emotivni vampir

Osoba koja gleda samo sebe-i grabi za sebe-to je vampir ,daleko bilo da uradi nesto za onog drugog u vezi, ili samo obeca ali od toga po pravilu nema nista osim ako ne moze da izvuce jos vecu korist, ima urodjen ^fotografski^ kez (smesak) ,takav da nikada ne znas sta ti stvarno misli i kako se oseca, cesto je to izvuce iz nezgodnih situacija, i ne provali se manipulacija ili se oprosti , bitno je samo da njoj bude ugodjeno i da joj je super i onda je na vrhuncu, ushicena, opustena,druzeljubiva, sve je super...ali cim stvari i malo ne idu na njenu ruku nastupa smak sveta ,namrgodjena ,prekrstenih ruku , spocitava neke imaginarne fazone.... bezte od takvih.

Pošto je Prasling shvatila da jeste emotivni vampir, a hirajgoagain za sebe to već odavno zna, za one koje u to nisu sigurne predlažem da odgovore na sledeća pitanja:
1.Da li na početku (uvek) nastojiš da stvoriš takvu atmosveru da on misli da ti je (veoma) potrebna njegova pomoć?
2.Da li mu u početku, da bi ga privukla, sve obećavaš ili nastojiš da misli da će mu (skoro) sve biti dozvoljeno?
3.Da li kasnije ipak postaje jasno da si ga lagala?
4.Da li nastojiš da kontrolišeš njegov način razmišljanja i njegova osećanja, ucenjujući ga i uslovljavajući sve ono što je u početku bezuslovno podrazumevano kao nešto sasvim normalno?
5.Da li umesto da njegove žalbe na tvoje ponašanje nastojiš da razumeš i da dođete do obostrano prhvatljivih rešenja, ti samo gledaš svoje interese, dok te je za njega baš briga?
6.Da li ga potpuno odbacuješ i tražiš ’’novu žrtvu’’ ako više ne prihvata da bude ’’ovca’’ i ako ’’previše dosađuje tražeći neku pravdu’’?
Ako bi na sva ova pitanja, ili na većinu njih, mogla da odgovoriš sa ’’da’’, onda si vampir tipa ’’Navlakuša’’, a oni koji su po struci psiholozi ili psihijatri bi verovatno mogli da daju i neku precizniju dijagnozu.
 
Osoba koja gleda samo sebe-i grabi za sebe - to je vampir, daleko bilo da uradi nesto za onog drugog u vezi, ili samo obeca ali od toga po pravilu nema nista osim ako ne moze da izvuce jos vecu korist, ima urodjen ^fotografski^ kez (smesak) ,takav da nikada ne znas sta ti stvarno misli i kako se oseca, cesto je to izvuce iz nezgodnih situacija, i ne provali se manipulacija ili se oprosti, bitno je samo da njoj bude ugodjeno i da joj je super i onda je na vrhuncu, ushicena, opustena, druzeljubiva, sve je super...ali cim stvari i malo ne idu na njenu ruku nastupa smak sveta, namrgodjena, prekrstenih ruku, spocitava neke imaginarne fazone.... bezte od takvih.

Moj licni primer sa navlakusama (Laura) pokazuje da je situacija mnogo gora nego sto je dato u postu #43. Na vrlo perfidan nacin bivate uvuceni u zacarani krug u kome ste sve vise iscedjeni kao sundjer i sa sve manje zivotne energije. ... Kao sto je i navedeno, na pocetku sve izgleda ’’veoma obecavajuce’’, da ne moze biti bolje, sve dok vremenom, sa ono malo zaostale energije, konacno uspete da vidite da ste od samog pocetka (dugo vremena) u stvari samo ebani u mozak, stalno lagani, i ... namagarceni. ... A i ako se iz toga izvucete - posledice ostaju ....

Bezi od takve Nebojsa, iscedice te ko krpu i kad sve isisa iz tebe sutnuce te jer vise nista od tebe nece preostati.

