Ešerihija koli

Ovo cu poslednji put da napisem
Ja sam pisao o mom licnom iskustvu i sta mi je pomoglo,ja znam i cela moja porodica zna kroz sta sam prosao i nista nisam slagao! Sve sto sam naveo kupuje se regularno i kosta oko 3 evra koliko je mene kostalo,ja nemam dil sa apotekama u Srbiji,smesno,a jos je smesnije da jedan nepismeni,pijani lik koji prodaje slamu ima toliko uticaja na ovaj forum!
 
Ja sam konkretno mislio na muskarce,svi znamo da zene nemaju prostatu,a on je pitao direkto mene zato sto sam pisao na temu prostate da se oporavljam!Lepo sam naveo sve simptome koje sam ja imao,bakterije,krv,bol,jako dugo,kod muskaraca oboli prostata!! Izlecio sam infekciju ali sad moram da oporavim prostatu! To je sve! Nadam se iskreno da ce te njegov caj oporaviti!


Pa vidi, ja jel em nemam prostatu, em nemam ovu baklteriju.
Samo znam da silna deca boluju od te boljke i da im se prepisuje antibiotik.

Mozda ce drug moderator da kaze koju u vezi tretmana jer tu niti pomazu neki tvoji recepti niti Radovanov legendarni caj.
 
Pa vidi, ja jel em nemam prostatu, em nemam ovu baklteriju.
Samo znam da silna deca boluju od te boljke i da im se prepisuje antibiotik.

Mozda ce drug moderator da kaze koju u vezi tretmana jer tu niti pomazu neki tvoji recepti niti Radovanov legendarni caj.

Ama to nisu moji recepti,imas na internetu tekst i ja sam odatle procitao,nisam ga ja napisao!
Evo odakle sam procitao(Bakterije u mokraci-lecenje (urinarna infekcija) upala mokracnih kanala,besike,pijelitis)
Odatle sam procitao i nemam vise snage za ljude koji su ovaj forum pretvorili u raspravu,ja radim 10 sati dnevno 6 dana u nedelji i nemam vremena za ovo i vise necu komentarisati nijedan prost komentar!
Pazi molim te"neki tvoj Recept" mnogo ti znas vidim!
 
Ama to nisu moji recepti,imas na internetu tekst i ja sam odatle procitao,nisam ga ja napisao!
Evo odakle sam procitao(Bakterije u mokraci-lecenje (urinarna infekcija) upala mokracnih kanala,besike,pijelitis)
Odatle sam procitao i nemam vise snage za ljude koji su ovaj forum pretvorili u raspravu,ja radim 10 sati dnevno 6 dana u nedelji i nemam vremena za ovo i vise necu komentarisati nijedan prost komentar!
Pazi molim te"neki tvoj Recept" mnogo ti znas vidim!
Pa bre ako nemas snage onda nema ni potrebe da se uopste i javljas. Ovo je forum, razmena misljenja, diskusija.
 
Mozda ce drug moderator da kaze koju u vezi tretmana jer tu niti pomazu neki tvoji recepti niti Radovanov legendarni caj.

Nemam vise energije da kazem bilo sta na tu temu, samo mogu da ocekujem da ce posetioci foruma imati dovoljno mozga da promisle o tome sta citaju.

Jedino bih zamolio da se manje medjusobno vredjate, jer je glupo da brisemo komentare.
 
Komentar moderatora: Bukvalno nijedna rec u celom ovom komentaru nije imala veze sa temom, niti je na bilo koji nacin doprinela temi, vec je citav komentar sluzio za licno obracunavanje sa sagovornicima. Zato je komentar obrisan.
Na ovom podforumu zucne rasprave nisu nista neobicno, ali vas molim bar za neki minimum, a to je da nema komentara o tome koliko je neko glup/pijan, i da bar nesto u celom komentaru ima veze sa temom i na neki nacin doprinosi razgovoru.
Osecam se jako glupo kada moram da brisem komentare odraslim ljudima. Mislim da svi ovde imamo isti cilj - ocuvanje i poboljsanje zdravlja.
Hvala unapred svima!
 
