EU spremna za žestoki okršaj sa Mađarskom zbog blokirane pomoći Ukrajini

Da li si svestan o cemu pises? Da li uopste poznajes materiju?
Madari su pedantan narod izracunali su koliko su izdvojili u "evropske fondove", koliko im vracaju i na koji nacin.
Sve su predocili svom parlamentu i "Briselu"
Ne rade bez provere nista, pogotovu ne iznose u javnost. Orban kako ga nazivate kada daje saopstenje nikada se ne ustrucava da napomene ako nije siguran u podatak koji ce njegov savetnik bolje, tacnije objasniti.

Prema računu IW-a, ukupno deset članica EU-a više uplaćuje u zajednički proračun nego što iz njega povlači, dok 17 država više dobiva nego što plaća. Pored Njemačke i Francuske, najveći platiše su Nizozemska (4,1 milijardu), Švedska (2,5) i Danska (1,5).

Najveći dobitnik je uvjerljivo Poljska (12,9 milijardi plus), a slijede Grčka (4,7 milijardi), Mađarska (4,3), Rumunjska (4,2) i Španjolska (3,5)


Nebitno je kako ti i ja percipiramo Orbana samo meni nije normalno da sam u zajednici...da se hranim,spavam a ne doprinosim u toj vrijednosti i onda ih još ye.bem.....meni je to nenormalno da Brisel tolerira....ajd jednom,dvaput...ali konstantno....ja bi to ispratio ispred vrata.
 
Prema računu IW-a, ukupno deset članica EU-a više uplaćuje u zajednički proračun nego što iz njega povlači, dok 17 država više dobiva nego što plaća. Pored Njemačke i Francuske, najveći platiše su Nizozemska (4,1 milijardu), Švedska (2,5) i Danska (1,5).

Najveći dobitnik je uvjerljivo Poljska (12,9 milijardi plus), a slijede Grčka (4,7 milijardi), Mađarska (4,3), Rumunjska (4,2) i Španjolska (3,5)


Nebitno je kako ti i ja percipiramo Orbana samo meni nije normalno da sam u zajednici...da se hranim,spavam a ne doprinosim u toj vrijednosti i onda ih još ye.bem.....meni je to nenormalno da Brisel tolerira....ajd jednom,dvaput...ali konstantno....ja bi to ispratio ispred vrata.
Ne bih se nepristojno izrazavao, ne tolerise Brisel nista svi imaju ista prava, kako ih to Madarska, ili njen premijer oponiraju?
Mozda ne zele da glasaju po necijem naredenju.
 
Па то ти кажем. Увек морате да имате тату, непогрешивог.
Opet ktivo.....dok sam živio pod njegovim...
kada sam se zaželio samovolje nisam mu razarao dom već uzeo kufere i pošao u bijeli svijet izgraditi svoj.....Madari su dosli kao gladno i zedno siroče nakon Ruske čizme u uređen dom...malo se najeli,napili,obukli i sad im ne paše što rade tvorci doma koji su i njima pomogli da stanu na noge pa bi tazarali umjesto da se zahvale i idu graditi svoj.
 
Opet ktivo.....dok sam živio pod njegovim...
kada sam se zaželio samovolje nisam mu razarao dom već uzeo kufere i pošao u bijeli svijet izgraditi svoj.....Madari su dosli kao gladno i zedno siroče nakon Ruske čizme u uređen dom...malo se najeli,napili,obukli i sad im ne paše što rade tvorci doma koji su i njima pomogli da stanu na noge pa bi tazarali umjesto da se zahvale i idu graditi svoj.
Ne postoji besplatan rucak.
 
Ne bih se nepristojno izrazavao, ne tolerise Brisel nista svi imaju ista prava, kako ih to Madarska, ili njen premijer oponiraju?
Mozda ne zele da glasaju po necijem naredenju.
Nema naređenja...te Mađare je neko pomogao kada je njima bilo teško.... zaboravili su teror Ruske čizme i kako nisu smjeli pisnuti a sad bi svoju samovolju sprovodili i što je najgore bez imalo solidarnosti prema onima koji su u nevolji...da su tako razmišljali oni unutar EU kad je Madarima bilo tesko i danas bi bili puka bijeda i sirotinja.....solidarnost se ttraži....ne narcisoidnost.
 
Poslednja izmena:
Nema naređenja...te Mađare je neko pomoga kada je njima bilo teško.... zaboravili su teror Ruske čizme i kako nisu smjeli pisnuti a sad bi svoju samobolju sprovodili i što je najgore bez imalo solidarnosti prema onima koji su u nevolji...da su tako razmišljali oni unutar EU kad je Madarima bilo tesko i danas bi bili puka bijeda i sirotinja.....solidarnost se ttraži....ne narcisoidnost.
Bullshit
 
Nema naređenja...te Mađare je neko pomoga kada je njima bilo teško.... zaboravili su teror Ruske čizme i kako nisu smjeli pisnuti a sad bi svoju samobolju sprovodili i što je najgore bez imalo solidarnosti prema onima koji su u nevolji...da su tako razmišljali oni unutar EU kad je Madarima bilo tesko i danas bi bili puka bijeda i sirotinja.....solidarnost se ttraži....ne narcisoidnost.
O cemu opet pises, sami su se izborili i organizovali, oslobodili MMf-a i SB-ke.
Prema kome nisu solidarni? Ko je u nevolji? Ko je njima pomogao?
 
Nema smisla dalje večeras nakon boldang pitanja.Radim ujutro rano a nisam plaćen za ovo.
LN.
Umoran sam i ja, ovo je vec provokacija, taman posla da neko ko je placen "za ovo" kako si se izjasnio iznosi ovakve insinuacije koje smatra validnim, pomogli su im MMF i SB-ka na svoj nacin dok ih se nisu resili.
 
Kljucno, slusao sam malopre EU poslanika Madarske, isto je objavio dodajuci jos konkretno Slovacku i neke zemlje.
Po njegovom doci ce do normalizacije samo se trazi "castan izlaz" za obe strane. Madarska ostaje pri svom stavu koji ukljucuje zaustavljanje rata u Ukrajini u kuloarima skoro svi podrzavaju njegov stav, ukljucujuci i sa strane kolege spomenutu Slovacku i njen privremeni ne bih nazvao stav, vec njenu mogucnost.
Interesantan je odnos neupucenih forumasa prema njemu koji ga nipodastavaju.
Madjari vise ne zavise od MMF-a i zato im ne mogu nista,a da ih zaobidju ne mogu,jer je punopravan clan
 

Back
Top