...da, uvek volimo staru zrtvu dok god dozvoljava i ne koristi bash jaku silu, toliko smo jos uvek razumni

samospoznaja je zlo
idem da ispoziram
možda i osakatim nekog emotivno

....onda mozda i ti njega sishesh ili uzajamno ili mozda ipak smao taj drugi
ali opet valjda svaki odnos to ima. ili te ovaj drugi ne voli dovoljno a ti si suvise glup da trazis dalje tako se smatras ili inertan ...

To o ''uzajamnosti'' je priča za malu decu .... Kada bi bilo tako, onda i ne bi bilo problema, ali nije. Činjenica je da Navlakuša samo mnogo obećava, ali da ništa (ili skoro ništa) ne daje, a da sve uzima. I kada je na kraju upozoriš na sve njene laži, prevare i zavlačenja, ona će da te ubeđuje da ’’ti to samo tako pogrešno i negativno razmišljaš’’. Vampirizam je verovatno uzrokovan nekim (manje više patološkim) potrebama te osobe, i njegova glavna karakteristika je destruktivnost, tj. potreba da se osoba na koju se deluje i koja se čitavo vreme ’’uverava da je za nju jedini’’ (u krajnjoj instanci) ponizi, povredi i traumatizuje.
 
Poslednja izmena:
čuo sam neke ljude da pominju emotivni vampirizam.
zanima me šta je to i kako se manifestuje u m/ž odnosima ?
pošto imam neku ideju u glavi šta bi otprilike to bilo, posebno me interesuje da mi objasnite kako se izvući iz toga...?

Nikad cuo za te i takve vampire. Doduse imam ideju sta bi otprilike bio erotski vampirizam, tako neke vamp vampirice koje sisaju, i bilo bi lepo kad bi mi neka od takvih to manifestovala u m/ž odnosu. :rumenka:

:)
 
To o ''uzajamnosti'' je priča za malu decu .... Kada bi bilo tako, onda i ne bi bilo problema, ali nije. Činjenica je da Navlakuša samo mnogo obećava, ali da ništa (ili skoro ništa) ne daje, a da sve uzima. I kada je na kraju upozoriš na sve njene laži, prevare i zavlačenja, ona će da te ubeđuje da ’’ti to samo tako pogrešno i negativno razmišljaš’’. Vampirizam je verovatno uzrokovan nekim (manje više patološkim) potrebama te osobe, i njegova glavna karakteristika je destruktivnost, tj. potreba da se osoba na koju se deluje i koja se čitavo vreme ’’uverava da je za nju jedini’’ (u krajnjoj instanci) ponizi, povredi i traumatizuje.

I ta navlakuša je vampir, crpi te, finansijski, emotivno, kako god. Svi oni se ponašaju po svom šablonu, jer znaju da se i emotivni ljudi ponašaju po nekom šablonu, koji je za sve isti. Poenta, je da su ljudi zli.
 
To o ''uzajamnosti'' je priča za malu decu .... Kada bi bilo tako, onda i ne bi bilo problema, ali nije. Činjenica je da Navlakuša samo mnogo obećava, ali da ništa (ili skoro ništa) ne daje, a da sve uzima. I kada je na kraju upozoriš na sve njene laži, prevare i zavlačenja, ona će da te ubeđuje da ’’ti to samo tako pogrešno i negativno razmišljaš’’. Vampirizam je verovatno uzrokovan nekim (manje više patološkim) potrebama te osobe, i njegova glavna karakteristika je destruktivnost, tj. potreba da se osoba na koju se deluje i koja se čitavo vreme ’’uverava da je za nju jedini’’ (u krajnjoj instanci) ponizi, povredi i traumatizuje.




samo dobra motka (i u pravom i u prenesenom značenju) i nemaš frku
 
samo dobra motka (i u pravom i u prenesenom značenju) i nemaš frku

Ala.
Nikad ti nisi osetio šta je ******* u mozak.
Da je to lako, ne bi ni bilo problema ni jednog jedinog.
Emocija i savest je ono što sputava normalnog čoveka, a karta na koju igra manijak. Dakle. Sve je jako konfuzno i složeno. Teško je kad se upetljaš, jer si nesvestan... Tužno je.
 