Poslednja izmena od moderatora:
!Lepo sam naveo sve simptome koje sam ja imao,bakterije,krv,bol,jako dugo,kod muskaraca oboli prostata!! Izlecio sam infekciju ali sad moram da oporavim prostatu! To je sve!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
E jesi nam detaljno opisao problem rođače, nema se šta reći.

Nemoj da se ložiš sinak, svi oni koji imaju stvarni problem sa ešerihijom znaju da si samo običan prevarant koji u stvari minira ozbiljnu temu. Isto to pokušavaš da uradiš i na temi o prostati.


Delaš sada sa dva profila, nebi li sebi našao adekvatnog sagovornika kog do sada nisi imao u realnom svetu.

Dejan - Sveznalica - Dejan - Sveznalica.
Jedan drugog maksimalno podržavaju. Ista meta isto rastojanje. Koga napadaju? Radovana i ruski čaj naravno. Sada sa dve različite pozicije, kako bi se stvorio privid da su svi vodoinstalateri izašli iz šahti i krenuli na ruski čaj, da ga proteraju iz Srbije i vrate u daleki Sibir gde mu je i mesto.

Ha, ha, ha, ha

Ti si bre rođo zreo za ozbiljniju psihijatrijsku pretragu.
 
Mislim da bi na forumu stvarno trebalo instalirati filter za ovakve likove koji očigledno je nemaju dobre namere.
Dečko je izguglao simptome bakterijske infekcije, čudotvorni lek takođe i slaže priču lakovernima da je izlečio Ešerihiju za 3 dana ? ? ?

Zašto plasira ovu neverovatnu priču?

Da bi prevazišao svojim lekom ruski čaj (svoju opsesiju), da bi pokazao da isti nema nikakvo dejstvo na bakteriju, i da je on evo pronašao bolji i efikasniji lek. Samo njegovom mozgu razumljivo, naravno.
Napravio je i dupli profil, tako da sad ima drugara koji isto razmišlja kao on. Verovatno će uskoro napraviti i trećeg klona. Formira polako tim

Mislim da je ovo jedna očigledna manifestacija psihološkog problema koji dečko vuče još od ranije.

Može biti opasno po lakoverne posetioce koji ne shvatajući poentu mogu nagrnuti u apoteke i isprazniti zalihe joda? ? ?
 
Komentar moderatora: Bukvalno nijedna rec u celom ovom komentaru nije imala veze sa temom, niti je na bilo koji nacin doprinela temi, vec je citav komentar sluzio za licno obracunavanje sa sagovornicima. Zato je komentar obrisan.
Na ovom podforumu zucne rasprave nisu nista neobicno, ali vas molim bar za neki minimum, a to je da nema komentara o tome koliko je neko glup/pijan, i da bar nesto u celom komentaru ima veze sa temom i na neki nacin doprinosi razgovoru.
Osecam se jako glupo kada moram da brisem komentare odraslim ljudima. Mislim da svi ovde imamo isti cilj - ocuvanje i poboljsanje zdravlja.
Hvala unapred svima!

Mikelo90 sta ti znaci da na ovaj nacin pises i prepravljas u mom postu??Umesto da si obrisao ceo post ti navodis primere i prepravljas bukvalno ceo text..Seti se samo tvojih aktivnosti na ovom pdf kakve su bile,sad koristis to sto si moderator i bukvalno mi brises svaki post..Nije to u redu!!
 
Ama to nisu moji recepti,
Pazi molim te"neki tvoj Recept" mnogo ti znas vidim!

