcavanje bilo je na :
a) Normandiji
b) Siciliji
c) Grckoj
d) Visu
3. Clanice sila Antante su:
________
________
________

4. Mazaren je bio ministar :
a) Francuska
b) Engleska
c) Nemacka
d) Italija
5. Na kojoj konferenciji posle II S. R. je izvrsena podela sveta:___________
6. Bune 1956. zbog komunizma bile su u:
_________
_________
 
potrebno je i potrebne su i OVERENE fotokopije , to su rekli prilikom prijavljivanja , kao sad moze i ovako a pri upisu overene fotokopije



Ako ste imali overene fotokopije dokumenata na prijavljivanju, sada nije potrebno nositi nista sem priznanice o uplati i slika...indeks i obrazci se kupuju tamo i cena svega zajedno je 600 dinara + 340 dinara za osiguranje i savetovanje ili vec tako nesto :roll:


Za one koji upisuju sledece godine...najteza je sociologija, sve ostalo se da naucititi ali iz sociologije daju najsitnije detalje za koje obicno kazemo ,,nece biti sigurno"....e da...i ko god kaze da se prijemni moze spremiti za dve nedelje-laze :bye:

Dodje vreme da i ja savetujem :klap: :mrgreen:

Pozdrav kolegama novinarima!
 
Ja sam sociologiju imala 17 od 20 bodova. Vadila sam iz knjige najbitnije detalje (upravo te za koje ,,kazemo da nece biti sigurno'') nekih mjesec dana, i to na chasovima u skoli, a naucila za 2 sedmice, taman tokom priprema u zadnjem ciklusu.
Treba uciti, to je jedini i najbolji savjet, ali lagano, uz kaficu ;D
 
Ja sam sociologiju imala 17 od 20 bodova. Vadila sam iz knjige najbitnije detalje (upravo te za koje ,,kazemo da nece biti sigurno'') nekih mjesec dana, i to na chasovima u skoli, a naucila za 2 sedmice, taman tokom priprema u zadnjem ciklusu.
Treba uciti, to je jedini i najbolji savjet, ali lagano, uz kaficu ;D


Da...znaci da si sve informacije vec registrovala (neke manje-neke vise) kroz pisanje...a kasnije ih samo ponavljala...to je dobar metod!
Ali za 2 nedelje se ne moze spremiti kompletan prijemni...jedino pod uslovom da se iskljucis iz svih drugih aspekata zivota i bubacis dan-noc...sto i nije neki savet :roll:
 
jedino mogu da se setim onih pitanja koje sam 100% znala,ostala pitanja su ugl iz tabela.
evo tih laksih:
1.akcionarska svojina drugacije se naziva.......... -deonicarskom
2. koji teoreticar govori o podmukloj mocvari?......- darendorf
3.fakticki brak se drugacije naziva....... -konkubinat
i da,to je to...:???:
 
hajde pokusaj da se sjetis nekih, pa postavi dok je jos svjeze;)...bas bih voljela da vidim kakva je soc bila na svim smjerovima, a i pomoci ce onima koji budu htjeli upisati iduce godine

Da vas pitam,vas starije brucose,posto planiram upisati ovaj fax,koji je smjer najbolji a ja se dvoumim izmedju medjunarodnjih odnosa i socijologija politike-tako se valjda zove,da li je tezak fakultet i mozda neka preporuka.Gdje bi se moglo raditi sa ovim fakultetom i sta konkretno?I ima li koga sa Banjaluckog fakulteta da mi kaze kakvo je tamo stanje?Hvala:D
 
a koliko su imali oni iz srpskog knjiga da nauce????veruj mi,vise od vase 4 iz istorije.... avaj,sad je nebitno!:)

Gramatika i pravopis je nesto sto se uci kontinuirano u osnovnoj i srednjoj skoli, i naravno nauci. Ne moze se, niti se uci namjenski za pola godine. A sto se tice knjizevnih djela, ona se citaju ili ne citaju... i to je to. Ako ih ne citas, nemas razloga da se prijavljujes na drustvene nauke, uopste.

A svi dobro znamo da se istorija (kada govorimo o detaljima koji dolaze na prijemnom) lako zaborave jer ih ima zilion, to je gotovo svaki detalj covjecanstva,dok procesi i sled istorijskih dogadjaja manje-vise ostaju
u glavi, ali to naravno ne dolazi na testu.

