Energija seksa - efekat baterije

Usko vezano sa tantrom o kojoj smo diskutovali pre neki dan, sada da se osvrnemo na "Efekat baterije" pri seksu.

Mantak Chia, taoistički majstor, ovo naziva "Mikro Kosmos" protoka energije.

Od muških genitalija, u genitalije žene, do njenog srca, otvarajući njena čula i umesto da se nastavlja naviše do glave i niz njenu kičmu nazad na početak, prenosi se na srce muškarca, otvarajući njegovo srce i silazeći dole u njegove genitalije.

To je prečica do "makro kosmosa" i može se postići samo ovim krugom žene i muškarca.

Pogledajte prilog 1296916

Kada je krug pravilno zatvoren onda se "naše baterije pune". Pogrešno povezivanja nas ostavlja veoma iscrpljene.

Dakle, da li se punite ili praznite?
potpitanje
Da li je ova poza neophodna za Mikro Kosmos?
 
Da li se punim ili praznim???
Po logici stvari muškarac se prazni (jer izbacuje ejakulat), a zena se puni (jer prima ejakulat)
E ali ako se posmatra energija i tok energije moze biti drugačije.
mOj licni osećaj i doživljaj varira. U početku seksualne aktivnosti bila sam skoncentrisana na sam čin. Ono kao da ima uvod, razrsdu, zakljucak..
Posle sam pčela da osluškujem i osećam i partnera i sebe.
Ima zaista trenutaka kada izmenimo energije i nekako se spoimo, izjednacimo i budemo jedno.
Ima situacija kada se stvsrno ispraznim (ali u pozitivnom smislu). Ono uzmem stvar u svoje ruke. Izdominiram. Ono recimo kaubijla i bukvalno ga izdrndam na maksimalno.
Po nekad primetim i kod partnera da ima potrebu da se isprazni/izdrnda...
I tako to...
 

Back
Top