Polako i videces uskoro da se Rayela razume u mnoge stvari a najaktivnija je u pdf knjizevnost gde se citaju knjige da bi dokazala da je pametnica nasa.. :)

A sto se tice njene aktivnosti oko eserihije verovatno je imala iskustva pa na ovaj nacin prenosi sve to na temu..Voleo bih da znam kako se izborila sa bakterijom posto se i ona aktivirala ovde a nista nema dodirnih tacaka sa temom sta je pisala sve a mikelo90 joj nije obrisao postove..Sta je napisala da mnoga deca boluju od te boljke i cepi se moderatoru sa kojim je do juce dok nije postao moderator prepucavala..

Ja opet mislim da je Radovanov caj moguce koristiti u ovoj nameni i borbi sa bakterijom ali nece pomoci sigurno jer su to prazna naklapanja.. :)
 
!Lepo sam naveo sve simptome koje sam ja imao,bakterije,krv,bol,jako dugo,kod muskaraca oboli prostata!! Izlecio sam infekciju ali sad moram da oporavim prostatu! To je sve!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
E jesi nam detaljno opisao problem rođače, nema se šta reći.

Nemoj da se ložiš sinak, svi oni koji imaju stvarni problem sa ešerihijom znaju da si samo običan prevarant koji u stvari minira ozbiljnu temu. Isto to pokušavaš da uradiš i na temi o prostati.


Delaš sada sa dva profila, nebi li sebi našao adekvatnog sagovornika kog do sada nisi imao u realnom svetu.

Dejan - Sveznalica - Dejan - Sveznalica.
Jedan drugog maksimalno podržavaju. Ista meta isto rastojanje. Koga napadaju? Radovana i ruski čaj naravno. Sada sa dve različite pozicije, kako bi se stvorio privid da su svi vodoinstalateri izašli iz šahti i krenuli na ruski čaj, da ga proteraju iz Srbije i vrate u daleki Sibir gde mu je i mesto.

Ha, ha, ha, ha

Ti si bre rođo zreo za ozbiljniju psihijatrijsku pretragu.

sto ne priznas da si u ruski caj ubacivao casicu sljive,i da je to u stvari ta kombinacija ruskog caja koja je unistila kod tebe eserihiju?? :O)
 
Mikelo90 sta ti znaci da na ovaj nacin pises i prepravljas u mom postu??Umesto da si obrisao ceo post ti navodis primere i prepravljas bukvalno ceo text..Seti se samo tvojih aktivnosti na ovom pdf kakve su bile,sad koristis to sto si moderator i bukvalno mi brises svaki post..Nije to u redu!!

Nikom nisam govorio da je glup ili pijan. Zamolio sam vas sve za minimum pristojnosti. Sve, ne samo tebe. Molim ponovo, posto vidim da je u medjuvremenu izaslo jos nekoliko uvredljivih komentara od razlicitih korisnika.
Probajte da pricate samo malko pristojnije, samo malko, jer je glupo da moderatori idu okolo i brisu pola teme.
 
Nikom nisam govorio da je glup ili pijan. Zamolio sam vas sve za minimum pristojnosti. Sve, ne samo tebe. Molim ponovo, posto vidim da je u medjuvremenu izaslo jos nekoliko uvredljivih komentara od razlicitih korisnika.
Probajte da pricate samo malko pristojnije, samo malko, jer je glupo da moderatori idu okolo i brisu pola teme.

mikelo ako je radovan jedne noci dosao i sam licno napisao da je pio vino i da priznaje da je malo vise popio pa pisao postove koji su bili uvredljivog sadrzaja sta ti to govori..i sad neko ako ponovi te njegove reci da je mozda pijan kao pre jer pise konstantno provokativno i uvredljivo snosi odgovornost da vredja..?

nisi napisao rec pijan ili glup ali bilo je teskih provokacija..aj sad da trazimo te stvari po temama,nisam toliko izlapeo..
 
mikelo ako je radovan jedne noci dosao i sam licno napisao da je pio vino i da priznaje da je malo vise popio pa pisao postove koji su bili uvredljivog sadrzaja sta ti to govori..i sad neko ako ponovi te njegove reci da je mozda pijan kao pre jer pise konstantno provokativno i uvredljivo snosi odgovornost da vredja..?

nisi napisao rec pijan ili glup ali bilo je teskih provokacija..aj sad da trazimo te stvari po temama,nisam toliko izlapeo..