Necemo govoriti sta je lakse a sta nije, ti si uglavnom imala jednu knjigu psihologije pa ne treba da te cudi tezina testa iz sociologije.

Da dodam, moja drugarica je predala dokumenta na 2 fakulteta, od kojih je jedan Pravni fakultet,
koji je uzela kao alternativu, a inace je odlucila da upise prirodne nauke pa se za to i pripremala svo vrijeme.
Odlucila se za pravo jer je za maturski ispit u srednjoj polagala istoriju, pa je u tu svrhu i spremala,
dok je srpski od 30 bodova imala 24 ili 25, bez ikakvog spremanja, uz lagano prelistavanje gramatike i teorije knjizevnosti dva jutra prije prijemnog, cisto da umiri sopstvenu savjest.

Nego znanje iz srpskog jezika i knjizevnosti, vjerovatno umnogome zavisi od kvaliteta skole
iz koje se dolazi i profesora koji predaje.

Nego dobro kazes, nebitno ;)

Veliki pozdrav ;)
 
Ne mogu,draga Panasonic,da ti ne odgovorim....Test za pravni fakultet je smejurija pandan nasem,oni su imali osnovne,tj.normalne stvari,plus su imali zbirku sa tim pitanjima(drug mi je upisao,pa znam)!Savetujem ti da procitas teoriju knj.,koja je izuzetno konfuzno odradjena,pa tek onda da dajes sugestije.
Istorija se zna,ili ne zna!
Mogu samo reci da je svima bilo tesko!
 
Gramatika i pravopis se nauce-istina! S tim da je mnogo vise pitanja iz knjizevnosti, koja ne predstavlja samo procitane knjige, nego i neka dela koja smo samo neobavezno prosli po planu ili ih uopste nismo prosli...i naravno..ne uce se samo naslovi tih dela jer pitanje moze da bude bilo koji detalj vezan za to delo bilo u tekstu, ispod ili iznad njega!
I kada skupis takvih 8 knjiga...pojavi se istih zilion detalja koje si pomenula iz istorije...

Nego, nezahvalno je govoriti sta je teze...a i potpuno nepotrebno jer je svako izabrao ono sto voli i vidimo se u oktobru :bye:

A da, za sve one koji su spremali prijemni dva dana, nedelju dana i sl. :arrow: :klap: :klap:
To su deca buducnosti :super:
 
Gramatika i pravopis se nauce-istina! S tim da je mnogo vise pitanja iz knjizevnosti, koja ne predstavlja samo procitane knjige, nego i neka dela koja smo samo neobavezno prosli po planu ili ih uopste nismo prosli...i naravno..ne uce se samo naslovi tih dela jer pitanje moze da bude bilo koji detalj vezan za to delo bilo u tekstu, ispod ili iznad njega!
I kada skupis takvih 8 knjiga...pojavi se istih zilion detalja koje si pomenula iz istorije...

Nego, nezahvalno je govoriti sta je teze...a i potpuno nepotrebno jer je svako izabrao ono sto voli i vidimo se u oktobru :bye:

A da, za sve one koji su spremali prijemni dva dana, nedelju dana i sl. :arrow: :klap: :klap:
To su deca buducnosti :super:

,,A da, za sve one koji su spremali prijemni dva dana, nedelju dana i sl. :arrow: :klap: :klap:
To su deca buducnosti :super: '' ---> To ne predstavlja znak necije brzine, nego mozda malo jace inteligencije;)





Ne mogu,draga Panasonic,da ti ne odgovorim....Test za pravni fakultet je smejurija pandan nasem,oni su imali osnovne,tj.normalne stvari,plus su imali zbirku sa tim pitanjima(drug mi je upisao,pa znam)!Savetujem ti da procitas teoriju knj.,koja je izuzetno konfuzno odradjena,pa tek onda da dajes sugestije.
Istorija se zna,ili ne zna!
Mogu samo reci da je svima bilo tesko!

-,,Savetujem ti da procitas teoriju knj''
Hvala puno na preporuci, mozda bi mogao da mi preporucis nesto drugo, teoriju knjizevnosti sam citala u srednjoj skoli. ;)

,,Istorija se zna,ili ne zna!''
Ovo je vec jedna filozofska konstatacija, svaka chast! Na nju cu ti ostaviti jedan blagi osmeh ;)
 

Back
Top