Evrovizija 2024.


Oво је најбоље што је Хрватска икада избацила, али кретени је нису изабрали. И то је уједно било и најбоље од Балкана пре две године.
 
Иначе украли смо ујацима ону Мартину Врбос из Ријеке, она има потенцијала и ова њема песма је једна од 5 најбољих.
Више среће на следећем ПЗЕ, као и за Зорју.
 
Бресквица је државни пројекат ове године и побеђује 100%.
Песма посвећена изгубљеном Косову, али што је најгоре од свега добро звучи.
Do juče: gume troši drift, iza mene crni džip, oko tebe sve su zmije a ja najveća od svih a sad kao neko izgubljeno Kosovo, orlovi, gnezdo, kvazi patriotizam
Konstrakta je jedino što valja
 
Мој једини коментар је ово
атотјунерке типа
"Рамонда, рамондаааааааа
певам као да ме стеже анакондааааа"

чине да губим вољу да укључим ТВ пријемник.
 
Do juče: gume troši drift, iza mene crni džip, oko tebe sve su zmije a ja najveća od svih a sad kao neko izgubljeno Kosovo, orlovi, gnezdo, kvazi patriotizam
Konstrakta je jedino što valja
Бресквица је небитна, песма живи свој живот.
Констракта понекад има ок битове, али много иритира.
 
Fina pesma, ali:

- nije bolja od ''Mama SC'' koja je ipak vrhunac Hrvatske na ESC jos od 2000.
Poprilicno losa i jako dosadna muzika, los tekst, bedan pokusaj da se imitira kvazi-intelektualizam Konstrakte i patetican pokusaj da se uvuce rusofobnom zapadu, na rusofobnom terenu, jeftinom pljuvacinom po Rusiji. Da ne pricamo o provociranju Srba.

Vrhunac Hrvatske je ipak bio Magazin sa pesmom "Hrvatska rapsodija", kompozicija koju je pisao Tonci Huljic a koju je kasnije, u malo doteranijem obliku, preuzeo Maksim Mrvica.


Ali vi ste te godine izabrali Gorana Karana.
 
Do juče: gume troši drift, iza mene crni džip, oko tebe sve su zmije a ja najveća od svih a sad kao neko izgubljeno Kosovo, orlovi, gnezdo, kvazi patriotizam
Konstrakta je jedino što valja
Mozda je zmija koja nije dobra i koja nosi ime "Breskvica" ali je bolja i pored toga. Dobro je to sto je promenila imidz za ovu pesmu -- i to na dobar nacin. A Konstrakta inace ima smisleniju nego prosli put ( mada ne bolju od "Mekano" koja je verovatno njena najbolja do sad. )
 
Poprilicno losa i jako dosadna muzika, los tekst, bedan pokusaj da se imitira kvazi-intelektualizam Konstrakte i patetican pokusaj da se uvuce rusofobnom zapadu, na rusofobnom terenu, jeftinom pljuvacinom po Rusiji. Da ne pricamo o provociranju Srba.

Vrhunac Hrvatske je ipak bio Magazin sa pesmom "Hrvatska rapsodija", kompozicija koju je pisao Tonci Huljic a koju je kasnije, u malo doteranijem obliku, preuzeo Maksim Mrvica.


Ali vi ste te godine izabrali Gorana Karana.
Jelena Rozga je genijalac za ove i volim njene pesme.
 
Ovome svedoče i predviđanja kladionica, koja se od pre takmičenja nisu značajno menjale. Breskvica sa svojom pesmom "Gnezdo orlovo" još uvek se nalazi na prvom mestu, dok je slede Teya Dora sa "Ramondom" i Konstrakta sa numerom "Novo, bolje", može se videti na sajtu jedne popularne kladionice.

Četvrta se na kladionicama nalazi Zejna koja je u drugoj polufinalnoj večeri otpevala svoju pesmu "Nabolja", a odmah iza nje je i Zorja, koja je nakon prve polufinalne večeri kratko izbila na četvrto mesto.

Pesma za Evroviziju 24
 

Back
Top