Pa vidi, druga opcija je da ne radim nista i da pustim da se medjusobno pljujete i vredjate na najgori nacin. Naravno nikako ne mislim da izdvajam tebe, svima ovo kazem.
 
Mikelo, predlažem da se na forumu što pre instalira psiho test za sve nove potencijalne učesnike foruma. Ovim bi se sprečio upad napaljenih likova koji forum shvataju kao neku vrstu virtualnog ringa, u kom se kače sa svakim učesnikom koji ih "mrko pogleda".

Ako se vratimo unazad, barem od kada sam ja član, vidimo da jedni te isti likovi permanentno razbijaju ozbiljne teme tako što ih pretvaraju u Kozačku skupštinu.

Nije to svrha ovog medija. Trebalo bi da bude više edukativnog sadržaja. (Ali kako kad dobar deo učesnika ne zna ni šta reč edukacija znači - osim ako ga ne izguglaju naravno).

Ko to radi, dobro ti je poznato:

Dajte ljudi da vratimo elementarnu kulturu na forum. Dajte da se nadmećemo argumentima, ne psovkama i uvredama. Kanalizacija nam se izlila po temama. Nizak moral i malograđanština.

Drugi moj predlog je da se automatski briše svaki post koji nije direktno vezan za temu. Bez toga neće biti reda, u to budi siguran.
 
Mikelo, predlažem da se na forumu što pre instalira psiho test za sve nove potencijalne učesnike foruma. Ovim bi se sprečio upad napaljenih likova koji forum shvataju kao neku vrstu virtualnog ringa, u kom se kače sa svakim učesnikom koji ih "mrko pogleda".

Ako se vratimo unazad, barem od kada sam ja član, vidimo da jedni te isti likovi permanentno razbijaju ozbiljne teme tako što ih pretvaraju u Kozačku skupštinu.

Nije to svrha ovog medija. Trebalo bi da bude više edukativnog sadržaja. (Ali kako kad dobar deo učesnika ne zna ni šta reč edukacija znači - osim ako ga ne izguglaju naravno).

Ko to radi, dobro ti je poznato:

Dajte ljudi da vratimo elementarnu kulturu na forum. Dajte da se nadmećemo argumentima, ne psovkama i uvredama. Kanalizacija nam se izlila po temama. Nizak moral i malograđanština.

Drugi moj predlog je da se automatski briše svaki post koji nije direktno vezan za temu. Bez toga neće biti reda, u to budi siguran.

Radovane, vidi, problem je sto i ti pises na slican nacin, tako da molim i tebe da se pridrzavas tog apela.

Mozemo da imamo razlicita misljenja, a bogme imamo vrlo razlicita, ali bar neki nivo pristojnosti da ostane. Znaci bez prozivke da su ljudi za psihijatrijsko ispitivanje ili da su farmakomafija ako se ne slazu sa tobom.
 
Polako i videces uskoro da se Rayela razume u mnoge stvari a najaktivnija je u pdf knjizevnost gde se citaju knjige da bi dokazala da je pametnica nasa.. :)

A sto se tice njene aktivnosti oko eserihije verovatno je imala iskustva pa na ovaj nacin prenosi sve to na temu..Voleo bih da znam kako se izborila sa bakterijom posto se i ona aktivirala ovde a nista nema dodirnih tacaka sa temom sta je pisala sve a mikelo90 joj nije obrisao postove..Sta je napisala da mnoga deca boluju od te boljke i cepi se moderatoru sa kojim je do juce dok nije postao moderator prepucavala..

