Faeton,deseta planeta

Palcica-94

Početnik
Poruka
36
Neki naučnici veruju da je u Sunčevom sistemu pre mnogo vremena postojala i deseta planeta pod imenom Faeton koja se nalazila izmađu Marsa i Jupitera.Potvrdu svoje teze nalaze u jednoj antičkoj legendi i glinenoj tablici na kojoj su iscrtane planete u Sunčevom sistemu.Zbunjuje jedino činjenica da je nepoznati astronom ucrtao deset planeta a ne devet.Ipak,šta se dogodilo sa tom planetom?Da li je bila žrtva kosmičle katastrofe?Ili ona i dalje postoji,samo se negde krije?
Zanima me veše mišljenje.
 
Pa mogutje je i da postoji , al chudi me da onda nisu to otkrili savremeni naucnitzi ... al sve to lako mozhe da se prepozna kod Jupitera zato shto je ovako NAJVETjA planeta u Sunchevom sistemu ... Ja mislim da bi to bilo od neke pomotji ... shto se tiche tog pitanja ...
 
Mani vise po ovom mitu,po onom mitu,ocu reci legendi...Meni trebaju cinjenice,baratajte sa cinjenicama...U tom prostoru se mozda i nalazila neka planete,ali tu cesto velikom brzinom prolaze razni asteroidi i kosmicka kamenja i oni su bilo sta da je tu bilo unistili...
 
Pa na neki nachin si i u pravu ... Npr. Mesetz nije samo Zemljin prirodni satelit , vetj je i "ShTIT" !!!
Sam Mesetz nas shtiti od raznih kosmichkih odpada i meteora ... zbog toga je Mesec tolko rupichast ..
 
Pa mogutje je i da postoji , al chudi me da onda nisu to otkrili savremeni naucnitzi ... al sve to lako mozhe da se prepozna kod Jupitera zato shto je ovako NAJVETjA planeta u Sunchevom sistemu ... Ja mislim da bi to bilo od neke pomotji ... shto se tiche tog pitanja ...

SAD ne postoji sigurno....
postojala je teorija da je nekada davno postojala......ali to je odbaceno....
 
Pa nije samo da postoje ti asteroidi izmedju Marsa i Jupitera ... Chak i oko Zemljine atmosfere postoje milioni tih asteroida koji su svega prechnika neke kutje il zgrade ( neki chak i mmnogo manji ) ... Kruzhe oko Zemlje zato shto ih privlachi Zemljina gravitacija ... A kad krenu da padnu sagore od brzine i vazduha u atmosferi ...
 
Pa nije samo da postoje ti asteroidi izmedju Marsa i Jupitera ... Chak i oko Zemljine atmosfere postoje milioni tih asteroida koji su svega prechnika neke kutje il zgrade ( neki chak i mmnogo manji ) ... Kruzhe oko Zemlje zato shto ih privlachi Zemljina gravitacija ... A kad krenu da padnu sagore od brzine i vazduha u atmosferi ...

ne
ti asteroidi kruze oko sunca....i vecina potice bas iz tog pojasa...
 
Pa dobro , aj sad ako smem da kazhem , da sam SKORO ( pre jedno 4-5 mesetzi :) ) gledo jednu emisiju na NATIONAL GEOGRAPHY-u i kao tamo su neshto prichali da se sunchevom sistemu PRIDRUZhILA josh jedna odnosno da ju je privukla Suncheva gravitacija i da je i ona pochela da se obrtje oko Sunca , al kazhu da je ona skroz iza PLUTONA odnosno SKROZ NA KRAJU !!!
 

Back
Top