Ala.
Nikad ti nisi osetio šta je ******* u mozak.
Da je to lako, ne bi ni bilo problema ni jednog jedinog.
Emocija i savest je ono što sputava normalnog čoveka, a karta na koju igra manijak. Dakle. Sve je jako konfuzno i složeno. Teško je kad se upetljaš, jer si nesvestan... Tužno je.



preleteh temom i vidim da ovde malo previše demonizujete neke sasvim normalne...dobro ne normalne, više LOGIČNE postupke ljudi koji su u kakvoj vezi
kakvi bre manijaci, koji vampiri
SVAKO od nas kad je u vezi gleda da se pruži i raskomoti na račun onoga drugog što više može, oni koji vukljaju traume iz dotadašnjih iskustava imaju pojačanu dozu straha pa se uzročno posledično daju percipirati kao ti nekakvi emotivni vampiri jer, prvo iz straha da će biti ostavljeni, a kasnije kada prestane da ih radi emocija iz prostog nagona za održanjem i zadržanjem nečega što im je 'pripadalo' ne žele da puste onoga koga vi svi ovde nazivate žrtvom.
sve je to veoma prosta motorika ljudskog funkcionisanja u datim uslovima, ništa mistično niti proračunato tu ne postoji
uzrok svega toga, kao u ostalom i većine 'poremećaja' kod čoveka je STRAH.
ništa manje, ništa više.

kakvi bre vampiri ****** :lol:
 
najvolim vampire koji svetlucaju

scaled.php
 
preleteh temom i vidim da ovde malo previše demonizujete neke sasvim normalne...dobro ne normalne, više LOGIČNE postupke ljudi koji su u kakvoj vezi
kakvi bre manijaci, koji vampiri
SVAKO od nas kad je u vezi gleda da se pruži i raskomoti na račun onoga drugog što više može, oni koji vukljaju traume iz dotadašnjih iskustava imaju pojačanu dozu straha pa se uzročno posledično daju percipirati kao ti nekakvi emotivni vampiri jer, prvo iz straha da će biti ostavljeni, a kasnije kada prestane da ih radi emocija iz prostog nagona za održanjem i zadržanjem nečega što im je 'pripadalo' ne žele da puste onoga koga vi svi ovde nazivate žrtvom.
sve je to veoma prosta motorika ljudskog funkcionisanja u datim uslovima, ništa mistično niti proračunato tu ne postoji
uzrok svega toga, kao u ostalom i većine 'poremećaja' kod čoveka je STRAH.
ništa manje, ništa više.

kakvi bre vampiri ****** :lol:

Jeste, sve to stoji do određene granice, ali kad neko pretera, ne bude lako.

Evo klasične seljačke muške taktike, koja nažalost gotovo uvek pali. Napadaj, kukaj, voli, moli devojku koliko god je potrebno da se ona opusti, pusti je da se navuče, da se oseti kao jedina na svetu i onda je šutni. Pa je pozovi da kažeš kako niste raskinuli, kako je voliš, sve normalno kao pre bla bla. Ako se ne da, isključiš je iz života apsolutno, da bi ona počela da trči za tobom, a da bi ti imao potpunu njenu pažnju, ljubav, seks šta god. Dok to ne uradi, kažnjavaj je svojom nedostupnošću. I, jel to normalno?
Muškarac koji ne sumnja u svoju seksualnst to ne bi uradio. Bar ja tako mislim.
 
čuo sam neke ljude da pominju emotivni vampirizam.
zanima me šta je to i kako se manifestuje u m/ž odnosima ?
pošto imam neku ideju u glavi šta bi otprilike to bilo, posebno me interesuje da mi objasnite kako se izvući iz toga...?