Ja opet mislim da je Radovanov caj moguce koristiti u ovoj nameni i borbi sa bakterijom ali nece pomoci sigurno jer su to prazna naklapanja.. :)
Ja zaista poznajem ljude cija deca ( i to jako mala deca, pa i bebe) imaju tu esheriju koli.
Mozda Mikele kaze da li sam u pravu, a usput bih ga sada i javno zamolila da izbrise ove tvoje nesuvisle komentare u vezi mog ucesca na PDF ( kaze se na , a ne u)
Knjizevost jer to sa temom zaista nema nikakve veze.
I znam takodje da sva ta deca dobijaju antiobiotike. I sta sada tu nije jasno? Sigurno je da cajevi ne stete, ali je sigurno
da se i bakterije od cajeva ne gube.
 
i sta si ti sad nesto novo rekla sto se inace ne zna??haha

jel to pocinjes da vrsis pritisak i na mikela da mi brise postove jer sam pomenuo tebe baka radu koja se ucvelila jer sam je pomenuo??
 
Evo prvi se vraćam na temu.
Naši susedi Hrvati na - University of Zagreb, Faculty of Pharmacy and Biochemistry, Croatia. ikosalec@pharma.hr, testiraju Epilobium angustifolijum , između ostalog i na MRSA i Ešerihiju koli, dok se mi Srbi trudimo da je izbacimo iz Srbije praktično, pre no što je i ušla:

" A comparison was performed of the in vitro antimicrobial activity (using broth microdilution assay) of flowers and leaves of willowherb (Epilobium angustifolium L., Onagraceae) from Mt. Velebit (Croatia). The strains (standard ATCC and clinical isolates) of Staphylococcus aureus (including MRSA), Bacillus subtilis, Escherichia coli (including p-fimbriae positive strain), Pseudomonas aeruginosa, Proteus mirabilis, Candida albicans, C. tropicalis, C. dubliniensis and Saccharomyces cerevisiae were susceptible with MIC values between 4.6±0.2 and 18.2±0.8 mg/mL."

Za neupućene, MRSA je Stafilokoka rezistentna praktično na sve postojeće antibiotike, egzistira u bolnicama gde praktično 100% -tno ubija zaraženog pacijenta.

"Apoptosis of C. albicans blastospores dominated over necrosis in all treated samples after short-term exposure with 6 to 12 mg/mL of extracts."

Ekstrakt Ruskog čaja izazvao je apoptozu ćelija kandide (bez nekroze) u datim koncentracijama. Jako važan podatak za mnoge koji imaju kandidu, koja takođe može praviti problem. Ruski čaj je efikasno ubija.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tekst je samo edukativnog karaktera, (istraživanja su radili renomirani stručnjaci iz svoje oblasti) - nikom ništa ne prodajem, a još manje uvaljujem!
 
Aj da probamo ovako, da ne brisemo nista, nego da od ovog komentara pa nadalje bude fin razgovor, razmena misljenja.

Inace, licno ne bih nikom savetovao ovo sa Lugolovim rastvorom, jer nema nikakvog smisla, ali svako ima pravo da iznese svoje iskustvo.
 
Radovane, vidi, problem je sto i ti pises na slican nacin, tako da molim i tebe da se pridrzavas tog apela.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ma sve ti je oprošteno brate, samo me ne trpaj u isti koš sa Dekijem, molim te.

Moj stil, način pisanja, stav i opšte obrazovanje se dijametralno razlikuju od njegovih.

Nikada Radovan nije prvi potezao, već se uvek branio od udaraca njemu upućenih!
 
Ma sve ti je oprošteno brate, samo me ne trpaj u isti koš sa Dekijem, molim te.

