Euforija

Jel vas uhvati nekad euforija zbog najmanje sitnice? Mene uhvati petkom to stanje i skakucem po kancelariji ne mogu da se sredim...kao nadrogirana.
Moje pitanje je jel uvek veca euforija cekati nesto ili momenat kad se to sto cekate dogodi?

Ja obicno kada cekam nesto lijepo,pa makar bila i najmanja sitnica.
Koje ludilo čoeče :)
 
Da,generalno,ja čim dobijem mali pozitivan signal,meni je sve već super :D
Što se ljubavi tiče takođe...mislim da preuveličavam,pa neki sitan znak pažnje pretvorim u izjavu večne ljubavi :P
 
Greska u koracima...

Jesi li sigurna da si htela da upotrebis bas tu rec???

euforija (grč. euphoria lako podnošenje, strpljenje) osećanje prijatnosti, stanje u kojem se bolesnik oseća neobično prijatno, zadovoljan je sam sobom, misli i osećanja puni su mu spokojstva i vedrine; ovakvo osećanje se javlja obično kod raznih duševnih i živčanih oboljenja, zatim kod tuberkuloznih bolesnika, morfinista, kokainista i alkoholičara; po Flisu (Fliesz) naročito se javlja pred samu smrt.

Milan Vujaklija - Recnik stranih reci i izraza

Da, sigurna sam-ima vise znacenja-zavisi od konteksta i vecina je shvatila o cemu govorim..to sto ti nisi je druga prica

Euphoria is medically recognized as an emotional and mental state defined as a sense of great elation and well-being. Technically, euphoria is an affect,[1] but the term is often colloquially used to define emotion as an intense, transcendent happiness combined with an overwhelming sense of well-being. The word derives from Greek εὐφορία, "power of enduring easily, fertility".[2][3] Euphoria is generally considered to be an exaggerated state, resulting from psychological or pharmacological stressors and not typically achieved during the normal course of human experience, although some natural behaviors, such as activities resulting in orgasm or the triumph of an athlete, can induce brief states of euphoria.[1] Euphoria has also been cited during certain religious or spiritual rituals and meditation.[
 
Jel vas uhvati nekad euforija zbog najmanje sitnice? Mene uhvati petkom to stanje i skakucem po kancelariji ne mogu da se sredim...kao nadrogirana.
Moje pitanje je jel uvek veca euforija cekati nesto ili momenat kad se to sto cekate dogodi?

Kad čekam. I mrzim je. Uvek posle toga mislim da sam idiot i loše se osećam. Mrzim euforična stanja.
 
Jel vas uhvati nekad euforija zbog najmanje sitnice? Mene uhvati petkom to stanje i skakucem po kancelariji ne mogu da se sredim...kao nadrogirana.
Moje pitanje je jel uvek veca euforija cekati nesto ili momenat kad se to sto cekate dogodi?

A shta je kod tebe sluchaj?Jel to petak dan za metak??Ako je to razlog za euforiju e onda u redu....
 

Back
Top