Quantcast

EMULE problem

kitabanana

Početnik
Poruka
1
skinuo sam neki p2p EMULE program ako neko zna...
sve sam podesio, otvorio portove pustio kroz firewal i zakacio se na neki server.
onda sam otishao na search i ukucao neshto. kliknuo download i otishao na transfers.
tamo je progres bar=svetlo plav speed=0 status=waiting :confused::confused:
moze neko da pomogne?!

gost 13024

Domaćin
Poruka
3.926
Nema tu sta da se pomogne...
Jednostavno kod P2P programa moras da imas strpljenja da cekas download, jer datoteke koje si trazio u razmjeni nisu trenutno dostupne, a kad budu download ce da krene..
Ako nemas strpljenja za P2P ona ih nemoj ni koristiti..

SXQ

Zainteresovan član
Poruka
113
Ako ti je p bar plav dobro je, znači da ima puno primjeraka fajla kojeg skidaš na mreži, točna brojčana vrijednost ti piše odmah desno od p bara pod "sources".

Sad si još novajlija pa te emule i tretira kao takvog, lol... Ako želiš da ti se fajlovi skidaju brže, stavi više vlastitih fajlova u share folder!

Emule nagrađuje proporcionalno koliko više korisnika i koliko duže uploada fajlove od tebe - tako da što ga duže koristiš (jer stalno netko nešto uploada) i što više fajlova stavljaš na raspolaganje drugima to ti se više isplati, jer ćeš češće doći na red za download fajlova koji te zanimaju...

Tako jedni druge uzdižemo i poboljšavamo si kvalitet življenja, barem na ed2k i kademilla mrežama, lol! :)

Meni se jako sviđa ovakav pristup, jer je u biti pošten i odlično zamišljen, nema kao u torrentima da netko skine što ga zanima i bez kazne odmah prekine daljnji upload, nabacivši time lagani zajeb ostalim korisnicima mreže koje zanima taj fajl...

Stvari su slično organizirane i u modu p2p programa dc++ zvanom revconnect.

tab503

Ministar foruma
Administrator
Poruka
63.611
Samo jedna mala napomena.
EMULE se razlikuje od drugih P2P programa i kod njega to cekanje moze da ti potraje i danima. Sve zavisi sta skidas i koji si na redu da to skines. Nesto novo aktuelno sta mnogi imaju skinuces odmah, nesto "raritetno" da ne kazem "egzoticno" sta mozda ima samo jdan mozes da skidas i par dana. (razmisli sto se uopste i zove "mazga" ;) ) (vuce se kao ...) :lol:

Sve u svemu, bezi od EMULE-a koliko te noge nose :lol:

tab503

Ministar foruma
Administrator
Poruka
63.611
Meni se jako sviđa ovakav pristup, jer je u biti pošten i odlično zamišljen, nema kao u torrentima da netko skine što ga zanima i bez kazne odmah prekine daljnji upload, nabacivši time lagani zajeb ostalim korisnicima mreže koje zanima taj fajl....
Zato se koriste privatni trackeri gde se izuzetno vodi racuna o uplaodu. KAd si nov imas "bonus" par gigabajta. tako da nema pocetnickog "hendikepa" kao na emule-u pa sad ako nastavis da uploadujes i drzis ratio na barem 0.8 nema zime za torrente.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.