Gadi mi se ovo uvlacenje mikelu od kako je covek postao moderator..Do juce si ga pljuvao i nazivao svakakvim imenima a sad "sve ti je oprošteno brate",toliko cepanje od matorog coveka koji se bavi prevarom i prodajom koje kakve travuljine pod izgovorom da je lek za svaku bolest nisam skoro procitao na ovom forumu..Jos ces mu traziti adresu da mu posaljes free jednu kesu te travuljine koju zoves ruski caj,samo da te pusti da manijakalno utices na clanove foruma koji imaju neki zdravstveni problem i da im uvalis caj i izvuces pare..E tugo,tugo..
 
koje kakve travuljine pod izgovorom da je lek za svaku bolest nisam skoro procitao na ovom forumu....

Decak, da ja tebe nesto pitam. Znas li da si sada dokazao da si fanatik koji se bori protiv lekovitog bilja (citaj, narodne medicine) jer ubacujes pogrdne nazive tipa travuljina?

Ako je lekovita biljka travuljina pitam ja tebe, od cega se prave lekovi? ... od travuljine ili od recimo, sta znam, meteora iz svemira?
 
Decak, da ja tebe nesto pitam. Znas li da si sada dokazao da si fanatik koji se bori protiv lekovitog bilja (citaj, narodne medicine) jer ubacujes pogrdne nazive tipa travuljina?

Ako je lekovita biljka travuljina pitam ja tebe, od cega se prave lekovi? ... od travuljine ili od recimo, sta znam, meteora iz svemira?
Tako je,. Medicina su ranije bile samo travke i "bapski" lekovi, uostalom zasto i dan danas u samoj medicini postoji spcijliziranje hoemopatije?
Isu lekari na specijalizacije i u Kinu, Tibet, Indiju, ja licno nisam pristalica toga, ali to je moj problem, a havala Bogu nisma ni bolesna .
Ja nisam sigurna kako bih mislila da ne daj Boze ja ili neko od mojih najblizijih ima neku komplikovanu bolest za koju savremena farmacija nema leka.
Pa kako je nastao antibiotik, kinin, apsirin? Pao je s neba?

U biti prve početke ove metode liječenja susrećemo već u Antičkoj Grčkoj jer Hipokrat nagovještava u svojim tekstovima začetke homeopatije pozivajući se na dva metoda liječenja: Putem suprotnosti i putem sličnosti. Homeopatija je stigla u SAD 1825. godine, a od 1865. do 1885. godine doživjela svoj vrhunac, da bi potom bila prihvaćena i u Ujedinjenom Kraljevstvu gdje je bila osobito popularna krajem Prvog svjetskog rata. Kraljevska porodica ima od tada vlastitog doktora homeopata. Kraljica Mary koristila je homeopatske pripravke, kao i kraljica Elizabeta II danas, a osobito joj je privržen princ Charles koji je sugerisao da bude obuhvaćena zdravstvenim osiguranjem. Renesansu doživljava 1970. godine zahvaljujući Georgu Vithoulkasu. Osobito se raširila u Indiji zbog sličnosti s tradicionalnom biljnom medicinom. Evropska zajednica je regulisala homeopatiju direktivom br. 2001/82/EC. Javno zdravstveno osiguranje u većini zemalja (npr. Njemačkoj i Švicarskoj) ne obuhvaća homeopatsku terapiju, ali moguće ju je obuhvatiti privatnim odnosno dopunskim osiguranjem. Neki homeopatski tretmani su ipak obuhvaćeni zdravstevnim osiguranjem u nekim zemljama kao što su Francuska, Ujedinjeno Kraljevstvo, Danska i Luksemburg. Prema podacima WHO (Svjetska zdravstvena organizacija) homeopatija je po broju svojih korisnika druga metoda liječenja u svijetu, odmah iza kineske tradicionalne medicine, treća je fitoterapija, a četvrta alopatska medicina.








I kad mi lekar za grlo kaze da ispirem grlo kaduljom? Drugog leka nema. Sta je to? Da ga posaljem u tri PM, a vidi cuda to je jedino sto mi je pomoglo.
 

Back
Top