Evropsko prvenstvo u košarci - Slovenija 2013.

Ko će biti evropski prvak u košarci 2013.

  • Slovenija

  • Francuska

  • Litvanija

  • Rusija

  • Španija

  • Hrvatska

  • Crna Gora

  • Srbija

  • Turska

  • Nemačka

  • Italija

  • neko drugi


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
1.png

attachment.php
 
Repeša objavio popis 24 igrača za pripreme. Definitivno otpali Z. Planinić, Popović, Lončar, Banić. Svi imaju 3 banke i dokazani su luzeri u repki, iako solidni igrači (neki i više od toga). Popović je znao imat mu.da ali i zayebat strašno. Tako da sve u svemu nemamo baš za čime žaliti.

Vjerujem da je ovih 10 ziher: Ukić, Stipčević - Bogdanović, Hezonja - Simon, M. Tomas - Šarić, Markota - Žorić, Tomić

Za preostala mjesta borba: Draper - Pilepić - Rudež - D. Planinić, S. Barać

Bilo kakav napredak u odnosu na Jokinu "mračnu" eru je uspjeh. Primjerice da bar ponove Repešine rezultate iz zadnjeg ciklusa - 6. mjesta sa EP-a i Olimpijade.

Kada je Radić već uspio uništiti klupsku košarku da se bar repka digne iz pepela.
 
Repeša objavio popis 24 igrača za pripreme. Definitivno otpali Z. Planinić, Popović, Lončar, Banić. Svi imaju 3 banke i dokazani su luzeri u repki, iako solidni igrači (neki i više od toga). Popović je znao imat mu.da ali i zayebat strašno. Tako da sve u svemu nemamo baš za čime žaliti.

Vjerujem da je ovih 10 ziher: Ukić, Stipčević - Bogdanović, Hezonja - Simon, M. Tomas - Šarić, Markota - Žorić, Tomić

Za preostala mjesta borba: Draper - Pilepić - Rudež - D. Planinić, S. Barać

Bilo kakav napredak u odnosu na Jokinu "mračnu" eru je uspjeh. Primjerice da bar ponove Repešine rezultate iz zadnjeg ciklusa - 6. mjesta sa EP-a i Olimpijade.

Kada je Radić već uspio uništiti klupsku košarku da se bar repka digne iz pepela.

Ako se bude napravilo prostora u igri i dao odredjeni kredit malom Saricu, ovo moze da bude veoma dobra ekipa.
Naravno ako je Ukic prevazisao decije bolesti i poceo da igra i za ekipu.
Uz nekonvencionalnog Simona, i solidnu postavu pod kosem(Tomic, Barac), Saric bi mogao biti taj presudni teg na vagi u korist Hrvata.
Talenat kakav se retko vidja(Saric).
Nazalost za njih, kod Hrvata je i ranije bilo velikih talenata, koji nisu opravdali ocekivanja.
Tu prevashodno mislim na realno neostvarene potencijale Planinica, Tomasa, Sesara,Kasuna.......
 
Sto se tice Hrvata ima tu nekolicina talentovanih igraca ali cim tu nema Marka Popovica pisi kuci propalo.
Ipak je on lider ove generacije i jednostavno mora biti prisutan.

Marko Popovic?
Pa najveci plus reprezentaciji Hrvatske je sto on ne igra.
Nije dobar ni na jednoj strani terena, izuzev u jednom od 50 meceva kada ga pros.ere pa moze da da i od svog kosa bez problema.
 
Ako izuzmemo Bobija koji se očigledno ne uklapa u selektorove zamisli, koga bi ti pozvao pored Krleta i Raška?

Nažalost, naša realnost je da u pogledu "kvalitet + perspektiva" Gagić i Musli nemaju neku alternativu.

Gagic jos moze da prodje za probu,ali Musli je stvarno totalno nepotreban i ne vidim kako on moze doprineti igri..Cak je i Kosta Perovic bog i batina za njega..
 