Vampirizam se satoji iz provociranja negativne emocije kod partnera,
razne provokacije, omalovazavanje, kritikovanje, ismejavanje ... sve su to nacini da se podstakne kod partnera negativno emotivno zracenje.
"Vampir" se tada "kaci" na taj negativni emotivni izvor i hrani se time.
Vampiri to uglavnom rade nesvesno, nesvesno znaju za taj metod koji im daje zadovoljstvo i zivotnu energiju i automatski ga praktikuju. Od vamira bezati sto dalje, zivot sa vampirom je prokletstvo.
 
Jeste, sve to stoji do određene granice, ali kad neko pretera, ne bude lako.

Evo klasične seljačke muške taktike, koja nažalost gotovo uvek pali. Napadaj, kukaj, voli, moli devojku koliko god je potrebno da se ona opusti, pusti je da se navuče, da se oseti kao jedina na svetu i onda je šutni. Pa je pozovi da kažeš kako niste raskinuli, kako je voliš, sve normalno kao pre bla bla. Ako se ne da, isključiš je iz života apsolutno, da bi ona počela da trči za tobom, a da bi ti imao potpunu njenu pažnju, ljubav, seks šta god. Dok to ne uradi, kažnjavaj je svojom nedostupnošću. I, jel to normalno?
Muškarac koji ne sumnja u svoju seksualnst to ne bi uradio. Bar ja tako mislim.



to je sasvim normalno
msm malo jajarski ali normalno

vidi, to sto se liku **** za tu neku tamo pa je sutne/ignorise ne mora da znaci da je nece pozvati kad mu se prijebe jer zna da ima kod nje siguricu
evo recimo ja sam to sto puta radio a nit sam nenormalan nit sam vampir, bozemeprosti

sve to je vrlo jednostavno, svako mistificiranje je visak i proizvod je pogresnog shvatanja najobicnije fizike medjuljudskih odnosa
poteklog iz preplasenih zenskih mozgova, potrebe da se sopstvena nepozeljnost kod tamo nekog muskarca opravda kakvim poremecajem, visom silom ili bogapitaj cime vec
nesto na fazon bogova elemenata i nepogoda koje imaju sasvim realno objasnjenje u atmosferskom elektrisanju i razelektrisanju, vazdusnim masama
jednom recju fizikom
 
to je sasvim normalno
msm malo jajarski ali normalno

vidi, to sto se liku **** za tu neku tamo pa je sutne/ignorise ne mora da znaci da je nece pozvati kad mu se prijebe jer zna da ima kod nje siguricu
evo recimo ja sam to sto puta radio a nit sam nenormalan nit sam vampir, bozemeprosti

sve to je vrlo jednostavno, svako mistificiranje je visak i proizvod je pogresnog shvatanja najobicnije fizike medjuljudskih odnosa
poteklog iz preplasenih zenskih mozgova, potrebe da se sopstvena nepozeljnost kod tamo nekog muskarca opravda kakvim poremecajem, visom silom ili bogapitaj cime vec
nesto na fazon bogova elemenata i nepogoda koje imaju sasvim realno objasnjenje u atmosferskom elektrisanju i razelektrisanju, vazdusnim masama
jednom recju fizikom

prvi put vidim da si ti otkucao ovako dug post :lol:
 
to je sasvim normalno
msm malo jajarski ali normalno

vidi, to sto se liku **** za tu neku tamo pa je sutne/ignorise ne mora da znaci da je nece pozvati kad mu se prijebe jer zna da ima kod nje siguricu
evo recimo ja sam to sto puta radio a nit sam nenormalan nit sam vampir, bozemeprosti

sve to je vrlo jednostavno, svako mistificiranje je visak i proizvod je pogresnog shvatanja najobicnije fizike medjuljudskih odnosa
poteklog iz preplasenih zenskih mozgova, potrebe da se sopstvena nepozeljnost kod tamo nekog muskarca opravda kakvim poremecajem, visom silom ili bogapitaj cime vec
nesto na fazon bogova elemenata i nepogoda koje imaju sasvim realno objasnjenje u atmosferskom elektrisanju i razelektrisanju, vazdusnim masama
jednom recju fizikom


