Enmg

giravaru

Primećen član
Poruka
551
Evo ja opet.
Bila sam na enmg pregledu i ipak je ulnarni nerv malo zaglavljen u laktu.
Sinoć nisam bila u panici od svega. Ali već danas, haos.
Jel se neko susreo sa ovim problemom? Kakva je intervencija....
Išla sam na fizikalnu terapiju 10 dana. Dr kaze da nerv nije ostećen, da ne zurim ali opet ruka je u pitanju
 
Koliko puta sam ubadao nerv na saci prilikom rada, pa zna da bolucka po mesec dana dok ne prodje skroz, prosle godine mi se zabo trn od bagrema ali nije ostao i bas je bolelo..tako ce i tvoj problem da prodje.
 
Koliko puta sam ubadao nerv na saci prilikom rada, pa zna da bolucka po mesec dana dok ne prodje skroz, prosle godine mi se zabo trn od bagrema ali nije ostao i bas je bolelo..tako ce i tvoj problem da prodje.
Ovo je nerv sa kojim se nije zezati. On je nečim zarobljen u laktu.
Ako ga ne oslobodim dolazi do atrofija misića. A to mi je dominantna ruka. Desna. Ne smem da se zezam. A opet kosa mi se dize na glavi kada čitam kakav je oporavak posle intervencije. 😪😪😪
 
Ovo je nerv sa kojim se nije zezati. On je nečim zarobljen u laktu.
Ako ga ne oslobodim dolazi do atrofija misića. A to mi je dominantna ruka. Desna. Ne smem da se zezam. A opet kosa mi se dize na glavi kada čitam kakav je oporavak posle intervencije. 😪😪😪
Razumem te, jesi li to snimala?
Edit...ti si ocigledno snimila.
 
Poslednja izmena:
Gledam kod mene, to je bila povreda medijalnog nerva na prstima, tek sad mi se ruke vratile u normalu ..jedno vreme sam imao i spazam da se pomeri prst ili vise prsta, sami od sebe pomislio sam da nije Parkinson poceo...jos mi i to treba.
 
Evo ga izvestaj...
 

Prilozi

  • IMG_20240524_144149.jpg
    IMG_20240524_144149.jpg
    49,5 KB · Pregleda: 5
Problem je u laktu. Ne vrat... I da, treba operacija lajta
U nalazu je opis 8-og vratnog prsljena.
Da, ne znam jel možeš celu poruku da otvoriš. Nema lezija na vratu, ali ima umerene dekompresije nerva ulnaris u laktu. Znači dobro mi nije.... Zlo mi je od svega. A onda najludje, čujem od jednog fizijatar da enmg analiza skoro da nije ni tačna ni precizna..... I tek sada mi nista nije jasno.
 
Problem je u laktu. Ne vrat... I da, treba operacija lajta

Da, ne znam jel možeš celu poruku da otvoriš. Nema lezija na vratu, ali ima umerene dekompresije nerva ulnaris u laktu. Znači dobro mi nije.... Zlo mi je od svega. A onda najludje, čujem od jednog fizijatar da enmg analiza skoro da nije ni tačna ni precizna..... I tek sada mi nista nije jasno.
Ne mogu otvoriti vise nego sto je postavljeno.Da nisi nosila nesto tesko,ili naprezala lakat na neki nacin.Ukljestnja nerva nema u laktu.Postoje blagi istegnuti ligamenti,na desnoj strani.Znaci da si nekako preopteretila lakat.Nista nije strasno,samo je potrebno mirovanje.Kupu Gavez i utrljavaj na bolno mesto.Nemoj sve tako shavatati tako sokantno.
 

Back
Top