Slažem se da su momčadi loše raspoložene po jakosnim skupinama, ali to je bolje za Hrvatsku. Pitanje nije hoće li Hrvatska ponovno u vrh svjetske košarke, nego kad će. Mislim da na ovom EP-u još ne će, da je neki realan domet drugi krug. Ali u budućnosti (negdje najkasnije do 2019.) ne bi me čudilo da Hrvatska bude odmah poslije SAD-a po jačini. Hrvatska dominira (naraštaji do 20, 19, 17 godina) u mlađim dobnim skupinama, jedino su SAD bolje. Hrvatska ima talente poput Hezonje i Šarića. Ni dosad Hrvatska nije bila jako daleko od odličja. 2005. u četvrtzavršnici protiv Španjolske zaustavljena je jednom od najvećih sudačkih krađa u povijesti športa. Hrvatska će sigurno u budućnosti dominirati Europom. Što se tiče silaska s postolja, to je bilo sasvim opravdano. Nije se htjelo slušati himnu tamnice narode za izlazak iz koje se krvlju izborilo. Takav potez više se ne može ponoviti jer Hej Sl(a/o)veni nije više himna nijedne države. SAD i danas ne priznaju srebro s OI 1972. (u kontroverznoj utakmici poraženi od Sovjetskog Saveza 51:50), pa su opet nakon toga svaki put uzeli zlato osim 1988. i 2004. Govoriti o prokletstvu oličenje je praznovjerja kojim nije mjesto u 21. st. Što se tiče mog pisanja, ono je sasvim pravilno. Ja sam oličenje pismenosti. Nema grješke. Iz hrvatskog jezika što se tiče pismenosti uvijek petice. Razlikujem č i ć, ije i je, koristim pravilne izraze, rječit sam... Ako se ikome ne može prigovoriti na pismenost onda sam to ja. Zavirite u pravopis, rječnik i slovnicu pa ćete vidjeti.

Ovaj post tek sad nakon skoro godinu dana dobija na tezini, evo opet je aktuelna tema mladih narastaja i gle cuda odmah iza Amerike je - Srbija. Nasi sjajni momci su relativno rutinski dobijali sve protivnike, ukljucujuci i komsije, izuzev Amerike. 2 puta smo izgubili od njih pre svega zbog njihove fizicke nadmoci. Kad mi budemo kljukali steroidima nase momke od 15 godine i kad budemo mogli da igramo presing 40 min onda cemo moci da igramo ravnopravno sa Amerima. A sa komsijama mozemo kako god okrenes, u svim kategorijama jednostavno smo dominantni i to je to :)
 
Ti shvataš izjave Hrvata o sportu ozbiljno? Iskreno, ne bih ni da trošim vreme na njih - uvek ih neko krade, uvek imaju najtalentovanije i uvek je njihova "sledeća sezona" (na koga li me ovo još podseća? :))

A povodom Hezonje i Šarića, koliko god oni bili talentovani mnogo perspektivniji od njih su bili:
- Radmanović (12 pik 2001),
- Miličić (2 pik 2003) i
- Aleksandrov (planiran u top 3 pika 2005).

I šta je Srbija dobila od njih? Prvenstva 2005 i 2007 su najgori debakli u istoriji Srpske košarke, a nakon toga dotični nisu više ni igrali za reprezentaciju.
 
Poslednja izmena:
Žeravica: Selektor je uvek kriv zbog otkaza igrača, moralo je biti mesta za Miličića
- Sve je to do trenera jer je najvažnije ono što se dešava pre samog poziva igraču, a ovi današnji to ne rade kako treba.
...
Igrači su danas uvređeni jer ih na pripreme zove recimo službenik saveza, šta on da pomisli u tom trenutku? Kako da shvati da je to ozbiljna priča?
...
O Miličiću kruže priča da je problem ponašanje van terena.
- To apsolutno nije tačno. Verujte mi da je on zaista sjajan momak. Pričao sam i sa NBA trenerima, njihovim asistentima, i svi su imali samo reči hvale.
...
- Lično nisam optimista. Ukoliko obezbedimo plasman na Svetsko prvenstvo, smatram da bi to bio veliki uspeh, ali i do toga će biti teško doći.
Bravo matori, ne treba ćutati.
 