pa zato i kažem, klasična seljačka taktika, svi je koriste
ali nekoga to zabavlja, taj odnos, bez emocija i ičega; i tako ceo život raditi isto, jer si besposlen i retardiran (ne odnosi se na tebe),a s druge strane cmizdriti o nemogućnosti pronalaženja odgovarajućeg partnera,
Svi se stalno žale, već godinama unazad kako ne mogu naći osobu za sebe, a svi sebični i retardirani + nejebnici. Ljudi su retardirani.
 
Pošto je Prasling (samo u šali) shvatila da jeste emotivni vampir, a hirajgoagain za sebe to već odavno zna (možda isto samo u šali), za one koje u to nisu sigurne predlažem da odgovore na sledeća pitanja:
1.Da li na početku (uvek) nastojiš da stvoriš takvu atmosveru da on misli da ti je (veoma) potrebna njegova pomoć?
2.Da li mu u početku, da bi ga privukla, sve obećavaš ili nastojiš da misli da će mu (skoro) sve biti dozvoljeno?
3.Da li kasnije ipak postaje jasno da si ga lagala?
4.Da li nastojiš da kontrolišeš njegov način razmišljanja i njegova osećanja, ucenjujući ga i uslovljavajući sve ono što je u početku bezuslovno podrazumevano kao nešto sasvim normalno?
5.Da li umesto da njegove žalbe na tvoje ponašanje nastojiš da razumeš i da dođete do obostrano prhvatljivih rešenja, ti samo gledaš svoje interese, dok te je za njega baš briga?
6.Da li ga potpuno odbacuješ i tražiš ’’novu žrtvu’’ ako više ne prihvata da bude ’’ovca’’ i ako ’’previše dosađuje tražeći neku pravdu’’?
Ako bi na sva ova pitanja, ili na većinu njih, mogla da odgovoriš sa ’’da’’, onda si vampir tipa ’’Navlakuša’’, a oni koji su po struci psiholozi ili psihijatri bi verovatno mogli da daju i neku precizniju dijagnozu.

Situacija koja Navlakušama posebno odgovara je kada je objekat njenog delovanja u nekom drugom (daljem) gradu i kada je kontakt najvećim delom telefonski. Ako je ona u Beogradu, Kikindi ili već kom drugom mestu, a on u Nišu, Užicu ili slično, ona će nastojati da ta ’’veza’’ uvek bude tako na daljinu, i da se ta ’’veza’’ sastoji u tome da je on uvek zove i da mu ona uglavnom ’’priča o svojim problemima’’ pri čemu joj je stalo do njegovog mišljenja, podrške, predloga i dr. Pozvaće nekada i ona njega: možda kada joj je teško pa joj je potrebna neka podrška, ili možda samo da bi tu ’’vezu’’ učvrstila. On će joj (bar u početku) bezuslovno verovati kada mu kaže da ne može da dođe kod nje zato što u slodobno vreme mora da ide kod zubara zbog ’’teške infekcije’’, ili da joj je došla majka koja ostaje ’’ne zna se koliko dugo’’, ili da joj je na poslu užasno, da radi po dve uzastopne spojene smene od kojih je jedna noćna, da se nikada ne zna kada radi, a kada je (pomalo) slobodna, itd ...
 
čuo sam neke ljude da pominju emotivni vampirizam.
zanima me šta je to i kako se manifestuje u m/ž odnosima ?
pošto imam neku ideju u glavi šta bi otprilike to bilo, posebno me interesuje da mi objasnite kako se izvući iz toga...?
To su oni što uhvate "žrtvu" u klopku i isisavaju njenu energiju lagano, do poslednje kapi... Kako se izvući? - pobeći iz klopke, što dalje i ne osvrtati se ;)
 

Back
Top