Meni je iskreno on uvek bio idealan za vođenje mlađih selekcija, mislim da bi tu mogao pomoći i u ovim godinama. Jeste da se nije dugo zadržao u Partizanu i CZ tokom devedesetih, ali su mladi igrači mnogo profitirali od njegovog sistema. Ona druga (defanzivna) škola, koju su vodili Ivković i Obradović, davala je mnogo bolje rezultate pa je prevagnula ali je njegova ona koja danas dominira.
 
Kako god bilo, ima nešto trulo. Moje je mišljenje od 2011. da smo morali naći mlađeg selektora, jer je Ivković završio ciklus (kako ga je sam zacrtao), a matori zaista nije budućnost, sve i da je triput bolji i sposobniji no što je sad, a ja mu generalno verujem po pitanju vođenja ekipe i sad.
I, kad ne bude više mogao, šta onda?

Što se tiče toga da ne može službenik da zove igrače - smešno. Ali ima nešto u tome da selektor i štab cele godine vode računa o igračima manje-više tokom cele godine. Tu je Žeravica u pravu.
Mada nisam siguran koliko to ima veze sa trenutnom situacijom, bilo je sve isto i pre 4 godine pa nije bilo tih problema. Nisam detaljno upućen da pričam o tome.

Što se tiče Miličića, give me a break, što bi rekli Amerikanci. Dokle više? :lol:

Uglavnom, biće interesantno gledati reprezentaciju i nadam se da će se Lučić, Nedović, Bjelica promovisati u nove lidere. Za rezultat ne znam, još je rano pričati.
 
Poslednja izmena:
Mnogo je glupo i neukusno pričati o nekim stvarima koje nemaju veze sa mozgom.
Prvo, novine koje posvecuju paznju dezurnim pljuvacina i ljudima koje je vrijeme pregazilo a koji i dalje buše, su za svaku osudu. Iluzorno je uopšte to komentarisati.
A drugo, ne mogu da vjerujem da neko moze da slusa stalno istu pricu plasiranu od istih pljuvaca i kriticara... Pojedinci kao da jedva prizeljkuju ovakvu situaciju samo da bi mogli ovde i na drugim mjestima da lijece licne frustracije i komplekse... Strasno.
 
Pa deki kako da se ne pljuje Duda zbog problema sa igračima kad mu se greške ponavljaju evo već peti put? Prvi put je možda moglo da se to svali na igrače, a imao je i rezultat, drugi put isto, ali treći, četvrti evo sad i peti put?!?

Definitivno postoji problem, a Duda je jedina konstanta u reprezentaciji. I važi pravilo da selektor ima pravo da tim sastavi po svojim kriterijumima ali i da mora da odgovara za rezultate. Rezultate nemamo a od Dude nismo dobili ni izveštaj ni ostavku.
 
Poslednja izmena:
Pa deki kako da se ne pljuje Duda zbog problema sa igračima kad mu se greške ponavljaju evo već peti put? Prvi put je možda moglo da se to svali na igrače, a imao je i rezultat, drugi put isto, ali treći, četvrti evo sad i peti put?!?

Definitivno postoji problem, a Duda je jedina konstanta u reprezentaciji. I važi pravilo da selektor ima pravo da tim sastavi po svojim kriterijumima ali i da mora da odgovara za rezultate. Rezultate nemamo a od Dude nismo dobili ni izveštaj ni ostavku.

Mislis li da je Duda odgovoran za njihovo kucno vaspitanje???
Mislis li da imamo ekipu za velika djela i da su tu najbolji igraci koje imamo???
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top